Heiloocontact Leven in een andere cultuur maakt j e rijker Meiwandeling in het Heilooër Bos Meer informatie? Bel! 12 Bezwaar maken UITKIJKPOST 7 MEI 2014 Wij zijn bereikbaar op telefoonnummer 072 535 66 66 van maandag tot en met donderdag nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo tussen 8.00 en 16.30 uur en op vrijdag tussen 8.00 en 16.00 uur. Millenniummarkt De gemeente heeft vergunning verleend aan het platform Heiloo Wereldwijd om zaterdag 10 mei de jaarlijkse Millenniummarkt te organiseren op het Looplein. De acht aangesloten goede doelenorganisaties zijn daar aanwezig en geven uitleg over de manier waarop zij hun steentje bijdragen aan het verwe zenlijken van de millenniumdoelen die in 2000 zijn vastgesteld door de Verenigde Naties. Er worden ook acties gevoerd en demonstraties gegeven, onder andere door de brandweer van onze gemeente. Gereedschap voor Tanzania De opbrengst van deze markt wordt besteed aan het leveren van gereed schap voor ruim 150 leerlingen van drie technische scholen in Tanzania. Er is gelegenheid om oud gereed schap in te leveren bij de kraam van GeredGereedschap die het reviseert. Daarna zorgt Karibu-Tanzania voor het afleveren van het gereedschap bij de leerlingen. Om het transport te kunnen betalen worden er op de markt ook sta- tiegeldflessen ingezameld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op www.karibu-tanzania.nl/projecten/ gereedschap-voor-vakmensen/ Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en handtekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schor sing) aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht. www.heiloo.nl Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie organiseert ook nu op de derde zondag, dus 18 mei, een natuurwandeling in het Heilooër Bos Foto: Paul ten Have HEILOO - De al vroeg begon nen lente is in mei op zijn hoog tepunt: wat een groen overal! En zo veel vogels die luidkeels vertellen dat ze er (weer) zijn: fitissen, tjiftjafs, zwartkoppen, nachtegalen; het is mei! Zoals elke maand organiseert het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie ook nu op de derde zondag, dus 18 mei, een natuurwandeling in het Heilooër Bos. De bomen staan in blad en waar het zonlicht tot de bodem door dringt en langs de bermen is er een weelderige ondergroei van strui ken en kruiden. Meidoom, dagkoe koeksbloem, fluitenkmid, daslook en lelietjes-der-dalen staan al in bloei. Al dat jonge groen is voed sel voor insecten, en die vormen op hun beurt het ideale babyvoer voor jonge vogeltjes, als die uit het ei kruipen. Hun (aanstaande) vaders zingen alvast uitbundig in het bos. Kom genieten van al dat moois! We verzamelen om 10 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Altijd goed om een kijker mee te nemen als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 532 5110. Kijk ook op: http://www.ivnnkl. net/ voor meer activiteiten. HEILOO - Al vele jaren bemid delt Rotary Club Heiloo in inter nationale uitwisseling van scho lieren. Op dit moment zijn in Heiloo een jongen uit Mexico en een meisje uit Chili. Ze volgen lessen op het PCC en delen het dagelijks leven met de gezinnen waar ze nu wonen. Twee jongeren uit Heiloo wonen dit schooljaar in Zuid Amerika. Voor de ontvangende gezinnen en de jonge lui is het een stimulerende ervaring om heel nauw contact te hebben met mensen uit andere culturen. De ervaring heeft geleerd dat zo'n contact een buitengewoon posi tieve invloed heeft op de ontwikke ling van jonge mensen. Behalve de uitwisseling met vertrek in juli en terugkeer een jaar later zijn er ook uitwisselingen van circa vier weken. Daarbij gaat een jongen of meisje uit onze omgeving naar een gezin in het buitenland en uit dat gezin komt dan als uitwisseling een jongere naar de familie van de Nederlandse scholier. Dat wordt family-to-fami- ly exchange genoemd. Voor zo'n kortere uitwisseling is een verblijf in India bijvoorbeeld heel interes sant. Rotaiy Club Heiloo heeft met Rotaiy Clubs in India contact. Dat heeft er onder andere toe geleid dat er nu zes deskimdigen op gebied van water-, grond- en lucht-zuivering uit India hier vier weken onderzoeken hoe we dat in Nederland doen. Ben je afgestudeerd of in de laatste fase van je studie dan kan je misschien gebruik maken van de mogelijkheid een stage van een of meer maanden in het buitenland te doen via het programma dat New Generation Exchange wordt genoemd. Op zaterdag 14 jimi wordt in Woerden de jaarlijkse voorlich tingsdag over uitwisseling via Rotaiy gehouden. Wil je meer weten bel dan met Kees Groot, tel. 072- 5321501 of Kees Schermerhom, tel. 072-5154122 en kijk ook op www.rotaiy.nl/yep. Op zaterdag 14 juni wordt in Woerden de jaarlijkse voorlichtingsdag over uitwisseling via Rotary gehouden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 12