Opnieuw recordaantal deelnemers Uit&Zo Tom van Rossum wint verhalenfestival GGZ Joep Brouwer bedenkt TomCrunch 3 Drukbezochte Jaarmarkt Heiloo Foto kat en muis wint fotoproject GGZ k 9 JULI 2014 HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op zaterdag 6 september van 11.00 tot 16.00 uur, voor de twintigste keer Uit&Zo Heiloo. Dit jaar heeft dit evenement weer meer deelnemers en optredens dan ooit. Bijna tachtig instellingen en organisaties op het terrein van sport, educatie en cultuur laten zien wat zij de inwoners van Heiloo het komende seizoen te bieden hebben. De meesten hebben een informatie- kraam, anderen treden op op één van de twee podia. Sommigen doen beide. Ook voor de kinderen is er weer genoeg te beleven, zoals knut selen, trampoline springen en tafel tennis. Uit&Zo Heiloo is een gezellig en informatief evenement voor jong en oud. Dé plek om je snel en vrij blijvend te laten informeren over de veelheid aan activiteiten, waar je het komende seizoen aan deel kunt nemen. Ook de Uitkijkpost besteedt aandacht aan dit evenement in de Uit&Zo special op woensdag 3 sep tember. Hierin staat onder andere een plattegrond en de lijst met deelnemers. Deelnemers aan de Uit&Zo kimnen him vereniging of organisatie extra onder de aandacht brengen met tekst en foto. Kosten voor redactie in deze special zijn voor de deelnemers 100,- voor 250 woorden, of 150 woorden met foto. Daarnaast kunt u ook kiezen voor 150 woorden zonder foto, kosten 65,-. Alles is ex btw. Meer informatie en een overzicht van alle deelnemers vindt u op www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Op het terrein van de GGZ werd zondag 29 juni het winnende verhaal van het ver halenfestival bekendgemaakt. Het festival had als thema 'Verbinding' en werd gewon nen door Tom van Rossum uit Heerhugowaard. Het verhalenfestival werd georganiseerd door stichting De Buitenkans en vond plaats tijdens de welbezochte Kunst6daagse. De ingezonden verhalen bestonden uit een mengelmoes van realiteit en fantasie. Ook konden de deelne mers poëzie inzenden. Zowel cliën ten van de GGZ als mensen uit de omgeving konden meedoen aan de wedstrijd. Het winnende verhaal van Tom van Rossum wordt volgende week in de Uitkijkpost gepubliceerd. HEILOO - Een lint van kramen vulde de Heerenweg en het Looplein op woensdag 2 juli. En drommen mensen slenterden gezellig langs een grote verscheidenheid aan boeken, curiosa, kleding, speelgoed, schoenen, tassen, stroopwafels, suikerspinnen, woondecoraties, aardbeien et cetera; je kunt het zo gek niet noemen of het was te koop. Ook standwerkers konden natuurlijk niet ontbreken en voor de beste pannen, schoonmaakmiddelen, allessnijders en andere handige producten moest u natuurlijk op deze markt zijn! De jaarmarkt van Heiloo staat met bijna 200 kramen, verspreid over bijna twee kilometer, bekend als de langste jaarmarkt van Noord-Holland en trekt al jaren veel bezoekers uit de hele regio. Foto: Carolien Breed HEILOO - Joep Brouwer, tot zijn 13e woonachtig in Heiloo, is vierdejaars student aan de Hogeschool van Amsterdam in de richting Product Design. Hij dingt met de TomCrunch, een makkelijk eetbare versie van de tompouce, mee om de publieks prijs in de jaarlijks gehouden HEMA ontwerpwedstrijd. Een half jaar geleden kreeg Joep met een groepje medestudenten van school de opdracht om, in het kader van de minor 'De kimst van het reproduceren', een product te bedenken voor de HEMA ontwerp wedstrijd. „HEMA heeft tal van iconische producten in het assorti ment, zoals de Jip en Janneke arti kelen, de rookworst, enzovoort. Ik richtte me op de eetbaarheid van de tompouce, die dit jaar 150 jaar bestaat. Er worden in Nederland jaarlijks zo'n 16 miljoen tompouees gegeten. De grote vraag bij velen blijft: Hoe eet je een tompouce met een vorkje, zonder dat het gebakje helemaal geplet wordt? Mijn eerste ingeving was om een handig vorkje te ontweipen. Maar dat werd niets. Dus concentreerde ik me vervol gens op de toplaag." Joep experi menteerde thuis met een toplaag van geeraneht bladerdeeg waarin hij een paar geheime ingrediënten verwerkte. Toen hij eindelijk tevre den over het resultaat was, belde hij naar HEMA en werd uitgenodigd in een proefbakkerij in Almere om de proef op de som te nemen met de echte basisingrediënten. Want aan de smaak mag niet getornd worden. De bakkers reageerden enthousiast. En met Joep hebben zo'n 370 deelnemers uit heel Nederland zich op de HEMA ontweip wedstrijd gestort; de opdracht was iets te bedenken dat 'koken en tafelen lek ker, makkelijk en mooier maakt'. Een vakjury heeft inmiddels drie winnaars gekozen; Joep heeft met zijn TomCrunch reeds een eervolle vermelding gekregen. Nu zit hij in de race voor de publieksprijs. Als Joep die wint, is dat wellicht een mooie start van een carrière als product designer (zijn portfolio is te zien op www.joepb.nl. Nog tot 16 juli kan iedereen via http://hemaont- werpwedstrijd.nl/ een stem uitbren gen op de TomCrunch van Joep. Degenen die op het winnende ont werp hebben gestemd, maken kans op een van de 25 HEMA cadeaubon nen ter waarde van 25 euro. HEILOO - Tegelijkertijd met het verhalenfestival vond de prijs uitreiking van het fotoproject van de GGZ plaats. Ellen van Wel won deze wedstrijd met haar foto Kat en Muis. Het project werd georganiseerd door stichting De Buitenkans en vond plaats op 29 juni tijdens de Kunst6daagse. Het project had, net zoals het verhalenfestival, als thema 'Verbinding'. Deze verbinding mocht door de deelnemers verbeeld worden in maximaal vijf foto's. De vijftien beste inzendingen werden tijdens de Kunst6daagse geëx poseerd. Op de foto is de winnenden foto van Ellen van Wel te zien. Foto: Peter Bijkerk De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos x offset rotatiepers, de milieu- \.iiii,.t[K vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie Merel de Koning (tijdelijke vervanging Marsha Bakker) is te bereiken op maan dag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden schoolvakantieperiode: Vanaf maandag 7 juli tot en met vrijdag 15 augustus zijn de openingstijden als volgt: Maandagen dinsdag van 8-17 uur Woensdag van 9-12 uur Woensdagmiddag, donderdag en vrijdag GESLOTEN. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op ^"Ams/er Oud-Heilooër Joep Brouwer (hier in Hema Heiloo) droomt bijna van tompouees. Hij dingt met de TomCrunch, een variant met een makkelijk eetbare toplaag, mee om de publieksprijs in de jaarlijks gehouden HEMA ontwerpwedstrijd. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3