Etalagewedstrijd voor kinderen in Winkelhof 't Loo Leerlingen cbs De Duif runnen brasserie In 't Groen Op groensafari in Heiloo H E I L O O 11 INGEZONDEN BRIEF INGEZONDEN MEDEDELING Veranderen Rabobank I Rabobank II Meerkoet doodgeknuppeld DIERENBESCHERMING Lovende kritieken Theaterbende Heiloo voor Wie niet weg is, is gezien UITKIJKPOST 16 APRIL 2014 In de Uitkijkpost van 25 maart las ik: 'Dat de WD: traditie en bestuurlijke erbvaringen heeft in hun beleidsvoering. Veranderen! Dan mis ik al vele jaren, het jonge renbeleid met betrekking tot uitvoe ring en openbaarheid! Voorbeeld! In 1975 is er onder leiding van oud wethouder Jan Bolten van de KVP, door een groep jongeren, 13 wonin gen zelfstandig gebouwd aan de Warmoezierslaan naar volle tevre denheid! Veranderen! Nederland zit vol met deskimdigen, professoren, hoogleraren enzovoorts. Maar we missen doen! De kracht van Heiloo, is onze jeugd. WD Heiloo, goed overleg begint altijd 'op de werk vloer'. N Niele Heiloo Vervolgoproep aan degenen met Rabo-hypotheek: Bedankt voor uw aanmeldingen en petje af voor de getoonde moed. Er blijken meerde ren geconfronteerd te zijn met exe cutiemaatregelen. Bij niemand zijn betalingsachterstanden en snappen niet wat ze 'fout doen'. Het optreden van de Rabo lijkt daarmee in strijd met het kernbegrip 'Klantbelang Centraal' van de AFM. De onrust zit in het ter sprake brengen van het recht op parate executie tijdens produetvoorwaarden gesprekken. Mag dat? Antwoord, NEE. Alleen bij regelmatige betalingsonmaeht mag het wel. En dan nog moet bij betalingsonmaeht de bank voldoen aan redelijkheid en billijkheidsei- sen. Een bank moet er alles aan doen om executie te voorkomen. Navraag bij adviespraktijken van hypotheekadviseurs leert dat in deze tijden het zelfs zo is dat ban ken een 'rentevakantie' geven of met minder rente genoegen nemen. Is aan executie niet te ontkomen, dan kan de rechter via een executie geschil de bank terugfluiten. Hoor en wederhoor dienende en om te komen tot constructief overleg, is het uitzien naar het artikel van de Rabobank in De Uitkijkpost waarin zij de ontstane onrust wegneemt. Van mijn kant is een volledig beeld krijgen van de omvang belangrijk. Nog niet aangemeld? Mail naar rabowatisdat® hotmail.com. Wordt vervolgd. Ad Popper Heiloo Ook wij sluiten ons aan bij het verhaal van de heer Popper. Het kwam ons heel bekend voor. Steeds de telefoon om ons te dwingen voor een gesprek over de hypotheek. Wij betalen die ons hele leven al op tijd. Niets aan de hand zou je den ken. Maar nee de Rabobank heeft wat regeltjes bedacht waardoor bij velen de hypotheek de waarde van het huis niet meer dekt. Dus word je daar keihard op gewezen. Wij druipen na zo'n gesprek timide af. Alle relevante gegevens moes ten wij zelf aanleveren. Tot er een brief kwam, met het dreigement van een eventuele executie van ons huis, wanneer we niet op gesprek zouden komen. Word je niet vrolijk van. Tot het bewuste stukje in de Uitkijkpost. Overkomt u ook zoiets, schroom niet en maak het kenbaar op het speciale e-mailadres rabo- watisdat@hotmail.com. Wij weten dat u niet de enige bent die dit over- komter. Een huis is op dit moment geen belegging meer voor de oude dag maar een machtsmiddel van de bank om mensen onder druk te zet ten him laatste spaargeld bij him in te leveren, familie Bettink Heiloo Zojuist krijg ik het berichtje dat in IJpenstein bij de Paulussehool in Heiloo een meerkoet is doodge knuppeld. De meerkoet zat op zes eitjes te broeden. De meerkoet is met een dikke stok, die dwars over het nest lag, doodgeslagen. Ook lagen naast het nest drie tennisbal len. De dader ligt natuurlijk op het kerkhof. Wat een rotstreek. Wie doet zoiets? Misschien willen de daders verantwoording afleggen op het politiebureau. Dat zou tenmin ste nog van berouw getuigen. Els Meurs Heiloo HEILOO - Op donderdag 17 april start een Koninklijke etalagewedstrijd in Winkelhof 't Loo. De kinderen kimnen bij de klantenseivice van zowel de Herna als Albert Hein een deelnemersformulier halen. In de etalages van het winkelcentrum liggen veertig kroontjes met daarop een nummer en een letter. Zet de nummers en lettere in de juiste volgorde op het deelnemere formulier en er ontstaat een slogan die te maken heeft met Koningsdag. De deelnemereformulieren kimnen tot en met vrijdag 25 april a.s. worden ingeleverd bij de klantenservice van Herna of Albert Heijn. Woensdag 7 mei wordt in de Uitkijkpost bekendgemaakt wie de winnaars zijn van de zes cadeaubonnen (waarde 2x 50, 2x€ 35 en 2x 25). Onder de circa veertig gasten, ouders en familie van de kinderen, ook burgemeester Hans Romeyn en Annemiek van Vliet, direc teur van De Duif. Foto: Carolien Breed Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn.nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861. HEILOO - Woensdag 9 april bestond het team van brasserie in 't Groen voor één keer uit leerlingen van groep 7 van cbs De Duif. Onder de circa veertig gasten, oudere en familie van de kinderen, ook burgemeester Hans Romeyn en Annemiek van Vliet, directeur van De Duif. Eigenaar chef-kok Hans Kok bood de leerlingen een kijkje in de dagelijkse gang van zaken in een restaurant. In de keuken en ook in de bediening is een goede samen werken belangrijk. De obertjes liepen -keurig in schort- af en aan met volle dienbladen en mooi opgemaakte borden, met soep, broodjes en salades die de jeugdige koks zelf hadden bereid. De lunch werd keurig netjes en vol enthousiasme aan tafel geserveerd. Weer eens wat andere dan rekenen of taal op school! De opbrengst van de lunch is bestemd voor uitbreiding van de schoolbibliotheek. Donderdag 10 april hebben circa 15 bewoners van Heiloo meege fietst met de eerste groensafari. Aangeleverde foto HEILOO - De twintig spelers, combo Perfect Noise en de filmbeelden van de voorstelling Wie niet weg is, is gezien hebben voor bewondering en positieve kritieken gezorgd dit weekend. Theaterbende Heiloo speelde vier voorstellingen met live muziek en een achterdoek met filmbeelden die in balans waren met de voorstelling op het podium. Met gemak pasten de spelers zich aan het filmbeeld aan en de diversiteit van het stuk scoorde dan ook hoge ogen bij het publiek. Dit jaar, in tegenstelling tot het komische sprookjesstuk van vorig jaar, lieten de spelers zich van een kwetsbare kant zien en waren de liedjes van de Beatles (vertaald voor de voorstelling) prachtig vertolkt. Op 18 mei staan de junioren van Theaterbende Heiloo op de planken met hun voorstelling: 'Hallo Wereld'. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 10 april hebben circa 15 bewoners van Heiloo meegefietst met de eer ste groensafari. Tijdens de fietstocht kregen de deelnemers tekst en uitleg van de gemeente over de mogelijkheden van groenadoptie: het als bewoners zelf onderhouden van het gemeen- tegroen om de struikjes en haag jes voor him huizen te behouden. De groenadoptie is tamelijk nieuw binnen Heiloo en weinig inwoners weten over deze moeilijkheid. Op de locaties Vierakkere, Vredenoord en Het Buurtbosje vertelden de bewoners onder andere over him motivatie om mee te doen aan groenadoptie. Er kwam een leuke discussie op gang over het belang van diversiteit aan groen in Heiloo. Niet alleen omdat de bewoners bloeiende struikjes mooier vinden dan gras. Haagjes en struikjes met bloemen en bessen zijn ook van belang voor het dierenleven. Gras geeft geen nestelgelegenheid voor vogels of voedsel aan bijen, hom mels en vlinders. Of sehuilgelegen- heid voor de egel. Naast deze dis cussie waren er bijvoorbeeld vragen over de tijd dat het groenonderhoud kost. Het wieden van het onkruid bleek de meest tijdrovende klus voor de gemeente; de belangrijkste reden waarom de haagjes en bos jes plaats moeten maken voor gras. Groot snoeionderhoud kan door de gemeente worden gedaan op ver zoek van de buurt. Wieden wordt dus de belangrijkste klus in de groen adoptie en zal ongeveer een keer per maand moeten gebeuren. Bij de ene straat onderhoudt ieder zijn eigen stukje voor het huis. Dat is makkelijk qua planning en organi satie. De andere straat maakt er een maandelijkse gezamenlijke activi teit van.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11