Uitkifémt Kees de Wit vertelt op de Zuidwester over Wereldoorlog n Oranjebal zoekt vrijwilligers Inzameling voor voedselbank in Willibrorduskerk H E I L O O 3 fes Rectificatie KORTOM Spreekuur Heiloo-2000 Workshop Zen coaching Thuis bij GP San Dantian Medische Acupunctuur Darttoernooi Oosthonk UITKIJKPOST 9 APRIL 2014 Harmonie Caecilia houdt zaterdag een voorjaarsconcert. Zowel het Jeugdorkest als het A-orkest treden op. Aangeleverde foto HEILOO - Harmonie Caecilia houdt op zaterdag 12 april een voorjaarsconcert. Zowel het Jeugdorkest als het A-orkest treden op. Het programma kent veel lichte en vrolijke muziek, onder meer de musicalmuziek van Jesus Christ Superstar en Songs of the Wizz. Bijzonder element is het optre den van drie solisten uit de har monie. De jongste solist is Simon de Rooij (15 jaar), hij speelt een hoomsolo in Air Poétique van Henk van Lijnschoten. Andere solisten zijn John Compas (trombonecon cert Rimsky-Korsakov) en Cees Schoutsen (op bastuba). Dit alles onder de hartverwarmende lei ding van dirigente Alida Holwerda. In de pauze is er de voorjaarslo terij met heel veel mooie prijzen. Kortom, een concert voor een stralend humeur! Het voorjaars concert begint om 20.00 uur in de Cultureel Centrum de Strandwal van GGZ Willibrord, aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. U kimt kaarten a 7,50 reserveren via concerten@caecilia-heiloo.nl of op 12 april kopen aan de zaal. Donateurs en kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Meer info via: www.caecilia-heiloo.nl. HEILOO - Nog even en het is 26 april. Ook Oranjebal maakt zich op voor de eerste officiële Koningsdag. Als vertrouwt barst het feest weer los in Ypestein met onder andere spelletjes voor de kinderen, The Voice of Ypestein', en aansluitend een leuke line-up met diverse bands en Dj's. Dit jaar zorgt niemand min der dan Oos Joös voor een knal lende afsluitende act! Het volle dige programma kun je vinden op www. oranj ebalheiloo.nl/Oranj ebal_ Heiloo/Programma.html. Om het festival mogelijk te maken zoekt Oranjebal nog vrijwilligere die wil len helpen met onder andere de op en afbouw van het terrein, catering, aankleding en natuurlijk achter bar tijdens het festival. Vele handen maken licht werk! Lijkt het je leuk om Oranjebal eens vanaf de eerste tentharing mee te maken of wil je ook eens achter de bar staan bij een festival? Ga dan naar www. oranj e- balheiloo.nl en klik op 'Vrijwilliger'. Daar kun je aangeven wat je het liefst doet en welke dagen je wilt helpen. Je wordt als vrijwilliger uiteraard goed verzorgd met onder andere een uitstekende catering, een t-shirt en niet onbelangrijk: elke vrijwilliger krijgt een vrijwilli- gerepas van ons, waarmee je leuke kortingen krijgt bij ondernemers in en rond Heiloo! Oranjebal Heiloo is een stichting die jaarlijks een fes tival organiseert. De opbrengsten komen ten gunste van lokale vereni gingen en goede doelen. In het onderschrift van het voor- paginaverhaal over de installatie van de nieuwe gemeenteraad, is een vervelende fout geslopen. Per abuis is de verkeerde foto graaf vermeld. Dit moet zijn Loek Konijn. Onze excuses. HEILOO - Op Witte Donderdag wordt in veel kerken het laatste avondmaal van Jezus gevierd. De Willibrordusparochie wil dit Avondmaal niet alleen liturgisch gedenken, maar de oproep van Jezus om ons brood te delen ook in de praktijk te brengen. De Parochiële Caritas Instelling (P.C.I.) zal daarom, net als vorig jaar, op Witte Donderdag een inza meling houden van voedingsmidde len voor de voedselbank. Misschien kimt u bij uw paasboodschappen iets extra's meenemen om te delen met degenen, die juist in deze tijd minder hebben. De volgende pro ducten zijn zeer welkom: macaroni, pasta's, rijst, pastasauzen, blikken of potten soep en groenten, kof fie, koffiemelk, thee, pindakaas en chocopasta. Op Witte Donderdag staat er in de Kerkstraat van het Willibrordushuis, Westeiweg 267 (naast de kerk), een winkelwagen tje, waarin u uw bijdragen in natura kunt deponeren. Dat wagentje blijft staan tot en met Pasen. Daarna zul len leden van de P.C.I. de ingeza melde levensmiddelen bezorgen bij de voedselbank. Openingstijden: donderdag 17 en vrijdag 18 april van 09.30 tot 11.30 uur en rond de vie ringen. Mocht u door omstandigheden niet in de gelegenheid zijn zelf boodschappen te doen dan kunt u eventueel een bedrag overma ken aan de PCI banknummer NL39 RAB00327062401. Uw bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Jjg Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu- ceerd op een waterloos offset rotatiepers, y. V. de milieu-vriendelijke druktechniek Sf Pnnlinii Xatanlh Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Een en al aandacht in groep 7 van de Zuidwester voor de verhalen van Kees de Wit over de bezetting door de nazi's. De leerlingen hadden de afgelo pen maanden al heel veel gehoord en gelezen over de oorlog. En Kees, die bij de bevrijding ruim acht jaar oud was en in het Sperrgebiet woonde kon die kennis aanvullen met een reeks gebeurtenissen en anekdotes uit onze regio. Zo was er het opmerkelijke verhaal over een boerderij achter Limmen waar Wehrmacht soldaten een paar liter melk gingen kopen en waar toen grote paniek uitbrak omdat de onderduikers dachten dat ze waren verraden. De leerlingen vuurden hele batterijen vragen af op Kees, de meeste over de Jodenvervolging en de hongerwinter. Ook legde Kees de Wit uit dat er diverse soorten raz zia's waren geweest en dat je elke dag groot gevaar liep wanneer je bij het verzet zat. Alles over de reali teit van zeventig jaar geleden waar van je je nu absoluut niet meer kan voorstellen dat het toen allemaal echt is gebeurd. In Heiloo is er een wijk waar de straten zijn genoemd naar Heilooëre die him verzet tegen de nazi's met de dood hebben moe ten bekopen. Een van die helden is Dirk Bakker; diens achterklein dochter Isabel zit in groep 7 van de Zuidwester en ze volgde alles wat werd verteld natuurlijk heel aandachtig. Ook Vonne heeft thuis veel gehoord over verzetsdaden van haar overgrootouders: Joden in de onderduik, luisteren naar Radio Oranje, diefstal van distributiebon nen, verboden voedseltransporten. In een groepsgesprek bleken met name ook Welmoed, Nils, Siern, Fay en Bas veel details te weten over wat de oorlogsomstandighe den destijds voor hun familie heeft betekend. De leerlingen waren heel complimenteus over de inbreng van Kees de Wit, het was allemaal heel interessant en vooral leerzaam. Interessante verhalen, en heel bij zonder om even een echt Ausweis en echte distributiebonnen uit de bezettingstijd in handen te mogen hebben. Een en al aandacht in groep 7 van de Zuidwester voor de verhalen van Kees de Wit over de bezetting door de nazi's. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 10 april, kimt u, voorafgaande aan de frac tievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwo ner van Heiloo bezighouden. Die kimnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent om 20.00 uur welkom in het gemeen tehuis (oude ingang). Graag voor af even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie, tel. 06-54901626 of via rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractieverga deringen op www.heiloo-2000.nl. HEILOO - De workshop maakt je bewust van je denkpatronen in het dagelijkse leven. Je krijgt inzicht in alledaagse worstelingen of probleemsituaties en leert hier andere naar te kijken en mee om te gaan. Aandacht wordt besteed aan zelfonderzoek. Zen coaching is gericht op het leven vanuit het NU. De workshop vindt plaats op zaterdag 17 mei van 09.30 tot 12.30 uur in het Willibrordus Business Centrum te Heiloo. Kosten: 35,-. Aanmelden en informatie: www.veroniqueassel- man.nl of 06-23170910. HEILOO - Aansluitend op de Lentebokkentocht vindt op zater dagavond 12 april de derde afle vering van Thuis Bij GP plaats in café Thuis Bij aan de Heerenweg in het stationscentrum. Vanaf 21.00 uur worden er daar door Ron Dorpsstraat TV opnames gemaakt van acht verschillende kleinkunst acts, die door GP aan het Heilooër publiek worden gepresenteerd: Komieken, caba retière, singer-songwriters en unplugged muziekcombo's. De entree is gratis. HEILOO - Acupunctuur herstelt de energiebalans en houdt ener gie stromend. Bij toepassing door artsen wordt zowel naar de regulier medische oorzaak van een klacht gekeken als ook naar mogelijke energetische verstoringen, het kenmerk van Integrale Geneeskunde. Voor meer informatie over Medische Acupunctuur: William Newsum, acupunctuurarts, lid NAAV, bedrijfsarts. Onder andere gericht op stressgerelateerde coaching en het heretellen van de energie balans. Ook voor andere gezond heidsproblemen zoals hooi koorts en hulp bij stoppen met roken. Vijverlaan 49, Heiloo, tel. 06-44472253, www.sandantian.nl, info@sandantian.nl. HEILOO - Zaterdag 12 april houdt het Oosthonk alweer het laatste toernooi van dit seizoen. Jeroen Kleverlaan is niet meer te achter halen, hij staat twaalf punten voor op de nummer twee Ed Zeekant, maar er zijn meerdere ranking prijzen en ook voor het toernooi zelf zijn weer mooie prijzen bin nen gehaald. Start om 20.00 uur, deelname kost 5,- en het honk vind je aan de Oostkanter 14 te Heiloo. Informatie op www. oosthonk.nl of tel. 06-33747770/ 06-46331274.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3