I' r 1' Stichting Gered Gereedschap een van de deelnemers van Heiloo Wereldwijd Koningsdag in Heiloo uitbundig gevierd Music Meeting vraagt hulp vrijwilligers bij uitvoering van Carmen Vijfde Kustrally van Rotary Club Heiloo: Rijden voor water H E I L O O 3 wsbbsëSBÊÊËM UITKIJKPOST 23 APRIL 2014 Ook dit jaar worden weer Oudhollandse spelletjes gehouden in en om de speeltuin van Boekenstein. Aangeleverde foto HEILOO - Koningsdag wordt uitbundig gevierd in Heiloo. In de wijk Ypestein wordt het pro gramma geopend met The Voice of Ypestein op het Oranjebal! Iedereen tussen de 5 en 14 jaar kan zich opgeven via www.oranje- balheiloo.nl. Natuurlijk zal ook dit jaar iedere deelnemer weer worden beoordeeld door een deskundige jury. Voor iedereen die niet mee kan of wil doen; kom gezellig kijken naar deze fantastische show. Het gehele programma van Oranjebal Heiloo: 13.30 tot 15.30 uur: spelletjes voor kinderen, 15.30 uur: the Voice of Ypestein, 17.00 uur: Porcupines, 18.15 uur: DJ Hugo, 19.00 uur: Jus, 20.15 uur: DJ Axiro, 20.45 uur: Oös Joös. Ook is er weer een aantal leuke spelletjes bedacht voor de kinderen van Ypestein. Deze beginnen om 13.30 uur en duren tot 15.30 uur. Na afloop kan men dan direct blijven hangen voor de Voice of Ypestein en voor de prijsuitreiking van het raadspel. De spelletjes vinden plaats in en rondom de tent. Alle kinderen kimnen zich inschrijven in de tent, het kost 2,50 per kind. Uiteraard zijn er weer een hoop mensen nodig om alles in goede banen te leiden en dus is men nog op zoek naar vrijwilligers. Meld je aan bij Joost de Wijs. Dit kan door te bellen naar 06-54740017 of via de mailnaarjoostdaphne@quicknet.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek f Printing. Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo HEILOO - De organisatie van Music Meeting Heiloo doet een beroep op vrijwilligers. Met name op zaterdag 14 juni, als allerlei groepen muziek spelen uit de opera Carmen of daarmee verwante muziek, zijn er men sen nodig die komen helpen. Op het terrein van landgoed Willibrordus worden tien locaties ingericht waar de Heilooër ama teurmusici him eigenzinnige keuze uit de opera laten horen. Op de locaties zorgen de vrijwilligere voor een goede gang van zaken. Maar ook hebben zij als parkeerwacht een taak bij de afwikkeling van het veiwachte verkeer of bij het slot- samenzijn dat in cultureel centrum De Strandwal wordt gehouden. Geïnteresseerde vrijwilligers kim nen zich opgeven via musicheiloo® gmail.com. Vanaf begin mei start de kaartverkoop via www.musicmee- tingheiloo.nl. Per e-mail-adres kim nen maximaal vier mensen worden aangemeld. Na aanmelding krijgt men via de mail een bevestiging van deelname, begin jimi worden de toegangsbewijzen verstuurd. De groepen die over het Landgoed wandelen, krijgen elk een zoge heten Verteller mee. Dat is een bekende Heilooër, die over het ver haal van Carmen vertelt, maar ook over de muziekgroepen die op de locaties spelen. Burgemeester Hans Romeyn heeft toegezegd een van de Vertellers te willen zijn, ook raads lid Willem Gomes (zelf operazanger doet mee en - als ze zich kan vrij maken- alsmede sopraan Karin ten Cate. Spelers van de Theaterbende zorgen op het Carmen-circuit voor de theatrale omlijsting. Op zondag is er één locatie: cultureel centrum De Strandwal. Daar spelen muziekgroepen eigen repertoire, net als vorig jaar. Geïnteresseerd publiek hoeft zich hiervoor niet vooraf aan te melden. Music Meeting Heiloo 2014 wordt afgesloten met een grande fmale uit Carmen en, op veler verzoek, het gezamenlijk zingen van het Heilooër Volkslied. Koningsdag plan Oost Om 13.30 begint de optocht vanaf het Oosthonk met oranje versierde fietsen/karren/skeltere door plan Oost, waar iedereen, verkleed of niet verkleed, aan mee kan doen. Er is een prijs voor de mooist versierde fiets/ de mooist verklede persoon. Vervolgens zijn er van 14.00 tot 16.00 weer volop spelletjes en luchtkussens bij het Oosthonk. Pretkaarten voor de spelletjes en wat drinken kosten 2,50. Spelletjes in speeltuin Boekenstein Ook dit jaar houdt de Oranjecommissie West op Koningsdag weer Oudhollandse spelletjes in en om de speeltuin van Boekenstein. Iedereen is wel kom op zaterdag 26 april van 11.30 tot 13.30 uur. Spelkaarten kosten 2 euro. Met deze kaart kimnen kin deren tot en met 12 jaar spelletjes doen zoals sjoelen, kegelen, zaklo- pen én krijgen ze een glaasje limo nade, een ijsje en mogen ze een keer grabbelen. Net als vorig jaar is er een kleine vrijmarkt rondom de speeltuin, kan er pony gereden worden en is er een springkussen. Extra dit jaar is een goochelshow van Magie Collo en een percussie- workshop van Maurice Vastenouw. HEILOO - Op zaterdag 14 juni zal voor de vijfde keer (Lustrum!) de Kustrally plaats vinden, georganiseerd door de Rotary Club Heiloo. Een toer tocht met opvallende auto's en motoren boven het IJ voor het Goede Doel, namelijk de stich ting 'Maak Ethiopië gezonder'. Voor het inschrijvingsbedrag (inclusief koffie, lunch en diner) van 100,- voor voertuig met chauf feur plus één passagier, rijdt u met uw automobiel of motor van dertig jaar of ouder een prachtig mooi par cours door Noord-Holland Noord. Als uw motorvoertuig jonger is dan dertig jaar, maar wel het bekijken waard is, nodigt Rotary Club Heiloo u ook graag uit om deel te nemen! Uw bijdrage komt ten goede aan de bouw van twee veilig-drink- waterprojeeten bij Derare Ibicha (600 families) en Badissa Korze (650 families) in Ethiopië door de stichting 'Maak Ethiopië gezonder' die zorgdraagt voor preventieve gezondheidszorg. Meer informatie en aanmelding: www.kustrally.nl. ""RUJSPHgS V - Zaterdag 14 juni vindt weer de Kustrally plaats, georganiseerd door de Rotary Club Heiloo. Aangeleverde foto Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Stichting Gered Gereedschap (SGGK) is een van de deelnemers van Heiloo Wereldwijd en dus ook aanwe zig op de grote millenniummarkt van zaterdag 10 mei. Samen met zeven andere goede doelen organisaties steimt zij dit jaar het project van Karibu- Tanzania en Gered Gereedschap om fondsen in te zamelen voor het versturen van gereedschappen naar drie technische scholen in Tanzania. De leerlingen die daar him vak- diploma halen, krijgen ook een set gereedschap mee naar huis waar mee zij een eigen bedrijfje op kim nen starten. SGGK bestaat 29 jaar en heeft een werkplaats aan de Westeiweg. De Wereldwinkel aan de Stationsweg is het inzamelpunt. Wekelijks zijn de vrijwilligere twee dagen bezig met het sorteren, schoonmaken, repa reren, opknappen en inpakken van gereedschap. Jaarlijks krijgt men projectaanvragen uit het Zuiden. Zo werken ze nu samen met Karibu-Tanzania aan een project om jongeren in Tanzania te voor zien van gereedschap zodat zij, na het voltooien van hun vakopleiding, aan het werk kunnen om in hun levensonderhoud en dat van him naasten te voorzien. U kunt Gered Gereedschap helpen door op 10 mei met uw overtollig gereedschap naar de Millenniummarkt bij 't Loo te komen. Zij knappen het op voor een nieuw leven in Tanzania. Kwalitatief hoogwaardig gereedschap maakt het verschil tussen afhankelijkheid en zelfredzaamheid. Het stelt men sen in staat him talent te ontwikke len. Voor een donatie van 20,- kan een complete set gereedschap in Tanzania worden bezorgd: de basis voor een zelfstandig bestaan. Stichting Gered Gereedschap (SGGK) is een van de deelnemers aan Heiloo Wereldwijd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3