Reizend theaterfestival De Karavaan komt eraan! Goochelen voor het goede doel Muzikaal Heiloo repeteert volop voor spektakelstuk H E I L O O 3 de Bibliotheek Word ook Vriend van de bibliotheek! Debat over Europese Verkiezingen Kinderjury: Stemmen! Workshop Sociale Media Opfrissen verkeerstheorie Spreekuur Anders Lezen Gezond ouder worden Lees meer op www. bibliotheekheiloo. nl. Volgons ook op Facebook en Twitter! reams REIZEND THEATER FESTIVAL KARAVAAN UITKIJKPOST Daan Buringa (met hoedje op)enMax de Vries voerden een goo- chelact op in De Loet voor Spieren voor Spieren. Foto: Carolien Breed HEILOO - Daan Buringa en Max de Vries (uit Heiloo en Egmond, beiden 12 jaar oud) voerden woensdag 30 april voor een volle zaal een bijzondere goochelact op in woonzorgcentrum De Loet. Om geld in te zamelen voor Spieren voor Spieren brachten ze de show 'Begoocheld'. Goochelen is een grote hobby van de jongens; ze hebben zelfs gooehelles gehad van de leraar van de bekende illusionist Hans Klok. Ze wilden heel graag eens voor een publiek optreden. En dat kon geregeld worden. De goochelact paste prima in het programma van de Kunst en Cultuurweken van De Loet en Overkerek, want beide Heilooër woonzorgcentra doen de komende weken mee aan het landelijke pro ject Lang Leve Kimst om ouderen meer in contact te laten komen met kimst en cultuur; met tal van activi teiten. Daan lijdt zelf aan een progressie ve spierziekte en het besluit van de jonge goochelaars om de opbrengst aan het goede doel Spieren voor Spieren te schenken was dan ook snel gemaakt. In een prachtige handgemaakte vaas kon het publiek na afloop van de show als blijk van waardering een donatie doen. De vaas had daar voor al de hele week in de receptie van De Loet gestaan. De jongens hebben met him act 86 euro opge haald voor Spieren voor Spieren en HEILOO - Iedereen die houdt van de ongedwongen 'go with the flow' sfeer tijdens zomer festivals en liefhebbers van ver frissend en vernieuwend thea ter: het Noord-Hollands reizend theaterfestival Karavaan komt eraan! Vrijdag 25 april was er in het kader van de naderende komst een Karavaan piekniekluneh in het Stationseentrum. Zondag 1, en van woensdag 4 tot en met maandag 9 juni is Karavaan vervolgens te gast op landgoed Willibrordus in Heiloo, en heeft als 'hoofdkwartier' de monumentale Cultuurkoepel Heiloo. Laat je verrassen en ver wonderen onder het motto: Ben ik nou gek? Verspreid over tien dagen kan het publiek in Heiloo cultuur snuiven. Alle zintuigen worden geprikkeld door een uitbundige en creatieve mix van theatermiddelen; bijzonde re theaterproducties worden opge diend in een voor Nederland imiek historisch decor. Informatie en tic kets: www.karavaan.nl/programma/ festivalloeaties/willibrord-heiloo. Laat je vanaf zondag 1 juni door de Karavaan verrassen en verwonderen onder het motto: Ben ik nou gek? op landgoed Willibrordus in Heiloo. Foto: Carolien Bree De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatie pers, d e m i lieuv rie nde li j ke y K druktechniek Prifi» N.tim.iiK Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO- De repetities voor de Music Meeting 2014 zijn in volle gang. Op Landgoed Willibrordus gaan op zaterdag 14 juni tien groepen de uitdaging van artistiek leider Teunis van der Zwart aan. De beroemde Habanera uit Carmen zal te horen zijn, bijvoorbeeld uit gevoerd door het Oratoriumkoor Heiloo dat samen met harmonieor kest Ceacila voor de gelegenheid de groep Caeeiliorum heeft gevormd. Het Alkmaars Symfonie Orkest, dat voor een deel uit Heilooër muzikan ten bestaat en ook zijn thuisbasis in Heiloo heeft, speelt uit de opera de ouvertures. Het koor Notebook komt met een heel originele invul ling: het past het Carmen-verhaal aan het eigen repertoire aan. De muziekgroepen treden op velschil lende locaties van het voormalige GGZ-terrein op. Het publiek wan delt er naar toe onder leiding van een zogeheten Verteller. De wande lingen starten vanaf 12.00 uur, om de twintig minuten. Om toegang te krijgen, moet u op www.musiemee- tingheiloo.nl een formulier invullen waarop kan worden aangegeven op welk tijdstip u wil starten. Per e-mailadres mag men maximaal vier personen opgeven. Mensen die niet met internet overweg kunnen, worden - bij uitzondering - in staat gesteld zich telefonisch aan te mel den via tel. 072-5333486. Vorig jaar ontstond bij het gezamenlijk uit voeren van het Heilooër Volkslied een samenbindend dorpsgevoel, nu veiwacht Teimis van der Zwart die speciale sfeer bij Carmen. „Stel je voor, het beste van wat Heiloo aan amateurmuziek te bieden heeft en dat in een entourage die alleen al waard is om trots op te zijn. Neem bijvoorbeeld de opgeknapte bin nentuin bij de Kapel of het ont moetingscentrum De Trog waar de bezoekers een drankje aangeboden krijgen; echt heel leuk. En het kost bovendien niks." In De Strandwal is zondagmiddag een muzikale mani festatie met grote ambitie. Dertien koren, orkesten en solisten treden dan op in twee zalen. Aan het slot gaan publiek en muzikanten samen een tophit uit Carmen te lijf en wordt onder leiding van Teunis van der Zwart het Heilooër Volkslied gezongen. Music Meeting Heiloo is daarmee na één jaar al uitgegroeid tot een evenement dat je niet mag missen. In De Trog repeteert het Notebook-koor onder leiding van diri- gente Maike. Aangeleverde foto Westerweg 250 Heiloo tel. 072-5330670 infodsbi bliotheekhei loo. nl www.bi bliotheekhei loo. nl Of u nu lid bent van de biblio theek of niet, u kunt altijd Vriend worden van de biblio theek. Daarmee steimt u niet alleen één van de belangrijkste organisaties in Heiloo maar u krijgt er ook wat voor terug. Meer informatie op de website en in de bibliotheek. 13 mei, 20.00 uur. Wat betekent de Europese samenwerking voor het dagelijks leven in Heiloo? Binnenkort gaan we weer naar de stembus voor de Europese verkiezingen. Bibliotheek Heiloo vertoont een documentaire over de achtergronden van Europa. Aansluitend is er een debat. Voor iedereen die meer wil weten over de achtergronden, instellingen en het beleid van de Europese Unie. Alle Kinderjuryleden kimnen tot 14 mei hun stem uitbren gen in de bibliotheek. En als beloning wacht een optreden van Hans Kuyper op woensdag 14 mei, 15.00 uur (6-9 jr) en 16.00 uur (10-12 jr). Alleen voor Kinderjuryleden! 15 mei, 14.00 - 15.30 uur. Start workshop: Klik&Tik Samen op 't web (5 dagdelen). Oefenprogramma, dat gebrui kers leert werken met sociale media. Nog enkele plaatsen vrij. 15 mei, 19.30 uur. De ontwik kelingen in het verkeer volgen elkaar zo snel op, dat het moeilijk is om bij te blijven. Verkeersschool Versterre zal op deze informatieve avond de kennis van het verkeer even helemaal opfrissen. Jong en oud zijn welkom. 20 mei, 10.30 tot 11.30 uur. Als 'gewoon' lezen niet meer gaat door een (visuele) beperking, blijven er nog veel mogelijkhe den over. Wij helpen u graag bij het zoeken naar een passende oplossing. Opgave vooraf. 20 mei, 20.00 uur. Aan de hand van verschillende onderzoeks resultaten zal drs. Eva Bakker (fysiotherapeut en andrago loog) ingaan op gezond ouder worden en hoe dat zo lang mogelijk te blijven. Hierbij zul len voeding en beweging cen traal staan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3