contact Jong en oud in de openbare ruimte 9 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Bouwen en wonen Mededelingen Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op 9 JULI 2014 oto: Ricardo Marcker Met de lange zomerdagen gaan de meeste inwoners van Heiloo weer heerlijk naar buiten. Zowel jong als oud maken dan gebruik van de openbare ruimte. Naast veel plezier, brengt dit ook wel eens ergernis, irritatie of zelfs overlast met zich mee. Om anderen geen overlast te bezorgen vragen wij uw aandacht. Ouders Er zijn gedragingen in de openbare ruimte die niet kunnen en niet mogen. Wij vragen u dit met uw kinderen te bespreken. Geen alcohol drinken of aangebroken flesjes alcohol en dergelijke in bezit hebben; Geen kabaal maken (zoals harde muziek, schreeuwen of onnodig extra gas geven met een scooter/auto); Anderen niet lastig vallen en (uit)schelden; Geen vernielingen en vandalisme; Niet urineren in het openbaar; Geen vuurtje stoken; Geen rotzooi maken en dit achterlaten; Niet na 22.00 uur op een trap- of speelveldje aanwezig zijn. Handhaving In de komende periode wordt erop toegezien dat deze regels worden nageleefd. De politie controleert onder andere regel matig trap- en speelveldjes en plaatsen waar jongeren elkaar ontmoeten. Als blijkt dat een kind of jongere met zijn of haar gedrag over de schreef dreigt te gaan, wordt er contact met de ouders opgenomen. Als een overtreding daadwerkelijk wordt geconstateerd dan kan deze direct worden bestraft met een proces-verbaal of met een (taak)straf via Bureau Halt. Buurtbewoners Grote groepen kinderen en jongeren kunnen soms overlast bezorgen. Bedenkt u hierbij wel het volgende. Kinderen en jongeren hebben het recht op een plek in de openbare ruimte. Spelen, sporten en elkaar ontmoeten (rondhangen) zijn belangrijke aspecten bij het opgroeien. (Ver)oordeel niet te snel. Jongeren die met stokken en stenen gooien zijn niet altijd vandalen; misschien proberen ze gewoon een bal uit de boom te krijgen. Kinderen en jongeren zijn zich niet altijd bewust van het effect dat hun gedrag kan hebben op anderen. Spreek hen daarom eerst aan en wijs hen op de gevolgen van hun gedrag. Melden van overlast Als u overtredingen constateert, dan kunt u dit melden bij de politie, telefoonnummer 0900 88 44. Melden is belangrijk omdat dit ons inzicht geeft in mogelijke overlastlocaties en wij daarop actie kunnen ondernemen. Als u vragen of opmer kingen heeft kunt u ook een bericht sturen aan de gemeente via e-mail info@heiloo.nl. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Vaststelling Huisvestingsverordening Heiloo Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat de gemeenteraad in de ver gadering van 30 juni 2014 heeft besloten tot het vaststellen van de verordening tot wijziging van de Huisvestingsverordening Heiloo. De gewijzigde Huisvestingsverordening is in werking getreden met ingang van 1 juli 2014. De wijzigingen hebben betrekking op de: - regeling grote huishoudens grote woningen; - regeling behoud inschrijfduur voor bepaalde complexen; - regeling voor urgenties. Daarnaast hebben burgemeester en wethouders een lijst van complexen met adressen vastgesteld van soci ale huurwoningen waarvoor de regel 'Behoud van inschrijfduur' geldt. Deze lijst wordt jaarlijks geactualiseerd. Ter inzage Het besluit met de bijbehorende stuk ken ligt vanaf 10 juli gedurende 6 weken kosteloos ter inzage bij de informatiebalie in het gemeentehuis, ledereen kan op verzoek, tegen beta ling van leges, een afschrift krijgen van de genoemde stukken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling VROM, telefoonnummer: 072 535 67 56. Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - Kapellaan 2 t/m 42, zaaknummer 14 06770 bouwen berging tegen zuidgevel appartementengebouw ontvangen: 26 juni 2014 - Kennemerstraatweg 658, zaaknummer 14 04465 plaatsen erfafscheiding ontvangen: 27 juni 2014 - De Hoghe Weijdt 23, zaaknummer 14 06787 verbreden bestaande uitweg ontvangen: 28 juni 2014 - Raadhuisweg 3a, zaaknummer 14 06788 veranderen kantoorgebouw ontvangen: 30 juni 2014 Ontwerp Structuurvisie ter inzage Hoe ziet Heiloo er volgens u uit in 2030? Vanaf 9 juli tot en met 2 sep tember ligt de Ontwerp Structuurvisie 2030 ter inzage in het gemeentehuis. U kunt deze ook digitaal inzien op de website www.heiloo.nl/gemeenteblad U kunt tot 8 september 2014 een zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De Ontwerp Structuurvisie 2030 is een ruimtelijke uitwerking van de Toekomstvisie van Heiloo. In de Structuurvisie gaan we bijvoorbeeld in op vragen als: wat betekent het als we een groene gemeente willen blijven? Hoe lossen we de parkeerdruk in de woonwijken op? Welke huizen willen we nu, maar is dat ook nog het geval voor de toekomst? En welke plekken kunnen we gebruiken voor sport en cultuur? Ofwel hoe ziet Heiloo er con creet uit in 2030? Om daarvan een zo breed mogelijk beeld te krijgen, heeft de gemeente gesprekken gevoerd met inwoners, maatschappelijke instellin gen, ondernemers en belanghebben den uit de woningbouw en mobiliteit. Inloopavond Mocht u vragen hebben over de Ontwerp Structuurvisie of wilt u met medewerkers van de gemeente van gedachten wisselen, dan kunt u op maandag 25 augustus terecht in het gemeentehuis. Op die avond wordt er van 19.00 tot 21.00 uur een inloop avond gehouden over de Ontwerp Structuurvisie 2030. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9