Turnsters Emma Henriet en Milenka Hoorn turnen regiokampioenschap Meervogels dames spelen eerste veldwedstrijd Malt d'HuZes Feest ten bate van Alpe d'HuZes van Lex Burgering MTB'er Mandemakers palet 'Limmers laatste' Terriërs heeft steun supporters hard nodig SPORT 19 Jill 18de tijdens Regio kampioenschappen turnen Finale driebanden kampioenschap Sportief Wandelen UITKIJKPOST 2 APRIL 2014 LIMMEN - Zondagochtend turnde Jill Leijen, pupil van TIOS Limmen, haar eerste regiokampioenschap. Ze startte haar wed strijd op de balk. Jill was zenuwachtig maar ze kocht de jury om met haar mooie glimlach en kreeg een 12.25. Daarna volgde een prachtige vloeroefening die een verdiende 12.65 opleverde. Haar twee favoriete toestellen kwamen als laatst aan bod. Ze liet twee mooie sprongen zien. Haar handstand platval kreeg een 12.95 en de brugoefening kreeg een 13.00. Jill eindigde als 18de van de 31 turnsters en was daar hele tevreden mee. Aangeleverde foto Milenka en Emma hebben goed hun best gedaan op het regiokam pioenschap in Wervershoof. Aangeleverde foto HANDBAL AKERSLOOT - Op zaterdag 29 maart speelde Meervogels dames 1 haar eerste veldwed strijd van de tweede helft van het seizoen tegen de dames van KSV dames 1. Onder leiding van eoaeh Rob Blokdijk begon Meervogels de wed strijd sterk. Al snel creëerden zij een enorme voorsprong op de dames uit Heerhugowaard. KSV haar ver dediging stond op het midden blok niet sterk, waaivan de thuisploeg wist te profiteren. De voorsprong werd ingehaald door KSV en ook zij begonnen beter in het spel te komen. De spanning in de wedstrijd kwam wat terug en Meervogels moest haar aanvallende spel aan- MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Als kroon op zijn werk is Wim Mandemakers uit Heiloo erin geslaagd ook de allerlaatste wedstrijd in de reeksen om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountain bike cup in Limmen te winnen. Precies twee jaar lang heeft de Stichting Kids and Parents Bikeschool (KPB) gebruik mogen maken van de O.G.L. (Ondernemers Groep Limmen) lokatie aan de Pagenlaan. Het koers verloop was, buiten de suprematie van Wim Mandemakers het aanzien waard. Ben Visser uit Heerhugowaard nes telde zich al wij snel op een zeke re tweede plek, die mogelijk nog bedreigd zou kimnen gaan worden door het aan dringen van Egmonder Henk Verdonk junior. Maar verder dan aandringen kwam Verdonk niet, maar wel de derde stek veroverde. Daar achter ontspon zich een span nende strijd tussen de Alkmaarders passen. De ruststand was 10-6 in het voordeel van de Akerslootse ploeg. Na rust werd dezelfde lijn voort gezet door beide ploegen. KSV wist het Meervogels door een offensieve verdediging lastig te maken, ze lie pen wat in. Toch behield de thuis ploeg haar focus en wist toch het doel te vinden. De voorsprong werd uitgebreid naar een mime voor sprong en halverwege de tweede helft leek de winst in de handen van de Akerslootse dames. Met mooie scores en individuele acties wist Meervogels een mooie wedstrijd neer te zetten voor het publiek. Met een eindstand van 19-13 wist Meervogels haar eerste veldwed strijd te winnen. Op zondag 6 april speelt Meervogels dames 1 een uit wedstrijd tegen DTS'48 dames 1 om 13.00 uur te Westwoud. Henk Louwe, Danny Bizot en de Egmonders Erwin Verwijk en Dirk Dekker. Eerts genoemde Henk Louwe was de man met de grote motor die het tempo maakte, maar dat lag net niet hoog genoeg om ont snappingen onmogelijk te maken. Op het moment dat Mandemakers de groep Louwe op een ronde zette, kwam het spel pas goed op de wagen. Erwin Veiwijk en Danny Bizot pikten bij Mandemakers aan, maar dit was voor even. Eerts moest Verwijk passen en even daar na was ook Bizot aan de beurt, die zich verslikte in het straffe tempo van Mandemakers. Dit maakte ver volgens de uitslag duidelijk. Na afloop werd de O.G.L. in de per soon van Kees Pronk nog bedankt voor de twee jaren gastvrijheid. De lessen, trainingen en wedstrijden van de Stichting Kids and Parents Bikeschool (KPB) verplaatsen zich met ingang van 1 april naar Akersloot op het komplex van voet balvereniging Meervogels aan de Bosch weg 17. HEILOO - Zaterdag 29 maart turnden twee turnsters van GTH het regiokampioen schap van de vijfde divisie te Wervershoof. Als eerste turnde jeugd turnster Milenka Hoorn haar wedstrijd. Milenka begon de wedstrijd sterk door met een super balkoefening de wedstrijd te openen, haar oefening was zeer stabiel en keurig uitge voerd, hij leverde dan ook een 11.45 op (zesde cijfer van de wedstrijd)! Milenka turnde haar wedstrijd goed uit, met drie prima oefeningen op de vloer, sprong en brug. In het eind klassement met een puntentotaal van 42.25 is Milenka op een 14de plaats geëindigd. In de laatste wed strijd kwam juniortumster Emma Henriet in actie. Emma had helaas vandaag niet haar dag, haar oefenin gen verliepen niet zoals zij het nor maal kan. Maar op elk toestel bleef zij er wel voor de volle 100% gaan, op sprong liet zij dan ook twee mooie overslagen zien, wat haar de superscore 11.05 opleverde! Zowel Milenka als Emma hebben goed him best gedaan en mogen trots zijn op zichzelf. AKERSLOOT - Vrijdag 4 en zaterdag 5 april zal de fmale van het driebandenkampioensehaap worden gespeeld. Na diverse voorronden en halve finales staan dit weekend acht finalisten klaar om zich de kampioen van Akersloot te mogen noemen. Ruim zeventig deelnemers namen aan dit kampioenschap deel dat voor de 25ste keer worden gehouden. Grote kanshebbers zoals Gerard en Theo Oud zijn al in de voorronden gesneuveld en zo staat de weg open voor andere finalisten om de kampioenschap voor zich op te eisen. Zo is Lau van Roon samen met Han Duin en Piet Weber een van de kans hebbers, maar ook Hans Verduin behoort zeker tot de kansheb bers. Vrijdagavond is de start net als zaterdagavond om 19.00 uur en deze fmale speelt zich af in biljartcentrum De Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot. HOCKEY HEILOO - Zondag moet Terriërs winnen om kans te houden op promotie. Terriërs Dames 1 wacht zondag de zware taak om koploper Rotterdam te verslaan, zodat het team kans houdt op de tweede plaats die recht geeft op de promo tieronde voor een plek in de Hoofdklasse. Zondag werd een eveneens belangrijke wedstrijd tegen Wageningen met 3-2 verloren. De Heilooër ploeg staat derde na Push dat overigens nog naar Rotterdam moet. Aanvoerster Daphne Admiraal: „Wat het spel betreft zat LIMMEN - Zondag 20 april, Eerste Paasdag, is er in de Burgerij te Limmen een groots Malt d'HuZes Feest van 16.00 tot 21.00 uur. Hier treed de Blpf coverband TeBoven op en zorgt B E Sound voor de ver dere muzikale omlijsting. Dit alles heeft Lex Burgering (13 jaar), samen met zijn moeder, geor ganiseerd om geld op te halen voor Alpe d'HuZes. Lex gaat dit jaar voor de derde maal meedoen aan Alpe d'HuZes en heeft er weer heel veel zin in. Afgelopen twee jaar fietste hij bij team CAL d'HuZes alleen doen zij dit jaar niet mee en is Lex als individueel ingeschreven. Hij is weer druk aan het trainen en om geld op te halen voor het goede doel heeft hij samen met zijn moe der dit Malt d'HuZes Feest opgezet. Lex is fan van Blof, alleen had de band geen tijd voor een optreden in Limmen voor dit goede doel. Nu komt de band TeBoven, de Blof coverband, naar Limmen om er een mooi feest van te maken. Zoals de naam al zegt, Malt d'HuZes Feest, er wel een gelijkspel in, maar zij waren veel beter met him strafeor- ners. Het is erg jammer dat we nu derde staan. Toch houden we kans op de play-offs, al moet er dan wel van Rotterdam gewonnen worden. We moeten dan laten zien dat we dit soort wedstrijden kunnen winnen. We hebben Rotterdam twee jaar geleden ook verslagen, waardoor wij en niet zij naar de Hoofdklasse promoveerden. Toen was half Heiloo uitgelopen om ons aan te moedigen. Daar hoop ik nu weer op, want onze supportei's heb ben ons toen naar de overwinning geschreeuwd." De wedstrijd begint om 12.45 uur op het Vennewater. is het een alcoholvrij feest. Het bier, diverse smaken, wat er wordt geschonken is 0% en zo wordt het een feest wat voor jong en oud mak kelijk toegankelijk is. Doordat het een middag/avond feest is zal er ook een broodjeshoek zijn waar heer lijke broodjes snack, ham en kaas worden verkocht. De etenswaren worden gesponsord door diverse ondernemers zodat de prijs niet hoog zal zijn en de opbrengst voor Ad6. De toegang is tot en met 12 jaar gratis (onder begeleiding van ouder), 13 tot en met 17 jaar 5,- en vanaf 18 jaar 7,50 dit is inclusief garderobe. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Blue World Castrieum en Heiloo, Texaco Egmond aan den Hoef en fam. Burgering, Vredeburglaan 2 te Limmen. Meer over Lex zijn actie is te lezen op zijn actiesite http deelnemers.alpe-dhuz es.nl/acties/ lexburgering/lex-burgering. HEILOO - Enthousiast en onder begeleiding wordt er 'stevig' gewan deld op dondermorgen in Heiloo. Sportief wandelen is goed voor de conditie en de vetverbranding. Er wordt gestart met een warming-up en enkele oefeningen, maar vooral wordt er flink doorgelopen. Zoveel mogelijk door parken, bossen en de polder in. Ook voor u, want bewegen loont! Wanneer u gaat Sportief Wandelen krijgt u op korte termijn meer energie en op lange termijn een betere gezondheid. Uw weerstand tegen ziektes en stress neemt toe en uw lichaamsgewicht neemt af. Na drie maanden wordt er een UKK twee kilometer wan deltest gehouden om de fitheid te meten. Na een halfjaar wordt de test herhaald om de vorderingen op te meten. Verzamelen op donderdag 10 april om 09.00 uur op de par keerplaats van zwembad Baafje, de Omloop 11, Heiloo. Voor aanmelden en informatie kunt u e-mailen of bellen naar de sportwandelschool: info@sportwandelschool.nl of per tel: 0229-239447, www.sportwandelschool.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19