Karlijn Koops uit Heiloo vertrekt naar Kenia Laatste PCC actie voor Stichting Karibu Tanzania E Nationale Veteranendag leeft ook in Heiloo Zomerkranten OKTERS DIENSTEN Kermis Heiloo begint met clown Desalles 2 JULI 2014 HEILOO - De 17-jarige Karlijn Koops uit Heiloo vertrekt don derdag 3 juli naar Kenia met Millennium Travels. Karlijn: „We gaan daar naar een school in de sloppenwijk Kibera in Nairobi. De reizen zijn speciaal voor jongeren en gebonden aan een van de acht millenniumdoelen. Die van ons is het doel om ondeiwijs voor iedereen toegankelijk te maken." 2015 zou het jaar moeten zijn waarin de acht millenniumdoelen worden gehaald. Deze zijn in 2000 opgesteld door lidstaten van de Verenigde Naties en vormen samen een oplossing voor grote wereld problemen als honger, armoede en ongelijke rechten. Helaas wor den waarschijnlijk niet alle doelen voor 2015 gerealiseerd. Om de doe len onder de aandacht te houden, organiseert Timu Kota Millennium Travels. Met deze reizen wil de organisa tie jongeren bewust maken van de millenniumdoelen en wat zij kun nen doen voor een betere wereld. In elke reis staat een van de doelen centraal. Karlijn: „Samen met andere jon geren geef ik workshops in een meisjesschool in de enorme slop penwijk Kibera. Zij zullen ook aan ons laten zien wat hen in het dagelijks leven bezighoudt, zodat we elkaar goed kunnen begrij pen. Daarnaast bezoeken we de Nederlandse ambassade en gaan we naar vrouwen die sieraden maken voor stichting Return to Sender." Kenia is de afgelopen periode niet positief in het nieuws geweest. Aanslagen, meestal gepleegd door de groepering Al-Shabaab, maken het voor Karlijn spannend om er heen te gaan: „We zullen daarom extra waakzaam moeten zijn, niet met openbaar vervoer reizen en niet naar drukke markten of winkelcen tra gaan. Desondanks kijk ik ontzet tend uit naar deze interessante reis. Het is belangrijk om de millenni umdoelen, ook na 2015, niet uit het oog te verliezen, want we zullen ons samen moeten inzetten voor een betere wereld." HEILOO - Na vijf jaar acties voor een project van Stichting Karibu-Tanzania werd maandag 30 juni in PCC Heiloo de vijfde en tevens laatste cheque uitge reikt. De cheque is de opbrengst van allerlei inzamelingsacties en de in april gehouden actiedag door leer lingen van PCC. Ton Heijne, voorzitter van de raad van bestuur van het PCC, overhandigde aan Hendrik Mgina (15 jaar oud, geboren en getogen in Tanzania en afgevaardigde namens de Mundindi-school in Tanzania) een prachtige cheque ter waarde van 30.164,38. Dit gebeurde in het bijzijn van de leerlingen van ID en Ton Teunissen van Stichting Karibu-Tanzania. In vijf jaar tijd hebben leerlingen van het PCC 156.154,01 ingeza meld, waarmee al vier slaapzalen voor leerlingen van deze middel bare school in Tanzania zijn gerea liseerd. Het bedrag is door organisa tie Wilde Ganzen met 55% verhoogd tot een totaalbedrag van circa 250.000,-. Ton Teimissen: „Dit is voor Tanzaniaanse begrippen enorm veel geld!" Geld waarmee volgens hem de komende jaren nog meer slaapzalen voor jongens en meisjes kunnen worden gebouwd. Die zijn nodig omdat leerlingen andere dagelijks grote afstanden moeten afleggen om naar de mid delbare school te kunnen gaan. De slaapzalen in de veilige omgeving van de school dragen ertoe bij dat middelbaar ondeiwijs toegankelij ker wordt voor meer Tanzaniaanse jongeren, www.karibu-tanzania.nl. In het PCC Heiloo werd afgelopen maandag de vijfde en tevens laatste cheque voor een project van Stichting Karibu Tanzania uitgereikt. Foto: Carolien Breed HEILOO - De nationale veteranendag van afgelopen zaterdag 28 juni leefde ook in Heiloo. Oud veteranen stonden in uniform te wachten op de trein richting Den Haag. Op de foto staat onder ande re oud-veteraan Joop Smeets samen met zijn zoon Frank uit Curasao. Frank liep dit jaar voor het eerst mee. Foto: Ricardo Marcker De 17-jarige Karlijn Koops vertrekt donderdag 3 juli naar Kenia. Karlijn „We zullen ons samen moeten inzetten voor een betere wereld." Ingezonden foto I CHEQUE fmrmi De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f Pruning. N Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie Merel de Koning is (bij afwezigheid van Marsha Bakker) te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Vanwege de komende zomerperi ode, waarin er een terugloop is in zowel advertenties als nieuwsbe richten, wordt de Uitkijkpost met wisselpagina's gemaakt. Hierdoor ziet de Uitkijkpost er wellicht iets andere uit dan u van ons gewend bent. Uiteraard doen wij ons uiterste best om ook in de zomer maanden een goede krant te blijven leveren en de Uitkijkpost te vullen met mooie foto's, inte ressante nieuwsitems en aantrek kelijke advertentiepagina's! Team Uitkijkpost Volg de Uitkijkpost ook op Praktijk DOKTER DE HAAN is i.v.m. vakantie GESLOTEN van 26 juli t/m 17 augustus 2014 VOOR WAARNEMING: DOKTER F. A. POELAKKER tel.: 072-5330077 HEILOO - De jaarlijkse kermis van Heiloo aan de Omloop begint donderdag 3 juli met een optreden van clown Desalles. De kermis, die tot en met zondag 6 juli duurt, biedt meer dan twintig attracties voor alle leeftijden. De traditionele kermistent komt weer op de Heerenweg te staan, waar wordt gezorgd voor sfeer en dorstlessers. In de kroegen kunt u genieten van live muziek. De kermis gaat donderdag en vrijdag om 14.00 uur open en zaterdag en zondag om 13.30 uur. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 4