Tentoonstelling in de Trog Scholen Heiloo creatief met him, erfgoed en digitale media Lezing 'Filosofie in snelle tijden' in Bibliotheek Heiloo Resource Link Foundation terug na werkbezoek H E I L O O 15 KORTOM Voorjaarsconcert Eensgezindheid met Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Klaverjassen voor SBO leden Jeugdtheater start theaterklas Expositie in de Hema Genieten von het voorjaar UITKIJKPOST 2 APRIL 2014 HEILOO - Op zaterdag 5 april geeft Muziekvereniging Eensgezindheid een Vurig! Voorjaarsconcert met het groot- en leerlingenorkest en Gozba, Alkmaars nieuwste aanwinst op het gebied van Balkan- feestmuziek. Het concert in Cultureel Centrum De Strandwal begint om 20.00 uur. Kaarten kosten tien euro per persoon (kinderen jonger dan 12 jaar gratis toegang) en zijn op 5 april vanaf 19.00 uur verkrijgbaar aan de zaal. Reserveringen via 072- 5334851 of reserveringen® nw-eensgezindheid.nl, www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo heeft weer een lezing. De avond wordt ver zorgd door de heer Berlee en zal gaan over postuur en kleur- kanaries. Berlee is voormalig keurmeester bij de algemene bond van vogelliefhebbers. De contactavond wordt gehouden op 8 april om 19.30 uur. Het ver enigingsgebouw gelegen aan Het Zevenhuizen 50 in Heiloo. HEILOO - In het Trefpunt Heiloo vinden op 3, 10 en 17 april weer klaverjasdrives plaats voor leden van de Samenwerkende Bonden voor Ouderen (SBO). Vanaf 13.30 uur worden de kaarten geschud. Er zijn leuke prijzen. Deelname kost 3,- inclusief koffie/thee. Dit is het laatste rondje voor de vakantie, op 11 september is weer de ereste drive. Informatie ver krijgbaar via tel. 072-5119891. HEILOO - Vind je het leuk om te zingen, spelen en dansen en wil je leren hoe je dat in de prak tijk brengt? Vanaf 5 april start Jeugdtheater Heiloo een theater klas voor kinderen van 10 jaar en ouder. In tien lessen leer je de beginselen van theater. Je krijgt les in zang, dans en toneelspel. De cursus wordt afgesloten met een presentatie. De theaterklas start is van 12.00 tot 13.00 uur op het GGZ terrein in Heiloo. Voor info en aanmelding: info@sjth.nl HEILOO - Van 10 april tot en met 25 mei wordt door Galerie de Buitenkans een expositie georganiseerd van werken van Karin Lugtigheid, Christina Suurhoff en Johan Griffioen in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend op van don derdag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org. Karin (1955) uit Alkmaar volgt de kunstopleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kimsten, Den Haag en de Rijksacademie Amsterdam. Lucebert inspireerde Karin om te gaan schilderen, haar werk heeft een grote zeggings kracht. Zij is in staat het gevoel van de toeschouwer heel direct aan te spreken. Subtiel kleurgebruik geven haar schilderijen een extra dimen sie en daardoor spreekt haar voor zichzelf. Ze exposeert in binnen-en buitenland zoals Verenigde Staten, Zweden, Portugal en Engeland. Diverse publicaties van dichtbun dels en bloemlezingen zijn geïllu streerd met het werk van Lugtigheid Prijzen: Uriotprijs, 1979 Rosa Jacobsenprijs 1979 Titia Buning - Bronnersprijs, 1981. Christina (1955) uit Heiloo schil dert al enige jaren, maar de laat ste drie jaar pakt zij het schilderen serieus aan. Zij is een autodidact en ontwikkelt zich nog iedere dag. Christina heeft verschillende korte cursussen gevolgd en heeft daar de grondbeginselen van het schilderen opgedaan. Astrologie heeft ook haar warme belangstelling daar zij veel interes se in mensen heeft. Het thema van haar expositie is clowns/circus Dat geeft haar bij het creëren en zien van haar schilderijen een mysteri eus en vrolijk gevoel. Hopelijk voelt de toeschouwer dit ook zo. Johan (1952) uit Heiloo beeld houwt sinds 1996. Na wat eerste eigen experimenten met hout, neemt hij gedurende vier jaar les bij Crejat in Alkmaar. Zijn werk is sterk figuratief met 'de mens' als leidend thema. Hoewel hout zijn favoriete materiaal is, maakt hij ook beelden in steen en brons. Vanaf 2009 is hij zelfstandig beeldhouwer. Naast het maken van beelden in opdracht, geeft hij les en organiseert hij beeld- houwworkshops voor bedrijven. In 2013 is hij gestart met tekenen en schilderen. Hiervoor volgt hij momenteel lessen bij Judith Albei's uit Heiloo. HEILOO - In de maanden maart en april gonst het van de digi tale en creatieve activiteiten in de basisscholen in Heiloo. De ABC-Werkgroep, bestaan de uit bevlogen leerkrachten en ICC'ers van de tien basisscholen uit Heiloo, stellen elk schooljaar een cultureel programma samen voor alle leerlingen. Vorig jaar werd gestart met een tweejarig kunstpro ject waarin Film en Digitale Media centraal stonden. Begin maart ging het tweede deel van het project van start. De kleutergroepen kregen op 18, 20 en 25 maart een voorstel ling op school waarin meneer D. ze meenam naar de tijd van vóór de smartphone en het digibord. Hij vertoonde spannende sprookjes met de ouderwetse Toverlantaarn en andere analoge apparaten. De groepen 3 en 4 bezoeken op 15 april Theater de Beim waar twee kwaliteitfilms worden vertoond: 'Brammetje Baas' en 'Ernest en Celestine'. Eye Filminstituut Nederland levert de films en het educatieve lesmateriaal. De groe pen 5 gingen begin maart aan de slag met 'Meestervervalsers', een project waarin de leerlingen onder andere met een fotobewerkingspro gramma de manipulatie van beelden en werkelijkheid onderzoeken. Dit project werd in samenwerking met de Bibliotheek Heiloo uitgevoerd. De groepen 6 tot en met 8 zijn gestart met een bijzonder erf goedproject 'Het mysterie van de koperen knoop' van Huis van het Verleden. De ABC-Werkgroep en Huis van het Verleden werken hier in samen met Regionaal Archief, Historische Vereniging Heiloo, Bibliotheek Heiloo, Stichting Baduhenna, IVN en PWN. Met nog vele andere deskimdigen en re- enacteurs gaan de meer dan 600 schoolkinderen uit groep 6, 7 en 8 op zoek naar de gebeurtenissen in Heiloo rond 1799. Aan het einde van het onder zoeksavontuur kruipen de kinde ren in de huid van de bewoners van Heiloo rond 1799 en spelen ze een rol in een speelfilm waar ze zelf het scenario voor hebben geschreven en de kleding voor hebben gemaakt. HEILOO - 'Mijn vrouw en ik genieten van het voorjaar, en dan met name van alle vogels die druk bezig zijn met nesten maken. We zien vogels in alle kleuren en maten. In de buurt waar wij wonen horen wij vaak het getik van een specht, en dan plotse ling verschijnt hij bij ons in de voortuin, om te genieten van de pindakaas. Wat zou het leuk zijn als u de foto in de uitkijkpost zou plaatsen, gewoon een vrolijk bericht.' Anouk en John van de Patrijsakkers in Heiloo Aangeleverde foto HEILOO - Tot en met 27 juni exposeert kunstenaar Ron Roem enige kunstwerken in de Hema in 't Loo. Ron Roem (1942) is gra fisch vormgever/ beeldend kunstenaar en woont in Stompetoren. Ron Roem ontwerpt in strakke lijnen en bouwt zijn onderwer pen op uit rechthoeken, cirkels en ovalen. Met minimale midde len het maximale effect bereiken is zijn streven. Voor de Hema heeft hij speciaal een serie katten in hun favoriete rust plekjes gemaakt. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 8 april om 20.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo in samenwerking met HOVO Alkmaar een lezing over hedendaagse filosofie door Dr. Hans-Jan Kuipers. De massamedia, de techniek en het financiële verkeer verhogen de snelheid waarmee wij leven. Wie bij De Wereld Draait Door niet snel antwoordt, wordt af-geserveerd. En wie met een 3G telefoon loopt, telt niet mee. Is de filosofie daarmee achterhaald? Socrates en Plato zijn eeuwen geleden met filosoferen begonnen. Het filosoferen wordt gekenmerkt door een traag tempo, want het gaat om vertragend denken over vanzelfsprekendheden. Juist door deze kenmerken en het tegen draadse karakter van de filosofie neemt de actualiteitswaarde ervan toe. Dat blijkt al doende tijdens deze lezing, waarin straattaferelen en de economische recessie onder de filo sofische loep komen te liggen. Dr. Kuipers is als hogeschooldocent ver bonden aan hogeschool Inholland. Toegangskaarten per lezing zijn a 5,- 7,50 voor niet-bibliotheekle- den) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Bij de entree is koffie/thee/ limonade in de pauze inbegrepen. Reserveren kan bij de klantenser vice en is ook mogelijk via www. bibliotheekheiloo.nl of tel. 072- 5330670. HEILOO - Afgelopen week zijn drie leden van Resource Link Foundation Netherlands terug gekeerd van een werkbezoek aan Ghana. Op het programma stonden onder andere de officiële overhan diging aan scholen en bevolking in Banda en Wenchi van twee toiletge- bouwen en faciliteiten om handen te wassen. De bouw is mogelijk gemaakt met steim van vele dona- tern's en Wilde Ganzen. De over dracht was een feestelijke gebeur tenis waarbij zowel Assembly (districtsbestuur) en de Ghana Education Seivice (GES) aanwezig waren. Tijdens de overdracht werd aan kinderen en bevolking uitgelegd hoe een toilet gebruikt moest wor den en hoe je je handen wast. Als dank voor de inzet heeft de stich ting een schaap en een geit gekre gen. Deze hebben zij maar bij hun zusterorganisatie achtergelaten. In Ghana zijn twee toiletgebouwen gebouwd en faciliteiten om handen te wassen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15