contact Koningsdag - Vrijmarkt HEILOO 11 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Mededelingen UITKIJKPOST 23 APRIL 2014 Op zaterdag 26 april organiseert de gemeente Heiloo van 9.00 tot 12.00 uur een vrijmarkt op het plein bij Winkelhof 't Loo. ledereen, jong en oud, kan aan de vrijmarkt deel nemen. Commerciële handelaren worden niet toegelaten. Onze markmeesters controleren daar streng op. Degenen die op de markt willen staan, kunnen een mooie plek uitzoeken om hun spullen van zolder, uit de schuur of uit hun kamer uit te stallen. Deelnemers kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte werkjes verkopen. Opruimen Om 12.00 uur is de Vrijmarkt afgelopen en willen wij iedereen erop attent maken dat er geen rommel achtergelaten mag worden. Deelnemers moeten zelfde overgebleven spullen en afval mee naar huis te nemen of opruimen in de aanwezige grote huisvuilwagen. REGELS VR JMARKT Marktmeesters De heren A. Bakker en T. van der Meijs van de afdeling BOR leiden de vrijmarkt in goede banen en zijn de hele ochtend aanwezig als aanspreekpunt voor vragen. U kunt hen berei ken op telefoonnummer 06 22 60 29 47 of 06 53 35 21 49. Subsidie voor activiteiten Wijkverenigingen uit Heiloo kunnen 150,- subsidie aanvragen voor activiteiten op Koningsdag. Meer informatie Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw A. Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 82. Of stuur een e-mail naar info@heiloo.nl. De vrijmarkt is van 9.00 tot 12.00 uur en is bedoeld voor de verkoop van gebruikte goederen door particulieren. Het is niet toegestaan om alcoholhoudende dranken te verkopen. Bederfelijke etenswaren (voedsel dat koel gehouden moet worden of eerst verhit moet worden) mag niet worden verkocht. Het is niet toegestaan om dieren te verkopen of in te zetten voor vermaak of andere zaken die verboden zijn volgens de nota dierenwelzijn. Gebruik van geluidsinstallaties of versterkte muziek is niet toegestaan. Het is niet toegestaan om spijkers, pennen of iets dergelijks in de grond of muren te slaan. Iedere deelnemer moet de aanwijzingen van de organisatie, de politie en de brandweer opvolgen. De verkoopplaats moet schoon worden achter gelaten. Het is verboden om na afloop van de vrijmarkt goederen of afval achter te laten. Niet verkochte handelswaar moet u zelf afvoeren of aan de huis vuilwagen aanbieden, die na afloop ter plaatse komt. WIJZIGING OPENINGSTIJDEN Op zaterdag 26 april Is de afvalbreng- plaats gesloten In verband met de vie ring van Koningsdag. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden dit/mvrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Zondag 27 april start zwemseizoen Het Baafje Op 27 april gaat het hek van zwembad Het Baafje om 10.00 uur open voor het zwemseizoen 2014. Vanaf 13.30 uur is er de geweldige waterski- en waveboard te zien en zelf te proberen van 13.30-16.30 uur. De kiosk is de hele dag open. Bij de kassa liggen kleurplaten, die de kinderen mee kun nen nemen om thuis in te kleuren. Om 17.30 uur is het feest afgelopen. Alle activiteiten op deze feestelijke ope ningsdag zijn gratis. Flexibele openingstijden Het openluchtzwembad heeft flexibele openingstijden die afhankelijk zijn van de weersomstandigheden. Als het slecht weer is (koud, regen, onweer), kan het personeel besluiten om het zwembad te sluiten. De weersomstandigheden hebben ook invloed op de duur van het zwemseizoen. Dat kan betekenen dat de openingstijden in april en mei beperkter zijn of dat het zwemseizoen eventueel verlengd kan worden na de sluitingsdatum 31 augustus. Openingstijden en watertemperatuur Op de website www.heiloo.nl/zwembad leest u meer over de flexibele ope ningstijden, watertemperatuur en de activiteiten, die in het zwembad worden georganiseerd. Structuurvisie Heiloo in grote lijnen inzichtelijk De afgelopen maanden heeft u uw input gegeven voor de nieuwe struc tuurvisie van Heiloo. Wij hebben deze input verwerkt en de commissie Openbare Ruimte heeft op 17 april gediscussieerd over de inhoud van de Structuurvisie 2030. Dit vormt een volgende stap in het traject om aan het einde van het jaar de structuurvisie vast te stellen. In de structuurvisie hebben we de ruimtelijke consequenties uitgewerkt die zijn benoemd in de Toekomstvisie. Dit zijn: - Het dorpse karakter van Heiloo ver sterken. - De diversiteit van het woningaanbod vergroten. - Een goede balans tussen rood (bebouwing), groen (plantsoenen, bos en agrarisch gebied), blauw (water) en grijs (infrastructuur) realiseren. - Het bevorderen van duurzaamheid, waaronder energiezuinig en milieu bewust leven. - Optimaliseren van maatschappelijke voorzieningen, recreatiemogelijkhe den en accommodatiegebruik. - Verbeteren werkgelegenheid door optimaliseren bedrijvigheid, zakelijke dienstverlening, detailhandel, horeca en toerisme. Contouren Het bebouwde gebied neemt toe met Zuiderloo en Zandzoom. De Westerweg en de Oosterzijweg vormen de grenzen. De begrenzing van de bebouwde kom van Heiloo is helder: aan de oost- en westzijde landelijk gebied met agrarische bedrijven, aan de noordzijde landgoed Nijenburg en de grens met Limmen wordt gevormd door een groene buffer. Ook tussen de Westerweg en de Lijnbaan zou zo'n groene buffer met landgoedachtige woningen kunnen ontstaan. Inwoners Heiloo blijft een forensengemeente met 23.000 tot 25.000 inwoners. De bevolkingsopbouw is evenwichtig: een derde jongeren tot 20 jaar, een derde van 20 tot 65 en een derde ouderen. Een groot deel van de inwoners werkt buiten de gemeente en daarom zijn goede verbindingen met Alkmaar en Amsterdam, Schiphol en de IJmond zowel over de weg als over het spoor essentieel. Wat maakt Heiloo? Heiloo is een aantrekkelijk dorp en onderscheidt zich doordat de woon omgeving goed is verzorgd met veel groen en geparkeerde auto's die zo veel mogelijk aan het oog zijn ont trokken. Scholen zijn verspreid over het dorp. Verder beschikt Heiloo over sportvoorzieningen en plekken voor recreatie, een goed detailhandels aanbod, aantrekkelijke horeca en medische en culturele voorzieningen. Wordt Heiloo nu heel veel anders dan nu? Het aanzien van Heiloo verandert niet ingrijpend. Het doel van de structuur visie is ook om te behouden wat we waarderen in ons dorp. Dat betekent niet dat de situatie van 2014 moet wor den bevroren. Integendeel, we willen niet in een openluchtmuseum wonen. Er treden altijd veranderingen op, simpelweg omdat de behoeften veran deren. Het doel van de structuurvisie is om bedreigingen te weerstaan door kansen te benutten. Ter inzage De concept structuurvisie ligt vanaf begin juni ter inzage in het gemeente huis en de bibliotheek en is te vinden op de website van Heiloo. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11