CONCERTEN WITTE KERK HEILOO Zomeravondserie I 29 augustus Brisk en Bijma m m PROGRAMMA Prijzen www.wittekerkheiloo.nl i6 I T t WMm 20 juni Bonjour, Adieu! 11 juli Arifa 1 AUGUSTUS MAYKE SOLO 15 AUGUSTUS BRACKMAN SPEELT Beethoven Voor losse kaarten bedraagt de prijs 15, jongeren onder 25 jaar betalen 11. In de prijzen, die dankzij (sponsor) bijdragen laag zijn, is een consumptie begrepen. U kunt bestellen via www.wittekerkheiloo.nl of door te mailen naar: info@wittekerkheiloo.nl, of door te bellen 06-45184525. HEILOO BLOEMEN-EN PLANTENHANDEL Beentjes en Zn, Limmen 18 JUNI 2014 UITKIJKPOST Ook dit jaar zijn op vrijdagavonden in de maanden juni, juli en augustus unieke zomerconcerten te beluisteren. De Witte Kerk van Heiloo biedt een avontuurlijk en gevarieerd programma met klas sieke en eigentijdse muziek, maar ook met lichte en wereldmuziek. Kortom: een aantrekkelijk menu met voor ieder wat wils! Aanvang concerten: 20.30 uur. Kerk open: 20.00 uur. Een boeiend programma rond twee composities: de miniean- tate .Adieu" van Darius Milhaud op een tekst Arthur Rimbaud en de "Folksongs" van Luciano Berio. die zijn geschreven voor de wereldberoemde sopraan Cathy Berberian. Deze zangeres inspireerde met haar soepele en wendbare stem vele com ponisten uit het midden van de 20ste eeuw om voor haar te schrijven. Zelf hield zij enorm van volksliederen, met name uit Armenië, het geboorteland van haar ouders. In 1966 nam zij een heel album op met liedjes van de Beatles, met begeleiding door strijkkwartet of blaaskwintet en klavecimbel. Op het pro gramma staat eveneens muziek van Ravel en Caplet én van de Nederlandse componist Ame Werkman. www.sabinewuthrich.com Met Roel Stem fluit, Sabine Wüthrich sopraan, Ma.nja Smits harp en Suzanne Dijkstra altviool. Een brug van geluid tussen Oriënt en Occident, een buiten gewone ontmoeting van musici en muziekstijlen uit oost en west, De creatieve chemie tussen de talentvolle bandleden is het geheim van deze formatie, die over de hele wereld grote successen boekt met haar volkomen imieke, subtiele en beeld rijke muziek. Afkomstig uit Duitsland, Roemenië, Turkije en Nederland mengen zij him muzikale achtergrond met invloe den uit de Balkan, jazz en diverse westerse stijlen. Het reper toire bestaat geheel uit eigen composities die oveiwegend akoestisch worden uitgevoerd. Purisme is hen vreemd want naast piano, ud, klarinet, saxofoon en percussie hoor je ook, subtiel toegepast, elektronica. Arifa's talent voor vernieuwing door traditie bleef niet onopgemerkt toonaangevende internationale festivals weten hen inmiddels te vinden. www.arifamusic.com Met Alex Simu (Roemenië), saxofoon, klarinet Live electronica; Michalis Cholevas (Turkije), ta.rhu; Fra.nz von Glossy (Duitsland) piano; Sjahin During (Turkije/ Nederland), Afro-Anatolische percussie De uitzonderlijk begaafde celliste Mayke Rademakers speelt een indrukwekkend soloprogramma, dat uitwaaiert van Bach, via Schnittke en Goebaidoelina, naar improvisaties op de elektrische cello, en weer terug naar Bach. Onder de noemer ,Baeh door de oren van onze eeuw' speelt zij suites van Johann Sebastian Bach, Prelude van Sofia Goebaidoelina, Per Slava van Krzystof Pendereeki, Klingende Buchstaben van Alfred Schnitke en van zichzelf Improvisations on electric cello. Een muzikaal avontuurlijke avond! f Het vermaarde Blokfluitkwartet Brisk bundelt de krachten met Greetje Bijma in een nieuw programma met een adembene mende mix van oude polyfonie, prachtige klankimprovisaties, ontroerende ballads en grappige en aanstekelijke momenten. Dit optreden is in alle opzichten anders dan een standaard concert, De musici zullen in de Witte Kerk op een verrassende wijze gebruik maken van de ruimte. Ook de ogen komen op deze avond niets tekort! Improvisaties, deels gebaseerd op oud( bestaande muziek, zullen vaak de basis vormen. Greetje Bijma is sinds het begin van de jaren tachtig actief als improviserend zangeres. Met haar soepele stem en haar thea trale kwaliteiten trok ze al gauw de aandacht, ook buiten het circuit van jazzpodia. www.brisk.nl www.greetjebijma.com Mayke Rademakers, cello Een van onze meest hartstochtelijke en fantasierijke pianisten speelt een aantal sonates van Beethoven. Bernd is bekend als een eigenzinnig pianist met een fenome naal repertoire en hij gaat geen uitdaging uit de weg! Voor dit concert, put. hij uit. het. late werk van Ludwig van Beethoven. In deze sonates zitten qua vorm, harmonie en melodiegebmik veel muzikale en technische vernieuwingen. Muzikaal slaat de componist hiermee radicaal andere wegen in. Een imposant programma! Bemd Broekman, piano Brisk Recorder Quartet Amsterdam Greetje Bijma De Witte kerkconcerten worden mede mogelijk gemaakt door: GEMEENTE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 16