Modeste Herwig opent nieuw seizoen van Hortus Bulborum Extra hulp nodig voor Timmerdorp Egmond aan den Hoef Oudercafé bij het Kleurenorkest Kurken mozaïekers gezocht Hout en helpende handen gevraagd voor Timmerdorp Egmond regio 15 Stichting limmen ludiek ligt op kurken koers Amak wandelt EGMOND - Ook dit jaar wordt het Timmerdorp van Egmond aan den Hoef gehouden in de eerste week van de zomerva kantie (van maandag 7 tot en met donderdag 11 juli). En ook dit jaar is Timmerdorp niet mogelijk zonder de inzet van vele vrijwilligere. Naast de bekende hulpvraag van een dagdeel bij het ontspijkeren, de huttenhulp tijdens Timmerdorp of het helpen bij de afbraak op vrijdag 12 juli is er nog extra hulp nodig om Timmerdorp mogelijk te maken. Het gaat hier onder anderen om hulp bij de volgende zaken: Helpen met het opbouwen van de poort op zaterdag 5 juli en hulp bij de diverse trans porten van hout en andere mate rialen. Personen die een uur voor aanvang van timmerdorp en/of een uur na einde timmerdorp mee wil len helpen met klaarzetten en oprui men. Enthousiaste jongeren (14 jaar en ouder) met twee rechter handen voor het 'Eerste Hulp Bij Timmeren' team. Meedoen met de timmer dorp werkgroep bij de voorberei ding en uitvoering van de diverse Timmerdorp activiteiten. Kunt u helpen met een van deze zaken of wilt u op andere wijze meehelpen met het realise ren van Timmerdorp, meld u zich bij Jakob Pronk, Beatrixlaan 65 in Egmond, tel. 06-10020460. Voor het Timmerdorp is veel hout nodig. Men zouden graag hout zoals lange palen, plaatwerk et cetera willen hebben. Hebt u de komende tijd nog voor Timmerdorp bruikbaar hout over bewaar het dan voor Timmerdorp. U kunt aanleveren op vrijdag 4 en zaterdag 6 juli op het Timmerdorp terrein. Ook is het mogelijk om vanaf begin mei het hout op te slaan bij Gerard van de Kolk, Herenweg 151, Egmond aan de Hoef (tegenover Manege De Hoef). Graag voor aanleveren eerst bellen: 06-21274487. Het hout liefst spijker- vrij, vrij van olieverf of dergelijke en nog bruikbaar voor kinderen. Een keer in de maand op woensdagochtend kunnen ouders van leelringen van het Kleurenorkest terecht voor een kopje koffie of thee. Aangeleverde foto LIMMEN - Bij basisschool het Kleurenorkest in Limmen is afgelopen week een origineel initiatief gestart, het ouder café. Een keer in de maand op woens dagochtend kimnen oudere van 08.30 tot 09.30 terecht in het nabu rige scholingsinstituut voor een kopje koffie of thee. In plaats van in weer en wind op het schoolplein bijpraten na het wegbrengen van de kinderen, kimnen oudere elkaar in alle rust beter leren kennen. In deze onrustige tijd, waarin oudere en leerkrachten samen op zoek (moeten) gaan naar oplossingen voor Passend onderwijs is dit een goed initiatief. Eén van de oudere heeft het idee geopperd en heeft samen met de school voor de ruimte gezorgd bij de buren. Zij hoopt hiermee de onderlinge contacten tussen oudere te verbeteren. Dit bevordert een open en ontspannen sfeer in de school. Uiteraard kimnen zij daar naast met ideeën komen ter verbe tering van het geboden ondeiwijs. Aankomende vrijdag 11 april zullen de poorten van De Kurkenhof weer openstaan, van 19.00 tot 22.30 uur, om gezellig te komen kurken sorteren. Aangeleverde foto LIMMEN - De afgelopen twee maanden zijn er tienduizenden kurken naar De Kurkenhof in Limmen komen rollen. Amstelveen, Helmond, Rotterdam, Haarlem en Den Haag zijn zo wat steden die garant ston den voor de grote aanvoer aan kurken. Maar ook de kurken inza mel ton bij AH in Limmen blijkt een onuitputtelijke kurken bron te zijn voor Limmen Ludiek. Vrijdag 11 april zullen de poorten van De Kurkenhof weer openstaan, van 19.00 tot 22.30 uur, om gezellig te komen kurken sorteren. Limmen Ludiek heeft echt alle hulp hard nodig want het uitsorteren gaat veel meer tijdkosten dan dat vooraf gedacht. „Het valt namelijk niet mee om de grote hoeveelheid kur ken juist en goed uit te sorteren op kleur. Dus hierbij wil ik iedereen oproepen om ons te komen helpen zodat we een goede basis kunnen gaan leggen voor het wereldrecord", zegt Kees de Jong, voorzitter van stichting Limmen Ludiek. „Ook zouden we het erg leuk vinden wanneer er prikploegen of bordprikkere zouden willen langs komen in De Kurkenhof om met eigen ogen te zien hoeveel raak vlakken ons kurkenprojeet heeft met het bloemen mozaïeken", zegt Gitta Beentjes. „Want ook geoefen de en ervaren mozaïekers hebben we straks heel erg hard nodig. Een kurken mozaïek van 160 m2 - 32 meter breed bij vijf meter hoog - zet je niet in een paar dagen in elkaar en natuurlijk ook niet met maar een paar mensen." Meer informatie over Limmen Ludiek is te vinden op www.limmenludiek.nl of op de Faeebookpagina. LIMMEN - Niets veranderlijker dan het weer. Was het vorig jaar bij de opening van de Hortus nog één kale boel, stonden nu al veel van dan meer dan 1250 soorten narcissen te bloeien. Hetzelfde geldt voor het kleingoed zoals de hyacinten en de fritillaria (keizerskronen). Met de tulpen, zo'n 2500 verschillende, gaat het bedui dend minder snel. Gelukkig maar, want zo blijft er voor de bezoekers aan de historische bollentuin nog volop te bewonderen. De tuin aan de voet van het Lirnmer kerkje ligt er nu weer prachtig bij. Dat kon ook de bekende tuinjournaliste Modeste Heiwig volmondig bevestigen. Zij was door het bestuur uitgenodigd om het nieuwe seizoen officieel te openen. Voorafgaand aan die offi ciële handeling hield ze een boei ende presentatie over het gebruik van bollen in combinatie met vaste planten. De bollen zorgen in het vroege voorjaar voor de kleurige noot, totdat hun plek wordt overge nomen door de laatstsgenoemden. Dat zij daarbij de bolgewassen over woekeren is in veel gevallen geen probleem, omdat de bollen - afhan kelijk van de soort - het jaar erop gewoon weer terugkomen. Na de officiële opening werd vervolgens het Pieter Bosehmanpaviljoen ont huld, vernoemd naar de oorspronke lijke oprichter van de tuin nu 86 jaar AKERSLOOT - Zondag 13 april is er weer een wandeling. De wandeling is de Narcissen- wandeltocht van de NHWB Annapaulowna en is 15 kilometer lang. Vertrek is om 09.00 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen 0251-310715. geleden. Het paviljoen, een prachti ge muziektent naar historisch voor beeld, kan worden gebruikt voor onder andere muzikale optredens. Tot slot werd de geheel vernieuwde bollenschuur annex ontvangstruim te bewonderd, waar een grote col lectie aan historische bolgewassen verkrijgbaar is. De burgemeester van Castrieum was spontaan de eerste koper die van die gelegen heid gebruik maakte. De tuin aan de Zuidkerkenlaan in Limmen is dage lijks geopend tot en met 16 mei. Zie voor meer informatie: www.hortus- bulborum.nl. Allen, die aan de realisatie van het paviljoen hadden meegehol pen werden net als Modeste Herwig in de bloemetjes gezet. Vlnr: Peter Weyers, Jos Liefting, Modeste Herwig, Willem Castrieum, Tini v.d.Velde, Dik Denekamp, Kees Twisk, John van Baarsen en Gerard Beentjes. Foto: Peter van Renen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13