Kick-off 'Ik winkel in Heiloo' met fleurig voorjaarscadeautje Speciale Wining Dining bij Silhouet La Locanda l m Lammetjesdag Vennewatersweg gaat niet door Jaarlijkse Ghana-avond op de Paulusschool Cabaretier Emilio Guzman op 17 april in De Beun H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Informatiebijeenkomst over AD(H)D bij volwassenen EHK Klaverjasclub Ode aan het Overbos bij atelier Tine Poels voorjaarscadeau UITKIJKPOST 9 APRIL 2014 HEILOO - De twee broers Eligio en Claudio Bonomo zijn de trotse eige naren van Monte del Fra, een fraai domein in Custoza, Veneto. Inmiddels hebben miljoenen vakantiegangers al kennis gemaakt met de lokale wijn die zij maken. De Valpolicella Classico Superiore van Monte del Fra is één van de betere en gemaakt van de druivensoorten, Corvina Veronese, Rondinella en Molinara, aangeplant volgens het pergola systeem. Zeker de meest suc cesvolle wijn van Monte del Fra is de Ca del Magro. Marica Bonomo maakt faam met haar mooie topcuvée Ca del Magro uit het gebied Custoza. Zij behaalde al driemaal de felbegeerde drie-glaasjes-waardering in de bekend ste Italiaanse wijngids, de Gambero Rosso. En wellicht komt daar een vierde keer bij, wanneer in juli de wijn wederom gekeurd wordt voor deze gids. Op woensdag 23 april heeft Silhouet La Locanda in Heiloo weer een speciale 'Wining en Dining' avond, waarop het wijnarrangement wordt ver zorgd door Marica Bonomo, met onder andere de bovengenoemde wijnen, reserveer tijdig! Silhouet La Locanda, Kennemerstraatweg 464, tel. 072- 5325376, info@silhouetenlalocanda.nl. HEILOO - De laatste jaren werd met Pasen een lammetjesdag gehouden bij familie Onderwater aan de Vennewatersweg. Door aangescherpte regelgeving heeft men echter dit jaar besloten om lammetjesdag niet door te laten gaan. Nico en Mariel Onderwater: „De overheid dwingt ons om alle scha pen in te enten, als er burgers met de schapen in aanraking komen. Dit brengt niet alleen extra kosten voor ons mee, maar ook worden de schapen onnodig geënt. Teiwijl de overheid juist wilt dat er minder medicijnen gebruikt moet worden. Het gevoel heerst dat wij worden tegengewerkt door de regelgeving. Vroeger had bijna iedereen wel een oom of tante die een boerderij had, hierdoor kreeg je wel kennis mee van wat er op een boerderij gebeur de. Tegenwoordig zijn er steeds minder boerderijen. Wij vinden het belangrijk dat kinderen, maar ook volwassenen, een klein stukje ken nis leren maken met het leven op een boerderij en voornamelijk met dieren. Jaren hebben wij met zeer veel plezier met Pasen lammetjes dag gehouden. Kinderen konden de lammetjes aaien en knuffelen, men kon koffie krijgen en zelfs kaas kopen. De belangstelling werd ieder jaar groter en vorig jaar lag het bezoekers aantal rond 1500 per sonen. Dit betekende dat er grote behoefte aan was." HEILOO - Op zaterdag 5 april was in winkelcentrum Het Hoekstuk de officiële aftrap van de campagne 'Ik winkel in Heiloo'. Burgemeester Hans Romeyn en wethouder Fred Dellemijn deelden samen met de aanwezige commis sieleden van de organiserende stich ting en jongeren van Theaterbende fleurige voorjaarscadeautjes uit aan het winkelend publiek. Ook in winkelcentrum 't Loo en het Stationscentrum werden bloeiende voorjaarsplantjes uitgedeeld; 3000 in totaal. De campagne komt voort uit meer onderlinge samenwerking tussen de Heilooër winkeliers, waardoor gezamenlijke promotie mogelijk is en nog beter kan worden ingesprongen op de behoefte van de klant. 'Ik Winkel in Heiloo' wordt gefaciliteerd door de gemeente, die een goed en levendig winkelbestand belangrijk vindt voor de leefbaar heid van het doip. Het doel van de publiekscampagne is om winkelen in Heiloo nog aantrekkelijker te maken; met de kwaliteit, service, gezelligheid en veiligheid die men HEILOO - Op dinsdag 15 april houdt GGZ Noord-Holland-Noord een informatiebijeenkomst met als thema: 'Volwassenen met AD(H)D'. De informatiebijeen komst is van 19.00 tot 21.00 uur en vindt plaats in Bibliotheek Kennemerwaard, Parelhof IA in Heerhugowaard. Reserveren is gewenst. AD(H)D is een veelvoor komend gezondheidsprobleem. Het komt zowel bij kinderen als bij volwassenen voor. AD(H)D heeft niet alleen invloed op het leven van de persoon in kwes tie, maar ook op dat van zijn of haar omgeving. Als AD(H)D onderkend wordt en behandeling wenselijk is, komen veel mensen uiteindelijk in aanraking met de geestelijke gezondheidszorg. Dan ontstaat vaak een behoefte om antwoorden te krijgen op veel vragen. Deze bijeenkomst is bedoeld voor familieleden, direct betrokkenen, cliënten en geïnte resseerden. Er wordt een inlei ding gehouden door mevrouw L. Sikkens, psychiater van GGZ Noord-Holland-Noord. Ook zal een ervaringsdeskundige van RCO de Hoofdzaak vertellen hoe het is om met deze klachten te leven en wat hem of haar gehol pen heeft. Meer informatie leest u op: www.ggz-nhn.nl, toegang: 3,-. Reserveren is gewenst via te 1. 072-5764800 of e-mail: heerhu gowaard® bibliotheekkennemeiwaard.nl. Gereserveerde kaarten kimnen tot een half uur voor aanvang van de avond worden opgehaald. HEILOO - Maandag 14 april is er weer een paasklaverjasdrive, van 19.30 tot 22.30 uur. Ook is er weel een verloting met mooie prijzen. Iedereen is, het liefst met partner, welkom in Cultureel centrum De Strandwal, naast de Kapel, op het GGZ terrein. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072- 5339345. gewend is, maar ook met super leuke publieksacties! Volgende week start de voorjaarsactie, een kassabonnenspaaractie waarbij het HEILOO - Op dinsdag 15 april vindt op de Paulusschool in Ypestein van 17.30 tot 19.00 uur de jaarlijkse Ghana-avond plaats, met dit jaar het thema 'De Paulus in Beeld'. De groepen 1 tot en met 8 hebben aan dit thema ieder op eigen wijze een invulling gegeven. De groe pen 6, 7 en 8 hebben bijvoorbeeld onderzoek gedaan naar aanleiding van de vondst van een Britse knoop uit de Franse tijd. De opgedane kennis hebben zij gebruikt bij het maken van een reconstructiefilm, waarbij alle werkzaamheden dooi de kinderen zelf werden uitgevoerd, van het schrijven van het scenario tot en met de montage aan toe. Op de Ghana-avond kunt u de films bekijken, nadat u misschien eerst iets genuttigd heeft in de bioscoop foyer. In groep 3 hebben de kinde ren zich verdiept in het beroep van HEILOO - Cabaretier Emilio Guzman wordt wel eens Socialio genoemd. Hij is vriendelijk en bindend, maar bovenal conflict vermijdend. Lastig, want zelfs in een sprookjeswereld zijn er conflicten... Emilio Guzman treedt op donderdag 17 april op in theater De Beun in Heiloo met zijn tweede avondvullende show 'Een dimne dekmantel', waarvoor hij uitstekende recensies kreeg. Op www.vi-iendenvandebeun.nl kimt u terecht voor kaarten. Kaarten zijn ook te koop bij de verkoopadres sen in Heiloo: theater De Beim (woensdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en drie kwar tier voor voorstellingen), kantoor boekhandel De Schrijverij vestiging Stationscentrum, Het Trefpunt en de Bibliotheek Heiloo. Emilio Guzman in De Beun op donder dag 17 april, aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs: 14,-. winkelend publiek kans maakt op aanzienlijke geldprijzen en tal van andere leuke prijzen. Zie ook de website www.ikwinkelinheiloo.nl. fotograaf. Tegenover het lokaal is een echte fotostudio ingericht en op de Ghana-avond kan een ieder zich op z'n voordeligst laten vastleggen door de kinderen. Ook kunt u tegen een kleine vergoeding voorstellin gen bekijken, voorwerpen kopen in de souvenirwinkel of deelne men aan een workshop armbanden maken. Deze laatste wordt verzorgd door Resource Link Foimdation Netherlands. Dit is de stichting aan wie alle opbrengsten ten goede komen. Deze Heiloöer stichting zet zich in voor de ondersteuning en verbetering van het basisondeiwijs in Ghana. Carla Bras van RLFN heeft een paar weken geleden aan de klassen verteld wat er met het verdiende geld van de Ghana-avond van vorig jaar is gedaan. Het is onder andere gebruikt voor de bouw van toiletten bij scholen. Emilio Guzman staat in De Beun. Foto: Sanne Helgenberger HEILOO - Tine Poels heeft een nieuwe expositie, genaamd 'Ode aan het Overbos'. „Deze titel is ontleend aan de herinneringen die ik heb uit mijn kindertijd, in het Overbos. Zoals het snijden van je naam in de bast van een beuk. Ik heb gebruik gemaakt van de herfst, wanneer de kleuren op zijn mooist zijn en het verval en de schimmels hun intrede doen. Wat betreft de techniek, gebruik ik acryl en olieverf, linnen en katoen." Iedereen is welkom op vrijdag 11, zaterdag 12, en zondag 13 april, van 11.00 tot 17.00 uur in Atelier Lioba, Handelsweg 10 in Heiloo. Aangeleverde foto Een boodschappen doende Els de Groot wordt tijdens aftrap van de campagne Ik Winkel In Heiloo door Hans Romeyn en Fred Dellemijn verrast met een hyacint in pot. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7