Clubkampioenen 2013-2014 bij Senioren Biljart limmen Kom ook hockeyen bij de Terriers! Succesvolle ontwikkeling damesvoetbal De Foresters GTH in de prijzen Meisjes Flashing tweede in Noord-Hollands kampioenschap SPORT 21 INGEZONDEN MEDEDELING Geen verrassingen bij Oppositie UITKIJKPOST 14 MEI 2014 HEILOO - Bij Hoekeyvereniging De Terriërs te Heiloo staat op woensdag 14 mei weer iets heel spannends te gebeuren voor de jeugd. De jaarlijks terug kerende open middag! Op de velden aan de Vennewatersweg staat van 15.00 tot 16.30 uur een team van diplomeerde trainers klaar, om de jeugd van Heiloo (vanaf 6 jaar) een gezellige maar ook leerzame middag te bezorgen. In de vorm van een echte hockeytraining worden de eerste beginselen van het hockey uitgelegd. Ook kan meteen geoefend worden met bal en stick. En natuurlijk heeft de club genoeg leen sticks beschikbaar. Op de dag zelf kunnen vrijwilligere alles vertellen over hoe je lid kimt worden, de contributie, de trainingen en het tenue. En, ook goed om te weten: kinderen die zich tijdens deze open mid dag inschrijven, ontvangen een kortingsbon van de Hockey Shop Heiloo! Voor meer informatie, zie de website van de cub: www.hvdeterriëre.nl. HEILOO - Bij De Foresters zijn de voorbereidingen op het nieuwe seizoen alweer in volle gang. Met extra aandacht voor de meisjesafdeling, zoals de positieve en kwalitatief goede begeleiding zowel bij de wedstrijden als bij de trainingen, de goede voorzieningen en materialen, de speciale evenementen én de inmiddels landelijk bekend geworden unieke meis jeskleedkamer die een ware hit geworden is. Op 25 april is bovendien een druk bezochte damesvoetbalelinie gegeven. Het is geweldig om te zien hoe de meisjes die in het begin van het seizoen lid zijn geworden zich dit seizoen hebben ontwikkeld. Verbazingwekkend was dat de MD1, die het seizoen startte met spelen op een half veld, en na de winterstop op een heel veld, meteen het kampioenschap behaalde! De talentvolle MA1 presteerde het zelfs om in de hoogste klasse op zondag alle competitiewedstrijden te winnen en daarmee ongeslagen kampioen te worden! Op 24 mei speelt Foresters MCI mee in de fmale van het Voetbal Talenten Toernooi, met 16 deelnemende clubs. Dit toernooi wordt bij De Foresters gehouden. v.l.n.r.: trainster Inge, Raquel, Silke, Feliene, Elise, Milenka, Bojoura en trainer Patrick. Aangeleverde foto TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Zaterdag 10 mei sprongen zes springers van GTH de tweede competitie trampolinespringen. Er werd begonnen met de indi viduele wedstrijd. In het eerste blok sprongen de pupillen Feliene Warmenhoven en Elise Ten Bruggeneate. Elise begon sterk met een mooie verplichte oefening; 22.8. Daarna werd de eerste keuzeoefe ning gesprongen, Feliene sprong netjes en behaalde een 21.7! Op de andere trampoline sprongen juni oren Bojoura van Riel en Raquel Schouten de wedstrijd. De eerste keuzeoefening van Raquel was strak; 23.7. Eindklassement: Feliene (7), Elise (6), Milenka (28), Bojoura miste op 0,1 het podium, Raquel werd tweede en Silke eerste! 's Middags sprongen de drie koppels de synchroon wedstrijd. Als eer ste sprongen Feliene en Elise, een goede verplichte oefening leverde de meisjes een 33.1 op. Ze sprongen de wedstrijd daarna prima uit, ten opzichte van de vorige wedstrijd hebben zij zich goed verbeterd. Zaterdag heeft Flashing Heiloo meisjes U12 de tweede plaats gehaald in het Noord-Hollands kampioenschap. Aangeleverde foto BASKETBAL HEILOO - Het stille verlan gen leefde dat de basketbal- sters van Flashing Heiloo in thuishal Het Vennewater bij het Noord-Hollands kampioenschap voor meisjesteams onder 12 jaar er in met de titel vandoor zouden gaan. Die hoop vervloog zaterdag, maar de formatie van coach Frank Knegt vocht zich in een bruisende ambi ance knap naar de tweede plaats. Dat Dozy BV Den Helder de sterkste ploeg zou zijn, was ingecalculeerd. Deze club geldt als een begrip in het Nederlandse vrouwenbasketbal, getuige ook de vele nationale titels. De jeugdopleiding is bovendien van oudsher een kweekvijver van talent. Niettemin aasde Flashing, dat dit seizoen prioriteit aan meis jesbasketbal heeft gegeven, en in de leeftijdsklasse tot 12 jaar met twee eompetitieploegen in poules met voornamelijk jongensploegen bovenin meedraaide, op een stimt. Die sensatie bleef uit, al was de einduitslag van 31-63 geflatteerd. Pas in de laatste kwart van vier perioden van tien minuten liep Den Helder weg, nadat halverwege de achterstand slechts 18-27 bedroeg. Na slechts een korte rustpauze revancheerde Flashing zich tegen BV Hoofddoip. Opnieuw werd het spannend. De vermoeidheid speelde tegen het nog niet beproefde Hoofddoip echter parten, waardoor de voorsprong halverwege (32-16) in de laatste twee kwarten zienderogen slonk. Toch werd de zege binnengesleept (49-40), waarbij Loes Rozing zich met 20 punten tot topscorer ont popte. Dat Den Helder vervolgens afgetekend van Hoofddoip won (104-34) en zich als toemooiwin- naar voor het Nederlands kampi oenschap kwalificeerde, illustreer de de terechte eindklassering voor Flashing. HEILOO - De laatste ronde van de interne competitie bij schaak vereniging Oppositie leverde wel vuurwerk, maar geen verrassin gen op. Al voor het begin van de laatste ronde was bekend dat de onlangs overleden clubkampioen Albert Bouma ook dit seizoen als eerste geëindigd zou zijn. Simon Smit wist zijn tweede plaats vei lig te stellen door Fred Smith te verelaan, die waarschijnlijk iets te vroeg opgaf. Doordat Kees Jongkind verloor van rapid- kampioen André vd Ark en Joop Kerst Jan Jonkheer aan zijn zegekar bond, kon Joop breed glunderend aan het eind van de avond de derde plaats voor zich opeisen. Vaak vallen er in een laatste ronde veel remises. Er werd deze keer echter veelal tot de laatste pion gestreden. Frits vd Werff mocht van geluk spreken dat hij Cor van Etten op remise kon houden, want Cor stond de hele partij iets beter. Richard Sauer gaf een wisselvallig seizoen toch nog flink wat glans door de tien plaatsen hoger staande Luea Gandossi tot een remise te dwin gen. Herman Limmen trok zich weinig aan van een door Joop van Nes gecreëerde vrijpion en zette zijn tegenstander in enkele zetten mat. Nestor Harry de Jager steeg naar plaats 15 door een gedegen remise tegen Herman Maas. Gerard Rump behaalde een prima overwinning tegen Tjerk Voskuil en hetzelfde deed Eric Huffnagel tegen Indriaas Booij. Ook Aart vd Brink mocht het zoet der over winning nog een keer smaken: Stefan Solowjew speelt liever met wit dan met zwart en Aart maakte daar handig gebruik van. De partij tussen Paul Vonk en Piet Manni eindigde in remise. BILJARTEN LIMMEN - Op dinsdag 6 mei voor de heren en donderdag 8 mei voor de dames is onder grote belangstelling in het bil jartpaleis de Vredeburg het jaarlijks terugkerend biljartfes tijn gehouden van de vereniging Senioren Biljart Limmen Bij de heren mocht Cees Groot aantreden tegen Jan Lammere voor de fmale. Cees ging voortvarend van start. Hij wist een behoorlijke voorsprong op te bouwen. Jan Lammere met een aantal missers kwam er niet meer aan te pas en in 14 beurten, 27 caramboles met een hoogste serie van 7 overtrof Cees zichzelf wat hem de titel clubkam pioen 2013-2014 opleverde. Hij mag de wisselbokaal voor een jaar mee naar huis nemen. Tien dames speel den om de titel en probeerde in twee partijen de hoogst mogelijke aantal winstpunten te verzamelen. Yvonne Valkering speelde sterk en wist hiermee zes punten te verdie nen wat haar de titel clubkampioen dames heeft opgeleverd. De strijd om de Harry Levering Bokaal is een jaarlijks terugkerende traditie. In de fmale moest Dick Heijne en William Stoop zijn meerdere erken nen in Wim Van Duin die naast de wisselbokaal een geldbedrag in ont vangst kon nemen. Tenslotte wer den de winnaars van de reguliere competities, de A-poule, de B-poule, Driebanden en de Dames-poule, Jan Lammere, Hans Balkenende, Siem Limmen en Ria Meiland in het zonnetje gezet. Zij ontvingen in deze goed bezochte evenemen ten hun beloning en gingen met mooie beker naar huis. Met een hapje en drankje voor spelers en toeschouwers kijken we terug op een zeer geslaagde biljartfestijn in de Vredeburg in Limmen. Van mei tot september is in de Vredeburg de biljartzaal geopend op maan dagmiddag, woensdagmiddag en vrijdagmiddag, voor 50- plussers uit Limmen. Vanaf september alle mid dagen vanaf 13.00uur. Toegang 1 De winnaars van de reguliere competitieswerden in het zonnetje gezet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 21