Ard Oudhuis fietst naar Rusland voor goede doel Wereldwinkel deelnemer aan Millenniummarkt Plaza Cinco: heerlijke spijzen tegen betaalbare prijzen Verras je moeder op moederdag met een foto H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN MEDEDELING Cyanotypie Zondagmiddag Cafe Notaris Schilderdictee Groot Heiloo Dictee Gezondheidstoer Vomar Van Brei tot Piaf Taichi Qigong Tweedehands dameskledingmarkt Excursie De Vest Dik Trom Museum 'Bewegen is gezond' UITKIJKPOST 7 MEI 2014 HEILOO - Zaterdag 10 mei wordt weer de Millenniummarkt op het Looplein in Heiloo gehouden. De Millenniummarkt is gekoppeld aan de Wereld Fairtrade Dag, dè internationale dag voor fairtrade. Over heel de wereld zijn er acties om aandacht te vragen voor eerlijke handel en in Heiloo dus ook voor het halen van de Millenniumdoelen. Als deelnemer van het Platform Heiloo Wereldwijd staat er een kraam van de Wereldwinkel op de Millenniummarkt van 10.00 tot 16.00 uur. Wereldwinkel Heiloo heeft een aantal nieuwe producten waamee u (ook op de Millenniummarkt) kennis kimt maken: een 'foto-choco-lade' is een fraai cadeaudoosje van ambachtelijk geschept papier met in het laatje chocolade. En door een foto achter het frame te schuiven wordt het ook nog eens een persoonlijk ehoeobewaardoosje. Misschien is dit een tip voor Moederdag, 11 mei. Een geheel nieuw product uit Nepal is Seepje, het natuurlijke wasmiddel voor de wasmachine. Seepje-sehillen staan bij aanraking met water een natuurlijke vorm van zeep af en maken de was heerlijk schoon. Zuiver en natuurlijk wassen met veel aandacht voor het milieu en het welzijn van mensen in Nepal. Nog meer cadeaus voor Moederdag zijn in de aanbieding gedurende de gehele maand mei: John Altman cookies, After Dinner Mints en Sweet HEILOO - Plaza Cinco is de nieuwste culinaire aanwinst van het Stationseentrum. De voormalige 'bruine' horecagelegenheid op het Stationsplein is nu een eigentijds restaurant, waar jong en oud tijdens lunch, borrel en diner kan genieten van verfijnde en originele gerechten; tegen betaalbare prijzen! Van de mensen van Wildschut Eten Drinken, maar met een geheel eigen identiteit. De ervaren keukenbrigade van Plaza Cinco veiwent gasten die houden van traditionele gerechten én verrast mensen die van een culinair uitstapje houden. Van 'Doe maar gewoon' tot 'Doe maar eens andere'. Op het terras gaat de zon pas laat onder; een fijne pfek om te fimchen of te borrelen onder het genot van een bitterbal tot en met een luxe garnituur. Ter kennismaking in de meimaand op dinsdag, woensdag en donderdag driegangen a fa carte voor slechts €25,-; in het weekend voor €27,50. Op vrijdag en zaterdag is de bar tot 01.00 uur open. Pfaza Cinco, Stationsplein 5, Heifoo, tef. 072 -7439853, www.pfazacinco.nf. HEILOO - Ard Oudhuis heeft het pfan opgevat om eind mei via Scandinavië naar St. Petersburg in Rusland te gaan fietsen. Niet alleen voor de kick, maar zeker ook voor het goede doel. Ard: „Dit is begonnen als een soort droom(wens), namelijk wat te doen na mijn werkzame jaren, een periode die inmiddels is aange broken. Het hele traject op de fiets gaat waarschijnlijk zo'n 3500 kilo meter worden, waarbij ik op enkele stukken vergezeld word door zwa ger Willem, neef Bas en tenslotte dochter Lotte, die in Tallinn mijn metgezel wordt tot in ieder geval de Russische grens. Gaandeweg de voorbereidingen is het idee ontstaan om een sponsoractie op te zetten voor een goed doel, om zo alle energie die nodig is voor de trip ook daadwerkelijk wat te laten opleveren. En daarbij kwam ik al snel op een mij persoonlijk bekend doel uit, namelijk Stichting Veldwerk in Nepal, opgezet door plaatgenoot René Veldt. Vier jaar geleden ben ik in Nepal geweest en heb toen een bezoek gebracht aan Hamro Gaun, het ecologische doipje dat René daar heeft opge zet. Ik heb toen persoonlijk kun nen zien hoe gedreven René zich daar inzet voor de bewoners van Hamro Gaim, met name kansarme kinderen en vrouwen, iets wat me geraakt heeft en niet meer heeft losgelaten. Dit initiatief en andere inmiddels door Stichting Veldwerk opgezette projecten vragen regel matig om nieuwe middelen zodat ik de opbrengst van deze sponsoractie graag wil besteden aan een door René aangedragen doel, namelijk het Baby Life Home, een weeshuis aan de rand van Kathmandu speci aal voor kinderen die besmet zijn met het HIV-vims. Zij wonen daar omdat hun oudere vaak al overle den zijn aan AIDS en ze als weeskin deren met HIV geen andere kansen hebben. Ieder bedrag is welkom, dit kan een eenmalige bijdrage zijn, maar mag uiteraard ook een bedrag per kilometer zijn!" Uw gift kimt u overmaken naar rekeningnummer NL71ABNA0623479974 onder ver melding van Sponsoractie fietstrip ten bate van Stichting Veldwerk. Ard Oudhuis flest binnenkort via Scandinavië naar Rusland. Voor de kick, maar zeker ook voor het goede doel. Aangeleverde foto HEILOO - Bent u nog op zoek naar een mooi moederdagcadeau? Kom Op zaterdag 10 mei kimt u uw kin deren in 't Loo laten fotograferen. Daar wordt van 11.00 tot 16.00 uur een gratis fotoshoot gehouden. Fotografe Jolanda Out bouwt die zaterdag haar mobiele fotostudio op op het Middenplein (bij Keurslagerij Burger). De kinderen worden geplaatst in een romantisch sfeeivol decor. Op professionele wijze wor den prachtige foto's gemaakt. Een afspraak maken is niet nodig. De foto's worden digitaal verzonden naar uw e-mailadres zodat moeder meteen de volgende morgen aan de ontbijttafel kan worden verrast met een foto van haar dierbare kroost. Kom zaterdag naar 't Loo! STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Workshop op donderdag 15 mei van 09.30 tot 12.00 uur over Cyanotypie, een fotografie tech niek uit de 19de eeuw. Op aquarel papier wordt lichtgevoelige emulsie aangebracht, waarop verschillende materialen worden gelegd. Na belichting is het eindresultaat een praisisch blauw/witte afdruk. Kosten 32,50 ine. materialen. Het zondagmiddageafé in het Trefpunt is op 11 mei geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Notarissen Gerard van Leereum en Nieolette van der Ploeg praten u woensdag 14 mei in het Trefpunt bij over dingen die voor iedereen van belang zijn. Aanvang 10.00 uur, entree 3,75. Met alle ruimte voor wagen uit de zaal. Op dinsdag 13 mei, het 'schilder dictee' onder leiding van docente Saskia Sengere. De docent vertelt stap voor stap welke kleuren je gaat gebruiken en met welke technieken je gaat schilderen. Het eindresultaat kan figuratief of abstract zijn maar is technisch, qua compositie en kleur in evenwicht. Aanvang 13.30 uur, deelnameprijs 25,- plus 5,- voor materialen. Donderdag 15 mei kunt u uw ken nis van de Nederlandse taal weer toetsen tijdens het jaarlijks Groot Heilooer Dictee. U strijdt tegen jongeren van het PPC College uit Heiloo. Locatie is BukBuk, aanvang 13.30 uur. Opgeven bij de receptie in het Trefpunt. Loop op dinsdag 13 mei mee met de gezondheidstoer in super markt Vomar aan het Stationsplein. Dëtisten van Diëtistenpraktijk Afra Ouwerkerk geven informatie welke producten echt goed voor de gezondheid zijn en welke minder. Aanvang 10.00 uur, kosten 2,50, opgeven bij het Trefpunt, tel 072- 5331297. In de presentatie op maandag 12 mei neemt Fred Suring u mee naar de wereld van het Franse chanson. Fred is docent en coördinator kun steducatie bij Cool. Aanvang 13.30 uur, entree 10,-. Meldt u telefo nisch even dat u van plan bent te komen? De buitenlessen Taichi Qigong zijn de hele zomer op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur. Verzamelen op de parkeerplaats bij Zwembad Loos, u hoeft zich niet van tevoren op te geven, kosten 5,50 per les. Zaterdag 10 mei van 10.30 tot 12.30 uur zijn de dames van Livon weer in het Trefpunt met him twee dehands dameskleding. Alle kleding is gewassen en heel. Er is gelegen heid om de kleding te passen. Een interessant kijkje achter de schermen bij Taqa Theater De Vest op dinsdag 10 juni. De ontvangst met koffie en gebak is om 11.00 uur in Grand Café De Studio, gelegen naast De Vest. De exeureieprijs is 18,50 all-in. Excursie op zondag 18 mei naar het Dik Trom Museum in Etersheim. De touringcar vertrekt om 13.00 uur vanaf het Trefpunt. Exeureieprijs 19,95. We zijn terug in Heiloo om 18.00 uur. Fysiotherapeuten Jesper Beeldman en Joeri Groot van MoFysio verzorgen op 5 en 12 juni van 10.00 tot 12.00 uur een snelcur- sus gezond bewegen. U doet onder begeleiding oefeningen en krijgt ook een massagebehandeling. Prijs 27,50 voor twee lessen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7