Benedictusschool maalct film Speciale seizoen afsluiting G-Bowlen in Heiloo Rotary onderscheiding voor Hans van den Brug 'Bezuinig niet te snel op welzijn, maak keuzes!' H E I L O O 14 Anneke Koningsveld exposeert in Bibliotheek Heiloo INGEZONDEN BRIEF Baafje UITKIJKPOST 14 MEI 2014 HEILOO - Zaterdag 24 mei zal voor alle deelnemers van Bowlen voor mensen met een beperking, het seizoen worden afgesloten. Deze afsluiting zal met een speci aal tintje gepaard gaan en de organi satie hoopt dat alle deelnemers die één of meerdere keren dit seizoen hebben deelgenomen aan deze cli nics, om 11.10 uur aanwezig kun nen zijn. Ook zijn al de ouders en begeleiders die regelmatig voor het vervoer gezorgd hebben, welkom in Bowling Heiloo. Deze special staat in het teken van het plezier en gezel ligheid, als terugblik over het hele seizoen. Door de manier van aanpak, mede door de inzet van kwalitatieve vrijwilligere van de Bowling vereni ging, blijkt dat het plezier en zeker ook de interesse om de beheersing van het bowlen onder de knie te krijgen bij de deelnemers, sterk vooruit is gegaan. Het programma zal een uur langer duren dan normaal. Er wordt eerst van 11.30 tot 12.30 uur gebowld met special effects. Bijzonder hierbij is wel dat de deelnemers in een spe ciaal, door Lithos bouw en ontwik keling ontwoipen outfit gestoken zullen worden en voortaan als team, met een open karakter met elkaar gaan bowlen. Andere deelnemers kimnen zich dus altijd weer aanmelden. Daarna wordt er van 12.30 tot 13.30 geza menlijk wat gegeten en gedron ken met nog enkele verrassingen. Oudere, familieleden, supporters zorg dat jullie aanwezig kimnen zijn want dit mag u niet missen! HEILOO - Een aantal scholen in Heiloo doet dit schooljaar mee aan een cultureel project, geti teld: Het knoopmysterie. Dit project is naar voren gebracht door de ABC werkgroep heiloo. Het 'knoopmysterie' is bedacht rondom een gevonden skelet in Castrieum van een Russische soldaat. Dit gevecht heeft plaats gevonden in de kortstondige maar heftige oor log in 1799. Het Frans- Bataafse leger vocht hier in Noord-Holland tegen de Engelsen en de Russen. Het Russisch monument aan de Russenweg in Bergen herinnert ons hier nog aan. In het project wordt een beroep gedaan aan de meewer kende scholen om mee te helpen aan een reconstructie van wat er ooit plaats gevonden zou kimnen hebben! De groepen 6, 7 en 8 van de Benedictusschool hebben allen een eigen verhaal bedacht en hier een film van gemaakt. Een film over wat mogelijk gebeurd is op die bewuste dag in augustus van 1799. Voor de filmopnamen van de groepen 6 en 8 is een prachtige locatie gevonden op de boerderij van Jan Mooij aan de Stetlaan in Heiloo. De sfeer uit die tijd was daar prachtig weer te geven en bij de marktscène van groep 6 kon er daardoor verse melk en zelfs een kalf verkocht worden! De kinderen hebben er een geweldige dag door gebracht en het eindresultaat kunt u binnenkort bewonderen op de site van de Benedictusschool. Voor de filmopnamen was de boerderij van Jan Mooij een ideale locatie. Aangeleverde foto HEILOO - Anneke Koningsveld Hijman woont sinds kort in Heiloo. Schilderen doet ze nu een aantal jaren, na haar werkza me leven. In haar jeugd heeft Anneke in Amsterdam een oplei ding gehad in verschillende werkvormen. Anneke schildert voor al van haar reizen, van de foto's die zij maakt. Onlangs was zij in Afrika en dan schildert ze thuis wat ze gefotografeerd heeft, niet alleen Afrika ook Toscane, Amerika en Ierland. Bloemen schilde ren is een andere passie van haar. Daarnaast maakt zij grote non figuratieve schilderijen met acrylverf. De expositie van Anneke Koningsveld is tot 23 juni te bewonderen in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Aangeleverde foto Het volgende moet mij van het hart. Heerlijk dat het fantastische, imieke zwembad het Baalje weer open is. Mede dankzij de Vrienden van het Baafje heeft het zwembad bestaansrecht en blijft het open! In het verleden werden er maar liefst zo n 8.500 handtekeningen opge haald voor Behoud van het Baalje. Dat was en is een signaal naar de politiek. Echter de verzelfstandi ging blijft maar uit, politieke spel letjes, laten we het daar maar op houden. Ook nu doet de gemeente Heiloo niets, maar dan ook niets met de P van Promotie. Afgelopen voorjaar heeft er maar één keer een artikel op de gemeentelijke pagina van de Uitkijkpost gestaan met betrekking tot de verkoop van de zwemabonnementen. Eén keer! U raadt het al. Vele zwemmers vissen nu achter het net en hebben geen abonnement voor 1 april kimnen aanschaffen. Dat er dus minder zwemabonnementen verkocht zijn is dus te danken aan de gemeente zelf. Dan straks ook niet lopen roepen dat de inkomsten van het zwembad tegenvallen! Roel de Koning, Heiloo n ien 69 f? Hans van den Brugontving woensdagde Paul Harris Fellow (PHF) onderscheiding. Aangeleverde foto HEILOO - Rotary Club Heiloo verraste woensdag Hans van den Brug, al dertig jaar lid van deze club, met een eervolle onderscheiding, de Paul Harris Fellow (PHF) genaamd. Deze is vernoemd naar de oprichter van Rotary, de grootste internatio nale serviceorganisatie. De onderscheiding wordt jaar lijks toegekend aan iemand die veel betekend heeft voor Rotary en de samenleving. Dit geldt zeker voor Hans van den Brug! Naast verschillende bestuurlijke functies is hij nog steeds zeer actief bij veel activiteiten en werkzaam heden van Rotaiy Club Heiloo. Om enkele te noemen: Hans speelt een belangrijke rol om wekelijks een boeiend programma voor de club bijeenkomsten tot stand te brengen. Ook is hij is een onmisbare 'schakel' bij de organisatie van de Kustrally, die Rotaiy Club Heiloo op 14 jimi voor de vijfde keer organiseert ten behoeve van een goed doel. Naast vele bijdragen binnen Rotaiy heeft Hans in zijn werkzame leven met het internationaal uitdra gen van zijn vakkennis van lastech nieken een belangrijke bijdrage aan de samenleving geleverd. Tijdens de uitreiking van de PHF oorkonde en speld werd ook Hans' persoonlijk heid geroemd. Juist omdat hij zo bescheiden is was dit eerbetoon wel het laatste wat hij had verwacht. HEILOO - De Tweede Kamer heeft onlangs ingestemd met de drie decentralisaties van het Rijk naar gemeenten. Per 1 januari 2015 worden gemeen ten verantwoordelijk voor Jeugdzorg, de Participatie wet en worden landelijke AWBZ voorzieningen over geheveld naar de gemeente lijke Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo). In de Wmo-krant 'Samen voor elkaar', die huis-aan-huis verspreid is, staat veel informatie. Meer taken in het sociale domein waarbij gemeenten minder geld van het Rijk krijgen voor de uitvoering eivan! De overheid dringt er tegelijkertijd op aan dat ouderen langer thuis blijven wonen. Om dit mogelijk te maken wordt een sterker beroep gedaan op mantelzorgere uit het eigen netwerk (familie, buren en dergelijke); daar waar nodig bijgestaan door vrijwil ligere. Pas als blijkt dat dit ontoe reikend is, worden betaalde krach ten ingeschakeld. Marian van Dam, directeur van Stichting Welzijn Heiloo, en Claudia Spit, coördina tor dienstverlening (Samenkraeht), maken zich door de combinatie van maatregelen én bezuinigingen zorgen over het welzijn van kwets bare inwoners in Heiloo. Ze doen dan ook een dringende oproep aan het kersverse college van Heiloo om niet al te snel op welzijn te bezuini gen en in het nieuwe beleid duide lijke keuzes te maken. Marian van Dam: We staan met zijn allen voor een grote uitdaging. Zorg en welzijn zijn met elkaar verbonden. Het wel zijn van mensen speelt een belang rijke rol als het gaat om preventie van zorg. Bijvoorbeeld door in een vroeg stadium problemen te signa leren, zoals eenzaamheid bij alleen staande ouderen. Dit probleem wil SWH opvangen door (samen met andere organisaties) vormen van dagbesteding en sociaal culturele activiteiten (waarvoor deelnemers overigens zelf betalen) te organi seren, waardoor deze mensen in beeld blijven. Deze contacten zijn belangrijk, want zelfs vitale ouderen zijn kwetsbaar; een gebroken heup verandert bijvoorbeeld him situ atie van de ene op de andere dag." Claudia Spit vult aan: „Bovendien wordt de hulpvraag van ouderen steeds complexer. Als er minder professionele krachten kimnen worden ingezet, zijn er dus nog veel meer vrijwilligere nodig. Zij hebben professionele ondersteuning nodig, handvatten hoe met complexe situ aties om te gaan; zoiets gaat niet vanzelf!" Beiden roepen het nieuwe gemeentebestuur op om bij het aan besteden van zorg een koppeling te maken met welzijn. „Het komt er nu al op neer dat we meer voor minder moeten doen. Financieel is de rek, na jaren van bezuinigingen, er uit. En ook vrijwilligere hebben er recht op dat zij goed ondersteund worden!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 14