Mm Opening Kunst6daagse in bibliotheek J* T Hoge Poolse onderscheiding voor plaatsgenoot 1369 deelnemers aan Avondvierdaagse Heiloo H E I L O O 3 ''mm MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Zomeractiviteiten UITKIJKPOST 18 JUNI 2014 Lieke Bitter kreeg haar medaille uitgereikt door de burgemees ter. Foto: Margot Botterman HEILOO - Vorige week bezocht een delegatie van de stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice onze zusterstad in Polen op uitnodiging van de burgemeester aldaar om de festiviteiten van de stad bij te wonen. In het bijzonder werd onze plaats genoot de heer Jan Hoetjes uitge nodigd om een hoge Poolse onder scheiding in ontvangst te nemen. De heer Hoetjes, werd daartoe speci aal gevraagd naar het stadhuis van Katowice, hoofdstad van Silezië, te komen. Uit naam van de Poolse president en in het bijzijn van zijn echtgenote, enkele kinderen en ove rige delegatieleden werd hem daar het kruis in goud opgespeld door de commissaris van Silezië. De heer Hoetjes ontving zijn onderscheiding voor zijn verdiensten op het gebied van bevordering van de onderlinge relaties en vriendschapsbanden tussen Polen en Nederland in het algemeen en die tussen Heiloo en Swietochlowice in het bijzonder, gedurende meer dan twintig jaar, vanaf het ontstaan van de steden band. In zijn dankwoord gaf de heer Hoetjes aan, dat de onderscheiding ook afstraalt op de mede bestuurs leden en oud bestuursleden van de stichting Stedenband. Mede dank zij de goede verstandhouding bin nen het bestuur kon hij gedurende al die jaren zijn activiteiten blijven ontplooien. Dankbaar was hij ook voor de bijdrage van de Vrienden van Heiloo in Swietochlowice, die de onderscheiding hadden aan gevraagd. De plechtigheid werd de volgende dag nog eens dun netjes overgedaan toen de heer Hoetjes door de burgemeester van Swietochlowice ten overstaan van een talrijk publiek in het openbaar in het zonnetje werd gezet. De bur gemeester benadrukte in zijn toe spraak nog eens het belang van de goede verstandhouding tussen de beide gemeenten en sprak zijn wens uit dat de samenwerking meer inhoud mag krijgen. HEILOO - Afgelopen week was weer de avondvierdaagse in Heiloo. Onder prachtige weersomstandigheden hebben 1369 deelnemers (plus nog veel begeleidende ouders) de routes afgelegd. De oudste deelnemer was de heer F.J. Meijer die met zijn 80 jaar iedere avond de 10 kilometer heeft gelopen; de jongste deelnemer was Aidan Go wen die net vier jaar was geworden en via de basisschool De Zuidwester heeft meegelopen (5 kilometer). Na een onderbre king van twee jaar deed ook de Paulusschool weer mee met dit eve nement en daarom kwam de burge meester langs om de medailles uit te reiken aan de kinderen. Leuke bijkomstigheid was dat dit de 20ste deelname van de Paulusschool was. Lieke Bitter kreeg haar medaille omdat zij voor de zesde keer deelnam, en alle nieuwko mers mochten him eerste avond vierdaagse medaille ook via de burgemeester in ontvangst nemen zoals Bart Heemskerk, die daarbij even trots omkeek naar z'n ouders. Verkeerde medaille ontvangen? Ruilen is mogelijk via het secreta riaat van de Avondvierdaagse op dinsdag 24 juni van 19.00 tot 20.00 uur en op woensdagmiddag 25 jimi van 13.00 tot 14.00 uur. Adres is Kleine Kanne 6 in Heiloo. Zie ook www.avondvierdaagseheiloo.nl. Volgend jaar is de avondvierdaagse van 9 tot en met 12 juni. Noteer 'm alvast in uw agenda! Jan Hoetjes werd het kruis in goud opgespeld door de commis saris van Silezië. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu ceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo HEILOO - De opening van de Kunst6daagse (maandag 23 juni) vindt ook dit jaar plaats in Bibliotheek Heiloo. Tijdens de Kunst6daagse expose ren twee kunstenaars in Bibliotheek Heiloo. Daarnaast ligt het accent op Poëzie en is er ook plaats voor muziek. Bibliotheek Heiloo is tij dens het hele slotweekend van de Kunst6daagse extra geopend: zater dag 28 juni, 10.00 tot 17.00 en zon dag 29 juni, 12.00 tot 17.00 uur. Wedstrijd 'Poëzie bij beelden' Heiloo is niet alleen rijk aan groen, maar ook ruim bedeeld met beelden. Wandelend door het doip kom je ze tegen. De Muze bijvoor beeld, van Tineke Bot bij 't Loo en Een mens op een stoel van Ronald Tolman bij het Raadhuisplein. De gemeente Heiloo heeft alle beelden samengebracht in een mooi uitge geven boekje 'Heiloo in beeld' (dit is ook verkrijgbaar bij de biblio theek). Elk beeld vertelt een ver haal. En elk verhaal kan gevangen worden door de aandachtige kijker. De bibliotheek daagt de inwoners van Heiloo uit om een gedicht te maken bij een beeld in de gemeen te. Inleveren kan tot 15 juli bij Bibliotheek Heiloo. De eerste prijs van deze Poëziewedstrijd bestaat uit een boekenbon van 25,-. In het kader van de Poëziewedstrijd organiseert Bibliotheek Heiloo op dinsdagavond 24 juni, 19.00 tot 21.00 uur een workshop Poëzie. Tijdens deze workshop leren de deelnemers onder de bezielende leiding van stadsdichter Margreet Schouwenaar hoe aandachtig kijken kan leiden tot een vers. Inspirerende voorbeelden, gerichte kijkopdrachten, associëren en stoei en met woorden leiden de deelne mers van kijken naar schrijven, van beelden naar verzen. Schrijfervaring is niet nodig. Toegang is gratis. Op de laatste dag van de Kunst6daagse, zondag 29 jimi van 12.00 tot 17.00 uur, worden in de bibliotheek de twitter- en sms-gedichten getoond, die leerlingen van het PCC in Heiloo hebben gemaakt. Dichters dragen voor uit eigen werk Op dinsdag 24, woensdag 25, don derdag 26 en zaterdag 28 jimi dra gen in de bibliotheek dichters uit de regio voor uit hun eigen werk. Een gedetailleerd overzicht is opgeno men in het programmaboekje van de Kunst6daagse en te raadplegen via www.bibliotheekheiloo.nl. Exposities en workshop Naast poëzie is er natuurlijk ook de nodige kimst en muziek in de bibliotheek. Alice Buhre exposeert schilde rijen, Vera Verzijlenberg vilt en keramiek. Deze exposities blijven staan en hangen tot begin augustus. Alice Buhre geeft in de bibliotheek op woensdag 25 jimi van 14.15 tot 16.15 uur een gratis toegankelijke workshop. Muziek In het kader van de Kimstödaagse 2014 zal op zondag 29 jimi het ensemble Luytceels in de biblio theek een drietal concertjes verzor gen. Voor het programma put het vijftal muzikanten uit het rijke aan bod van 17de-eeuwse luitliederen. Met name de Engelse componist John Dowland (1563-1626) schreef voor de combinatie zang en luit prachtige lutesongs, waaivan de melancholiek de luisteraar zeker zal aanspreken. De liederen worden in allerlei combinaties ten gehore gebracht door Bianca de Heer sopraan, Hilda Raasing alt, tenor Harrie Doodeman en bas Frank Doodeman. Frits Sandkuijl bege leidt op de tienkorige renaissancel- uit en zal ook solo te horen zijn. De concertjes zijn gratis toegankelijk en duren ongeveer een half uur. Aanvangstijden zijn 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Schilderijen Beestenboetje Woensdag 25 juni maken basisschoolleerlingen in het Beestenboetje onder professionele leiding grote schilderijen van die ren. De schilderijen zijn vanaf don derdag 26 juni in de bibliotheek te bewonderen. Meer informatie op www.kimst6daagseheiloo.nl en www.bibliotheekheiloo.nl Musical uitvoering: De Vervloekte Sprookjes! Zaterdag 21 jimi vanaf 19:30 uur vindt de musical uit voering: de Vervloekte Sprookjes plaats. In de slaapkamer van Lotte en Sofie staan plotseling dwergen, zij hebben dringend hulp nodig omdat de boze koningin een vloek heeft uitgesproken over alle geluk kige eindes van de sprookjes. Als deze vloek niet snel wordt verbro ken, lopen de sprookjes voor eeu wig slecht af...Wat NU? Voor meer informatie: www.muziekendans- schoolheiloo.nl Zomer Voorspeelavonden Donderdag 19 jimi leerlingen van: Simon Boerke (trompet), Anke Buringa (dwarsfluit), Paula Leek (zang), Madeion Kooij (kla rinet) en Rob van der Sterren (drums). Vrijdag 20 jimi Leerlingen van: Kees de Bruijn (zang), Jan Jaap Langereis (blokfluit), Edwin Ligteringen (gitaar), Christiaan Poel (hoom) en Remmert Tromp (saxofoon). Dinsdag 24 juni Leerlingen van: Doroté Crijns (piano), Marjan Deiman (harp), Annemarie Kosten (viool) en Peter Onnes (hobo). Woensdag 25 juni leerlingen van: Daniel Follman (trombone), Thomas Hans (piano), Martin Rozerna (dwarsfluit), Ella Teiwijn (accordeon), Will van Toor (dmms)en Sander van Wonderen (toetsen). Maandag 30 juni leer lingen van: Martine Beider (cello), Peter Biesheuvel (drums), Peter Broersen (gitaar),Hilka Jelsrna (viool) en Ruben van Mastrigt (piano). NB de aanvangstijd van alle Voorspeelavonden is 19:30 uur en de toegang is gratis. Bandjes Avond Donderdag 26 jimi vanaf 19:30 uur spelen alle pop- en jazzbands van de school tijdens de jaarlijkse bandavond. Voor meer informatie: www.muziekendansschoolheiloo.nl HaFa examens Zaterdag 28 jimi vinden de Hafa examens plaats voor de leerlingen van de plaatselijke harmonie en fan fare orkesten. Presentatie Minimusical Dinsdag 1 juli vanaf 16:30 uur vindt de presentatie plaats door de kinderen van de Minimusical klas. Eindpresentatie leerlingen Oriëntatiej aar Woensdag 2 juli vanaf 14.30 uur vindt de presentatie plaats van de kinderen die dit jaar de oriëntatie cursus hebben gevolgd. Dansvoorstelling Zandtovenaar Woensdag 2 juli vanaf 18.00 uur vindt de dansvoorstelling 'Zandtovenaar' plaats. Een voor stelling geïnspireerd op het thema zand door alle jonge leerlingen van de dansafdeling van de school. Voor meer informatie: www.muzieken- dansschoolheiloo.nl. Musicaldag: The Wiz Dinsdag 12 augustus organiseert de muziek- en dansschool Heiloo o.l.v. docenten Sanne Mallant en Mena Kilani wederom een vakan tie musicaldag voor kinderen. Voor meer informatie en aanmelden: musicalendans@gmail.com www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3