At Sun's Zomeravondserie in de Witte Kerk Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 NGEZONDEN BRIEVEN Decorette Ursem wordt Eko Plaza Een voorproefj'e! KORTOM Openstelling Witte Kerk Opbrengst collecte epilepsiebestrij'ding Keer op Keer opsteker Extra voorstelling Kirsten van Teij'n UITKIJKPOST 18 JUNI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto en tekst: Carolien Breed Maaike de Wijs, Stationsplein 47b, 1851 LN Heiloo, tel. 06-17166385, www. culturaldiamond. org, e-mail: info@eulturaldiamond. org. HEILOO - China is het Rijk van het Midden. Sinoloog Maaike de Wijs runt sinds april een bijzonder winkeltje in het Stationseentmm (naast Bloembinderij Henk Seholten); At Sim's wil een brug zijn tussen het verre China en Nederland. Met haar winkel richt Maaike zich op een algemeen publiek. Bij At Sun's kan men op een laagdrempelige manier kennismaken met de Chinese taal en cultuur; iedereen kan gewoon binnenlopen. Naast de verkoop van lesmateriaal en typisch Chinese artikelen verzorgt Maaike lezingen, workshops (Chinese thee, kalligrafie, lotusbloemen vouwen en dergelijke), taaltrainingen, cursussen en vertaalwerk. „Want de Chinese cultuur is veel meer dan de taal alleen! Een vreemde taal leren zonder context is moeilijk." Maaike (27 jaar) is van jongs af aan geïnteresseerd in andere cultu ren, maar de Chinese cultuur heeft ze in haar hart gesloten. „China is enorm, qua grootte en inwonertal, en rijk aan cultuur." Tijdens haar studie Chinees aan de Universiteit van Leiden (2010 Masterdiploma sinoloog) is ze een aantal keren voor langere tijd in Taiwan geweest. Muziekliefhebbers kennen haar wellicht, spelend op een bijzonder instru ment: Guzheng, ook wel Chinese citer genoemd. Op zaterdag 28 jimi (Kimst6daagse, At Sim's) kan men haar zien en horen spelen. Naast de muziek en At Sim's biedt Maaike met Cultural Diamond haar diensten aan als vertaler voor de zakelijke markt en instanties en organisaties die met China te maken hebben. Want door de moderne techniek wordt de wereld steeds kleiner. Afstand is tegenwoordig geen barrière meer voor zakelijke of persoonlijke contacten met mensen in China. De taal en onbekendheid met de cultuur kimnen wel een drempel zijn. Als docent is Maaike ver bonden aan de Volks Universiteit in Alkmaar en taleninstituut De Wester. Als vertaler is ze aangesloten bij het Nederlands Genootschap van Tolken en Vertalers (NGTV). Maaike geeft toe dat Chinees geen eenvoudige taal is en dat het flink wat doorzettingsvermogen vergt om de taal te leren. „Maar andere dan in bijvoorbeeld de Nederlandse taal kim je uit Chinese karakters behalve de klank ook herleiden welke betekenis eraan verbon den is. Het zijn beeldtekens, een andere benadering om iets op te schrij ven. Er worden ruwweg 20.000 karakters gebruikt in de Chinese geschre ven taal. Een universitair opgeleide Chinees beheerst er zo'n 10.000." Maaike heeft onder meer op basis- en middelbare scholen gastlessen en workshops gegeven. Daarvoor nam ze bijvoorbeeld leuke spelletjes mee, waarmee kinderen spelenderwijs een aantal Chinese karakters leerden. „Het is belangrijk om aan een goede uitspraak te werken." Op maandag 30 jimi biedt Maaike in At Sun's een cursusdag Wat en Hoe (China). Met het bekende reisgidsje als voorbeeld legt Maaike onder ande re uit hoe Chinese karakters juist worden uitgesproken. In het Stationseentmm zou sprake zijn van nog een supermarkt. Er is echter geen sprake meer van het plan wordt definitief. Buurtbewoners zijn hier helaas niet allemaal even blij mee. De overlast op de Heerenweg en het Stationsplein is al schrijnend en levensgevaarlijk. Overlast van vrachtverkeer, file vorming en het gevaar voor fletsere en wandelaars (winkelend publiek) wordt nog steeds onderschat. Hoe wordt het laad en los probleem ten behoeve van een nieuwe Eko Plaza opge lost? Nog meer vrachtverkeer op de Heerenweg of worden de leverin gen 's nachts aangevoerd, zodat de omwonenden uit hun slaap worden gehouden? De buurtbewoners zijn nog niet op de hoogte gesteld door middenstand Heiloo of op een ande re wijze, aangezien het stilhouden van een dergelijk project beter van pas komt, omdat de papieren nog getekend moeten worden. Via de Groene Slager uit Alkmaar en een medewerker van de vestiging van Eko Plaze uit Alkmaar is een aantal buurtbewoners in kennis gesteld over de vestiging van een Eko Plaza in het pand van Decorette. Uiteraard zullen bewoners van Heiloo ook blij zijn met een Eko Plaza, echter de verkeersoverlast in het stationseentmm en Heerenweg wordt ernstig onderschat. Uiteraard willen wij niets liever dan dat de lege panden in het Stationseentmm een nieuwe bestemming krijgen, maar met de invulling hiervan dient rekening gehouden te worden met HEILOO - Ook dit jaar zijn op vrijdagavonden in de maanden juni, juli en augustus unieke zomerconcerten te beluisteren. De Witte Kerk van Heiloo biedt een avontuurlijk en gevarieerd pro gramma met klassieke en eigen tijdse muziek, maar ook met lichte en wereldmuziek. Kortom: een aan trekkelijk menu met voor ieder wat wils! Onder de titel 'Bonjour, Adieu!' begint de serie op vrijdagavond 20 jimi met een boeiend programma rond twee composities: de miniean- tate Adieu van Darius Milhaud op een tekst van Arthur Rimbaud en de 'Folksongs' van Luciano Berio. die zijn geschreven voor de wereldbe roemde sopraan Cathy Berberian. Deze zangeres inspireerde met haar soepele en wendbare stem vele componisten uit het midden van de 20ste eeuw om voor haar te sehrij- de mogelijkheden en de verkeers situatie. Buurtbewoners Stationscentrum (adresgegevens bekend bij de redactie) De afgelopen weken is de Vennewatereweg en Malevoort gebruikt als omleidingsroute voor de werkzaamheden op de Heereweg in Bakkurn. Nu werd duidelijk wat het betekent als de aansluiting op de A9 wordt gereali seerd zonder maatregelen om door gaand verkeer richting Egmonden te weren. Het was veel drukker en ook het aandeel vrachtverkeer was duidelijk hoger. Oversteken van de Zeeweg werd al problematisch. Bij de aansluiting op de A9 zal dit nog veel erger worden. Er ontstaat dan een snelle korte directe verbinding van A9 naar de Egmonden. De opmerking van de gemeente naar aanleiding van een vraag over deze omleidingsroute: „Deze wegen (Vennewatereweg en Malevoort) lenen zich beter om het verkeer op te vangen dan de wegen in Egmond Binnen", stemt ons niet hoopvol. Wij vragen ons af waarom de gemeente nog niet in overleg is met Bergen om een afdoende oplossing voor het forensen- en kustverkeer richting de Egmonden te realise ren. Dit is door vorige college's toegezegd. Kortom, bewoners rond Vennewatereweg en Malevoort, het wordt tijd om in actie te komen. Werkgroep Het Malevoort, hetmalevoort@boterman.nl ven. Zelf hield zij enorm van volks liederen, met name uit Armenië, het geboorteland van haar ouders. In 1966 nam zij een heel album op met liedjes van de Beatles. Zij werd daarbij begeleid door strijkkwartet of blaaskwintet en klavecimbel. Op het programma staat eveneens muziek van Maurice Ravel en André Caplet én van de Nederlandse componist Ame Werkman. Uitvoerenden zijn: Sabine Wüthrich sopraan, Roel Stem fluit, Suzanne Dijkstra altviool, en Manja Smits harp. Het concert begint om 20.30 uur. De kerk is open om 20.00 uur. Voor losse kaarten bedraagt de prijs 15,- jongeren onder 25 jaar beta len 11,-. Bij de prijzen, die dank zij (sponsorbijdragen laag zijn, is een consumptie begrepen. U kimt bestellen via www.wittekerkheiloo. nl, of door te mailen naar info@wit- tekerkheiloo.nl, of door te bellen 06-45184525. HEILOO - In de drie zomermaan den is de Witte Kerk elke woens dag te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Op woensdag 25 jimi is Hans Stehouwer de organist. HEILOO - De collecte van het Epilepsiefonds heeft in Heiloo 2.555,44 opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactivi teiten, het organiseren van aan gepaste vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Hebt u de collectant gemist? Maak dan een bijdrage over op IBAN: NL83INGB 0000 2221 11 ten name van het Epilepsiefonds te Houten of sms EPILEPSIE naar 4333 (eenmalige gift van 2,-). HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt maandelijks een Opsteker aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, vereniging, stichting et cetera. Deze wordt verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand jimi gaat naar Ilse Nadort uit Heiloo voor haar expeditie/vrijwilli- gerewerk in Zuid-Afrika. U kunt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 in Heiloo op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zater dag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - De 300 stoelen die the ater De Beun telt, zijn er lang niet genoeg voor de debuterende, uit Heiloo afkomstige cabaretière Kirsten van Teijn. Vrijdagavond 27 februari 2015 staat zij in De Beun in Heiloo. Maar omdat er nu al meer dan 450 kaar ten voor haar zijn besteld, hebben de Vrienden van de Beun Kirsten bereid gevonden een extra voor stelling te geven. Deze vindt plaats in hetzelfde weekeinde, namelijk op zondagmiddag 1 maart om 14.00 uur. Nieuwe kansen dus om kaarten voor haar te bemachtigen! Iedereen die al kaarten voor de eer ste voorstelling heeft besteld, krijgt persoonlijk bericht of die bestelling kan worden gehonoreerd of dat ze overgeheveld wordt naar 1 maart, en wat te doen als u op die datum niet kimt of dan juist liever wilt dan op 27 februari. Een extra kans zit er helaas niet in voor andere voorstel lingen van de Vrienden van de Beun die intussen uitverkocht zijn; ook allemaal cabaret: Van der Laan Woe, Erik van Muiswinkel en Pieter Derks. Bijna uitverkocht zijn: Hans Dorrestijn, Jandino Asporaat en Powervrouwen. Maar er is heus nog keus genoeg, want het totale aantal voorstellingen van de Vrienden van de Beun is komend seizoen weer 24. Wel valt op dat cabaret bijzonder in trek is! Zoals bekend hebben donateurs (de Vrienden) voorrang bij de toewijzing van kaar ten. Deze voorrang geldt tot 1 juli. Vrienden die nog geen kaarten heb ben besteld, kunnen dat dus maar beter heel spoedig doen! Direct na 1 juli krijgen alle bestellers bericht over de toegewezen kaarten. Alle informatie en de bestelopties zijn te vinden op: www.vriendenvan- debeim.nl. Via de knop Contact op deze website kimt u vragen stellen. Dat kan ook via steunpunt@vrien- denvandebeun.nl. Onder de titel 'Bonjour, Adieu!' begint de serie op vrijdagavond 20 juni met een boeiend programma. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5