w w Terriërs laat kans op monsterzege liggen Oppositie 1 kampioen Mees Knijnenberg geplaatst voor finale NK Turnen heren Foresters meisjes-/vrouwenvoetbal staat in bloei TERRIERS Terriers laat kans op zege liggen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO V HEILOO 7 HSV F2 kampioen! Koninkli|ft, «ndst Gymnastiek Unie SPM 16 APRIL 2014 SCHAKEN HEILOO - Het eerste team van schaakvereniging Oppositie is in de laatste externe speel ronde kampioen geworden. Doordat naaste concurrent Assendelft zijn laatste wed strijd onverwacht verloor van Volendam, waren er opeens weer kansen voor Oppositie. Het team moest daarvoor wel De Waagtoren 7 uit Alkmaar ver slaan. En aldus gebeurde. Peter Folkertsma besloot al vroeg in de avond tot een remise, in een stand waarin hij waarschijnlijk iets beter stond. Vervolgens waren er vlotte overwinningen aan de borden 1 en 2 van Simon Smit en Kees Jongkind. Het ene punt dat nog nodig was voor het kampioenschap kwam niet lang daarna en werd gescoord door Luca Gandossi, die de afwezige Albert Bouma uitstekend verving. Dat Cor van Etten daarna verloor, mocht de pret niet meer drukken. Fred Smith tenslotte bood in een betere stelling zijn tegenstander remise aan, wat gretig werd geac cepteerd. Het 80-jarig bestaan van Oppositie, dat dit jaar wordt gevierd, kreeg hierdoor extra glans. Enkele weken geleden was ook het derde team kampioen gewor den en het tweede team maakte het feest compleet door de lastige uitwedstrijd tegen De Kennemer Combinatie na een spannende avond gelijk te spelen: 3-3. Jan Jonkheer won, Tjerk Voskuil ver loor en de andere partijen eindigden in soms zwaarbevochten remises. Door dit resultaat is het tweede team in de middenmoot van een zeer zware competitie geëindigd. In de interne competitie waren een paar verrassende uitslagen te noteren: Bastiaan van Dam versloeg Herman Limmen en Tjerk Voskuil wist Johan van de Wal op remise te houden. Nieuw lid Stefan Solowjew versloeg Eric Huffhagel en Matthijs Mühren was dit seizoen voor de tweede keer sterker dan Richard Sauer. De andere uitslagen: Van Nes - Vd Werff 0-1, Rump - Manni 1-0, Vd Ark - Kerst remise en Vd Brink - Maas remise. Mees Knijnenberg heeft zich als zesde geplaatst voor de Nederlandse Kampioenschappen. Op de foto links staat Sem Teeken die zich als vierde plaatste. Aangeleverde foto TURNEN LIMMEN - Op zaterdagmiddag 12 april reisden de turners van Saturna uit Alkmaar af naar Hoensbroek Zuid-Limburg, voor de halve finale NK Turnen heren. In deze wedstrijd moesten de turners zich bij de beste twaalf tur nen voor een kwalificatie voor de Nederlandse Kampioenschappen. Mees Knijnenberg uit Limmen en Sem Teeken uit Alkmaar turnden in de categorie eerste divisie pupil 7. Mees turnde heel wisselend en maakte wat dure fouten op voltige en sprong. Het werd dus spannend bij de laatste toestellen. Op rek en brug maakte Mees het weer hele maal goed door op beide toestel len 18.65 te scoren. Sem turnde een uitstekende wedstrijd met als uitschieter 19.95 op sprong en leek zelfs bijna een podiumplaats kun nen halen. Met 103.35 werd Sem verdiend vierde en Mees wist de schade te beperken en behaalde met 100.50 een zesde plaats. Per toestel waren er ook nog fmale plaatsen te behalen. De beste zes turners mogen strijden om de Nederlandse titel per toestel. Mees heeft zich ondanks zijn fout op vol tige wel als vijfde voor deze fmale weten te plaatsen. Ook op brug en rekstok mag hij de toestelfmale tur nen. Sem is zeker van toestelfmale sprong en ringen en is reserve op vloer. De komende weken moet er hard gewerkt worden om de hoog ste moeilijkheidsgraad in de oefe ningen te bereiken en deze stabiel uit te voeren. In het weekend van 24 en 25 mei worden de Nederlandse kampioenschappen gehouden in Utrecht Galgenwaard. HOCKEY HEILOO - Het zag er afgelopen zondag naar uit dat Terriërs Dames met grote cijfers van Leonidas zou winnen: 5-0 na 50 minuten. Het werd echter 5-3. In korte tijd raakte de ploeg ech ter volledig van slag, maakte fou ten en 'vemaehelde zichzelf, aldus coach Jisse Waasdorp. 'Ze hebben de kans op een grote overwinning laten liggen'. Tot de 5-0 (waarvan de eerste vier uit een strafeomer en dat is imiek) werd Leonidas 'weg gespeeld', blikt Waasdoip terug. 'Gezien de overmacht en de kansen hadden we er nog wel twee, drie moeten maken en geen tegendoel punten moeten krijgen. Maar ons spel werd slordig. Gemakzucht? Je kunt van alles verzinnen. Hoe dan ook, zoiets mag niet gebeuren. Ik weet wel dat we ook na deze drie pimten de promotie niet meer in eigen hand hebben, maar we moeten wel goed blijven spelen.' Terriërs staat nu derde. De tweede plek die recht geeft op de promotie ronde voor de Hoofdklasse, kwam in handen van Wageningen dat ook won. Met nog twee wedstrijden te gaan is de kans op de promotie ronde weer iets kleiner geworden. Wageningen moet pimten verliezen, Terriërs alles winnen. De herenploeg van Terriers maakt goede kans op promotie naar de tweede klasse. Zondag werd met 3-0 gewonnen van Abcoude en ver stevigde daarmee de koppositie. VOETBAL HEILOO - Het meisjes-/vrou- wenvoetbal zit enorm in de lift bij De Foresters. Vorig seizoen heeft men veel nieuwe leden mogen begroeten en ook tij dens dit seizoen bleven de aan meldingen binnenkomen. De groei in ledenaantalllen ziet de vereniging als beloning voor de inzet van de vele vrijwilligers. Twee keer per week wordt op enthou siaste wijze training gegeven. De begeleiding bij de wedstrijden is altijd positief. Door veel spelple- zier met vriendinnen ontwikkelen de speelsters zich optimaal. Een aantal bedrijven, die expliciet onze meisjestak sponsoren, heeft het mogelijk gemaakt te kunnen inves teren in goede materialen. Zaterdag is de nieuw ingerichte meisjes kleedkamer officieel geopend door niemand minder dan de voorzit ter van de KNVB; de heer Michael van Praag. Zoek jij een teamsport met vriendinnen? Kom dan naar de clinics op 25 april en 23 mei of bezoek www.deforesters.nl. voor meer informatie, of mail naar forestergirlpower@gmail.com. Het meisjes-/vrouwenvoetbal zit enorm in de lift bij De Foresters. Kom naar de clinics op 25 april en 23 mei. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 12 april was de spanning voelbaar in het team van de HSV F2; bij winst of gelijk spel zou het voldoende zijn om kampioen te worden. Door fantastisch samenspel is dit door het team fantastisch uitgevoerd! Hierbij wil men ook de shirtsponsor WADI vastgoed bv bedanken. Op de foto vlnr zittend: Johan Dorsten, Kas Dalenberg, Joey Hink, Storm Kempenk, Dobbe de Boer, Jonas Thode. Staand vlnr: Kas van Barneveld, Finn Muller, Hidde Drontmann. Aangeleverde foto PLEZIER! AMBITIE! Trots!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 14