1 m HSV terechte kampioen vierde klasse C Zeilscouting Victorie van start Scholensportdagen 14 en 21 mei Al wint alweer van favoriete tegenstander Heren Flashing kampioen 1 sport 19 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 7 MEI 2014 HEILOO - Het zeilseizoen bij scouting Victorie uit Heiloo is weer van start gegaan. Voor de meivakantie is het scou- tingcentrum 'de Stierop' in Markenbinnen geopend en heb ben wij onze lelievletten er weer neergelegd. Vanuit de Stierop kunnen de verkenners (11 tot en met 16 jaar) nu elke zaterdag, en af en toe een heel weekend, gaan zeilen. Afgelopen zaterdag was de eer ste echte zomeropkomst. Ze zijn, met het heerlijke weer, richting het eiland 'pannenkoek' op het Alkmaardermeer gezeild waar men selijke knopen zijn gelegd en weer uit elkaar gehaald. Foto's hiervan staan op de Faeebookpagina en zijn ook te vinden via www.seou- tingvictorie.nl. Komend weekend wordt een uitstapje naar Friesland gemaakt. De groep is uitgenodigd door enkele Friese scoutinggroepen om deel te nemen aan de bikkel- tocht. Hierbij zal gezeild, geroeid, gewrikt en gejaagd moeten wor den om zo snel mogelijk de route af te leggen. Natuurlijk gaan ze hun best doen om de felbegeerde bikkel-wisseltrofee voor het eerst naar Noord-Holland mee te nemen. Daarna zullen de verkenners weer veel weekenden op de Stierop zijn om goed te leren zeilen zodat ze uit eindelijk him CW03 zeildiploma op kunnen halen. Voor meer informa tie kijk je op de site of mailen naar: verkenners@seoutingvietorie.nl. Het zeilseizoen bij scouting Victorie uit Heiloo is weer van start gegaan. Aangeleverde foto HEILOO - De spanning was om te snijden, maar omdat de tussenstanden van Beemster - Alcmaria Victrix steeds gunstig bleven en HSV na 21 minuten op O - 1 kwam en die stand wist vast te houden, was na negentig minuten duidelijk dat HSV de terechte kampioen was van de vierde klasse C. HSV was ervan overtuigd dat ze moest laten zien wie de beste was in dit seizoen. Na de domper van vorige week tegen De Rijp, een gelijk spel, was HSV de betere ploeg in Bergen. Vanaf het beginsignaal speelde HSV op de helft van Berdos met kansen en mogelijkheden voor William de Haan en Jesper de Vré, die echter geen doel troffen. Na 21 minuten speelde Jesper twee man voorbij en ging de 16 m. in waar hij werd onderuitgehaald. Dit leverde, behalve een rode kaart voor de Berdos-verdediger, ook een penalty op. Jesper nam zelf plaats achter de bal en scoorde de O - 1. HSV bleef aanvallen en de kansen kwamen, maar de afronding liet jammer genoeg te wensen over. Zo schoot Steef Kaandorp tot twee keer toe een vrije trap, één in de muur en de tweede net over. Ook een com binatie van Mare Baars, Jesper en William werd door Mare ingescho ten, maar deze bal kwam op het lichaam van de keeper. Invaller Ruben Bugter schoot in de 90ste minuut de bal net over. Na 95 minu ten was de strijd gestreden en was HSV kampioen. Zondag speelt HSV thuis tegen Kwadijk; na afloop is er live-muziek in De Basis. Orlando Son a Hing (verzorger), Thomas de Vries, Wouter van derKlugt, Jesper de Vré, Sven de Zeeuw en Leijn Stokman.Midden: Peter Hoetjes (op de rug gezien, assistentscheidsr), Wim Robert (begeleider), Nick Sombroek, Charel van Dooren,Tim Ibink, Mare Baars, William de Haan en Ruben Bugter .Achterste rij: Tim van Hekken, Daan Jansen, Bryan de Lange, Tom Hafkamp, Steef Kaandorp, Dennis Houtenbos,Rick Houtenbos en Benno Kaandorp. Foto: Jacqueline de Vr' HEILOO - Het vervolg van de vorig jaar gehouden Scholensportdag voor de groe pen 7 en 8 van alle Heilooër basisscholen vindt plaats op woensdag 14 mei voor de groe pen 5 en 6 en op 21 mei voor de groepen 3 en 4. Locatie: de sportvelden van Foresters en Terriërs. Thema: Meedoen is belangrijker dan winnen! De scholensportdag is een ini tiatief van SportRaad Heiloo en is ontstaan uit het succesvolle scho lenproject Sport@School. Hierin worden met medewerking van Heilooër sportverenigingen en sta giaires van het CIOS en Horizon College, de gymlessen verzorgd voor alle basisscholen. De doelstel ling van de SportRaad is om sport en bewegen bij jongeren te stimu leren en kinderen op een leuke manier met allerlei sporten kennis te laten maken. De scholensportdag sluit naadloos aan bij deze doel stelling. „De scholen zijn enthousi ast, sommige hadden vroeger een sportdag, maar die zijn om diverse redenen wegbezuinigd", aldus Frans Endel voorzitter van SportRaad Heiloo. „Deze sportdagen voor dezelfde leeftijdsgroepen en op het zelfde moment passen uitstekend in de doelstelling van de Sportraad." De organisatie van de scholensport dag is uitgebreid sinds de laatste scholensportdag van 2 oktober. In handen van Thom (afstuderende CIOS), Daphne, Chris en Siem (derdejaars CIOS) en Kevin en Roy (derdejaars Horizon College). De studenten worden bijgestaan door Melle en Jesse (leerlingen van PCC Oosterhout, Alkmaar; ze lopen stage bij de SportRaad en assisteren bij de lessen van Sport® School) en door zeventig leerlin gen van de sportklassen 1 en 2 van het PCC Heiloo en 3 en 4 van PCC Oosterhout Alkmaar. Een verdub beling ten opzichte van de vorige keer, nodig omdat op beide dagen tegen de 600 kinderen worden veiwacht. Endel en Van Dijk zijn namens de SportRaad verantwoor delijk voor het geheel. De groepen worden begeleid door de docenten en welwillende ouders. Dit keer zijn een pauze en catering in het draai boek opgenomen. Het wordt een Spelenkermis waarbij tien spelacti viteiten beschikbaar zijn voor acht teams. De kinderen hoeven hier door niet te wachten totdat een spel vrijkomt. Op de velden van Foresters is een aantal samenwerkingsspellen en zijn zogenoemde Ajax-spellen uit gezet. Het Terriërs complex staat in het teken van de Olympische Spelen. Beide starten om 08.30 uur gezamenlijk met een warming-up, verzorgd door DorsSports, en weer gezamenlijk afgesloten. v.l.n.r. Thom (CIOS), Jesse en Melle (leerlingen van PCC Oosterhout, Alkmaar), Siem en Chris (derdejaars CIOS). En Wim van Dijk en Frans Endel van de SportRaad. SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 2 mei speelde SV Vredeburg ronde 27 van de interne competitie. Met nog drie ronden te gaan krijgt de ranglijst langzaam maar zeker vaste vorm. Handenwrijvend constateerde Theo Al dat het computersysteem hem had ingedeeld voor een partij tegen Nico Pepping, één van zijn favoriete tegenstanders. En inder daad: na een kleine twintig zetten had Al alweer gewonnen. Pepping had een lepe combinatie over het hoofd gezien. Bob Stolp boekte een uitstekende overwinning op Gertjan Hafkamp. Met een even onver wachte als sterke damezet won hij beslissend een paard. Jos Admiraal en Harold Ebels speelden een Sieiliaanse partij volgens het boek je. Omdat voorzitter en secretaris van de vereniging beiden geen fou ten maakten, was remise het logi sche resultaat. Jaap Limmen was niet scherp: in zijn partij tegen Dick Aafjes blunderde hij op de veertien de zet een dame weg en kon opge ven. Marcel Wester creëerde enkele gevaarlijke dreigingen in zijn partij tegen Jeroen van Vliet. Maar het was een slimme paardvork van Van Vliet die uiteindelijk de partij beslis te in het nadeel van Wester. Hidde Ebels speelde de Spaande opening voortreffelijk tegen Bert Hollander en won in het vroege middenspel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17