Speelgoedwinkel De Basseroet Kunst- en Cultuurproject bij woonzorgcentra Meiwandeling in het Heilooërbos H E I L O O BEDRIJF BELICHT Rommelmarkt Keldercroftlaan UITKIJKPOST 14 MEI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aangeleverde foto Evelien Dijst, Stationsplein 98, 1851 LN Heiloo, tel. 072-5321765, www.debasseroet.nl, e-mail: info@debasseroet.nl. HEILOO - Iedereen, die een origineel, leuk en/of bijzonder cadeautje zoekt voor een klein of groot kind, opgelet! Loop dan eens binnen bij De Basseroet, dé speelgoedwinkel in het Stationscentrum. Of u nu op zoek bent naar een verjaardagcadeautje, een kraamcadeautje of een kind zomaar eens wilt verrassen, kom gerust met eigen ogen zien wat hier zoal in spel en (buiten)speelgoedartikelen voor kinderen van alle leeftijden verkrijgbaar is. En dat is meer dan u/je veiwacht! Bij De Basseroet vind je al voor een leuk prijsje te gek en ook nog eens hartstikke goed speel goed, supercoole spelletjes, leesboekjes, tekenboeken, knuffels en nog veel meer. De collectie leuk, apart en toch betaalbaar speelplezier van De Basseroet onderscheidt zich overduidelijk van de grote speelgoedwinkel ketens. Eigenaresse Evelien Dijst heeft met zorg en liefde een gevarieerde collectie in de stijl van de voormalige speelgoedwinkel de Gelaarsde Kat samengesteld; aparte speelgoedproducten van gerenommeerde kwali teitsmerken, bijvoorbeeld Haba, Kapla, Sigikid, Jellycat, Brio en Van Dijk Toys. Evelien is de winkel begonnen omdat ze iets wilde doen wat dicht bij haarzelf ligt; iets waar ze helemaal achter staat. „Zelf kom ik graag in winkels waar je heerlijk kunt rondsnuffelen en artikelen vindt die niet 'overal' verkrijgbaar zijn. De Basseroet betekent belhamel/deugniet, maar eigenlijk is daar geen leeftijd aan verbonden. Ik ken genoeg volwassenen die, als het om speelgoed gaat, net zo enthousiast reageren als him kin deren. Bij de inkoop kijk ik vaak wat ik zelf leuk vind en probeer ik me te verplaatsen in het kind! Apart, solide speelgoed met een toegevoegde waarde!" Populair zijn bijvoorbeeld de spellen van Haba of de denkspel len van Thinkfun; plezier en een uitdaging voor jong en oud! De Basseroet heeft van beide merken een serie in huis, spellen met hilarische opdrach ten die de creativiteit stimuleren en het kind ook in elke volwassene doet ontwaken. Samen spelen en genieten; wat is er mooier dan dat! De Basseroet heeft, met de zomer voor de deur, bovendien veel buitenspeel- artikelen, zoals te gekke Wharn-o frisbees die superlang blijven zweven, diabolo's (zeker voor grote kinderen geweldig), vliegers en strand- en zandbakspeelgoed van goede kwaliteit. Maar ook voor loeisterk houten speelgoed, originele en lieve knuffels, speelgoed muziekinstrumentjes, (voor)lees en prentenboekjes, aparte puzzels en bijvoorbeeld houten knikkerbanen van het Duitse speelgoedmerk Haba kan je hier prima slagen. Daarnaast heeft De Baseroet volop speelgoed waarmee de fijne motoriek van kinderen wordt bevorderd, zoals de bouwdozen van Kapla en verschillende spellen van Haba. Peuters en kleuters zijn helemaal weg van de Bilibo kuip; de zo simpel uitziende kuip prikkelt de fantasie van jonge kinderen, ze kimnen er uren mee zoet zijn. Evelien: „Plezier in spe len staat voorop, maar het is toch zeker mooi meegenomen als kinderen er ook nog iets van leren!" De Basseroet heeft ook een Facebookpagina. Zomermarkt Sighet HEILOO - Op zondag 25 mei houdt Stichting vrienden van Sighet een zomermarkt. De markt vindt plaats op het ter rein van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg in Heiloo, van 11.00 tot 17.00 uur. Gratis parkeren kan op het voorma lige Campina terrein aan de Kanaalweg in Heiloo en bij de plantenkas op het terrein van de GGZ. Er is voor ieder wat wils, zoals woon- en tuinacces- soires, brocante, kinderkleding, dameskleding, sieraden, tassen, cadeauartikelen, steigerhouten meubelen, betonnen beelden, delicatessen, honingproducten, poppenkleding en nog veel meer. Er worden verschillende work shops gehouden. De brandweer van Heiloo staat er met een brandweerauto, een rookkamer en promotiemateriaal. De band Cover Company treedt ook weer op. U kunt weer heerlijk met een hapje en drankje genieten op het terras. Voor de kinderen is er onder andere een springkussen, ponyrijden, een zweefmolen, schminken, Aquabubble en nog een aantal andere leuke activi teiten. Dit wordt onder andere verzorgd door kinderdagverblijf Kits Oonlie en Forte kinderop vang. De stichting Vrienden van Sighet is opgericht op 31 oktober 1995 en is sindsdien volop bezig zich in te zetten voor een aantal projecten in het plaatsje Sighetu- Marmatiei. Sighet, zoals het verkort wordt genoemd, ligt in de streek Maramures in het noorden van Roemenië tegen de Oekraïne aan. Ieder jaar gaan er trailers met hulpgoederen naar Sighet. De hulpgoederen zijn bestemd voor onder andere tehuizen met ver standelijk en lichamelijk gehan dicapte kinderen, scholen, een bejaardentehuis, ziekenhuis en diverse andere kleinschalige pro jecten. Helaas zijn de omstandig heden van veel mensen slecht te noemen. Voor informatie: www. sighet.nl. HEILOO - Woonzorgcentra De Loet en Overkerck houden een lang leve kunstproject met als titel: Jong en Oud Samen Goud! De mantelzorgei's, familie, vrij willigers en Maatschappelijke sta giaires worden betrokken bij deze week die zorgt voor interactie tussen jong, oud en kunst en cul tuur. De week startte maandag in Overkerck met de opening van een foto-expositie van cliënten en hun familie, die werd geopend door de jongste vrijwilligster van 11 jaar en de oudste van 93 jaar. Daarna werd de middag muzikaal ondersteund door de Dixielandband Trace and The Old Dix bestaande uit senioren. De Loet startte dinsdag met een foto-expositie die werd geopend door Wil Drenth, die al jaren wij wil ligste!' is. De rest van de week bestaat uit allerlei activiteiten op cultureel, muzikaal en creatief vlak. Er komt onder andere een muzi kale workshop, een toneelstuk voor ouderen en een creatieve workshop waarbij een gezamenlijk schilderij wordt gemaakt. HEILOO - De straatmarkt in de Keldercroftlaan gaat weer van start. Op zondag 18 mei staan de kramen en tafels van de bewo ners met hun nering voor het huis. Vanaf 10.00 uur gaat de gezel lige verkoop beginnen. De versierde straat is voor het verkeer afgezet. Gezellige muziek, activiteiten voor kinderen en voor weinig geld een hapje of een drankje maken een bezoek de moei te waard. Aangeleverde foto HEILOO - De al vroeg begon nen lente is in mei op zijn hoog tepunt: wat een groen overal! En zo veel vogels die luidkeels vertellen dat ze er (weer) zijn: fitissen, tjiftjafs, zwartkoppen, nachtegalen; het is mei! Zoals elke maand houdt het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie ook nu op de derde zondag, dus 18 mei, een natuur wandeling in het Heilooërbos. De bomen staan in blad en waar het zonlicht tot de bodem doordringt en langs de bermen is er een weelderi ge ondergroei van struiken en krui den. Meidoom, dagkoekoeksbloem, fluitenkmid, daslook en lelietjes- der-dalen staan al in bloei. Al dat jonge groen is voedsel voor insec ten, en die vormen op hun beurt het ideale babyvoer voor jonge vogel tjes, als die uit het ei kruipen. Him (aanstaande) vaders zingen alvast uitbundig in het bos. Kom genie ten van al dat moois! Verzamelen om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. De wan deling duurt ongeveer twee uur. Altijd goed om een kijker mee te nemen als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Kijk ook op: http://www.ivnnkl.net/ voor meer activiteiten. Het IVN houdt opl8 meieen natuurwandeling in het Heilooër Bos. Foto: Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5