Meerfleur MiUenniummarkt voor goede doel Lente concert in de Ter Coulsterkerk H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Spreekuur Heiloo-2000 Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Rommelmarkt in de Nic. Beetsweg Opbrengst collecte Hartstichting ff! W UITKIJKPOST In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Bree HEILOO - Zaterdag 10 mei is de MiUenniummarkt, georga niseerd door platform Heiloo Wereldwijd, op het Looplein. De markt staat dit jaar in het teken van een gezamenlijk project van Stichting Karibu- Tanzania en GeredGereedschap Kennemerland. Ton Teunissen van de stichting Karibu-Tanzania vertelt: „Ons doel is om zoveel mogelijk kisten gevuld met vakgereedschap, bestemd voor in 2014 en 2015 afzwaaiende leer lingen van drie technische scholen in Tanzania naar Afrika te sturen. Zodat deze jongeren met een vak diploma én het benodigde gereed schap een toekomst kimnen opbou wen in een technisch beroep. Om leerlingen te stimuleren de drieja rige opleiding helemaal af te maken, krijgen ze na het behalen van hun einddiploma een set gereedschap waarmee ze him eigen bedrijfje kun nen opstarten." Met het verdiende geld worden vaak hele families onderhouden. En daarom is uw overtollige gereedschap enorm wel kom! Kijk of u in uw garage of op zolder nog 'oud' gereedschap, hand naaimachines en dergelijke heeft liggen en breng dit zaterdag naar de MiUenniummarkt. De vrijwilli gere van GeredGereedschap revi seren het gereedschap en Karibu- Tanzania zorgt dat alles nog dit jaar op de plaats van bestemming komt. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur bruist het Looplein van de activitei ten; met muziekoptredens, demon straties van Brandweer Heiloo, een loterij, voor kinderen een spring kussen en schminken. En uiter aard staan er marktkramen van de deelnemende organisaties van het platform Heiloo Wereldwijd. Om zoveel mogelijk geld in te zamelen, waarmee bijvoorbeeld nieuw aan te kopen gereedschap en de materiaal- en transportkosten van de kisten kimnen worden bekostigd, lopen er zaterdag diverse acties. U kunt voor 20 euro het transport van een kist sponsoren en maakt zo kans om een waka waka te winnen; een led-lamp die brandt op een ingebouwd zon- nepaneeltje. Daarnaast kunt u uw lege flessen inleveren; de opbrengst van het statiegeld gaat naar het rnil- lenniumprojeet. HEILOO - Op donderdag 8 mei kunt u, voorafgaande aan de frac tievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwo ner van Heiloo bezighoudt. Om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie tel. 06-54901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractieverga deringen op www.heiloo-2000.nl. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht houdt een avond over Europese (zang)vogels in hun biotoop en als cultuurvogel. De heer Megens neemt u mee in de biotoop en geeft informatie over het houden en kweken van eultuurvogels. De contactavond wordt gehouden op 13 mei, om 19.30 uur. De koffie is vrij en iedereen is welkom. Het vereni gingsgebouw is gelegen aan Het Zevenhuizen 50 in Heiloo. HEILOO - Op 17 mei is de jaar lijkse rommelmarkt in de Nic. Beetsweg. De straat is volledig afgesloten dus weer alle ruimte om lekker overal te struinen en voor kinderen om te spelen. Zaterdag 17 mei van 09.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u mailen naar straatmarkt- nicbeetsweg@gmail.com. HEILOO - De collecte van 6 tot 12 april in Heiloo heeft dit jaar 4777,78 opgebracht. De Hartstichting bedankt haar vrijwilligers, collectanten en gevers voor him steim aan de Hartstichting. Conna en Fred van Markestijn, Heerenweg 42 in Heiloo, tel. 072-5335209, meerfleur@planet.nl. Ton Teunissen van Karibu-Tanzania. Foto: Carolien Breed HEILOO - Aanstaande zondag is het Moederdag! Dan wil je moeder toch zeker in de bloemetjes zetten en haar verrassen met een bijzonder boeket! Bij Meerfleur (gevestigd aan het Looplein, rechts van Blokker) krijg je meer fleur voor je geld; betaalbare, verse bloemen van goede kwa liteit, die grotendeels aan het milieukeurmerk voldoen! In de winkel vind je volop keuze in aparte bloemensoorten. Bovendien word je vriendelijk geholpen door mensen die het vak met zoveel liefde en plezier uitoefenen, dat elk 'bloemetje' uit him handen iets speciaals mee krijgt. Fred, al dertig jaar in het bloemenvak, en Conna vieren dit jaar het 15-jarig jubileum van Meerfleur in Heiloo. Daarvoor heeft Fred jarenlang een goedlopende bloemenzaak gehad in Castrieum. Vijftien jaar geleden kwam de tweede zaak in Heiloo erbij, in de voormalige gecombineerde verewinkel, waar de bakker, slager, groenteboer en him bloemenwinkel onder een dak waren gehuisvest. Fred is opgegroeid tussen de bloemen, kennis en vakkundigheid zijn hem met de paplepel ingegoten. Zijn vader had vroeger een bloemenstal in Amsterdam en van kinds af aan hielp Fred regelmatig een handje mee. Al jong zag hij in dat een boeket meer is dan een bosje bloemen, het is een uiting van genegenheid. Met twee zaken was het een druk bestaan. Fred: „Het was gekkenwerk!" Na vijf jaar hollen en vliegen van de ene naar de andere plek besloten Fred en Conna terug te keren naar de basis en met z'n tweetjes door te gaan met de winkel in Heiloo. Klein maar lijn en lekker overzichtelijk, weer genietend van al het mooie dat het bloe menvak biedt! En die rijkdom strekt verder dan alleen de verkoop van een bosje bloemen. Dankzij een ongeremde creativiteit en persoonlijke aan dacht voor elke klant krijgt ieder boeket of bloemwerk van Meerfleur iets unieks. Van boeketten, veld, plukboeketten samengesteld uit bijzondere seizoensgebonden bloemsoorten tot rouwwerk. Fred is gespecialiseerd in rouwwerk; door naar de klanten te luisteren, want zij werken niet met een standaard boek, wordt elk stuk een persoonlijk stuk. Op dit moment biedt Meerfleur een bloemenzee aan vrolijkmakende voorjaarsbloemen, zoals ridderspoor, campanula, pioenrozen, speels geschikt in verschillende hoogten, alsof het boeket zo 'in het wild' is geplukt! Iedere week verloot Meerfleur een weekboeket, veelal door Conna en Fred persoonlijk thuis gebracht. Inspringend op een veranderende markt heeft Meerfleur het assorti ment uitgebreid, tot verrassing van velen zijn hier ook trendy tassen van David Jones, en bijouterie te koop. Ook hierin bijzondere items, zoals stijl volle magneetsieraden van de Italiaanse designer Antonio Ben Chirnol. Apart, net als de bloemensehat van Meerfleur! HEILOO - Zaterdagavond 10 mei aanvang 20.00 uur vindt er in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo een Lenteconcert plaats met het grootste mannenkoor van Friesland Edoza uit Sneek. Dit koor met zijn 140 tellende leden staat onder leiding van Roelof Elsinga. Het koor wordt begeleid door pianist Arie Horst uit Hoogwoud en de zaanse orga nist Dub de Vries. Deze twee muzi kanten zijn ook onderdeel van het ensemble 'Sonore' die hun mede werking zullen verlenen. Waarin de sopraan Annika Glimmerveen uit Krommenie die met het mannenkoor enkele beroemde koorwerken zal uit voeren. In het dagelijks leven is zij stewardess bij de KLM. Een aankomend jong talent. De muzi kale intermezzo's zullen worden verzorgt (ook onderdeel Sonore) door de vrouwelijke trompettisten Dieuwke Kloppenburg en Marije Koopmans. Beiden zijn dirigenten van Harmonie en Fanfare orkesten. De toegangsprijs bedraagt 10,-, telefonisch reserveren via tel. 072- 5332703 en 072-5323241. Of op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur aan de Ter Coulsterkerk te Heiloo, Holleweg 111. Het grootste mannenkoor van Friesland, Edoza uit Sneek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5