Aris de Wit Koninklijk onderscheiden Ontwikkeling van Heiloo van 1865 tot 2014 bij Oud Heiloo Fotoproject 'Verbinding' H E I L O O JBrl 3 w? T /Êk Joost Zwagerman op 6 april in de Witte Kerk BSw M MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Muzikale Lentekriebels? Bach Battle Heiloo Muzikale Lentekriebels met je baby of peuter Lente Voorspeelavonden en activiteiten Door Kinderen, Voor Kinderen Open Huis UITKIJKPOST 2 APRIL 2014 m HEILOO - Zondag 6 april, om 14.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo een middag met Joost Zwagerman in de Witte Kerk Heiloo. Joost Zwagerman houdt daar een lezing naar aanleiding van het boek 'Americana' en zal zich toespitsten op 100 jaar beeldende kunst uit de VS, van 1914 tot 2014. Zoals hij zelf zegt, geeft hij deze middag 'een kunstcollege DWDD maar dan Extra Large...'. Toegangskaarten voor deze middag zijn a 10,- 12,50 voor niet-bibliotheekleden) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo en Bruna Heiloo. Dit is inclusief Koffie/thee in de pauze. Reserveren kan bij de klantenservice van de bibliotheek, tel. 072-5330670 of via WWW.bibliotheekheiloo.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Woensdagavond 26 maart namen zes raadsleden afscheid van de gemeenteraad. Theo van Beek (WD), Robert Bosman en Martha Klein (D66- GL), Hessel Hiemstra (CDA), Jan Valkering (afwezig) en Aris de Wit (Heiloo-2000) werden door de bur gemeester, de fractievoorzitters en collegeraadsleden uitgebreid bedankt voor hun enorme en jaren lange inzet als volksvertegenwoor diger van en voor de gemeenschap van Heiloo. Voor Aris (en Ans, kinderen en kleinkinderen in de zaal) had Hans Romeyn nog een Koninklijke ver rassing in petto. Aris heeft twaalf jaar in de raad gezeten en is niet alleen daar, maar ook (ver) buiten de muren van de raadszaal een begrip. Met 261 voorkeursstem men was zijn plaatsje in de raad opnieuw verzekerd, maar Aris heeft vanwege zijn vele activitei ten, ook buiten het raadswerk om, aangegeven, niet in de raad terug te keren. Hij zal zich meer op de achtergrond met de politiek blij ven bezighouden; in de fractie en de commissie. De burgemeester vergeleek Aris met een iconische veteraan. „Aris kent Heiloo op zijn duimpje en wist in tijden van gedonder altijd voor wat licht en warmte te zorgen." Hij noemde Aris een harde werker, iemand die op zijn eigen manier invulling gaf aan het begrip volksvertegenwoordiger, een waar devolle aanvulling voor de gemeen teraad. Een zichtbaar geroerde Aris kreeg daarop de Koninklijke onder scheiding van Lid van de Orde van Oranje Nassau opgespeld. HEILOO - De Buitenkans en GGZ-NHN organiseren tijdens de Kunstödaagse (25 tot en met 29 juni) van Heiloo weer een fotoproject. Verbeeld jouw verbinding in maximaal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto in. Inzenden tot 1 juni naar: buitenkansfotoproj ect@gmail. com. Een jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de vijftien beste inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afgedrukt op groot formaat banners en in buizenframes geëxposeerd op het landgoed Willibrordus in Heiloo. Deelname is kosteloos. De jury kijkt vooral naar de originaliteit en creativiteit van je foto's. Met het fotoproject verbinding proberen de organisatoren een verbinding te leggen tussen burgers met psychia trische problematiek en bezoekers van de Kunst6daagse. Na de afsluiting van de Kunst6daagse zullen de foto's in het hoofdgebouw tentoongesteld wor den. Kijk naar fotosuggesties voor verbinding en de spelregels van deelname op www. de-buitenkans, org. De prijsuitreiking is zondag 20 jimi 15.00 uur in de Trog. Aris de Wit kreeg de Koninklijke onderscheiding van Lid van de Orde van Oranje Nassau van de burgemeester. Foto: Caroiien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. PniilinK-N.diii.il Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu ceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu-vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - In een eerdere pre sentatie heeft Jaap de Graaf aan de hand van kaarten en foto's laten zien hoe Heiloo, met slechts enkele honderden inwoners, tot het midden van de negentiende eeuw gevormd werd. In het tweede deel van zijn lezing komen de groei van Heiloo van 800 tot bijna 23.000 inwoners en de daarmee gepaard gaande uitbreidin gen van het dotp aan de orde. Heiloo is in de loop der eeuwen op verschillende momenten in kaart gebracht. Oude kaarten laten zien dat een groot deel van het hui dige stratenpatroon gebaseerd is op de indeling van vele jaren terug. Maar waar het oude wegenpatroon werd getypeerd door verspreid lig gende huizen en boerderijen, is in latere tijden het beeld veranderd: de wegen op de oer-oude strand- wal werden langzamerhand vol gebouwd. Hiermee werden ook de velschillende buurtschappen, zoals de Kerkbuurt, Zevenhuizen, Eeuwisbuurt, Bollendorp, Kapel en Oosterzij, met elkaar verbonden. Vanaf 1960 begon de relatief groot schalige nieuwbouw op Heiloos grondgebied buiten de strandwal. Andere belangrijke omslagpunten zijn aan te wijzen in de zeventiger jaren van de twintigste eeuw. De spreker zal zijn betoog illustreren met afbeeldingen en foto's van kaarten, wegen en gebouwen. Voor zaterdagmiddag 5 april geldt: 'wij entree'. Als men op tijd komt is er voldoende plaats. Nadere informatie en contact over deze presentatie is PROVINCIE NOORD - HOLLAND. mogelijk via info.oudheiloo@gmail. com of tel. 072-5334185. Zie ook www.oudheiloo.nl. Aanvang van de presentatie is 14.30 uur. Inloop vanaf 14.00 uur. Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstaat 30 Heiloo, tel. 072-5320332. GEMEENTE HE1L0 0 I DOlt P (.1 n KG MO XI) R X X a X ÜASTH C CM AKKHSLUOI LIM Kom dan langs en maak kennis met de diverse cursussen en acti viteiten! Donderdag 3 april in de Ter Coulsterkerk een doe- avond over de Matheus Passion voor iedereen van 8 tot 88 jaar. Vanaf 19:00 uur tekenfilm, game over Bach (lap- tap of tablet meenemen!) zingen, kijken naar voetbalfilm Matheus. Vanaf 20:30 een lezing door Kees de Bmijn, (zangdocent van de MDH) i.s.m. bibliotheek Heiloo en Oratoriumkoor Heiloo. Toegang: 10 voor volwassenen en 5 voor kinderen tot 12 jaar. Voor informa tie: www. muziekendansschoolheiloo.nl. Is je dreumes gek op dansen, of wil je een iets andei's zingen dan 'Op een grote paddestoel"? Kom dan Woensdagochtend 9 april langs bij de inlooples van de cursus Muziek op Schoot, met als motto: Muzikale lente kriebels voor baby's en kleuters. Aanvangstijden: dreumesen om 09.00 uur, peutei's om 10.00 uur en de babygroep (vanaf circa drie maanden) om 11.00 uur. Deze cur sus wordt gegeven door Daniëlle de Ruijter. Voor meer informatie: 06-18360486. Dinsdag 15 april vanaf 17.00 uur presentatie van de Mini Musical klas. Een leuk kort optreden door deze groep onder leiding van Sanne Mallant. Dinsdag 15 april vanaf 19.30 uur Voorspeelavond door volwassen leerlingen van de school. Gevarieerd programma van klassiek- tot popmuziek, zowel solistisch als kleine ensem bles zijn te horen. Woensdag 16 april vanaf 15.00 uur: Lenteconcert in de Bieb door leerlingen van de school. Woensdag 16 april vanaf 19.30 uur: Voorspeelavond door tienei's. Speciale avond voor leer lingen van 12 tot 21 jaar om hun ingestudeerde repertoire te laten horen. In de maanden april en mei vinden op nagenoeg alle basisscholen van Heiloo minieoneertjes plaats, waar leerlingen van de muziekschool voor hun eigen klas-/sehoolgeno- ten muziek maken. Met als titel: Door Kinderen, Voor Kinderen! Vrijdag 23 mei van 16.30 tot 20.00 uur houden wij Open Huis. Er is veel te beleven. Optredens van bands en ensembles, dansgroepen en koren, instrumenten proberen, informatie over lessen en cursus sen door docenten. Met als motto: Kom langs, en ontdek je Talent! Kaart van Heiloo uit 1865. Aangeleverde foto www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1,1852 GG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3