Kunst en Muziek tussen de Bollen Jongens van basisschool De Brug schoolvoetbalkampioen Paasprogramma en Koningsdag in Akersloot Kopregel voor bij deze teaser max 3 regels regio 15 iflll NIEUWS UIT DE REGIO Groep 6 Pax Christi in kostuum voor het knoopmysterie KORTOM EHBO cursus in Limmen Oproep voor mozaiekenklus 55plus 14 MEI 2012 REGIO - Woensdag 9 april vond het schoolvoetbaltoernooi van de scholen uit Limmen, Uitgeest en Akersloot plaats bij W Limmen. Basisschool De Brug uit Akersloot deed met drie teams mee; jongens groep 8, meiden groep 8 en jongens groep 7. Alledrie de teams waren in de nieuwe voet baltenues gestoken en waren er helemaal klaar voor. Wanneer de teams zelf niet speelden stonden ze bij elkaar langs de lijn om elkaar aan te moedigen. De meiden van groep 8 wisten één partij te winnen en eindigden op de vijfde plek in de poule. De jongens van groep 7 won nen één partij van de Wissel/Paltrok uit Uitgeest. Ze werden tiende in de poule. Aan het eind van de middag bleek dat de jongens van groep 8 de sterkste van de dag waren. Zij werden kampioen en gaan door naar de volgende ronde. Deze vindt plaats op woensdag 16 april bij W Limmen. De jongens van groep 8 speelden mooi voetbal en wonnen dan ook alle partijen. Ze begonnen tegen de Rembrandt uit Akersloot en wonnen overtuigend met 2-0. De tweede wedstrijd was tegen de Binnenmeer uit Uitgeest. Hier werd met 3-0 van gewonnen. De derde wedstrijd werd er tegen de Kornak 2 uit Uitgeest gespeeld. Hier werd met 5-0 dik van gewonnen. Tegen de Sint Maarten uit Limmen speel den de jongen van De Brug 4-2. De laatste poule wedstrijd was tegen de Molenhoek uit Uitgeest waar met 2-0 van gewonnen werd. Het jon gensteam van De Brug was met him eerste plaats in de poule door naar de kruisfinales. Daarin werd tegen de Kornak 1 uit Uitgeest gespeeld en met 3-0 gewonnen. Dit bete kende dat er een finaleplaats was behaald. Er moest gespeeld wor den tegen de Vrijburg uit Uitgeest. Het publiek werd getrakteerd op mooi en snel voetbal en De Brug won overduidelijk met 3-0. Max Pieterse was topscoorder van het team. De kampioenen mochten aan het eind van de middag de beker in ontvangst nemen. De volgende dag werd er een ereronde door de school gedaan met luid gejuich en applaus om iedereen te laten weten dat de beker gewonnen was. LIMMEN - De kinderen van groep 6 van de Pax Christi basisschool nemen deel aan het cultuurpro ject 'Het knoopmysterie'. In dit project maken zij middels een gevonden knoop van een kledingstuk kennis met de geschiedenis van onze streek rond het jaar 1800. In die tijd vond de slag bij Castricum plaats waarbij de soldaten van de Franse bezetter vochten tegen Russische en Engelse legers. De kin deren maken zich op de foto klaar voor een rollenspel om een fragment van een verhaal uit te spelen. Op deze manier wordt geschiedenis een levend verhaal en maken de kinderen op een aantrekkelijke manier kennis met de geschiedenis van de omgeving. Aangeleverde foto Aan het eind van de middag bleek dat de jongens van groep 8 de sterkste van de dag waren. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Ook dit jaar staat er weer een fantastische formatie op het podium in De Vriendschap Akersloot tijdens de paasdagen. Traditiegetrouw met live muziek op eerste paasdag, dit jaar met Popgroep Memphis, een van de meest gevraagde coverbands in Noord-Holland. De formule van de huidige Memphis is simpel: muziek van de 60'er en 70'er jaren aan gevuld met hedendaagse muziek die gerelateerd is aan deze peri ode. Hierdoor ontstaat een mix van Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams. DJ Squad zal de koningsnacht op zijn kop zetten. DJ Squad bestaat uit drie jonge dj's met him eigen stijl. LIMMEN - Tjjdens de Bloemendagen, 26 en 27 april, houdt het gemengd koor De Vredeburgers in samenwer king met de Stichting Hortus Bulborum een kunst- en muziek evenement. In de tuin achter 'Ons Huis', op het terrein van de Hortus, vindt u de kunstenaars, die allerlei kunstvor men laten zien, waaronder sieiaden, keramiek, vilt, tassen, beelden en schilderijen. In de prachtige nieuwe muziektent, het Pieter Boschman Paviljoen, zal regelmatig muziek te beluisteren zijn. Zaterdag 26 april is dit om 11.00 uur en 12.00 uur het klein Harmonie Excelsior uit Limmen, om 13.00 uur: Dixieland Band Harmonie Excelsior, om 14.00 uur: Peter Dekker met onder andere een speciaal gecomponeerd lied over de 'Laatste Keer Bloemendagen', geschreven door Henk Brandsma. Zondag 27 april van 12.00 tot 13.30 uur: Harmonie Excelsior met 1. Opleidingsorkest, 2. Grote Harmonie en 3. Slagwerksectie, om 13.30 uur: Phonation, zanggroep van zeven heren uit Akersloot, 14.30 uur: Spijker Drums uit Limmen, 15.30 uur: Koor De Vredeburgers, 16.30 uur: Peter Dekker zingt lied, zie zaterdag. Er is ook een loterij met originele prijzen. De opbrengst van al deze activiteiten komt ten goede aan het gemengd koor De Vredeburgers om in de toekomst mooie concer ten te kunnen blijven presenteren. Hortus Bulborum, Kerkenlaan 23A in Limmen. Openingstijden: zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. DJ Baba zweept het publiek op met bekende Hollandse meezingers tot de nieuwste house nummers. Met de microfoon in zijn handen zingt hij zelf ook een nummertje mee. Double Q draait de lekkerste lounge tot de dikste techno beats. 80's 90's is voor hem ook geen enkel probleem. DJ Cean draait voorna melijk house en deephouse muziek. Het gastoptreden is deze avond voor DJ Swift. Op zaterdag 26 april zal er weer een grote koningsdrive worden gehouden. De aanvangstijd is 19.30 uur en men kan zich telefonisch opgeven op tel. 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te winnen en er vindt ook altijd een super verloting plaats waar ook dezelfde prachtige prijzen te winnen zijn. De Vredeburgers houdt, in samenwerking met de Stichting Hortus Bulborum een kunst- en muziekevenement. Aangeleverde foto LIMMEN - Vanaf 7 mei wordt een uitgebreide EHBO cursus gegeven in Limmen. In deze cur sus van het Rode Kruis worden kleine ongevallen behandeld en verbanden geoefend. Ook de reanimatie krijgt mime aandacht. De cursus leidt op voor het lande lijk erkende Rode Kruis diploma, dat ook erkend is door het Oranje Kruis. Start is op woensdagavond 7 mei in de brandweerkazerne in Limmen. Voor inlichtingen en aanmelding kunt u contact opnemen met mevrouw van der Linden, tel. 072-5051929, e-mail: heleenvanderlinden@quicknet.nl of mevrouw A. Korving, tel. 072- 5053045, e-mail: jenakoiving@online.nl. LIMMEN - Dinsdag 22 april start traditiegetrouw de SWOl prokploeg met een spectaculair mozaïekproject. Er is in de afge lopen maanden veel vergaderd, getekend, gezaagd en getimmerd. De hyacintennagels worden zondag 20 april ter beschikking gesteld, dat wil zeggen: het grote werk kan beginnen. Evenals vorige jaren wordt het vast weer een gezellige steek- en prikweek in cultureel centrum Vredeburg, waar de mozaïekkoorts zal uit breken. Het bestuur van de SWOL doet een dringend beroep op alle 55-plussers om massaal mede werking te verlenen. Aan koffie, hapjes en drankjes zal het niet ontbreken. Dinsdagmorgen 22 april bent u vanaf 09.00 uur wel kom en vergeet niet om ook een schaar mee te nemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13