Pauluschool bezoekt landgoed Ter Coulster Dorpsgenoten vinden vermist meisje Fietsen op Waterdag met activiteiten en vertellers H E I L O O 15 Ditty Hopman-Karskens op de Kunstódaagse Ontmoeten en delen op Veteranendag Heiloo Open dag brandweer Heiloo UITKIJKPOST 18 JUNI 2014 HEILOO - Donderdag 12 juni organiseerde het college van de gemeente Heiloo de jaarlijkse bijeenkomst voor veteranen in Heiloo. Jonge en oude veteranen hebben elkaar tijdens de infor mele bijeenkomst in restaurant Klein Varnebroek ontmoet. Zij wisselden kennis en ervaring uit. Aangeleverde foto HEILOO - De foto's van Ditty Hopman-Karskens zijn de moeite waard om bekeken te worden. Zoals ze zelf zegt: „Mijn foto's hou den spiegels voor die kracht geven naar bewustwording." Ditty is autodidact, ze is al jaren bezig met fotografie en is nu zover dat ze haar foto's al verschillende keren heeft getoond onder andere bij Hema, Oesdom, Abdij van Egmond-Binnen en vorig jaar tij dens de Kunst6daagse. Tijdens de tiende kunst6daagse expo seert Ditty Hopman bij garagebedrijf Bruijn Blokker. Foto's en auto's, een spannender combinatie is er niet! Aangeleverde foto HEILOO - Op 11 juni bracht groep 7 van de Paulusschool een bezoek aan het particuliere landgoed Ter Coulster in Heiloo. Dit bezoek maakt onder deel uit van het programma Van Luchtkasteel tot Dassenburcht; een landelijk project gericht op natuur- en cultuureducatie op landgoede ren. De kinderen kruipen even in de huid van de landgoedeigenaar en ontdekken wat er komt kijken bij het wonen op een landgoed. Op school hebben de kinderen (van groep 1 tot en met 8) van te voren al het één en ander geleerd over het landgoed en zijn bewo ners. Zo hebben de kinderen van de Paulus him eigen landgoed ont worpen en gekeken naar him stam boom. De landgoedeigenaren Bart van der Feen de Lille en Marielies van Lente hebben de kinderen wel kom geheten bij het historische theehuisje, waarna de kinderen op ontdekkingstocht gingen naar spo ren uit het verleden zoals de oude slotgracht en de ijskelder. De boerderij die midden in het landgoed staat, hoort bij het Landgoed ter Coulster en is gebouwd op de fundamenten van HEILOO - Vorige week maan dag werd melding gemaakt van de vermissing van een 11-jarig meisje. Rond 21.30 uur werd een zoekac tie opgestart via het Burgemet en werden 2.256 deelnemers gevraagd uit te kijken naar het kind. Lennaert Becker zag het bericht toen hij wegreed bij zijn ouders. „Toen ik een Burgemet sms kreeg, dachten we: we doen even een rondje. Dus via de Egelshoek langs HSV, en op aandringen van mijn vriendin naar Het Maalwater." Toen ze het gras veld bij de sleeheuvel op fietste, zagen ze het meisje staan. „Dus hup ophoog. Nadat Iris even op haar had ingepraat kwam er toeval lig een politie auto langsrijden, en die agent heeft haar thuisgebracht. Vervolgens kwam er geen bedankje of een reactie op hun goede actie. Dat vond Heiloo Online zo onte recht dat er een actie werd gestart op de Facebookpagina van Heiloo Online; bij 100 likes van het bericht het voormalige kasteel ter Coulster. Een van de allermooiste dingen, naast het luiden van de oude bel van het theehuisje, was het zoeken en bekijken van het dierenleven op het landgoed. De kinderen hebben in de sloten bijvoorbeeld salaman ders, bootsmannetjes, waterspinnen en zelfs een kleine snoek gevon den! In september komt groep 1 en 2 van de Paulus op bezoek om het verjaardagsfeestje van Erica Egel te houden voor alle dieren op het land goed! Op 11 juni bracht groep 7 van de Paulusschool een bezoek aan het particuliere landgoed Ter Coulster in Heiloo. Aangeleverde foto werden er bloemen gebracht bij de hulpvaardige Heilooërs. Het duurde natuurlijk niet lang voordat dit aan tal was behaald en Iris en Lennaert namen de bloemen graag in ont vangst. Inmiddels heeft ook het opvanghuis in de Egelshoek, waar het meisje verblijft, gereageerd en de Heilooër helden bedankt voor hun kordate optreden. Iris en Lennaert bedachten zich na een oproep van Burgernet geen moment en vonden het vermiste meisje. Foto: Paul Mars HEILOO - De open dag van de brandweer en beheer openbare ruimte afgelopen zaterdag was geslaagd. Voor alle onderdelen was veel belangstelling. Het Beestenboetje was zelfs vertegen woordigd met drie ezels. De bomenploeg, brandweer en jeugd brandweer hebben met demonstraties laten zien wat zij allemaal kunnen. Aangeleverde foto HEILOO - De Zuiderloo, 'heilig water', zeilwater en een duur zaam watersysteem. Deze en nog veel meer 'waterpunten' zijn te bezoeken op Waterdag, zondag 22 juni in Heiloo. Een fietsroute van negentien kilo meter voert langs zeven wetens waardige plekken. Daar wachten vrijwilligers van diverse organisa ties de bezoeker op voor een rond leiding, een verhaal, een zeiltocht je of een heus wateronderzoek. Simpelweg genieten van de rust en het uitzicht kan natuurlijk ook. De fietstocht start bij het Maalwater 8 (Knp 32, het gemaal). Daar kunnen deelnemers met gidsen van IVN het leven in het water onderzoeken en met de scouting zeilen. Verder voert de route langs: Zuiderloo waar een verteller laat zien hoe de slootjes en greppels het landschap hebben gevormd; de wijk Egelshoek waar het duurzame watersysteem wordt toegelicht; het 'heilige water' bij het Willibrordusputje en de Runxputte en het natuurgebied Heilooër en Limmer Die. Hier vertelt de bos wachter meer over het lage moeras sige land. De activiteiten langs de fietsroute zijn alleen op Waterdag Kinderen ontdekken het waterleven in Heiloo. Aangeleverde foto en van 10.00 tot 16.00 uur. De gemeenten Bergen, Castricum en Heiloo organiseren deze Waterdag samen met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en waterpartners als PWN, IVN en Landschap Noord-Holland. De organisatoren willen de aandacht vestigen op het belang van schoon, mooi en veilig water. Wethouder Rob Opdam opent Waterdag op zon dag 22 jimi rond 10.00 uur bij het startpunt Maalwater 8. Hij zal daar samen met Rob Veenman van het Hoogheemraadschap het waterle ven in de sloot onderzoeken. Vanaf 17 jimi zijn de fietsroutes in Heiloo, Castricum en Bergen te vinden op de website van www.heiloo.nl of bij de informatiebalie van het gemeen tehuis en bij het startpunt van de fietstocht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15