9 Prijswinnaars zeer verguld met de waardebonnen van Bart Smit Dankzij Gouden Dagen Heiloo op stap met de Bloembollenboemel Debat in bibliotheek over Europese verkiezingen HAF bezet alle beschikbare plaatsen in Foto Regionaal H E I L O O KORTOM Doornduijntuin in Bakkum Opkikkertje van Keer op Keer JSW*- INGEZONDEN BRIEVEN Rabobank afloop Het kustverkeer gaat al via Heiloo! UITKIJKPOST 7 MEI 2014 HEILOO - Vele kinderen heb ben in de week voor Koningsdag de winkels in 't Loo afgestruind, op zoek naar een kroontje met een letter. Het was een hele klus want in elke etalage was een letter ver scholen. Zeb, Senne en Ilse lukte het de complete zin te verzamelen: 'Ook WA en Maxima vinden het zo in Winkelhof 't Loo'. De eerste prijs (50 euro) was voor Ilse Jansen (5 jaar), tweede prijs (35 euro): Senne Bosch (11 jaar), derde prijs (25 euro): Zeb Koppes (11 jaar). Hans Kok (Restaurant de Loocatie) ver zorgde voor de winnaars, familie en vrienden een heuse VIP ontvangst en reikte de prijzen uit. Winnaars Senne, Ilse en Zeb met Hans Kok van restaurant de Loocatie. Foto: Caroli HEILOO - Het Nivon houdt een excursie op donderdag 15 mei van 10.00 tot 12.00 uur naar de natuurtuin in Noord-Holland. In de Doomduijn aan de Duinweg 2 te Bakkum, krijgt u een rondlei ding door Tineke van der Velden. De Doomduyn is een voorbeeld van een uit de hand gelopen hobby, waar zij met veel plezier en inzet werken aan een zeer uit gebreide verzameling van allerlei bloemen. Uj wordt ontvangen met koffie/thee. Deelnemers beta len entree. U kunt zich opgeven bij Ina Bennen: tel. 072-5336427 of via info@nivonheiloo.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand mei gaat naar Music Meeting Heiloo. Bijdrage voor tweedaags muziek evenement op 14 en 15 juni. U kimt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Donderdag 17 april ging een wens van zes deel nemers van de Salon van Overkerck om eens naar de bol len toe te gaan in vervulling, dankzij gouden wensbegeleiders van Gouden Dagen Heiloo. Met een busje ging het gezel schap via een toeristische route door Egmond, Bergen en Sehoorl naar Fluwels Tulpenland in Sint Maartenszee. Ze genoten van de rit en het zien van de plekjes waar ze vroeger wel met de fiets waren geweest. Aangekomen in De damesBier, Groeneveld, Kuipers, Mooij, Rietdijk en de heer Levering genoten van alle bloemenpracht. Aangeleverde foto HEILOO - Wat betekent de Europese samenwerking voor het dagelijks leven in Heiloo? Binnenkort gaan we weer naar de stembus voor de Europese verkiezingen. Maar waar stem men we eigenlijk voor? Bibliotheek Heiloo vertoont een documentaire over de achtergron den van Europa. Aansluitend is er debat. Voor iedereen die meer wil weten over de achtergronden, instellingen en het beleid van de Europese Unie. De documentaire biedt een boeiende kijk achter de schermen van de Europese integra tie met onder meer interviews met direct betrokkenen als de oud-pre miers Wim Kok en Ruud Lubbers, voormalig bestuursvoorzitter van AkzoNobel Hans Wijers en oud- NRC columnist Jéröme Heldring. De film is gemaakt met financiële steim van de Europese Commissie. Na de Tweede Wereldoorlog heeft de Europese samenwerking gestalte gekregen. Lag het initiatief in 1951 bij zes landen, inmiddels telt de Europese Unie 28 landen en wil len er nog meer toetreden. Wat betekent dat voor het dagelijks leven, ook in Heiloo? Wat doet Europa op het terrein van werk en werkgelegenheid, veiligheid, voed selveiligheid, gezondheid, buiten lands beleid, rechten en milieu. Na afloop van de film is er gelegenheid voor discussie onder leiding van een debatleider van de Vereniging Democratisch Europa (VDE). Meer informatie over de film Europa, hoe bestaat het is te vinden op http democratisch-Europa.nl met een korte trailer bij de film. Dinsdag 13 mei van 20.00 tot 22.00 uur in de Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Toegang voor deze avond is gratis. Nausikaa de Blaauw kreeg applaus voor haareerste plaats met een overtuigende serie zelfportretten. Tulpenland konden zij even bijko men onder het genot van koffie met een plakje cake om vervolgens in te stappen in een comfortabele huifkar die werd getrokken door een trac tor. Dwars door de landerijen, waar je normaal niet kan komen, reden zij langs de enorme windmolens en tussen de de bloeiende bloembollen in vele soorten en kleuren, waar van zij het bestaan soms niet eens wisten. Er werd veel verteld door de gids, meneer van Duivenvoorde. Meneer Levering kon erover mee praten want hij had zelf in de bol len gewerkt. Hoewel het zonnetje een beetje ontbrak genoot men van alles wat voorbij kwam. Met een mapje mooie ansichtkaarten als herinnering gingen zij weer met het busje terug naar Overkerck. Heeft u een wens en woont u in Heiloo, of kent u iemand die hiervoor in aan merking komt? Vul dan een wens kaart in. Deze is verkrijgbaar bij het Trefpunt, de Woonzorgcentra De Loet of Overkerck, waar u de kaart tevens kimt inleveren. U kunt uw wens ook via www.welzijnheiloo. nl indienen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling, of mail uw vraag naar goudendagenheiloo® gmail.com. HEILOO - Woensdagavond 23 april 2014 vond tijdens Foto Regionaal de voorselectie plaats voor Foto Nationaal. Foto Nationaal is het parade paardje van de nationale Fotobond, een fotosalon met het beste foto werk van de Nederlandse vrije- tijdsfotografen. Deelname aan Foto Nationaal kan alleen op uitnodiging. Het bestuur van de Afdeling Noord-Holland-Noord mag twee fotografen uitnodigen voor deel name aan deze wedstrijd. De Heilooër Amateur Fotografen gre pen beide beschikbare plaatsen onder de dreiging van een totaal eoneurrentieveld van vijfentwintig series. Nausikaa de Blaauw bezette de eerste plaats met een overtui gende serie zelfportretten die hele maal gericht was op de inhoud en boodschap van het beeld. Ton Thomassen verraste de jury met een muzikale portretserie, verras send door zowel inhoud als zwart wit techniek. De series zijn nog niet beschikbaar voor publicatie; dit in verband met het strenge wedstrijd reglement van Foto Nationaal. Of het nog niet genoeg was moch ten maar liefst vier leden van de HAF met de ontvangst van het foto boek de verdiepingscursus 2014 afsluiten: Sjaak Kaandorp, Nausikaa de Blaauw, Mariska Lansbergen en Ida Visser. Voor meer informatie over de HAF: www.fotoelubheiloo. nl. Hierbij bevestig ik mijn deelname aan de Rabobank informatiebijeen komst op 29 april op het kantoor Heiloo. In deze bijeenkomst is op het kernpunt, de toepasselijkheid van het recht op parate executie van de woning, overeenstemming ontstaan. Voor nadere informatie wat er is besproken en wat dat voor u betekent, veiwijs ik naar uw Rabokantoor. Wat ten tonele is gevoerd, is een taboe bespreekbaar maken. Mijn dank gaat uit naar de redactie van De Uitkijkpost voor hun gastvrijheid, de moed van de respondenten die het taboe doorbraken, de Rabobank die zich publiekelijk openstelde en de wijze hoe ze in de bijeenkomst ermee omgingen. Mochten lezers behoefte hebben aan een bevestiging wat ze op het Rabokantoor te horen hebben gekregen, dan kimnen zij zich melden op het rabowatisdat® hotmail.com adres. Dat adres wordt op 1 jimi opgeheven. Wordt niet vervolgd. Ad Popper Heiloo Voor de tweede keer in korte tijd is gemeente Heiloo akkoord gegaan met het inzetten van de Vennewatersweg en Het Male voort als omleidingsroute richting Egmond. Deze keer tijdens werk zaamheden van 1 mei tot begin jimi aan de Heereweg in Castrieum. Het college geeft een duidelijk signaal dat zij deze route als volwaardige verbinding ziet tussen A9 en de Egmonden. Vele automobilisten kimnen nu al kennis maken met deze route. Een route die als de aansluiting op de A9 is gerealiseerd alleen nog maar aantrekkelijker wordt. Als het college het meent met de uitspraak in het kader van de discussie over de A9 'Het strand- verkeer naar Egmond wordt geleid via dezelfde route als nu ook het geval is, via het Kooimeerplein en de Hoeverweg. Het sluipverkeer wordt zo veel mogelijk beperkt' vragen wij ons af waarom de route nu door Heiloo wordt aangebo den en het verkeer niet al vanaf Uitgeest via de A9 en Hoeverweg wordt geleid. Als u zich ook zorgen maakt over Het Malevoort, meldt u zich dan aan bij de Werkgroep Het Malevoort, e-mail: hetmalevoort® boterman.nl. Werkgroep Het Malevoort Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9