Klussende oplichters actief in Heiloo Nog een keer: Coalitievorming afgeketst op voorkeur lokale wethouder uilenballen pluizen in Heiloo Gerard Mathijsen geeft Waterputlezing Oranjebal opent met spectaculaire show: The Voice of Ypestein H E I L O O 3 fes Dansende koeien in Heiloo UITKIJKPOST 16 APRIL 2014 Vervolg van voorpagina „Gezien de belangrijke beslissin gen die op korte termijn genomen moeten worden en de vele taken die de gemeenten op zich af zien komen vindt de WD Heiloo het belangrijk dat er zo weinig mogelijk vertra ging optreedt en dat er zo spoedig mogelijk een daadkrachtig en kor daat college kan aantreden. Als dat betekent dat dit niet met D66 kan geschieden, heeft de WD Heiloo er alle vertrouwen in dat dit met een andere gesprekspartner wel moge lijk is." Fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo2000 vindt het spijtig dat D66 niet bereid was om het verschil in inzicht dat uiteindelijk het breek punt vormt gezamenlijk publiekelijk te maken. „Er is gekozen om vanuit de D66 invalshoek dit breekpunt toe te te lichten. Het is ons geenszins de bedoeling de D66 benadering te betwisten; wij respecteren die. Omdat het hier om personen gaat willen wij de werkelijke beweeg redenen niet in de openbaarheid brengen. De 'onpersoonlijke' argu mentatie dat wij van te voren wisten dat D66 de sollicitatieprocedure zou gaan (moeten) volgen is net zo cor rect als dat een ieder weet dat wij, na een slechte ervaring, 'wonend in Heiloo' als zwaar wegend is aan te merken, hetgeen aangeeft dat het uiteindelijk is uitgemond in publie ke 'ja-nee' discussie. Een mediator of een informateur had ons inziens hierin geen uitkomst kimnen bie den. Wat wij kwalijk vinden is, dat D66 nu meent dat wij niet staan voor een 'zuiver, transparant en daadkrachtig bestuur'; integendeel, juist omdat wij een goed wethou dersteam verkiezen boven een trio 'de beste wethouders', willen wij werkelijk betrokkenheid bij ons doip en willen wij dat verantwoor den aan onze dorpsgenoten." Wordt vervolgd. HEILOO - Onder grote belangstelling mochten de koeien van de familie Brouwer de Koning zaterdag 12 april de wei weer in. De dames dartelden dat het een lieve lust was en staan sinddien weer lekker te grazen. De deuren van de stal werden dit jaar geopend door Esther de Lange, lijsttrekker van het CDA bij de Europese verkiezingen, en onder de gasten bevond zich ook de burgemeester. Foto: Gerrit Bus HEILOO - De politie waar schuwt voor klussende Engelssprekende oplichters die gisteren in Heiloo zijn gesig naleerd en een bijna 80-jarige bewoonster van de Driestal voor 3500 euro hebben opge licht. Het gaat om personen die stel selmatig aan de deur him diensten aanbieden zoals het schoonmaken of renoveren van de gevel of dak, ophogen van de oprit of de voortuin en andere tuinwerkzaamheden. Bewoners wordt verteld dat bijvoorbeeld him dak onderhoud nodig heeft en vervolgens worden de slachtoffers hoge rekeningen gepresenteerd die contant betaald moeten worden. Ook wordt het werk dikwijls niet afgemaakt. De politie adviseert om niet met De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu- ceerd op een waterloos offset rotatiepers, y.' V, de milieu-vriendelijke druktechniek Sf Printing. Stimuli' Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op J deze Engelssprekende klussers, die vaak rijden in bestelbusjes, in zee te gaan. De politie werkt aan de aanpak van deze reizende Engelssprekende klusjesmannen. Daarbij is informatie van gedu peerden en ook van bewoners van Heiloo en omgeving, van groot belang. Gisteren belden zes Ierse man nen aan bij deze bewoonster en zij zouden haar gevel opnieuw voegen voor een relatief laag bedrag. Dit bedrag werd steeds hoger omdat er volgens de werklui meer gedaan zou moeten worden. Hierna heb ben de mannen eigenlijk niks gedaan, een beetje gesmeerd her en der met mortel, en hebben zij de mevrouw in totaal 3500 euro laten betalen. De mannen gingen er vervolgens vandoor met in totaal drie witte bestelbussen. Het is niet uit te sluiten dat deze mannen de komende tijd op andere plekken in de regio opduiken. De politie krijgt REGIO - Voor de Waterputlezing in het tiende jaar van 'Rond de Waterput', heeft men een bijzondere gast uitgenodigd: Broeder Gerard Mathijsen, Abt van de Sint-Adelbertusabdij in Egmond-Binnen. De Sint-Adelbertusabdij is een Rooms-Katholieke leefgemeen schap van mannen, die het evange lische ideaal van Gods koninkrijk -de heerschappij van Gods liefde- in hun leven zoeken waar te maken. Him leven is een gebedsleven, gericht op de dienst van God. Of, zoals de spreuk op de buitenmuur van het klooster aangeeft: 'Vaeare Deo', zich van alles vrij maken om alleen voor God te leven. Daarnaast verzorgen de Benedictijnen zo veel HEILOO - Koningsdag in Ypestein wordt weer groots gevierd op het Oranjebal. En ook dit jaar wordt het pro gramma geopend met de meest spectaculaire, gaafste, meest uitda- gendste en natuurlijk niet te verge- met enige regelmaat meldingen van deze vorm van oplichting en waar schuwt bewoners hier niet op in te gaan. Wordt u met dergelijke perso nen geconfronteerd en u vertrouwt het niet, bel dan de politie via het nummer 0900-8844 (lokaal tarief). Noteer signalementen en/of kente kennummers. De politie adviseert niet in zee te gaan met klusbedrijven die aan de deur hun diensten aanbieden. Zoek zelf een bedrijf en maak goede schriftelijke afspraken over de omvang, kwaliteit en de prijs van het werk. Weet met wie u in zee gaat. Vraag bijvoorbeeld na of een bedrijf is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Zoek op internet naar het bedrijf en check referen ties. Op die manier verkleint u de kans aanzienlijk op teleurstelling of zelfs oplichting. Meld het altijd bij de politie als u slachtoffer bent geworden van deze klussers (tel. 0900-8844). mogelijk alle werkzaamheden, in de huishouding, in ambachten als kaar sen maken en in het uitgeven van een spiritueel tijdschrift. Jaarlijks ontvangt deze geloofsgemeenschap vele gasten in de Abdij. Zij vinden er een plaats van gebed en ontmoe ting, van rust en stilte, waar ieder een zich thuis mag voelen en op adem mag komen. Abt Mathijsen zal in zijn voordracht uiteenzetten, wat het voor hem betekent om te leven volgens de Regel van de hei lige Benedietus. Bovendien geeft hij ons zijn visie op de waarde en bete kenis van de Benedictijnse klooster gemeenschap in Egmond-Binnen. Abt G. Mathijsen, woensdag 23 april, van 20.00 tot 22.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. Kosten: 5,- per persoon. ten gezelligste talentenjacht van het jaar: The Voice of Ypestein! Alweer de derde editie van deze geweldige show moet ook dit jaar het talent in iedere deelnemer naar boven halen. Iedereen tussen de 5 en 14 jaar kan zich opgeven via www. oranj ebalheiloo.nl. HEILOO - Op donderdag 24 april kunnen vrijwilligers voor de laatste keer dit sei zoen met uilenballen aan de slag. Landschap Noord-Holland gebruikt de uitkomsten voor een onderzoek naar zoogdieren in de provincie. Kerkuilen kunnen onderzoekers enorm helpen bij him speurtocht naar zoogdieren. De vogels zijn meestal honkvast en ze jagen alleen in de directe omgeving van him nest kast. Dankzij de botjes in de uilenbal kan worden vastgesteld welke die ren ze hebben gegeten. Zo komt men bijvoorbeeld aan de weet of ergens noordse woelmuizen leven. Dat is een zeldzame soort, die op een aan tal natte plekken in de provincie voorkomt. Een enkele keer wordt een onderzoeker op het verkeerde been gezet. Bijvoorbeeld toen in een uilenbal uit de Wieringermeer Natuurlijk zal ook dit jaar iedere deelnemer weer worden beoor deeld door een deskimdige jury. Er kan uiteindelijk maar een iemand de o zo gewilde prijs mee naar huis nemen; The Voice of Ypestein beker! Voor iedereen die niet mee kan of wil doen; kom gezellig kijken de botjes van een noordse woel- rnuis opdoken. Die moet van ver zijn 'ingevlogen', want in deze polder komt deze soort absoluut niet voor. Het pluiswerk van alle vrijwilligere heeft al heel wat opgeleverd. Dat is onder meer van belang voor de zoogdierenatlas van Noord-Holland die dit jaar verschijnt. Daar is straks precies in te zien welke zoogdieren in de provincie leven en waar. U bent welkom bij het uilenbal len pluizen, ook als u geen ervaring heeft. Kijk op www.uilenballenplui- zen.nl voor meer informatie. De avond duurt van 18.00 tot 21.00 uur in Heiloo, Rechte Hondsbossehelaan 24a in Heiloo. Voor de pluizere is er een voedzame soep, koffie en thee, uilenballen en determinatie materiaal. Het is handig een oude tandenborstel mee te nemen en eventueel een eigen loep en pincet. Aanmelden kan via d.hoogeboom® landschapnoordholland.nl. naar deze fantastische show. Vanaf 15.30 uur zal het spektakel los bar sten. Gehoopt wordt op een groot publiek dat alle deelnemers zal toe juichen. Zoals altijd is een gezellige sfeer gegarandeerd op Oranjebal, maar dit kan niet zonder u! Jonge kerkuil. Foto: André Klaver

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3