Djazz 2 imprezz dansend het jaar uit Korenfestival op Wilhelminaplein in Akersloot Adelbertbeeld terug naar Rinnegom Excelsior Limmen organiseert Albert Heijn Limmen Music Night Adelbertbeeld eindelijk gerestaureerd Ijs van de IJsclub voor Avond4daagse lopers Het beeld wordt vrijgemaakt van de grond. V.l.n.r. Pastor Helsloot, Fred Houtenbos en Nic Stuyfbergen. Foto: Jos Apeldoorn EGMOND - Na bijna vijf tig jaar komt het oude beeld van Adelbert weer terug naar Rinnegom bij de begraaf plaats die vroeger naast de Rinnegommerkerk lag. De kerk is in 1967 gesloopt nadat de nieuwe Adelbertuskerk in Egmond-Binnen in 1964 werd geopend. Al die tijd heeft het ste nen beeld - flink beschadigd - in de tuin van de Williebrorduskerk in Heiloo gestaan. Onder meer het hoofd en de armen van het beeld ontbreken. Dat het beeld zolang bij de Willibrorduskerk heeft gestaan is bijzonder. Adelbert was een met gezel van Willibrord, zij kwamen in de zevende eeuw hier het geloof verkondigen. Dat de parochie van Heiloo zolang op het beeld gepast heeft waarderen de Egmonders zeer ondanks dat het beeld nogal gehavend is. Voor de restauratie van het beeld is een bedrag nodig van 4250,- Wie een bijdrage wil leveren aan de restauratie kan geld overmaken op bankrekening, nr. NL 10RABO0315700149 met ver melding van 'Beeld Adelbert'. Als u duidelijke foto's heeft van het beeld (trouwfoto's) dan wil men die graag gebruiken om een realis tische reconstructie te maken van vooral het hoofd van Adelbert. AKERSLOOT - Zondag 22 juni is het feest in Akersloot. Vanaf 13.30 uur zullen vijf koren zor gen voor een heerlijke muzikale middag op het Wilhelminaplein waarbij zij hun muzikale kun nen ten gehore brengen. Een half open podium zorgt ervoor dat men vanaf de aanwe zige terrassen kan genieten van een heel divers genre van koormu ziek. Een gevarieerd programma staat u te wachten, de koren zin gen bekende maar ook minder bekende nummers, nationaal en internationaal. Het spits wordt afgebeten door de Meerzangertjes en het Aquariuskoor sluit dit fes tival weer af. De deelnemende koren zijn: de Meerzangertjes uit Akersloot, Popkoor Popkorn uit Heerhugowaard, Mixxt uit Heerhugowaard, Mueiestar uit Castrieum en als laatste Aquarius uit Akersloot. Aanvang 13.00 uur op het Wilhelminaplein in Akersloot. Het Aquariuskoor uit Akersloot sluit dit gezellige festival weer af. Aangeleverde foto LIMMEN - Na een pauze van ruim acht jaar, is het dan einde lijk zo ver: Harmonie Excelsior organiseert na de voorgaande succesavonden wederom een Albert Heijn Limmen Music Night. Deze muzikale en gezellige hap pening zal plaatsvinden op zaterdag 22 november in sporthal d'Enterij te Limmen. Met het thema 'Pop ontmoet Klassiek' zal deze avond bomvol zitten met alle muzikale ingrediënten die een spektakel als dit nodig heeft. Er zal deze avond medewerking worden ver leend door KiNK, The Limbeats en Slagwerkgroep Excelsior. Van alles wordt er gespeeld; van operette tot pop. De exacte invulling kan men nog niet bekend maken, maar het zal een geweldige avond worden. Op de jaarmarkt van Limmen, die op woensdag 25 jimi plaatsvindt, zal de kaartverkoop van start gaan. De kosten van een kaartje zijn 15,-. Zet de datum vast in de agenda! Houd de kranten en social media in de gaten voor meer informatie. Ook zullen alle wetenswaardigheden over deze avond op www.exeelsior- limmen.nl te vinden zijn. REGIO - De Limmer IJsclub heeft ijs uitgedeeld aan de lopers van de verschillende afstanden van de Avond4daagse, op de Visweg in Limmen. Er was ook een rij bordjes met de namen van de Friese Elfsteden neergezet om de jeugd hier alvast mee vertrouwd te maken. Op dinsdagavond kwamen de deelnemers van de Avond4daagse al langs de kartbaan, waar de skeelertrai ning voor de jeugd wordt gehouden, en waar aan de conditie wordt gewerkt door flets- en looptrainingen. Informatie over de Limmer IJsclub op www.limmerijsclub.nl. Aangeleverde foto LIMMEN - Dansschool Djazz 2 imprezz uit Limmen heeft 15 juni een eindejaarspresen- tatie gegeven in sporthal de Bloemen. Ruim 800 mensen zijn komen kijken. De kinderen hebben een heel dansseizoen hard gewerkt en lie ten zich nu van him beste kant zien. De kleuters begonnen met een dans op Tante Rita. Gekleed in paarse glitterjurken met veren stalen zij direct de show. Groep 3 deed een dans op Glitter en gla mour. Zij dansten enthousiast in verschillende opstellingen. Later lie ten zij stralend en lachend de dans Double me zien. Groep 4/5 danste mooi op Wondergirl en kwam terug met een spetterende dans op 'Live life', waarbij zij nog voor het eind al een luid applaus kregen. Groep 6/7 begon met ballet en danste ver der op een lekkere beat van Rather be. Him stoere kant lieten zij zien op 'Hot, hot, hot'. Groep 8/eerste klas danste grote, strakke bewe gingen en zorgde voor een super optreden. De tweede en derde klas van het voortgezet ondeiwijs nam de zaal mee met him musicalmix. Halverwege, tijdens een moeilijke lift, barstte het applaus al los. Vol energie en enthousiasme brachten zij him performance. De showgroep danste een combinatie van moderne dans met jazz en een musicalmix van Sister Act. Kracht, energie en show straalden van de meiden af. De middag werd afgesloten met een einddans van alle groepen. De zaal barstte los in een luid applaus. Dansschool Djazz 2 imprezz uit Limmen heeft 15 juni een einde- jaarspresentatie gegeven in sporthal de Bloemen. Aangeleverde foto 1 8 JUNI 2014

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17