Kinkeluters bestaan vijftig jaar Open Dag bij Villa Lilla Duitse 'Speisen' bij de Loocatie Cabriodag bij Alewijn Ott Beklimming Mont Ventoux voor Stichting ALS H E I L O O SPI INGEZONDEN MEDEDELING Prijswinnaars lentepuzzel Leren Leren training Sensi-therapie UITKIJKPOST 14 MEI 2014 HEILOO - Op zaterdag 17 mei bent u tussen 10.00 en 14.00 uur welkom bij Villa Lilla aan De Omloop 13 in Heiloo. De medewerkers van het kinder dagverblijfhebben het gezellig gemaakt en leiden u graag rond. Uw kinde ren kimnen lekker spelen en balonnenelown Niekie is ook van de partij. Paard en huifkar staan voor de deur voor een aangenaam ritje in de mooie omgeving van Villa Lilla. Tijdens de Open Dag zijn veel ouders en kinderen van Villa Lilla aanwezig. Zo kunt u zich een goed beeld vormen van het kin derdagverblijf. Villa Lilla is gelegen in een rustige omgeving bij Het Baalje en heeft mime parkeergelegenheid voor de deur. Het mime, lichte pand voldoet aan alle strenge eisen die aan een kinderdagverblijf worden gesteld. De mooie, beschutte buitenspeelplaats wordt in alle jaargetijden dagelijks benut. Als u op 17 mei verhinderd bent, kunt u een rondleiding krijgen op een ander moment. Voor meer informatie: Paulien Abeouwer of Susanne Koomen: Villa Lilla, tel. 072-5090030, info@villalilla.nl, www.villalilla.nl. HEILOO - Op 16 mei wordt in de Loocatie een speciale thema avond rondom de Duitse keuken gehouden. Jtirgen Dott, fotograaf kookfa- naat, en Weren de Vries, fiscalist wijnkenner, zullen deze avond samen met Hans Kok van de Loocatie een heerlijk Duits menu voor u bereiden, met onder andere de klinkende namen: Seharzwalder Sehinkenplatte mit Kurstenlandbrot, Schwabische Maultaschen in Brtihe en Buttermilehspeise mit Frtiehtekompot op de kaart. Jtirgen Dott volgde zijn opleiding tot fotograaf in Duitsland. In de winter van 1988 verhuisde hij naar de Noord- Hollandse kust en is daar gebleven. Wat al die tijd is gebleven is de liefde en passie voor het vak, de fascinatie voor het licht. En uiteraard de passie voor koken en de Duitse keuken! Weren de Vries is 25 jaar werkzaam geweest als fiscaal jurist. Daarnaast is hij al gegrepen door het wijnvims. In 2010 slaagde hij voor de opleiding Diploma Course bij Nederlands enige Master of Wine, Frank Smulders. Diploma Course is de hoogste en zwaarste wijnopleiding in de Benelux, bovendien als enige opleiding internationaal erkend. Op 16 mei koken Hans, Jtirgen en Weren een speciaal menu voor u, met aperitief, amuse en wijnarrangement voor 49,50. Het menu bevat gerechten uit de moderne Duitse keuken die worden begeleid door speciaal geselecteerde Duitse wijnen. Aanvang 18.30 uur. Informatie over het menu en reserveren via www.loocatie.nl, of tel. 072-5333352. REGIO - Autobedrijf Alewijn Ott in Alkmaar vervult zondag 1 juni een sleu telrol in de negende editie van de jaarlijkse Cabriodag Schagen. De Noord- Hollandse oldtimertoer, door liefhebbers in het leven geroepen als een bijzonder dagje uit voor mensen met een geestelijke beperking, meert die dag tussen 13.30 en 15.00 uur bij Alewijn Ott aan voor een smakelijke lunch. „We zijn als sponsor aan het evenement verbonden en het leek ons ronduit fantastisch om deze mensen bij ons te mogen ontvangen en te voorzien van een lekkere lunch, met hapjes en drankjes", aldus directeur Winfred Noom. „Alle medewerkers dragen 1 jimi een steentje bij. Het wordt een hele happe ning om alle bestuurders en bijrijders van de 85 klassieke cabriolets in onze showoom te hebben. Het is ronduit mooi om iets wezenlijks voor dit goede doel te kimnen doen. We zien er enorm naar uit." Alewijn Ott doet zelf met drie cabriolets mee aan de tocht, waaronder een klassieke Mercedes (foto) die nog in eigendom is geweest van de enkele jaren geleden overleden oprichter van het Alkmaarse autobedrijf. Emile Keyser komt fietsend inactietegen de afschuwelijke ziekte ALS. Steun hem en doneer! Foto: Carolien Bree HEILOO - Emile Keyser uit Heiloo klimt op vrijdag 30 mei in Frankrijk op de pedalen voor de beklimming van de Mont Ventoux. Hö neemt deel aan Tour du ALS, een jaarlijks spon sor fietsevenement georgani seerd door Stichting ALS. Emile heeft zich voorgenomen de Kale Berg tweemaal te verove ren om minimaal 1500 euro in te zamelen voor onderzoek naar deze slopende ziekte waar nog zo weinig over bekend is en waartegen nog geen behandeling bestaat! Net als velen had Emile tot enkele jaren geleden nooit van de ziekte ALS gehoord. Totdat bij een tante van hem de ongeneeslijke ziekte werd geconstateerd. Signalen uit de her senen komen niet meer aan bij de spieren waarop deze stoppen met functioneren. „De wetenschap heeft geen idee hoe deze ziekte ont staat en hoe te behandelen", vertelt Emile. „Het is bizar en heel beang stigend om iemand zo snel te zien aftakelen; de ziekte is genadeloos, je bent machteloos!" De gemiddel de levensverwachting van iemand met ALS is slechts enkele jaren. Nederland telt circa 1500 patiënten met ALS. Onlangs laaide de media- aandacht op vanwege de flam boyante oud-voetballer Fernando Ricksen die sinds kort aan ALS lijdt. De crematie van Emile's tante was afgelopen Oudejaarsdag; de spierziekte heeft bij haar in twee ënhalf jaar tijd keihard toegesla gen. Emile wil iets doen: „Ik weet dat ik zal afzien op Mont Ventoux, maar ik ben gezond en kan deze keuze maken." Hij zal het parcours van Tour du ALS tweemaal afleg gen; in totaal 94 kilometer waarin tweemaal de genadeloze beklim ming van 19 kilometer bergop waarts door weer en wind. Maar hij heeft het er graag voor over. Steim Emile Keyser en daarmee Stichting ALS via www.tourduals.nl. Ga naar 'Zoek Deelnemer/team' en doneer! HEILOO - In de Uitkijkpost van 16 april was een kruiswoordpuzzel afgedrukt waarmee een cadeau bon voor winkelhof 't Loo te win nen was. Uit de vele inzendingen zijn de volgende prijswinnaars geselecteerd: C.M. Overduin, J. Schalks - Raar, C. Molenaar en M.J. Stolp, allen uit Heiloo. Zij hebben him cadeaubon inmiddels thuisgestuurd gekregen. HEILOO - Heeft uw zoon of doch ter nog een impuls nodig om dit schooljaar positief af te ronden, dan is hier een mooie kans! Op 31 mei is er een trainingsdag voor pubere in Heiloo. Let op: Deze keer is deze trainingsdag óók toegankelijk voor groep 8 scholieren als voorbereiding op het leren in de brugklas! Tijdens deze dag leren de scholieren vol gens de Leren Leren methode. Dé bewezen en succesvolle methode voor jeugd in het basisondeiwijs, voortgezet ondeiwijs en MBO. Leer in één dag sneller, beter en leuker leren! Voor informatie en aanmelden: www.wonderwijs- coaching.nl. HEILOO - Bij Susan Wesseling kunt u terecht voor Sensi- therapie, dé therapie van deze tijd. Met deze behandelwijze wordt u uitgenodigd om 'uit uw hoofd' te gaan. Het ervaren en voelen wat er in uw lijf gebeurt draagt bij tot een beter welbevin den. „Met Sensi-therapie neem ik je mee naar binnen daar waar de pijnpunten zich bevinden. Door middel van een uitgemeten behandelplan kimnen deze blok kades worden opgelost en losge laten. Als de energie is hersteld bent u weer in balans, minder vat baar en staat u weer in uw eigen kracht." www.helendeiwijze.nl. HEILOO - Op een avond in november 1964, vijf tig jaar geleden, ontstond in de Rustende Jager te Heiloo het eerste optreden van de Boerenhofkapel De Kinkeluters. Initiator was Piet Jansen (chef kok te Willibrord) en afkomstig uit het Brabantse. In Jaap Ursem vond hij een warme plaatselijke mede stander en wist een aantal andere muzikanten te strikken. Die begin jaren kenmerkten zich door optre dens vooral rond Carnaval (zeven avonden per jaar). De Hofkapel ver gaarde roem dankzij optredens bij voetbalwedstrijden (AZ '67) en ze werden gewaagd bij diverse dans avonden of concerten van de plaat selijke muziekverenigingen Caecilia en Eensgezindheid, na afloop het bal na te verzorgen waarbij meestal 'het dak eraf ging. De eerste jaren werd er met name geoefend vlak voor carnaval, meestal in tochtige schuurtjes, later bij Jaap Ursem thuis, dan lagen de kinderen stie kem te kijken tussen de trapspijlen. Na nog wat omzwervingen oefe nen ze nu heel luxe in een mooi gebouw in Castrieum samen met nog drie muziekgroepen. „Als van ouds waren er veel carnavalskra kers en alle soorten dansmuziek, zoals de tango, wals, en foxtrot. Langzamerhand kwamen er popu laire liedjes bij uit de top40 en dan vooral de Nederlandstalige. De laatste tijd wagen we ons ook aan wat nieuwere muziek en proberen we soms een meer swingend stuk. Optredens zijn er eigenlijk steeds meer. Vonden we tien jaar geleden tien optredens gewoon, tegenwoor dig is het gemiddelde dertig optre dens per jaar. Onze opdrachtgevers roemen de sfeer die we maken, eigenlijk altijd feest!", aldus Jens Overal. Op 28 juni is er een feest voor genodigden in het oefenge bouw De Bloemen in Castrieum. Belangstellenden en oud-leden zon der uitnodiging kunnen zich aan melden via 50jaar@kinkeluters.nl of www.kinkeluters.nl. De Hofkapel vergaarde roem dankzij onder andere optredens bij voetbalwedstrijden (AZ '67). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7