Van der Laken Lichtadvies 'Houtarts' onderzoekt gebreken van de Witte Kerk BEDRIJF BELICHT 6 INGEZONDEN BRIEVEN Geen bezoekj'es aan de gangbare supermarkt Ben ik echt de enige? Nieuwe zorginstelling Openstelling van de Witte Kerk Woensdag Jaarmarkt Heiloo Opkikkertj'e van kringloopwinkel Keer op Keer Vakantieverkoop bij' Bibliotheek Heiloo In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Bas en Hanneke van der Laken, Van der Veldenstraat 7, 1851 HS Heiloo, tel. 072-5323030, www.vanderlakenlichtadvies.nl, e-mail: vdlaken.lichtadvies@tip.nl. HEILOO - Een mooi interieur is pas echt af met lampen die goed op elkaar afgestemd zijn zodat de ruimte optimaal wordt verlicht. Van der Laken Lichtadvies (achter winkelhof 't Loo) is al 15 jaar het adres voor het vinden van de juiste verlichting voor uw woning of bedrijf. „Maar mensen ktmnen gerust ook gewoon even de winkel binnen lopen voor een technische vraag, bijvoorbeeld over een storing bij een lamp die ze thuis hebben, een reparatie of zich informeren over de mogelijkheden van led-verlichting. Naast een goed advies in onze winkel geven wij ook vrijblijvend lichtadvies bij u thuis. Want een mooi en goed uitgedacht lichtplan is ook mogelijk voor mensen met een kleinere portemonnee!" Aldus Hanneke van der Laken, die samen met haar man Bas het bedrijf Van der Laken Lichtadvies runt. Bas is van huis uit elektrotechnicus en heeft zich gespecialiseerd in verlichting. Met zijn brede vakkennis en ervaring kan elk lichtplan van A tot Z op maat worden verzorgd en uit gevoerd, inclusief het meedenken over de manier van schakelen van de verlichting. Hanneke en Bas hebben vóór Heiloo vijf jaar in Woerden een ver gelijkbare winkel in verlichting gehad, maar ze wilden 15 jaar geleden graag terug naar het dorp waar beiden zijn opgegroeid. Een grote stap, want in Woerden lieten ze een goeddraaiende zaak achter. Vertrouwend op hun brede expertise als het gaat om verlichting en alles wat daarmee samenhangt, zijn ze in Heiloo 'opnieuw' begonnen. Met hetzelfde con cept als in Woerden; elk interieur komt beter tot zijn recht met mooie en goed gekozen verlichting gebaseerd op een goed lichtplan. „De meer waarde van goede verlichting, passend bij iemands persoonlijke voor keur en eisen, is iets wat je eigenlijk alleen maar kunt ervaren na een persoonlijk lichtadvies." Van der Laken Lichtadvies komt dan ook aan huis om de situatie en de wensen op te nemen. Van daaruit wordt in samenspraak met de klant een lichtplan uitgewerkt. In geval van nieuw bouw of verbouw kunnen bijvoorbeeld meteen de lichtpunten naar wens worden aangepast. Pas dan wordt gekeken met welke lampen het plan kan worden ingevuld. Indien gewenst kan Van der Laken Lichtadvies de complete montage verzorgen; snel en vakkundig zodat lampen mooi tot uiting komen. De winkel toont een uitgebreide collectie lampen van kwaliteitsmer ken die zowel mooi als fimctioneel zijn. De specialisten bij Van der Laken weten voor welk effect een bepaalde lamp in een ruimte kan zor gen. „Verlichting is heel persoonlijk en bepalend voor de uitstraling van een interieur." Van der Laken Lichtadvies helpt met een eerlijk advies en zoekt naar de beste match van lichtsoorten in huis! HEILOO - De Witte Kerk zal binnen afzienbare tijd moeten worden gerestaureerd wil ook ons nageslacht van dit beeld merk van Heiloo kunnen blijven genieten. Dankzij consequent onderhoud door de eigenaar, de Protestantse Kerk, is het gebouw na 50 jaar nog altijd redelijk in conditie. Maar de restauratie van 1964-1966 begint uitgewerkt te raken. Voorafgaand aan deze operatie moet worden nagegaan wat de zwakke onderde len zijn, van het exterieur en van het interieur. Is sprake van houtaantas ting door insecten of zwam, in welke staat verkeren de dak pannen en het metselwerk? Dat alles zal onderzoek moeten uit wijzen. Inmiddels is het bedrijf Van Lierop uit Heerhugowaard begonnen aan het houtonderzoek. Van Lierop is een bureau voor houtinspectie adviseur voor hou therstel en conservering, ofwel: houtarts. Na de zomer volgt een grootscheepse financiële actie om restauratie van dit Rijksmonument (sinds 1965) mogelijk te maken. Een breed samengestelde commissie bereidt deze actie voor onder het motto: de Witte Kerk is van ons alle maal. De Witte Kerk moet worden gerestaureerd. Foto: Gerben van der Meuten Wat fijn, een biologische super markt in Heiloo. Ik werd er vro lijk van toen ik het bericht in de Uitkijkpost las. Dat betekent geen bezoekjes meer aan een gangbare supermarkt, met schappen vol met plofkippen, mishandelde paarden- kroketten, slavenchocola en gif aardbeien. Maar alleen nog bezoek jes aan een eerlijke en gezonde supermarkt. Ik hoop dat vele dorpsgenoten er net zo over denken als ik. Paulien Edixhoven, Heiloo Na een drukke en stressvolle werk dag rijd ik terug richting Heiloo. De temperatuurwijzer in de auto laat 20 graden zien. Half zeven kom ik aan bij het Baafje, juist op tijd voor een half uurtje ontspanning. Een vriendelijke begroeting, tempe ratuur water 24.9 C wijst het bordje naast de badjuffrouw. Richting het zwembad lopend merk ik dat er helemaal niemand is! Het water ligt er prima bijgeen wind en een laag staande zon. Je waant je in Zuid Frankrijk, nergens is een zwembad zo mooi gelegen als hier in Heiloo. Ik duik erin en trek mijn baantjes. Een stamgast arriveert ook nog en legt het geheel vast op de gevoelige plaat. Na 25 minuten stap ik uit het water. Fris en fruitig, de dag achter mij latend, ga ik de avond tegemoet. Ongelooflijk, je leest overal dat mensen druk zijn op hun werk, stress ervaren. Ben ik echt de enige die dat van mij afschudt door te zwemmen? Heeft niemand daar behoefte aan of weet men het niet? Onlangs sprak ik een man in ons zwembad, die nu 10 jaar in Heiloo woont maar pas na 3 jaar ons mooie zwembad had ontdekt. Nu wil hij eigenlijk niet eens meer op vakan tie, vertelde hij mij.Dus werkende mensen, probeer het eens, eind van de dag baantjes trekken in ons Baafje, het werkt Annemiek Rijneveld, Heiloo Het Baafje is op werkdagen open tot 19.00 uur. Op de Kennemerstraatweg tegen over het hoofdgebouw van de GGZ wordt al enige tijd een nieuwe zorginstelling gebouwd.Ter plaatse zijn in beide richtingen de verkeers borden J16 (Werk in uitvoering) en Al-30 (Maximumsnelheid 30 km/h) geplaatst. Geheel terecht op de momenten dat men daar doorde weeks overdag aan het werk is en er bouwverkeer in- en uitrijdt. Echter waarom blijven deze borden daar ook 's avonds, 's nachts en in het weekend staan, als het niet nodig is om langzamer te rijden? Ik zie werkelijk geen enkele auto mobilist vaart minderen op de tij den dat er niet wordt gewerkt. Het lijkt mij een kleine moeite om aan het eind van de werkdag de ver keersborden even af te hoezen, en de volgende werkdag vóór de start van de werkzaamheden de hoezen weer te verwijderen. J.F. (Han) van Wijk, Heiloo Annemiek trekt een paar baantjes in zwembad het Baafje om bij te komen van een drukke dag op het werk. ingezonden foto HEILOO - In de drie zomermaan den is de Witte Kerk elke woens dag te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Op woensdag 9 juli is de organist Jan Visser. HEILOO - Vandaag (woensdag 2 juli) is de traditioneel langste Jaarmarkt van Noord-Holland. De jaarmarkt vindt van 10.00 uur tot 17.00 uur plaats en strekt zich uit over de Heerenweg in het centrum van Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand juli gaat naar Stichting Proninos. Deze stichting geeft kinderen in Ethiopië, Peru en Kenia sociale educatie. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op vrijdag 4 juli haar maandelijkse verkoop. Alle door de bibliotheek afge schreven materialen worden aangeboden. U vindt niet alleen romans, infor matieve boeken en jeugdboeken bij deze verkoop maar ook cd's, dvd's, grote letterboeken, bun dels tijdschriften en heel veel bladmuziek. De verkoop wordt gehouden van 15.00 tot 19.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 6