Weer domper voor Vredeburg Yannick van der Kolk derde op de Nederlandse judokampioenschappen Geslaagde clubkampioen schappen judo bij Dojo 't Loo Mooie resultaten GTH turnsters HSV nog steviger in het zadel SPORT 19 Rob Schoon winnaar driebanden Akersloot Limmer jeugdveiling UITKIJKPOST 9 APRIL 2014 JUDO HEILOO - Judo Yannick van der Kolk van Topsport Tom van der Kolk wist afgelopen week end een derde plaatst te beha len op de Nederlandse Judo Kampioenschappen in Emmen. Vorige jaar werd Yannick in de -46 kilogram al tweede van Nederland. Dit jaar was hij door gegroeid naar de gewichtsklasse -55 kilogram. De eerste ronde was een zware pot en verloor van der Kolk van de latere nummer 2 Arthur Heeres uit Oost-Nederland. Hierna wist hij op rij drie keer te winnen allemaal op vol punt, Ippon. De strijd om de derde plek was tegen Ryan Lo-A-Njoe uit Zuid- Nederland. In Vlaardingen verloor van der Kolk nog in de kwartfinale van deze jongen. Nu was Yannick dui delijk de betere judoka en scoorde halverwege een vol punt met een mooie schouderworp. Zo behaal de hij voor de derde jaar achter elkaar het podium op het NK-judo. Coen Stoop wist de halve finale te behalen in de -81 kilogram. Helaas verloor hij deze halve finale. Ook in de strijd om de derde plek ver loor Coen Stoop van de Noord- Hollander Tim Kuijpers. Hij verloor van deze judoka ook op de Noord- Hollandse-Kampioenschappen. Uiteindelijk moest hij met een vijf de plaats genoegen nemen. SCHAKEN LIMMEN - Op dinsdagavond 1 april speelde het eerste zes tal van SV Vredeburg bij De Waagtoren in Alkmaar het laat ste duel voor de bondscompeti- tie van dit seizoen. Op vrijdag avond stond ronde 25 van de interne competitie op het pro gramma. Na het gevoelige verlies tegen ZSC Saende in de voorlaatste ronde moest SV Vredeburg in de boven zaal van het Gulden Vlies, winnen om de tweede plek in de derde klasse D te behouden. Het duel leverde evenwel een nieuwe dom per op. Jos Admiraal tekende op bord vier voor een snelle remise. Maar kort daarna verloren achter eenvolgens Jaap Limmen op bord TURNEN HEILOO - Zaterdag 5 april kwam jeugdturnster Brechtje van Haneghem in actie op het regiokampioenschap vierde divisie te Hippolytushoef. De wedstrijd werd goed begonnen op balk, zeer stabiel en keurig geturnd. Op vloer straalde Brechtje en turnde een super oefening! Het derde toestel was sprong, twee goede overslagen leverde haar een 10.55 op. Brechtje sloot de wed strijd af aan de brug, een strakke en mooie oefening! Die zondag kwa men de jongste meisjes in actie op de jong talent en pre instap wed strijd in Heiloo. In de categorie jong talent (2007) begonnen Floortje Leek (12.30) en Fira Boddenijk (12.20) sterk op balk met een nette oefening; de hoogste scores van de groep. Op het tweede toestel vloer zes, Gertjan Hafkamp op bord vijf en Bert Hollander op bord drie. Dat Harold Ebels er op bord twee nog een remise uitsleepte en dat Bob Stolp op het eerste bord een fraaie zege boekte, deed er niet meer toe. De 4-2 nederlaag was een feit. Het seizoen eindigde daarmee voor SV Vredeburg wat grijzig: na vier over winningen en drie nederlagen was de kleurloze derde plek wat resteer de. In de interne competitie boekte Kees Aafjes een mooi resultaat door de sterke Adri Beentjes op remise te houden. Piet van der Heijdt hielp Ed Stolp in het zadel door al na een zet of acht een stukoffer te plaatsen, zonder enige compensatie. Marcel Wester baalde van zijn optreden tegen Nico Pepping. Door een fout in de opening gaf hij Pepping win nend voordeel. Gijs Pouw werd aan turnde Nina van der Kolk een mooie oefening; 10.90! Daarna was sprong aan de beurt, Yara Reitsma sprong twee super sprongen, met een 13.70 behaalde zij de hoogste score van de groep. De meisjes sloten de wed strijd op brug, hier behaalde Britt Brouwer voor een goede oefening een 13.20! Tegelijkertijd turnden de pre instap meisjes (2006), Evi Teivoort en Sara van Uitert lie ten op sprong zien hoe het moet, met een respectievelijke 14.10 en 13.90 waren zij het sterkst op dit toestel. Eva Struijs turnde aan de brug een keurige oefening, zij kreeg een 12.80. Op balk turnde Pien de Boer stabiel; een prachtige oefe ning: 13.10!. Didi Boersen turnde haar vloeroefening erg netjes, een prima oefening; 12.20. In het eind klassement ging GTH met vijf prij zen naar huis; brons voor Evi, zilver voor Britt en Pien en goud voor Floortje en Sara. de zegekar gebonden door de sterk spelende Remi Aafjes. Het topduel tussen Gertjan Hafkamp en Harold Ebels leverde na 73 enerverende zetten geen winnaar op. Ook het duel tussen Sandra Hollander en Bob Stolp eindigde in remise. Stolp had een loper ingeleverd tegen twee pionnen, maar Sandra Hollander vond geen goed winstplan om het voordeel te verzilveren. Met nog vijf ronden te spelen blijft het spannend aan de top van de ranglijst, waar Harold Ebels, Bob Stolp en Gertjan Hafkamp vooralsnog de medaillepo sities bezetten. AKERSLOOT - Rob Schoon heeft zaterdag op verrassende wijze het driebanden kampioenschap van Akersloot weten te bemachtigen. De als laatste geplaatste in de fmale was natuurlijk een grote outsider en met maar met slechts een ver- liespartij tegen Hans Verduin mocht hij zich zaterdagavond terecht win naar noemen. Op de tweede plaats kwam Han Duin met evenveel wed- strijdpunten maar met een lager carambole percentage, wel mocht Han de hoogste serie noteren name lijk een prachtige serie van negen caramboles. Op plaats drie eindigde Piet Weber met acht punten. LIMMEN- Vrijdag 11 april vindt wederom de jaarlijkse veiling ten bate van de jeugd van de W Limmen plaats in de kantine. Door de eigen veilingmeesters Nico Beentjes en Erik Jaap Kroone zullen ruim 300 kavels aan de man of vrouw gebracht worden, onder het motto: Voor en door Limmers. De veiling- meestere brengen alles in rap tempo onder de hamer. En zor gen samen met de vrijwilligers die deze avond mogelijk maken voor een gezellige sfeer waar de kopers gretig op reageren. Er is een groot variatie in het aanbod, zowel veel goederen als diensten en niet te vergeten geweldige uitjes voor iedereen. De top kavels deze avond zijn; 'Ik hou van Holland' een avond met alles erop en eraan, wedstrijd Sunderland-Cardiff City, Culinair Europa en Eetverkleed, Clinic golfsurfen, Rondje Jordaan, Mountainbike Clinic en meer. De kavels zijn allemaal spontaan geschonken door particulieren en bedrijven uit Limmen en omgeving. De catalogus is huis- aan-huis in Limmen verspreid. De opbrengst komt ten goede aan de jeugdopleiding. De aanvang van de veiling is 20.00 uur en vrij toe gankelijk voor iedereen. JUDO HEILOO - Zondag 6 april was een spannende dag voor de jeugdige judoka's van Dojo 't Loo. Om 10.00 uur mochten zij aantreden voor de jaarlijkse clubkampioenschappen. Zo'n 65 jonge judoka's hadden zich aangemeld, waarvan een aan tal zelfs nog nooit eerder aan judo wedstrijden had meegedaan. Voor hen was het natuurlijk extra span nend. De organisatie was er weer in geslaagd de judoka's in te delen in poules waarbij men flink aan elkaar gewaagd was. Dat leidde tot vele spannende partijen waar bij de judoka's aan het publiek en de trainers konden laten zien wat men waard waren op de tatami. VOETBAL HEILOO - Dankzij een 4-1 zege op Purmerland en het verlies van Beemster is HSV koploper met zes punten voorsprong op datzelfde Beemster. Het was geen beste wedstrijd die HSV op de kunstgrasmat legde. Vooral voor de rust zag men HSV worstelen met de tegenstander, maar nog meer met zich zelf. Er kwamen wel wat kansjes, maar de scheipte ontbrak bij de afwerking, waardoor de ruststand 0-0 was. In de tweede helft ging het aan vankelijk dezelfde kant op, maar na een twintig minuten wist Rick Houtenbos de score te openen, nadat Thomas de Vries vijf minuten daarvoor de spits van Purmerland van het scoren wist af te houden in Tijdens het natellen van de pimten werd een mooie demo verzorgd door 2e dan judoka's Kars Zoon en Thijs Lesterhuis. De prijsuitreiking werd mede gedaan door Maaike Stevenson die de dag ervoor een bronzen medaille had behaald op het NK-18 in de klasse +70kg. Het goud werd veroverd door Tom Groen, Jay Schoppink, Klaas de Jager, Tygo de Jongh, Kars Kroon, Douwe Maart, Matt de Ruijter, Thijs Olyrhook-Molenaar, Yesper Branekreef, Stan de Laleijne, Fil Dekker en Marijn Sijtra. Zij mogen zich de clubkampioenen van 2014 noemen. Ook de overige deelne mers gingen met fraaie bekers en aandenkens naar huis. Een uitge breide fotoreportage is te zien op www.dojotloo.nl. een en op een situatie. Eindelijk in de 76ste minuut kwam de verlos sende 2-0 op het scorebord te staan, wederom door Rick. De ban was nu gebroken, Purmerland was murw gespeeld en vijf minuten later knal de Rick na een mooie voorzet van Leyn Stokman de 3-0 in de touwen. De spits van Purmerland wist toch nog tegen te scoren na een goeie solo, waarbij hem geen strobreed in de weg werd gelegd. Na het missen van een strakke, lage voorzet van Mare Baars, door Rick haalde Jesper de Vré van de 16m.lijn hard uit en zette hiermee de 4-1 op het score bord. Ook het tweede team staat nu aan kop in haar klasse, samen met Vrone 2. Zij spelen zondag om 11.30 uur thuis tegen Koedijk 2 en het eerste team gaat op bezoek bij Wherevogels in Purmerend. isnssen Mtser- Zaterdag presteerde jeugdturnster Brechtje van Haneghem goed op het regiokampioenschap. Aangeleverde foto Uit deze corner wordt wederom niet gescoord. Foto: Marian Ursem Thijs Lesterhuis gooit zijn uke Kars Zoon tijdens de demo in een goedgevulde Dojo Foto: Fred Stevenson

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19