Grondtestdag bij Tuincentrum Nelis Baltus Inspiratiedagen bij Spaansen Vier Witte Donderdag samen met de PCI T-race and the Old Dix als gast bij de Jazz Session Club Vredburg Blik op de Strandwal in Akersloot Een nieuw seizoen start in Gemaal 1879 te Akersloot REGIO 15 INGEZONDEN MEDEDELING Chillen bij Conquista UITKIJKPOST 9 APRIL 2014 REGIO - Heeft u ook een tuin die niet 100% groeit en bloeit in alle kleuren. Of een gazon dat niet mooi groen wil worden? En wilt u uw tuin laten stra len? Laat dan nu uw grond testen bij Tuincentrum Nelis Baltus. De vrucht baarheid van de grond in uw tuin is van levensbelang voor alle planten. Het gazon, groenten, bloemen en struiken nemen allemaal via de wortels, water en voedingsstoffen op uit de grond. Bij minder goede groei omstandigheden, zoals bijv. een te zure grond, zullen uw planten slecht groeien en bloeien Tuincentrum Nelis Baltus biedt samen met De Ceuster Meststoffen (DCM) de mogelijkheid om op een snelle en eenvoudige manier uw grond te analyseren. Op vrijdag 11 april kunt u dit gratis laten doen bij Tuincentrum Nelis Baltus. Na de analyse kimt u een bemestings- en bekalkingsadvies krij gen voor al uw bloemen, planten en het gazon. Ook voor het juiste des kundige advies voor uw moestuin bent u hier aan het goede adres. Hiervoor kimt u ook de grond laten testen en beleeft u ook optimaal plezier van uw zelfgekweekte groenten, kruiden en fruit. Zo kimt u door deskimdig advies met een bezoek uw tuin en uzelf en ontzettend groot plezier doen. Door het advies op te volgen legt u een goede basis voor een stralende tuin in het voorjaar en de zomer. Neem wel een jampotje grond mee! Zie ook de adver tentie in deze krant. De actiekrant kimt u vinden op www.nelisbaltus.nl. Tuincentrum Nelis Baltus Herenweg 25 in Egmond-Binnen. REGIO - Er is enorm hard gewerkt aan een sfeervol, klantvriendelijk kantoor van Spaansen Tuin- en bestratingsmaterialen in Uitgeest, en aan de voorbeeldterrassen buiten en binnen. De vestiging in Winkel heeft een zelf de metamorfose met succes een jaar eerder ondergaan. Daar is gemerkt dat zowel de particulier als de hovenier echt de tijd neemt om rustig een keuze te maken uit een geweldig assortiment. Natuurlijk staat de koffie altijd klaar. Bedrijfsleider Rino Kliffen: „Er is een grote opkomst in keramische tegels. Deze tegels hebben de uitstraling van natuursteen maar hebben veel meer voordelen zoals de kleurechtheid en het gemak in onderhoud. Er zijn ontzettend veel soorten en kleuren verkrijgbaar. Onze showterrassen zijn aangevuld met (kimst)gras, hekwerken, veranda's, en tuinmeubelen voor zoveel mogelijk inspiratie. De terrassen zijn als denkbare voor- en achter tuin aangelegd. Tegenwoordig wordt er veel via internet besteld. Dat kan bij ons ook. Maar wij adviseren toch altijd om langs te komen. De kleur van een tegel op het scherm is andere dan een tegel bij daglicht. Het verwerken van de materialen in de (show)tuinen geeft de enige juiste indruk." Spaansen nodigt iedereen uit om een kijkje te komen nemen tijdens het inspiratie- weekend op 12 en 13 april. Speciaal ter gelegenheid van dit weekend ver schijnt er daarna een inspiratiekrant. LIMMEN - Het april al weer de van het seizoen en dat betekent tien seizoenen zijn geweest in Vredeburg. is zondag 13 laatste sessie 2013 - 2014, dat er al vijf- Jazzsessions stolpboerderij En dan moet er natuurlijk een speciaal gastoptreden zijn en dat wordt verzorgd door T-race and the Old Dix. Aanvankelijk zo'n vijf jaar terug begonnen als kwar tet. In korte tijd uitgegroeid, met de nodige wisselingen, tot een zevenmans en éénvrouws for matie die zich bezig houdt met HEILOO - Net als voorgaan de jaren wil de PCI weer een inzameling houden op Witte Donderdag. Dit gebeurt op 17 april in de viering van 19.30uur in de Comeliuskerk te Lirnmen. Vorige jaren was het een succes en daarom organiseren wij het graag opnieuw. Wat is de bedoeling van deze actie? Omdat Witte Donderdag in het teken staat van delen, willen wij dat ook doen met onze medemen sen die het niet zo breed hebben. Wij vragen u iets van u zelf weg te geven, bijvoorbeeld een pak koffie, thee rijst, pannenkoekmix, drinken, koek. Graag producten die lang houdbaar zijn. Alles wat wij binnen halen, gaat naar de voedselbank in Beveiwijk. Deze voedselbank werkt samen met Castricum en Limmen, dus het komt op de juiste plaats terecht. Hopelijk kunnen wij op u rekenen en wordt het het weer een succes. Wij zien u graag op Witte Donderdag in de kerk met een gift voor uw medemens. Bent u niet in de gelegenheid om naar de kerk te gaan, kimt u altijd wat afgeven in de Pius of de pasto- Dixieland, maar daarnaast regel matig uitstapjes maakt naar moder ner repertoire. Alle leden hebben veel ervaring in muziek: van pop tot klassiek, van oude tot moder nere jazz, van fanfare tot big band. Kortom een uit vele muziekrich tingen gehaalde groep muzikan ten, goede amateurs die hun liefde voor muziek gemeen hebben en wekelijks enthousiast in Limmen naar de kelder gaan om te repete ren. Op het podium gaat de gemid delde leeftijd (zo'n 74 jaar) meteen sprong omlaag. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. AKERSLOOT - Op zondag 13 april vindt in Akersloot een zeer gevarieerde Open Dag plaats van Brandweer Akersloot, boerderij het Vertrouwen en Scouting Akersloot. Waar weer groots wordt uitge pakt op him strandwal. Door het bundelen van demonstraties en het etaleren van him activiteiten wordt het de tweede keer dat deze gezel lige open dag wordt gehouden. De eerste keer nog onder een regio nale vlag, nu als alleenstaand eve nement. Vanaf 11.00 uur is iedereen welkom, voor brandweer demon straties, veiligheidsvoorlichting en AED uitleg. Bij de boerderij kimt u alle landbouwvoertuigen, stal len, het vee en jongvee bezichtigen en ziet u hoe een moderne boer derij tegenwoordig functioneert. Bij Scouting Akersloot kunt u het moderne gebouw bewonderen, en staan vrijwilligere klaar om u van alles te vertellen over Scouting. Daarnaast is het voor de kinderen mogelijk om met een strippenkaart deel te nemen aan diverse uitge zette spelletjes. De open dag begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Ook een aantal andere verenigingen en hobbyisten presenteert zich deze dag aan u. De kinderen van de lokale scho len krijgen deze week allemaal een kleurplaat uitgereikt, en kun nen deze zondag inleveren bij het Scoutinggebouw. Onder alle inge leverde kleurplaten worden drie prijzen verloot. U kimt het evene- LIMMEN - Woensdag 8 april van 14.00 tot 17.00 uur is er open inloop bij Club. Breek je school week samen nietje vrienden door even te chillen bij Conquista. Vrijdagavond 11 april is er van 19.00 tot 23.00 uur open inloop bij Club X-tra XL. Zaterdagochtend 12 april kim je van 10.30 tot 12.00 uur een Luchtballon van papier- rnaché maken, deel 2. Vandaag is je ballon droog is kan je hem afmaken. Vereier de ballon met mooie kleuren en hang er als laat ste een mandje onder. Deelname kost 1,-. Zaterdagmiddag 12 april van 13.00 tot 15.00 uur is er Boy's zone met Kweekkastje maken. Omdat snoep nu een maal nog niet van een plantje komt gaan we eerst groente en fruit verbouwen. Dan start je in een klein kweekkastje die je als hij klaar is mee naar huis kunt nemen en een paar weken later kim je er heerlijk van snoepen. Zaterdagavond 12 april van 19.00 tot 22.00 uur is er filmavond bij Club X-tra. Vind jij het ook zo leuk om naar de bios te gaan? En dan tijdens de film lekker in een bak popcorn of chips graaien? Een film kijken met een groep is natuurlijk veel leuker dan in je uppie. Dan zitje vanavond goed bij Conquista, veel goedkoper en dichterbij! ment nu al volgen op Facebook of twitter. com/Strandwalakers. V oor meer info kunt u contact opnemen via rob.dekker@planet.nl. Op zondag 13 april vindt in Akersloot een zeer gevarieerde Open Dag plaats van Brandweer Akersloot, boerderij het Vertrouwen en Scouting Akersloot. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Het is weer april en daarom gaat het Gemaal 1879 op de zondagmiddagen weer open. In het gemaal is gedurende de maanden april en mei een expositie ingericht door Lucia Admiraal. Zij heeft sinds december 2013 tevens een glasatelier in de Hutkoffer, Heerenweg 21 te Heiloo. In dit prachtige monumentale pandje is het atelier gevestigd waar ze glas-in-lood ontweipt en maakt. Maar het is ook de nieuwe verkoop- en tentoonstellingsruimte waar al haar prachtige werkstukken te zien zijn, aangevuld met een veelkleu rige glasverzameling. Een unieke en inspirerende omgeving waar glas echt tot leven komt. Gedurende de maanden april en mei presenteert ze vol trots in het Gemaal 1879 een greep uit de door haar gemaakte kunstwerken: glaskunst, glas-in- lood en glas gecombineerd met andere materialen. Haar creaties zijn direct herkenbaar aan hun kleurrijke, vrolijke en onberispe lijke vormgeving en uitvoering. De liefde die ze voelt voor de materi alen waarmee ze werkt, komt vol ledig tot uitdrukking in haar glas kunst. Kijk, bewonder en geniet van haar passie. U wordt van harte welkom geheten in Gemaal 1879. Tevens wordt zoals gebruikelijk uit leg gegeven over de werking van het gemaal en de functie die dit provin ciaal monument heeft in de water huishouding van Noord-Holland. Het gemaal is gevestigd op het adres Fielkerweg 4 (Klein Dorregeest) te Akersloot, geopend op zondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is men geopend op de Nationale Molen- en Gemalendagen op 10 en 11 mei de gehele dag van 10.00 uur tot 16.30 uur. In het gemaal is gedurende de maanden april en mei een exposi tie ingericht door Lucia Admiraal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15