Geen referendum Ook baby's thuis bij Forte Kinderopvang VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Huidzorg Heiloo Once Again sluit zijn deuren 7 INGEZONDEN MEDEDELING oolisH^eiosbiuH Burgerparticipatie Structuurvisie 2030 Kostendekkende huren van tafel Tenslotte vermeld ik nog: 2 JULI 2014 HEILOO - Bij kinderdagverblijf De Vogeltuin van Forte Kinderopvang voelen ook baby's zich helemaal thuis. Met veel persoonlijke aandacht en zorg van vaste medewerkers voelen zij zich geborgen en vertrouwd. Bij de opvang van baby's staan rust en regelmaat binnen het vaste dagritme van thuis centraal. Daarnaast is er bij De Vogeltuin veel ruimte voor ontwikke ling. Op allerlei manieren worden de zintuigen van de kinderen geprikkeld, zodat zij spelenderwijs de wereld om zich heen leren kennen door te ruiken, voelen, zien, proeven en horen. Dit gebeurt door middel van actieve work shops, maar ook binnen de speciaal ingerichte babyruimtes. Deze sluiten aan op de speelse belevingswereld van de kinderen, maar ook bij de knusse huiselijkheid van De Vogeltuin zelf. Pedagogisch geschoolde medewerkers zorgen voor individuele begeleiding, en een veilige omgeving waarin baby's zich prettig voelen. De Vogeltuin, onderdeel van Forte Kinderopvang, heeft geen winstoogmerk. Kijk op www.fortekinderopvang.nl of bel 0251-658058. HEILOO - Bijna 2.5 jaar geleden opende Marlies Geldof haar praktijk voor huidtherapie en laserontharing 'Huidzorg Heiloo' in gezondheidscentrum de Strandwal op het mooie Willibrordusterrein. In deze periode is duide lijk gebleken dat er grote vraag is naar huidtherapeutische behandelingen. De medische insteek van de Huidtherapeut is iets waar mensen vaak naar op zoek zijn. Het is prachtig om te zien hoe patiënten hun zelfvertrouwen terug kimnen krijgen door bijvoorbeeld een acnebehandeling of ontharings- laserbehandeling in het gezicht. Huidzorg Heiloo vult een gat in de markt en Marlies kijkt dan ook met alle tevredenheid terug op de afgelopen twee jaar. De Huidtherapeut is vrij toegankelijk en er is geen verwijzing nodig voor het eerste vrijblijvende consultgesprek. Marlies legt u tijdens zo'n gesprek graag uit wat de mogelijkheden zijn voor uw huid en of u recht heeft op een ver goeding. Zie voor meer informatie: www.huidzorgheiloo.nl of bel met 072- 5334759. HEILOO - Na dertien jaar actief te zijn geweest in de tweedehandskleding, hebben de eigenaressen Jolande en Kitty besloten definitief him winkel aan de heerenweg te sluiten. De concurrentie van internet en niet te vergeten de aanwezigheid van 3 kringloopwinkels in Heiloo, maakte een verantwoorde bedrijfsvoering onmogelijk. In de loop der jaren hebben Kitty en Jolande een leuke klantenkring opgebouwd en waren altijd in voor een praatje en een deskundig advies. Nu is het moment gekomen voor beiden om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Tot en met 29 augustus bent u nog van harte welkom in de zaak aan de Heerenweg 252. Laat die kans niet voorbij gaan want de komende weken zijn er tal van acties en spectaculaire aanbiedin gen. Openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 17.00 uur. Klanten die bij Once Again nog kleding (of andere) in consignatie heb ben ingebracht, worden vriendelijk verzocht om deze op te halen voor 20 augustus (daarna vervallen alle rechten). Vrijdag 29 augustus is de laatste dag van Once Again en dan zijn alle trouwe klanten van harte welkom op de afscheidsborrel tussen 16.00 en 19.00 uur. Er werd nu en dan stevig gekift in de verga dering van de gemeenteraad maandagavond 30 juni. Tussen personen wel te verstaan. Hans van Halem (D66) erger de zich aan Dick Bergmans (Heiloo-2000). Bergmans erger de zich aan Willem Gomes (NCPN) en Ellen Las van Bennekom (WD) wond zich op over Elly Meriwani (D66). Omdat dit over en weer ging, was de discussie soms weinig verheffend. Maar laat ons de zakelijke kem zichtbaar hou den. De beide fractievoorzitters Van Halem en Bergmans bots ten niet voor het eerst in deze nog maar korte collegeperiode over het onderwerp referen dum. De gemeente Heiloo kent nog geen referendum, maar deze twee partijen, D66 en Heiloo-2000, berijden dit onder werp al vele jaren als weinig minder dan een stokpaard. In de vorige collegeperiode werkten de twee partijen nauw samen en vormden zij de hoofdmoot van de coalitie. Het is er toen niet van gekomen om Heiloo aan een referendumverorde ning te helpen. Na de gemeen teraadsverkiezing van maart dit jaar heeft Heiloo-2000 met D66 gebroken (aanleiding: een wethouderekandidaat van bui ten Heiloo) en dat heeft kwaad bloed gezet. D66 is oppositie partij geworden, net als PvdA en NCPN, en deze drie partijen vonden elkaar binnen de kort ste keren over het onderwerp referendum. Bij Willem Gomes (NCPN) was het motief dat er dan wellicht alsnog op korte termijn een uitspraak van de bevolking uitgelokt zou kunnen worden over de A9-aansluiting (waar hij faliekant tegen is), bij de andere twee partijen speelt dit minder openlijk, maar zij staan zeker ook niet te springen om die aansluiting. En zo presenteerde de gezamenlijke oppositie deze maandagavond een motie om in Heiloo op korte termijn te komen tot een referendumver ordening. Heiloo-2000 werd door de oppositie met zijn eigen stokpaard om de oren gesla gen. Maar Dick Bergmans van Heiloo-2000 gaf niet thuis en dat stoorde Hans van Halem van D66 behoorlijk. De heren gingen elkaar flink te lijf, in woorden en in het beschaafde weliswaar, maar de nijd was goed voelbaar. Bergmans stelde zich achter het betoog dat burgemeester Hans Romeyn namens het college hierover hield, namelijk dat het college een jaar de tijd wilde nemen om een goed overzicht te maken van alle mogelijke verbeteringen op het terrein van de burgerparticipatie en dat daarbij een referendum als een van de mogelijkheden zou kimnen worden opgenomen. Aanbieding aan de raad van zo'n beleidsstuk zou echter niet eerder te veiwachten zijn dan rond de zomer van 2015! Zeer teleurstellend uiteraard voor de oppositie, maar meer zat er deze avond niet in, want toen het op stemmen aankwam, bleken de gelederen van de coalitie van Heiloo-2000, WD en CDA gesloten (12 stemmen) en had de oppo sitie van D66, PvdA en NCPN het nakijken (7 stemmen). Als dames gaan kiften, kan de botsing nog veel venijni ger uitvallen. Dat bleek ook in het debat tussen de dames Las van Bennekom van de WD en Meriwani van D66. Aan de orde was het concept voor de nieuwe Structuurvisie 2030, een toekomstvisie over ruimtelijke ontwikkelingen in Heiloo, die hierna ter inzage wordt gelegd voor de bevolking en waarover op maandag 25 augustus een inloopavond wordt gehouden (en dan kan de visie later dit jaar door de gemeenteraad defi nitief vastgesteld worden). Elly Meriwani gaf in deze raadsver gadering zeer uitgebreid com mentaar op de Structuurvisie en dat vond Ellen Las van Bennekom absoluut niet kun nen omdat daarvoor uitgebreid gelegenheid was geweest in diverse voorbereidende (com missievergaderingen. Op de felle bewoordingen van Las van Bennekom reageerde Meriwani (onder meer) door haar oppo nent nu eens niet bij de dubbele achternaam te noemen, maar die te verkorten tot 'n enkele achternaam, waarop de ander boos reageerde. Liever citeer ik enkele zinnen uit de samenvat ting die in de inleiding van de Structuurvisie 2030 staat: 'Om het doipse karakter van Heiloo te behouden, zal de bevolkings omvang niet groter moeten wor den dan circa 25.000 inwoners. Om het voorzieningenniveau op peil te houden mag het inwo nereaantal niet veel kleiner wor den dan circa 23.000 inwoners. Voor een levendig doip wordt een evenwichtige bevolkingsop bouw nagestreefd: 1/3 jongeren tot ongeveer 18 jaar, 1/3 volwas senen tot de pensioenleeftijd en 1/3 gepensioneerden.' Een belangrijk onder werp vormde agendapimt 13: Vaststelling algemeen belang maatschappelijk vastgoed. Hierbij ging het met name om de welzijnsaccommodaties van de gemeente, die eigendom zijn van de gemeente en beheerd worden door stichtingen, denk aan de bibliotheek, de muziek school, het Trefpunt en theater De Beim, maar ook de vereni ging Oud Heiloo, de wijkgebou- wen Ypsalon en het Oosthonk, het Bmnogebouw (van BukBuk en Tendenz), het scouting- gebouw van de Rurik en de lokalen in de Hofdijkschool die verhuurd worden aan de Hobbyfarm en de amateur- Koelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. schilders van Tintoretto. De gemeente verhuurt deze gebou wen in het algemeen voor een klein, soms zelfs symbolisch bedrag. Het vorige college was er veel aan gelegen om serieu ze, kostendekkende huren bij de gebruikende stichtingen in rekening te brengen. Volledig uitgewerkte vooretellen hier voor met forse huurverhogin gen werden met de stichtin gen besproken, maar stuitten op grote weerstand, want de gebruikende stichtingen zouden deze huurverhogingen moeten doorberekenen aan hun leden en bezoekers en vreesden het ergste. Dit nieuwe accommo- datiebeleid werd voor het oude college niets minder dan een hoofdpijndossier. Het nieuwe college had hier geen zin meer in en verlegde de koers volle dig. Hiervoor is een bepaling in de zogenaamde Wet Markt en Overheid gebruikt, die luidt dat de gemeente kan afzien van integrale huurprij sberekening als het gaat om activiteiten die verricht worden in het algemeen belang. Alle zojuist genoemde accommodaties vallen hier nu onder, en dit geldt bovendien in de sportsfeer voor sporthal Het Vennewater, de drie gemeente lijke gymzalen en de velden van HSV, De Foresters, de Terriërs, Double Stars en Trias. Op de valreep zijn ook de peuterspeel zalen hier nog bij opgenomen. De gemeenteraad stemde maan dagavond in met deze beleids wijziging. Verantwoordelijk wethouder Fred Dellemijn (Heiloo-2000) maakte nog wel duidelijk dat huurverhogingen voor de toekomst niet geheel van de baan zijn en dat hij nog terug zou komen met 'integraal accommodatiebeleid', maar nu dus even niet. dat de gemeenteraad schrok van bedragen voor exter ne inhuur van personeel voor het ingenieurebureau van de gemeente, teiwijl daar zojuist een zeer forse ontslagronde heeft plaatsgevonden; en dat de botsing tussen Dick Bergmans (Heiloo-2000) en Willem Gomes (NCPN) ging over brieven die over en weer waren gestuurd en waar geen antwoord op gekomen was en ook over moties die laat waren ingediend, zodat er geen tijd meer was voor zorgvuldig lezen of overleg. Over en weer werd een woord in de mond geno men dat van voorzitter Romeyn moest worden teruggeno men. Daarvoor in de plaats zei Bergmans dat Gomes 'met twee maten meet en daar kan ik heel slecht tegen'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7