Meester Fred van basisschool De Brug met pensioen Benedictushof in teken van Pelgrimeren KleurFest op het Kleurenorkest Kinderen Timmerdorp Egmond wachten op post Kinderen Timmerdorp Egmond wachten op post Happy Sunday Toer van Bacchus Akersloot AMAK wandelt Muziek en poezie in slotkapel Programma Conquista AKERSLOOT - Motorclub A.M.C. Bacchus houdt zondag 6 juli de bekende 'Happy Sunday Toer'. De toer is ongeveer 160 kilome ter lang en loopt door Noord- Holland. Vindt u het leuk om ook eens een dagje te toeren? Dan kimt u zich inschrijven van 10.00 tot 12.00 uur bij café 't Voorom in Akersloot. De route is gemaakt voor de GPS (Garmin TomTom). Als u die niet heeft, kimt u altijd met een groepje meerijden. AKERSLOOT - AMAK houdt dins dag 8 juli weer een doordeweekse wandeling. De wandeling begint om 09.30 uur vanaf het kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor meer informatie kimt u terecht bij Gerard Kaptein, tel. 0251-311979 of Tini Krom, tel. 0251-312815. EGMOND - Ook deze zomer biedt de Slotkapel vier zondagavonden van muziek en poëzie. Dit jaar is het thema 'de reis'. Op 20 juli is het Ina Eilander met poëzie, Peter en Danielle Boven zang en Wirn Noteboom op piano. Op 3 augus tus is het Lies Sluis met poëzie, zang van Fernanda Martino en Wirn Noteboom op piano. Op 17 augustus: Map Blij leven met poëzie, Mabel Bruin op fluit en Jan Bruin op piano. Op 31 augus tus is er muziekpoëzie ensemble Achterom met Henk Engel, Hans v.d. Laan, Henk van Meege en Jan Tulp. Natuurarrangement: Ans Zwart. Het programma begint om 20.00 uur, deur open om 19.30 uur. De toegang is gratis. LIMMEN - Ben jij ook zo nieuws gierig naar wat er weer op het pro gramma staat van Conquista? Woensdag 2 juli van 14.00 tot 17.00 uur is er Club sport en spel op het veld. Deze middag kim je om 14.00 uur bij Conquista verzamelen en dan vertrekje gezamenlijk naar het koekoeksveld om een gezellige maar ook sportieve middag te bele ven. Daar zijn diverse spellen die gespeeld kimnen worden en maak je zelf een vlieger, die je meteen daarna kunt testen. Vrijdag 4 juli van 19.00 tot 23.00 is er open inloop bij Club X-tra XL. Zaterdagochtend 5 juli van 10.30 tot 12.00 uur is er een verrassingsoeh- tend. Zaterdag 5 juli van 19.00 tot 22.00 uur is er open inloop bij Club X-tra. Conquista is tijdens de zomerva kantie gesloten. Vanaf 20 augustus is Conquista weer geopend met een divers aanbod aan leuke activitei ten. Voor meer informatie kim je kijken op www.conquista.nl. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Lirnmen. EGMOND - Dit jaar staat het zomerthema in Benedictushof in het kader van Pelgrimeren. Aan pelgrims werd gevraagd hun mooiste pelgrimsfoto en -ver- haal in te sturen, met als resultaat een expositie die door pelgrims mede is vormgegeven. De expositie opent op 5 juli om 15.00 uur. Rond het thema worden daar naast velschillende activiteiten georganiseerd. Wilt u (mede)pelgrims ontmoe ten? Of heeft u vragen over het pelgrimeren? Om de week vindt in Benedictushof het Pelgrimscafé plaats, met lezingen door pel grims. Het eerste 'café' vindt plaats op 11 juli. Op 22 augustus neemt Simone Awhina u anderhalf uur lang mee op een pelgrimstocht in het Protestantse kerkje, naast de Abdij. U bent even die pelgrim op het bankje in de zon! Vind de Stilte tijdens een wan deling met Anky Floris op 11 en 25 juli en 8 augustus. Of doe mee met een workshop stembevrijding. Kijkt u op www.benedietushof. nl bij het cursusprogramma onder Zomerthema Pelgrimeren voor het actuele programma. De expositie Pelgrimeren is te zien van 5 juli tot en met 31 augus tus. Vrijdagmiddag vond het festival van het Kleurenorkest plaats buiten op het grasveld rondom de school. Aangeleverde foto LIMMEN - Zo op het einde van het schooljaar gebeurt er weinig meer in de klassen, toch? De midden/bovenbouw van het Kleurenorkest denkt daar anders over. Hun juf vertelde over het week endje Oerol op Terschelling dat ze had beleefd. Enthousiast vertelde ze wat een Festival is aan de kin deren. Spontaan ontstond toen het idee om zelf eens een Festival te organiseren met groep 5 en 6. Het doel is te inspireren en te creëren, aldus juf Marielle. Vrijdagmiddag vond het plaats buiten op het mime grasveld rondom de school. De Festival-managers hebben het ter rein afgezet, festivalbandjes, pos ters en uitnodigingen zijn allemaal zelf gemaakt. Uiteindelijk is de test een beetje uit de hand gelopen en werd het een geweldige middag! Als acts op het festivalterrein versche nen een trampo-show, Matteo met een heel dmmstel en Mette met de gitaar. Ook waren er bouwwerken van Lego te bewonderen, werd er een toneelstuk opgevoerd en kon den kinderen meedoen met een quiz. Om 13.30 uur werd het festival officieel geopend met het doorknip pen van een lint. Vervolgens kon den alle kinderen genieten van het gevarieerde aanbod. En de juf? Die was uiteraard supertrots op deze kanjers! AKERSLOOT - In Akersloot op basisschool De Brug is het afscheid van meester Fred gevierd. Meester Fred gaat na 37 jaar met pensioen. Groep 6 van meester Fred was al weken bezig met de voorberei dingen voor het afscheid. De dag begon met een gezellige puzzeltoeht door het doip. Ondeiweg moesten er allerlei opdrachten uitgevoerd worden. Bij terugkomst op school moest meester Fred een door de kinderen gemaakte pinata stukslaan om zijn afscheidscadeau te vinden. Vervolgens stond er in het lokaal van groep 6 een high tea klaar. De kinderen hadden de dag voor het afscheidsfeest met hulp van oudere op school allerlei lekkernijen gemaakt. Aan het eind van de ochtend werd meester Fred op het school plein door alle leerlingen van de school toegezongen. De kinderen stonden opgesteld in kringen en liepen in cirkels rond. Dit had te maken met de volksdanslessen die meester Fred altijd met veel plezier gaf. Na schooltijd was er een recep tie waar ouders meester Fred kwa men bedanken en hem het beste kwamen wensen voor de komende vrije tijd die hij mag gaan invullen. 's Middags was er een gezellig samenzijn met collega's. De dag werd afgesloten met een diner waarbij ook collega's van de afgelo pen 37 schooljaren aanwezig waren. Meester Fred werd op het schoolplein door alle leerlingen van de school toegezongen. Aangeleverde foto EGMOND - Timmerdorp Egmond aan den Hoef begint aanstaande maandag 7 juli weer. Traditioneel wordt er bij iedere hut een prachtige brie venbus gemaakt. Omdat de kinderen die meedoen zo hard werken aan Timmerdorp, vraagt de organisatie aan oudere, opa's en oma's en overige familie om him (klein) kind te verrassen met post. Het adres waar u de post naar toe kunt sturen is: Timmerdorp, p/a Pr Marijkelaan 1, 1934 EA in Egmond aan den Hoef. De kinderen hopen op vele kaarten, zodat de hutten behangen kimnen worden met uw kaarten. De kinderen van Timmerdorp hopen op vele kaarten, zodat de hutten behangen kunnen worden met uw kaarten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 14