Lezing over 'Gezond ouder worden én blijven' in Bibliotheek Heiloo Voorjaarsactie Ik Winkel in Heiloo: nog tien dagen! Lezing Baduhenna over stolpboerderijen H E I L O O 3 fes RK-parochies Heiloo, de Egmonden en Akersloot fuseren Dinsdag 20 mei: Informatie spreekuur anders lezen Expositie Jeanne Lienos in Het Trefpunt UITKIJKPOST 14 MEI 2014 Iedere deelnemer maakt bovendien kans op de hoofdprijs: een half jaar gratis autorijden (exclusief brandstof) ina^ftvfonkel- HEILOO - Het is prettig win kelen in Heiloo; het dorp biedt een breed en gevarieerd win kelbestand, er is volop gratis parkeergelegenheid, de winkels bieden een hoog serviceniveau en er zijn tal van gezellige hore cazaken in het dorp. De Heilooër winkeliers doen daar nog een schepje bovenop tijdens de gezamenlijke voorjaarsactie Ik Winkel in Heiloo. U heeft nog tien volle dagen de tijd om kassabon nen te sparen en kans te maken op geweldige prijzen! Tot en met zaterdag 24 mei loopt de kassabon- nenspaaractie van de gezamenlijke Heilooër winkelierscampagne 'Ik Winkel in Heiloo' en kimt u uw volle inleverzakjes deponeren in de daarvoor bestemde groene bus sen, die staan in winkelcentrum 't Loo, het Stationscentrum en Het Hoekstuk, Karwei en Radio Bakker. Kassabonnen van alle winkels in Heiloo tellen mee; extra inlever- zakjes zijn verkrijgbaar bij de orga niserende winkeliers. Men kan De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu- ^JPr ceerd op een waterloos n y. _*iT offset rotatiepers, de milieu- """""K- N*"n>ih vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op J sparen in drie categorieën: tot 250 euro, tot 500 euro en 1000 euro. Uit elke spaarcategorie worden drie winaars getrokken die kans maken op de hoofdprijs van 250 euro, 500 euro en respectievelijk 1000 euro; handje contantje! Iedere deelnemer maakt bovendien kans op de hoofd prijs: een half jaar gratis autorijden (exclusief brandstof) in een fonkel nieuwe Opel Adam. Dit blitse bood- schappenkarretje staat de komende tien dagen bij Peek Juweliers, Het Hoekstuk, Hema, slagerij Kees Burger en bakkerij Kees Zoon en op 24 mei bij brasserie In 't Groen tijdens Dolfmn Golf! Daarnaast heb ben de winkeliers nog een prachtig prijzenpakket beschikbaar gesteld (totaal circa 200 prijzen, te bekij ken op www.ikwinkelinheiloo.nl). De winnaars worden persoonlijk benaderd en uitgenodigd om tij dens de feestelijke prijsuitreiking him prijzen in ontvangst nemen. De trekking en de prijsuitreiking van de hoofdprijzen van de kassabonnen actie vindt live plaats op zaterdag 31 mei; aanvang 12.00 uur. Op het Stationsplein staat een podium met muziek en uiteraard heel veel blije winnaars! Zorg dat u erbij bent! REGIO - De RK-parochies in Heiloo, de Egmonden en Akersloot (HEA) hebben onlangs besloten om 'bestuurlijk samen verder te gaan' in één nieuwe parochie. Zij hopen zo door bundeling van krachten zowel de pastorale zorg, de bestuurs kracht, als het beheer van de finan ciële middelen en andere materiële zaken te verbeteren. In jimi 2014 zal door de voorbereidingscommis sie een definitief (fusie)advies aan de HEA-parochiebesturen worden aangeboden. De huidige besturen van de drie parochies willen graag alle parochianen zo goed mogelijk informeren over deze nieuwe plan nen en de gevolgen eivan. Daarom nodigen zij alle belangstellende parochianen uit voor een informa tie-avond. Tegelijk met dit proces van samenvoeging willen de bestu ren ook graag met alle parochianen van gedachten wisselen over de vraag, hoe zij in de nabije toekomst een meer eigentijdse vorm en inhoud kunnen geven aan de activi teiten in de eigen locale geloofsge meenschappen. Deze gesprekken zullen na de pauze plaatsvinden. Deze informatiebijeenkomsten zijn op resp. woensdag 14 mei in Akersloot en woensdag 21 mei in Heiloo. Plaats van samenkomst; Ontmoetingsruimten van de beide R.K. kerken. Aanvangstijd is 20.00 uur en de inloop is vanaf 19.45 uur. HEILOO - Drs. Eva Bakker (fysiotherapeut en andrago loog) geeft dinsdag 20 mei om 20.00 uur een lezing in Bibliotheek Heiloo rond het thema 'Gezond ouder worden én blijven'. Direct na de geboorte begint de spectaculaire groei van een men senkind tot een volwassen individu. Hersenen, zenuwen, organen, spie ren en gewrichten zijn volgroeid op circa 23 jarige leeftijd. Dan is het lichaam op het fysieke hoog tepunt en steekt het voortaan de energie voornamelijk in lichamelijk onderhoud. Vanaf het dertigste jaar nemen alle lichamelijke fimcties heel geleidelijk af en kunnen de eerste tekenen van het ouder wor den, zoals osteoporose (botontkal- king) zich voordoen. Veroudering op zich is een natuurlijk, niet te vermijden proces, en met gezonde lichaamscellen kunnen we heel oud HEILOO - Op 19 mei houdt Baduhenna een lezing over archeologische onderzoek Westfriese stolpboerderijen. Dieuwertje Duijn neemt belang stellenden vanaf 20.00 uur mee terug in de tijd en vertelt over de bewoningsgeschiedenis aan de hand van de resultaten van het archeologisch onderzoek naar de Westfriese stolpboerderijen. De lezing vindt plaats in Cultureel Centrum de Strandwal op het GGZ terrein. De archeologe deed uitge breid archeologisch bouwhistorisch onderzoek naar stolpboerderijen. Ze is als archeologe werkzaam bij Archeologie West-Friesland. Wist u dat er van de karakteristieke stolpen ruim vijftig te vinden zijn in Heiloo? Een voorbeeld van zo'n stolpboer derij waar archeologisch onderzoek heeft plaatsgevonden is Betsy's hof aan de Kennemerstraatweg. Van dit onderzoek worden een paar vonds ten tentoongesteld tijdens de lezing. De toegang is gratis. Reserveer via srab.baduhenna@gmail.com of tel. 072-5321668. worden. Echter, als het lichaam niet goed onderhouden wordt door ongezonde voedingsgewoonten en te weinig beweging zullen veroude- ringsziekten als: oog/oor/hart- en vaatziekten, kanker en diabetes eer der toeslaan, zoals uit wetenschap pelijk onderzoek is gebleken. Aan de hand van de onderzoeksresulta ten van Linda Partridge (bio-geron- toloog-London) en de Nederlandse hoogleraren Rudi Westendoip (ouderengeneeskimde), Jan Hoeij makei's (moleculaire geneti ca), Gerald de Haan (stamcelbiolo- gie) en Kris Verburgh (arts/ auteur van de Voedselzandloper), zal drs. Eva Bakker deze avond ingaan op gezond ouder worden en hoe dat zo lang mogelijk te blijven. Hierbij zul len voeding en beweging centraal staan. Toegangskaarten per lezing zijn a 5,- 7,50 voor niet-leden Bibliotheek Heiloo) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Bij de entree is koffie/thee in de pauze inbegrepen. Reserveren kan bij de klantenser vice of via www.bibliotheekheiloo. nl of tel. 072-5330670. HEILOO - Als 'gewoon' lezen niet meer gaat door een (visu ele) beperking dan zijn er nog veel mogelijkheden om boeken, kranten en tijdschriften te kimnen blijven gebruiken. Op dinsdag 20 mei wordt in de bibliotheek in een klein groep je uitleg gegeven over verschillende hulpmiddelen, zoals de Webbox en de daisyspeler. De Webbox is een makkelijk apparaat waarmee u kunt luisteren naar boeken, kranten, nieuws en radiozenders. Het maan delijks informatie spreekuur is op dinsdag 20 mei van 10.30 tot 11.30 uur. Aannmelden: info@bibliotheek- heiloo.nl of tel. 072-5330670. Een stolpboerderij waar archeologisch onderzoek heeft plaatsge vonden is Betsy's hof aan de Kennemerstraatweg. Aangeleverde foto HEILOO - Jeanne Lienos exposeert tot 21 juni in Het Trefpunt. Jeanne begon al in haar schooltijd met tekenen en schilderen, haar vader was kunstschilder, dus Jeanne kreeg het schilderen al mee in haar genen. Jeanne schildert het liefst in de natuur, ze voelt zich dan één met de drie elementen, aarde, lucht en water. Deze zijn ook te zien in haar schilderijen. Jeanne is begonnen met olieverf, ging daarna aquarelleren en tegenwoordig geeft ze de voorkeur aan acryl. Hierbij gebruikt Jeanne gemengde technieken, soms gecombineerd met poëzie. De gebeurtenissen in de wereld die Jeanne raken, schildert zij. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3