Cato schenkt vlecht aan Stichting Haarwensen Oud-Heiloose Manon Meijer debuteert met fantasyroman Zomeractiviteiten Bibliotheek Heiloo Openstelling Witte Kerk Jorien Voogt Rode Kruis bedankt inwoners Heiloo Feestelijke jaarafsluiting verkeersbrigadiers Radboudschool en Springschans Eindmusical Elckerlyc spat van het podium 9 JULI 2014 De 9-jarige Cato schenkt enn mooie lange vlecht aan Stichting Haarwensen Foto: Carolien Breed HEILOO - In de drie zomermaan den is de Witte Kerk elke woens dag te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Op woensdag 16 juli is de organist A.L. Westers. HEILOO - Oud-plaatsgenote Jorien Voogt is afgestudeerd als editor (lichting 2014) aan de Nederlandse Film- en Televisie Academie te Amsterdam met o.a. de film Fernweh, bekroond met de KNFprijs voor de beste filrn- academieproductie 2014. HEILOO - De jaarlijkse collecte van het Rode Kruis vond 16 tot en met 21 juni plaats. De collecte heeft 7.179,23 opgebracht. Het opgehaalde bedrag gaat geheel naar de lokale activiteiten in Heiloo. „Een prachtig resul taat", vindt Erik Smits, voorzit ter van het Rode Kruis Heiloo. Collectecoördinator Meike de Vos bedankt alle wijkcoördinatoren en collectanten voor het enthou siasme waarmee zij zich ook dit jaar weer voor het Rode Kruis hebben ingezet. En natuurlijk alle inwoners van Heiloo die een bij drage voor de lokale activiteiten van Rode Kruis Heiloo gaven HEILOO - Vrijdag 9 juli zat een vastberaden Cato Velzeboer (9 jaar) bij Bijwaard Kappers voor een bijzondere actie. Ze liet haar lange, golvende krul len (een vlecht van minimaal 25 centimeter lengte) afknippen voor Stichting Haaiwensen die hiermee pruiken maakt voor kinderen die door een ziekte him haardos zijn kwijtgeraakt. Cato ontmoette vorig jaar tijdens de zomervakantie een meisje dat hetzelfde had gedaan. Na zoeken op internet wat Stichting Haarwensen doet, was ze vastbe sloten: „Dit ga ik ook doen!" Om andere kinderen te helpen aan een mooie pruik, heeft Cato een jaar lang 'gespaard' om haar krullen zo lang mogelijk te laten groeien. Vrijdag, aan het begin van een nieu we zomervakantie, zette Tamara van Bijwaard Kappers de schaar erin. Cato had er zin in! „Mijn haar groeit wel weer aan!" HEILOO - De verkeersbrigadiers die voor de kinderen van de Radboudschool en de Springschans aan de Stationsweg stonden, werden vorige week flink in het zonnetje gezet. Nico van Leeuwen (niet op de foto) en Gini Latychev (tweede van rechts) kregen een presentje voor het jubileum van vijf jaar brigadieren. Ook de andere aanwezige verkeersbrigadiers kregen een oranje margriet, van de afscheid nemende coördinator Petra Brouwer. Na twaalf jaar geeft zij het 'Spiegelei' door aan Marjolijn Peters (tweede van links). Petra werd verblijd met een bloemetje en cadeaubon van de school. Aangeleverde foto HEILOO- Groep 8 van basisschool de Elckerlyc speelde vorige week donderdagmiddag en -avond hun eindmusical in theater de beun. 'Het geheim achter de deur' was een volledig eigen productie, bedacht en gemaakt door de leerlingen van groep 8, ouders en leerkrachten. De gala-voorstelling spatte 's avonds van het podium met spel, zang, dans, kostuums en decor en was een groot succes. Aangeleverde foto HEILOO - Het bruist deze zomer van de activiteiten in bibliotheek Heiloo. Tijdens de schoolvakantie wordt er op woensdagmiddag helaas niet voorgelezen, maar op woensdag 6 augustus is er een voorlees- feestje in de bibliotheek. Op vrijdag 25 juli is er een peu terochtend van 10.30 tot 11.30 uur. Voor kleuters, peuters en baby's heeft bibliotheek Heiloo logeer- koffertjes 2,- per stuk). De ope ningstijden van bibliotheek Heiloo blijven deze zomer ongewijzigd. De Speelotheek is dus ook de hele zomer geopend. U kimt in de vakan tie boeken lenen volgens de normale leentermijn van vier weken. Wilt u de materialen langer lenen in ver band met uw vakantie? Dan kimt u bij de servicebalie de leentermijn laten verlengen naar zes weken. De kosten van deze service bedragen 0,20 per materiaal. Wilt u liever kopen dan lenen? Op vrijdag 4 juli en vrijdag 1 augustus verkoopt bibli otheek Heiloo afgeschreven mate rialen van 15.00 uur tot 19.00 uur. Lekker met een boek wegdromen in het zonnetje? Bij de ingang van de bibliotheek vindt u een uitge breide en gevarieerde selectie van heerlijk weglezende zomerboeken. Daarnaast heeft de bibliotheek in juli en augustus een vakantiebieb-app die u gratis kimt downloaden. Met keuze uit duizenden e-books. Leden kunnen ook een e-book account aanmaken. Zie voor meer informatie www.bibliotheek.nl/ebooks. HEILOO - Manon Meijer (33) is in het dagelijks leven docente levensbeschouwing en geschie denis aan een middelbare school in Hoorn. Gezegend met een levendige fantasie en flinke dosis doorzettingsvermogen heeft ze nog een andere passie: schrijven. 'Vergeet mij (niet)' verschenen, een fantasyroman die ze via Brave New Books in eigen beheer uitgeeft. Haar eerste schrijfactivitei ten stammen uit haar middelbare schooltijd. Vijf jaar geleden -bij een zolderopmiming in haar ouderlijk huis in Heiloo- vond Manon schrift jes vol verhalen terug, die ze in die jaren -niet zelden tijdens lesuren- heeft geschreven. Het najagen van de droom om schrijfster te worden kreeg pas echt vorm na een ingrij pende gebeurtenis; het plotseling overlijden van haar zus, nu 4,5 jaar geleden. „Mijn zus deed alles wat ze wilde; ze ging er voor. Met haar in mijn gedachten ben ik voor het schrijven gegaan!" De roman is van het genre waar Manon enorme fan van is: fantasy. „Ik vind het heerlijk om even uit de werkelijkheid te ontsnappen." In Vergeet mij (niet) vlucht hoofdper sonage Iris Brinkman, overmand door verdriet door het verlies van haar ouders en haar zus Madelief, weg uit Nederland. Ze belandt in het dorpje Greystone, midden in het Amerikaanse Wilde Westen. Als Iris de geheimzinnige Jonathan ontmoet, komen er mysterieuze krachten in werking. Het boek valt in de doelgroep 'young adults', maar Manon weet zeker dat ook 'oudere jongeren' het geboeid zullen lezen. Ze heeft zo'n vier jaar aan het boek gewerkt. Daarbij ging ze gron dig te werk; met veel steim uit haar eigen kringen. Als klankbord heeft ze twee vriendinnen ingeschakeld, die het schrijfproces kritisch heb ben gevolgd. De omslag is ont worpen door een andere vriendin, die van beroep grafisch vormge ver is. Ook de foto's op de omslag zijn door een bevriend fotografe gemaakt. In haar zoektocht naar een uitgever kwam ze uiteinde lijk uit bij Brave New Books, een platform waar schrijvers op pro fessionele wijze een boek in eigen beheer kimnen uitgeven. Ervaren redacteurs van Brave New Books hebben de laatste correcties uitge voerd. „Ondanks de overeenkomst -het verlies van een zus- is het boek niet autobiografisch, al heeft het schrijven me geholpen in mijn eigen rouwverwerking." De roman is een combinatie van drie verschil lende verhalen, die ze eerder heeft geschreven. En het verhaal mag dan fantasy zijn, Manon wilde bepaalde feiten zo realistisch mogelijk weer geven. Het plaatsje Greystone, weliswaar fictief, is afgeleid van Greybull in Wyoming; een plat telandsdorpje in een streek waar Manon zelf geweest is. Vergeet mij (niet) is een heerlijk vakantieboek voor jong en oud, dat vlot leest. Het boek is verkrijgbaar via www.bol. com/bravenewbooks en bij boek handel Feijn in Alkmaar. Meer informatie is te vinden op www.facebook. com/meij er. manon. Oud-Heiloose Manon Meijer debuteert met fantasyroman Vergeet mij (niet). Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5