Grote geraniummarkt bij winkelhof 't Loo Gratis tijdschriften bij loten van de Zonnebloem Niet weer een wethouder van buiten H E I L O O 9 VERSLAG INGEZONDEN MEDEDELING Schmalschlager uit De Bilt Elly Beens wethouder 'Samen krachtig verder' Referendum verordening Myrthe doneert haar voor zieke leeftijdsgenootjes UITKIJKPOST 14 MEI 2014 HEILOO - Vrijdag 16 en zaterdag 17 mei wordt de grootste Geraniummarkt van Heiloo en omstreken gehouden. Dit vindt plaats op het plein bij Winkelhof 't Loo tussen Blokker en de HEMA. Er worden volop plan ten voor de tuin en balkon aangeboden tegen aantrekkelijke prijzen. Vele vaste planten, zomergoed, stekgoed, perkgoed en natuurlijk allerlei soor ten Geraniums. Autobedrijf Van der Steen is van de partij, Groei en Bloei doet mee en er is een springkussen voor de kinderen. Ter plekke kimt u genieten van een heerlijk gerookte paling. De mooiste pioenrozen worden verkocht en zelfs doosjes verse aardbeien. De organisatie is in handen van De Aalsmeerse Plantenhal die gevestigd is op De Hoefsmid 25 1851 PZ in Heiloo. Mocht u iets vergeten zijn....zondag 18 mei zijn wij hier gewoon open. Dit weekend wordt het prachtig weer om aan de slag te gaan in de tuin. Dus graag tot dan! Geprobeerd wordt om recht te doen aan de verkiezings uitslag, de uitspraak van de kiezers, maar diverse andere factoren spelen ook een rol. Soms kunnen partijen elkaar niet vinden omdat him (verkie- zings)programma's te ver uit elkaar liggen. Maar dat is toch vaak niet het probleem, zeker op gemeentelijk niveau, waar de programma's elkaar niet veel ontlopen. Ook in Heiloo zijn de verschillen op dit vlak niet groot, behalve dan het verschil dat gemaakt wordt door de NCPN van Willem Gomes. Het grote probleem bij de coalitie- en collegevorming in Heiloo zat deze keer in het feno meen van de potentiële wethou der van buiten de gemeente, een fenomeen dat pas sinds enkele jaren door nieuwe wet geving mogelijk is en wat ook in flink wat gemeenten al voor komt. Zo verhuist een dezer dagen de niet-Amsterdamse hoogste ambtenaar van premier Rutte naar een wethouderspost op het Amsterdamse stadhuis. Niet toevallig is deze mevrouw, Kajsa Ollongren (ja ze is zelfs half Zweeds!), van D66, de grote winnaar van de gemeenteraads verkiezingen dit jaar. Juist deze partij is voorstander van de zogenaamde 'wethouder van buiten' en dat als waarborg voor optimale bestuurlijke kwaliteit. Zo ongeveer ging het vier jaar geleden ook in Heiloo. De combinatie D66/GroenLinks ging toen deelnemen aan het college met een wethouder van buiten, Désirée Schmalschlager, die haar sporen had verdiend in de gemeentepolitiek van De Bilt. Zij trad tevens op namens Heiloo-2000, dat geen eigen wethouder wist te vinden. Nu, na de gemeenteraadsverkiezing van 19 maart 2014, wilde D66 dezelfde weg inslaan. Door de grote winnaar Heiloo-2000 uit genodigd voor een nieuwe coa litie en constaterend dat in de eigen Heilooër gelederen geen voldoende geschikte wethou derskandidaat was te vinden, wilde D66 wederom een proce dure starten voor een wethou der van buiten. Heiloo-2000 had daar zijn twijfels over. Deze par tij was niet gelukkig geworden met wethouder Schmalschlager, niet omdat ze geen goede wet houder was, maar omdat ze zich niet echt verbond met de Heilooër samenleving en hier ook niet daadwerkelijk kwam wonen. Na drie jaar vertrok zij om burgemeester te worden in Zuid-Limburg, waar zij haar wortels had. Het leek of Heiloo een tussenstap was geweest voor haar verdere bestuurlijke carrière. De door Heiloo-2000 primair beoogde coalitie bestond uit Heiloo-2000 (6 zetels), D66 (3 zetels) en de WD (ook 3 zetels). Voor Heiloo-2000 was de beoog de wethouder Fred Dellemijn, vorig jaar al aangetreden als opvolger van Schmalschlager, en voor de WD Rob Opdam. Met tegenzin zag Heiloo-2000 aan dat D66 op zoek ging naar een wethouder van buiten. Maandagavond 12 mei, eer gisteravond, werden in de gemeenteraadsvergadering de nieuwe wethouders geïnstal leerd en Dellemijn en Opdam kregen als derde naast zich geen D66'er, maar CDA'er Elly Beens, Heiloose sinds 1987. Toen puntje bij paaltje kwam, rondom de paasdagen, wilde Heiloo-2000 toch niet met een wethouder van buiten van D66 in zee en werd door Heiloo-2000 de koere verlegd naar het CDA. In de vergadering van eergis teravond etaleerde de fractie voorzitter van D66, Hans van Halem, zijn teleurstelling over deze gang van zaken. Hij zei dat voor het vinden van goede wethouders 'de vijver niet groot genoeg kan zijn' en dat de kan didaat waar zijn partij uitein delijk mee kwam nota bene 'uit de directe omgeving van Heiloo' kwam. Hij hekelde het standpunt dat Heiloo-2000 in de loop van het proces gefor muleerd had dat een kandidaat wethouder 'sociaal en econo misch gebonden' moest zijn aan Heiloo en vroeg zich af voor wie dit dan wel in volle omvang zou gelden. Dick Bergmans, frac tievoorzitter van Heiloo-2000 en praktisch gesproken de for mateur van het nieuwe college, verweerde zich tegen het ver wijt dat de afgesproken privacy van gesprekken binnen D66 met wethouderskandidaten door personen van Heiloo-2000 was geschonden met de opmerking dat het 'lichtzinnigheid' van D66 was om zulke gesprek ken te houden in een openbaar gebouw en dat alleen sociale media als informatiebronnen hadden gediend. O, waag ik op te merken, wat waren ze bij Heiloo-2000 nieuwsgierig! Wat gebeurde er verder in deze raadsvergadering van 12 mei? Enkele malen werd de titel genoemd, en becommen tarieerd, van de zogenaamde coalitieovereenkomst, 'Samen krachtig verder'. De oppositie, nu (dus) bestaande uit D66, PvdA en NCPN, meende dat hierin te makkelijk wordt uitge gaan van een afslag A9, terwijl financiële waarborgen hiervoor nog zichtbaar zouden moeten worden, waarbij herinnerd werd aan een motie die werd aangenomen in de raadsverga dering van 3 maart jongstleden. Willem Gomes van de NCPN trok een vergelijking tussen fraude met sociale uitkeringen en miljoenen verliezen op grond exploitaties met de retorische vraag: 'Is dat geen fraude met gemeenschapsgeld?' Er werd afscheid genomen van (voorma lig) raadslid Jan Valkering van Heiloo-2000, die zijn dankwoord afsloot met een hartenkreet: 'Hou deze prachtige gemeente wel zelfstandig.' Beknopt werd afscheid genomen van de wet houders Hero Veger en Jacob Ouderkerken. Voor hen volgt donderdag, 15 mei, nog een afscheidsreceptie in de Witte Kerk van 16.00 tot 19.00 uur, iedereen welkom! De nieuwe wethouders Dellemijn, Opdam en Beens presenteerden zichzelf en wer den vervolgens officieel ver kozen door een schriftelijke stemming, waarbij telkens 12 stemmen op hen werden uit gebracht en telkens ook 7 keer blanco werd gestemd, precies de nieuwe verhouding van coa litie en oppositie in onze raad van 19. De drie legden vervol gens de eed af (Dellemijn en Beens) en de verklaring en belofte (Opdam). Deze drie nieuwe wethouders vanuit gemeenteraadsfracties maak ten plaats wij voor drie nieuwe raadsleden, en die werden ver volgens geïnstalleerd: Rob Levie voor Heiloo-2000, Ernest ten Hacken voor de WD en Hessel Hiemstra voor het CDA. Hierbij past de aantekening dat de eerst in aanmerking komende WD'er, Jaap Doorgeest, zijn benoeming niet aanvaard had, waardoor Ten Hacken in aan merking kwam. Tenslotte was er nog een kort gesteggel over een refe rendumverordening. De nieuwe gezamenlijke oppositie kwam met een motie hierover, die inhield dat aan het nieuwe col lege werd gevraagd om met een voorstel voor zo'n verordening te komen. De nieuwe gezamen lijke coalitie hield deze motie echter af met als argument dat het voorstel in de motie te vaag was en daarom nog te weinig houvast bood. HEILOO - Vrijwilligers van de Zonnebloem, afdeling Heiloo zijn weer druk bezig met de lotenverkoop voor de Zonnebloem. Op vrijdag 23 mei in Winkelcentrum 't Loo en op zater dag 24 mei in 't Hoekstuk kimt u hen tegen komen en loten kopen. De loten kosten twee euro per stuk en met de opbrengst houdt de Zonnebloem activiteiten voor mensen met een lichamelijke beperking, zodat ook zij voluit van het leven kimnen genieten. Een deel van de opbrengst van de lote rij wordt besteed aan aangepaste vakanties en dagactiviteiten die de Zonnebloem landelijk organiseert. Een belangrijk deel gaat echter naar de activiteiten in Heiloo. Naast de kans op geldprijzen, waaronder de hoofdprijs van €15.000,- heeft de Zonnebloem dit jaar een leuk extraatje in petto voor de lotenko- per. Daarvoor heeft de Zonnebloem afspraken kunnen maken met uit gevers van diverse tijdschriften. Deelnemer, wijwilliger of donateur worden? Neem dan contact op met mevrouw Bult, tel. 072-5155309. HEILOO - Op 5 mei kon Myrthe (11) voor de tweede keer haar haren doneren voor Stchting Haarwensen. Deze stichting maakt haarstukjes en pruiken voor kinderen. Twee twee jaar terug heeft Myrthe (samen met haar moeder) ook al gedoneerd aan deze stichting. Myrthe zou twee maanden terug haar haren al laten knippen, gelijk met vriendin Yrla, maar dat van Myrthe was net te kort. Ze hoopt dat Stichting Haarwensen haar vlecht kan gebruiken om een ander kind blij te maken. Kapster Madeleine meette de dappere dame een fris kort kapsel aan. Aangeleverde foto HEILOO - Na een gemeenteraadsverkiezing (die wij hadden op 19 maart) komt er een nieuw college van burgemeester wethou ders. De burgemeester blijft, maar meestal komen er een of meer nieuwe wethouders. Meestal komt er ook een nieuwe coalitie, dat is een verbond van politieke partijen die samen een meerderheid in de gemeenteraad hebben. Het samenstellen van zo'n coalitie en de vorming van een nieuw college is zel den een pijnloos proces.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9