WDB Trading en OptoSafe M Echtpaar Van der Borden viert diamanten huwelijk RRDING H E I L O O BEDRIJF BELICHT de Bibliotheek INGEZONDEN BRIEVEN Minder vliegtuighinder? Bijenhotel? Een gotspe! UITKIJKPOST 2 APRIL 2014 OptoSafe, Westerweg 219, Heiloo, tel. 072-8888500, www. optosafe.com, e-mail: info@optosafe.com, WDB Trading, Holleweg 55, Heiloo, tel. 072-5337923, wdbtrading.nl, e-mail: info@wdbtrading.nl. HEILOO - De gezellige winkel van WDB Trading aan de Holleweg is voor veel Heilooënaren een begrip. Niet alleen omdat er voor elk ICT- probleem een oplossing lijkt te zijn, maar ook omdat het de sfeer ademt van een ouderwetse dorpswinkel, als ging het om kruidenierswaren in plaats van hoogwaardige computerproducten. Willem en Helga de Boer openden hun computer repair-shop in 1996 en voorzagen met de opkomst van de computer in een groeiende behoefte. „Ontwikkelingen gaan zo snel", zegt Willem de Boer, „dat er op dit moment vrijwel uit sluitend producten in de winkel liggen die bij de opening nog niet eens bestonden." Willem de Boer introduceert nu een wereldprimeur: de iCord en iMat. Het slimme kabeltje. Willem is gefascineerd door nieuwe technieken en him mogelijkheden. „Een tijdje geleden kwam Johan Dijkstra binnenwandelen. Die woont hier op de hoek en hij heeft een beveiligingssysteem bedacht waarbij op een slimme manier gebruik gemaakt wordt van glasvezeltechniek. Zo heeft zijn onlangs opgezette bedrijf OptoSafe een sensorkabel van Dyneema ontwikkeld, de iCord, om zonnepanelen, campers, caravans, boten of buitenboordmotoren mee te beveiligen. Deze kabel stuurt een alarmsignaal naar een meldkamer of een camera als een (instelbare) verandering wordt waargenomen. Maar ook produceert OptoSafe dunne sensormatten, de iMat, waar je van alles mee kunt beveiligen; bijvoor beeld balkons en terrassen, daken en lichtkoepels, stukken grond, grind, toegangspaden, toegangshekken en ga zo maar door. Of een scheeps dek, loopplank of steiger. Is er geen doorschakelmogelijkheid naar een centrale dan kan het systeem ook worden geleverd met ingebouwde GSM-doorkiezer, de Alfaguard. In feite zijn er twee opties: één voor per manente en één voor tijdelijke beveiligingsdoeleinden." „Afgelopen maart stond het bedrijf op de HISWA waar het succesvol een aantal, waterbestendige, toepassingen introduceerde. Naast deze markt is het concept ook toe te passen in de zorg. Er is een trend dat senioren steeds langer in hun eigen huis blijven wonen. Daarom heeft OptoSafe een bedalarmsysteem ontwikkeld dat afgaat als iemand te lang zijn bed niet ziet. Voor ouderen kan dat betekenen dat ze onwel zijn geworden. Dan is snelle hulp vereist." Geestdriftig laat Willem, temidden van laptops en iPads, de AlfaGuard zien, een kastje met daaraan de iMat verbonden, die bij druk in alarm komt en dit doorzendt naar Willems mobiele telefoon. „Met de iCord kun je van alles aan vast knopen. Is het niet prachtig?" zegt hij. „Hier kan ik nou enthousiast van worden. Ik heb het nooit eerder ergens gezien, het is nergens andere te koop en volgens mij is het een wereld primeur. Ik zei direct al tegen Johan toen hij binnenliep dat-ie het hier neer kon leggen. De eerste exemplaren heb ik inmiddels verkocht. Wie weet wordt het een trend!" De NSS, waardoor de Polderbaan gesloten was, zorgde ervoor dat we de afgelopen weken minder vliegtui gen over hebben zien komen en als ze wel over kwamen, dan was het een stuk hoger dan 600 meter. Dit zorgt voor een stuk minder overlast. Was er maar elke week een top. Echter, sinds woensdag 26 maart is het weer raak en vliegen de vlieg tuigen weer laag over. De afgelopen weken heb ik diverse instanties gevraagd om opheldering waarom de vliegtuigen zo laag overvlie gen. Het is wettelijk bepaald, het heeft te maken met de 'zuidelijke' wind, het is de aanvliegprocedure, et cetera. Waar je ook vragen stelt, eigenlijk leidt alles naar onze eigen gemeente. Het begint namelijk met een meetpunt om vliegtuiggeluid te meten, zodat overlast aange toond kan worden. De gemeente moet dit aanvragen. Naast dit meetpunt zou de gemeente actie ver deel moeten nemen aan de Schiphol-overleggen (onder andere via CROS: Commissie Regionaal Overleg luchthaven Schiphol). Nu neemt de gemeente Heiloo hier geen deel aan. Gelukkig hebben meerdere politieke partijen, Heiloo 2000, D66 en WD, in him verkie zingsprogramma 'vliegtuighinder' staan. Nu deze partijen gewonnen hebben en waarschijnlijk de scepter in Heiloo gaan zwaaien, mogen we verwachten dat we ook als gemeen te Heiloo actief hiermee aan de slag gaan. Ik roep u allen op vragen hier over te stellen aan de gemeente of uw eigen politieke partij. Laten we in actie komen! Michiel.ullers@quicknet.nl Waar mensen niet opletten, ziet moeder natuur haar kans schoon. Ook in de Boekelermeer. Tot maart 2013 stonden er wilgenbosjes, kor noelje en duindoorn. Bloeiden er elk seizoen prachtige, kleurrijke en honingrijke planten. Nestelden er patrijzen, fazanten, buizerds en oeverzwaluwen. Zaten er hazen en rugstreeppadden. Veel bescherm de soorten vonden him habitat in deze oase van krap vier voetbal velden aan spontane natuur. Tot, nota bene in het broedseizoen van 2013, dit hele gebied op last van de gemeente Heiloo werd geklepeld. Resultaat; een kale vlakte. Eind 2013 werd de zandheuvel, waarin jaar op jaar oeverzwaluwen nes telden, geëgaliseerd en is nog twee keer gemaaid. Voordat bloemen zaad konden zetten. Voordat dieren him winterreserves konden aanleg gen. Resultaat: nog steeds een kale vlakte. Op 11 maart, na het overwin teren van insecten, opende wethou der Dellemijn met veel ophef een bijenhotel van krap één vierkante meter. Fotograaf erbij, artikel in de krant: flora en fauna ontdekken de Boekelermeer. Nee, flora en fauna zijn in 2013 eerst doelbewust ver nietigd en nu verdwenen. Resultaat van het absoluut niet-duurzame beleid van het College dat tot op heden elk initiatief van natuurorga nisaties en particulieren om 'tijde lijke natuur' in de Boekelermeer toe te staan, resoluut afwijst! Willem Gomes Heiloo HEILOO - Op maandag 24 maart 1954 stapten Emmy Brouwer en Jan van der Borden in het huwelijksbootje. Precies 60 jaar later werd dit feestelijk gevierd; bijna de hele familie was aan wezig toen burgemeester Hans Romeyn het diamanten echtpaar kwam feliciteren. Jan en Emmy van der Borden ont moetten elkaar voor het eerst in het gebouw van de christelijke jonge renvereniging aan de Kerkelaan. Jan moest echter in militaire dienst en werd naar Nederlands Indië uitge zonden. Tweeënhalf jaar later keer de hij terug op vaderlandse bodem. Toen ze elkaar tijdens de Heilooër kermis weer tegenkwamen, verlo ren ze elkaar niet meer uit het oog. Emmy heeft tot haar trouwen in Heiloo gewoond; haar geboortehuis aan de Kennemeretraatweg staat een paar huizen verder op het rijtje waar het echtpaar nu alweer 13 jaar woont. Want hoewel Alkmaar -waar ze lange tijd gewoond hebben prima beviel, bleef voor Emmy haar geboortedorp altijd trekken. Jan van der Borden zat op 1 februari dit jaar 69 jaar in de make laardij; de zaak helemaal loslaten zal hem waarschijnlijk nooit luk ken. Hij is begonnen in het bedrijf van zijn vader, samen met zijn broer Siem, dat hij voortzette en waar nu zoon Pieter al weer jaren aan het roer staat. Al drie generaties een echt familiebedrijf, waarin inmid dels ook de vierde generatie met regelmaat een handje helpt! Emmy: „En daar zijn we maar wat trots op!" Het echtpaar heeft drie kinde ren, zes kleinkinderen en vier ach terkleinkinderen. .CJtf- De burgemeester zit temidden van het bruidspaar, links Pieter van der Borden en daarnaast wellicht vierde generatie in de makelaardij. Foto: Carolien Breed Westerweg 250 Heiloo tel, 072-5330670 info@bi bliotheekhei loo. nl www.bibliotheekheiloo.nl Joost Zwagerman 6 april, 14.00 uur Joost Zwagerman in de Witte Kerk Heiloo naar aanleiding van het boek 'Americana' met zoals hij zelf zegt 'Een kunstcollege DWDD maar dan Extra Large...'. Er zijn nog kaarten! Verkoop afgeschreven materialen 4 april, 15.00 tot 19.00 uur U bent van harte welkom! Speel-o-theek naar bibliotheek De Speel-o-theek in Heiloo verhuist dit voorjaar van het Slimpad naar de bibliotheek aan de Westerweg. Tijdens de verhuizing kan in beide locaties geleend worden. Drie keer paarden door Imelda Smet: 2 april, 14.00 uur: 'De redding' (voor kinderen van 5 tot 12 jaar) Gratis 10 april, 20.00 uur: Lezing over 'De Redding van Marmrn' (vol wassenen) 17 april, 20.00 uur: Lezing over Imelda de Smet, erkend instruc teur Spirit of Epona Filosofie in snelle tijden 8 april, 20.00 uur door Dr. Hans-Jan Kuipers, in samenwerking met HOVO Alkmaar. De massamedia, de techniek en het financiële ver keer verhogen de snelheid waar mee wij leven. Is de filosofie daarmee achterhaald? Table tcafe's 11 april, 10.00 tot 11.30 uur: Winkelen 23 april, 15.00 tot 16.30 uur: Reizen Tableteigenaren en mensen, die overwegen om een tablet aan te schaffen, kimnen in dit 'café' onder het genot van een drankje him ervaringen uitwisselen. Neem - als u er één heeft - uw eigen tablet mee! Tuinontwerp 11 april, 13.30 tot 16.30 uur. Vragen over uw tuin? Wilt u het eens over een andere boeg gooien? Kom naar het spreekuur met tuinarchitect Renee Koen. Dit is gratis te bezoeken. Opgave vooraf. Schenkingen en erfrecht 14 april, 20.00 uur Notarissen Gerard van Leersum en Nicolette van der Ploeg nemen u mee door het huwe- lij ksvermogensrecht, erfrecht, schenkingsrecht, het levenstes tament en misschien een beetje AWBZ. 200 jaar koninkrijk 15 april, 20.00 uur door Historica Dorine Hermans. Zij zal ingaan op 200 jaar koninkrijk. Zij is een groot ken ner van verleden en heden van onze koninklijke familie en weet haar kennis op een aansteke lijke en humoristische manier te delen, zowel in haar boeken als op het podium. Word ook Vriend van Bibliotheek Heiloo: al vanaf 25,- per jaar. Lees meer op www.bibliotheekheiloo.nl Volg ons ook op Facebook en Twitter! In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5