Niamh Slatterly uit Heiloo gaat naar WK trampolinespringen in VS Sjoukje IJlstra uit Heiloo vertrekt naar Schotland 3 KORTOM Openstelling van de Witte Kerk Matineeconcerten in cultuurkoepel Keer op Keer 'opsteker' KORTOM Update politie app Vermiste en gevonden dieren Elckerlyc kampt met vernieling schoolplein l 6 JULI 2014 HEILOO - Ze is goed op dreef! De 14-jarige trampoline spring- ster Niamh Slatterly (Triffis) uit Heiloo kijkt terug op een goed springseizoen. Vorig jaar november kwam ze voor de eer ste keer voor Nederland uit tij dens het jeugd WK trampoline springen in Bulgarije. Niamh gaf haar visitekaartje af in een sterk, internationaal deel nemersveld en presteerde boven verwachting goed; in de leeftijds categorie 13 en 14 jaar werd ze twaalfde in de individuele klasse en eindigde bij het onderdeel syn chroon springen als zesde .En die opwaartse lijn zet zich ook dit jaar voort; Niamh (opgenomen in de topsportgroep, getraind door Sven Mooij) zette in april een veel belovende prestatie neer tijdens het Europees kampioenschap in Portugal. Het EK telt slechts één jeugdcategorie: 12 tot en met 17 jaar. Tussen veel oudere, interna tionale springtoppers speelden de zenuwen haar echter net iets teveel parten om op dit hoge niveau bij de beste 16 te eindigen. Niamh: „Ik was er fysiek wel klaar voor, maar was met mijn 14 jaar één van de jongste deelnemers." De druk om het op te nemen tegen springers met veel meer internationale wedstrijderva ring -waaronder tal van 17-jarigen- was blijkbaar net iets te groot op haar jonge leeftijd. Een mooie ervaring rijker nam ze in jimi revanche tijdens het Nederlands kampioenschap juni oren A in Ahoy (Rotterdam); als eerstejaars bij de junioren (vanaf 14 jaar), ging Niamh met twee Nederlandse titels naar huis. Zowel individueel als bij het synchroon springen werd ze Nederlands kam pioen! In juli was een worldeup voor senioren in Zwitserland; voor het eerst stuurde Nederland ook jeugdspringers naar deze zogeheten Nissen cup. Hier waren springers uit alle sterke landen zoals Amerika, Engeland, Bulgarije en Rusland vertegenwoordigd. En Niamh was erbij. Bij de junioren (tot 17 jaar) ging ze als derde de fmale in, te dan ken aan haar mooie uitvoering van de verplichte oefening. „Dit is mijn sterke pimt. In de verplichte oefe ning kan ik rust in mijn sprongen Trampoline springster Niamh Slatterly in actie. Foto: Per Lindström brengen waardoor mijn stijl mooi tot uiting komt." Niamh sprong in de fmale een goede keuzeoefening; ze werd zevende! Bij het synchroon springen ging ze met Jessie van Ooijen uit Den Bosch als tweede de fmale in; ze eindigden op een mooie tweede plek. Nu geniet Niamh even van een welverdiende vakantie, om de voor bereidingen voor het eerstvolgende grote, internationale strijdtoneel hierna weer op te pakken. Want Niamh heeft zich gekwalificeerd voor het WAGC (het WK jeugd) in Daytona Beach (Florida) dat in november in de Verenigde Staten wordt gehouden. Ze komt uit in de klasse 15/16 jaar. Maar om hier überhaupt naartoe te kunnen, moet Niamh eerst zelf de reiskosten, verblijf, kleding en andere onkosten bij elkaar hebben gespaard. Want voor deelname aan een WAGC toernooi wordt geen vergoeding gegeven vanuit de sport bond. Het toernooi is, zogeheten, 'niet geschoond' (er kunnen meerde re springers van één land in de fma le terecht komen); een 'geschoond toernooi' is één van de voorwaarden om voor een onkostenvergoeding in aanmerking te komen. Niamh heeft 2000 euro nodig en is daarom op zoek naar sponsors, die het haar gunnen om aan het WK te kunnen deelnemen. Ze is een erowdfunding actie gestart; sponsors (particulie ren en/of bedrijven) kunnen haar steimen op een aparte rekening NL20ABNA0511156191, ten name van Niamh Slattery, WK trampoline Daytona Beach (USA). Zelf steekt ze ook de handen uit de mouwen; Niamh duikt de keuken in om heer lijke taarten te bakken. Appeltaart, kwarktaart, vanille muffins (per 12 stuks) en chocolade muffins (per 12 stuks); voor 15 euro levert ze haar zelfgebakken lekkernijen aan huis (in Heiloo en nabije omgeving) af. Deze huisgemaakte lekkernijen zijn telefonisch te bestellen via 072 - 5337077 of via niamhl999@live.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Aft Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu- ceerd op een waterloos offset rotatiepers, ?*f 1 de milieu-vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie Merel de Koning (tijdelijke vervanging Marsha Bakker) is te bereiken op maan dag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden schoolvakantieperiode: Vanaf maandag 7 juli tot en met vrijdag 15 augustus zijn de openingstijden als volgt: Maandag en dinsdag van 8-17 uur Woensdag van 9-12 uur Woensdagmiddag, donderdag en vrijdag GESLOTEN. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo HEILOO - Het was onlangs feest aan de Rektor Frederiklaan. Sjoukje IJlstra uit Heiloo is namelijk Cum Laude geslaagd aan de (Engelstalige) Europese school in Bergen. Ze stond gemiddeld een 8,6 en had daarnaast op haar eind examen een 10 voor wiskunde. Floor Schouten, de moeder van Sjoukje, is trots op haar doch ter: „Sjoukje heeft hard voor haar diploma gewerkt en is er heel blij mee, maar dolgelukkig dat haar droom uitkomt: studeren aan een 'Harry Potter' universiteit in het Verenigd Koninkrijk." Sjoukje mag zich in september namelijk melden in St.Andrews in Schotland waar ze wiskimde gaat studeren. „We hebben het thuis aan de Rector Frederiklaan gevierd met familie en vrienden, inclusief sere nade van een doedelzakspeler uit Zaandam," Aldus Floor Schouten. HEILOO - Basisschool Elckerlyc kampt met vandalisme, vervui ling en vernieling. Het gloednieuwe schoolplein wordt de laatste tijd regelmatig vernield. „Afgelopen schooljaar hebben wij nieu we toestellen op ons schoolplein gezet van ons eigen geld. Zoals een zandbak, een houten huisje en een hangbank. In de avond worden er soms dingen kapot gemaakt, "aldus de leerlingen van de Elckerlyc. Er is brand gesticht en er zijn planten uit de grond getrokken. „Een paar kinderen hebben alle planten weer in de grond gezet. Wij zouden graag willen dat het in en na de vakan tie heel blijft," zeggen de leerlingen. Wie de vernielingen heeft veroorzaakt is niet bekend. Foto: Aangeleverd Volg de Uitkijkpost ook op OJ Sjoukje IJlstra met doedelzakspeler uit Zaandam. Aangeleverde foto HEILOO - In de drie zomermaan den is de Witte Kerk elke woens dag te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Op woensdag 23 juli is de organist Fred Lodder. HEILOO - The International Holland Music Sessions gaat deze zomereoneerten verzorgen in Heiloo. In de Cultuurkoepel op landgoed Willibrordus aan de Kennemerstraatweg 464, spelen de komende drie zondagen vanaf 16.00 uur jonge musici op piano, cello en viool. Reserveringen via yvonnebuurs@tihms.com of informatie via 072-2202310. Voor meer informatie zie: www.hol- landmusicsessions.com/concerts/ heiloo-eultuurkoepel. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker van 200 aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, ver eniging of stichting. De opsteker van de maand juli gaat naar Duikvereniging OSV Orea in Alkmaar. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - De Politie app is ver nieuwd. Burgere kimnen vanaf nu via him telefoon nog eenvoudiger informatie over hun buurt opzoe ken, zoals de wijkagent, lokaal nieuws en vermiste personen. „De app heeft een geheel nieuwe menustructuur gekregen", zegt Jeroen Niessen, projectmanager ConsumentenApps. „Via 'mijn buurt' kunt u onder andere het lokale nieuws en de vermiste en gezochte personen van uw gemeente bekijken. Bent u op zoek naar uw wijkagent? Vul dan uw adres of postcode in en de app toont een lijst met de dichtst bijzijnde wijkagenten met foto en him werkgebieden," aldus Jeroen. De update is de tweede uitbrei ding van de Politie app sinds de release eind 2013. „Eind juli komt er weer een update. Dan vindt u meer informatie over de poli tiebureaus, zoals openingstijden en bijzonderheden." zegt Jeroen. „Een volgende stap is om te kijken of we de Politie app inter actief kunnen maken. We zenden nu voornamelijk nog informatie, uiteindelijk is dat niet wat de bur ger veiwacht van een app," aldus Jeroen. U vindt de gratis app in de app stores van Apple, Google en Microsoft onder de naam 'Politie'. HEILOO - VERMIST: Valkparkiet, lichtgeel, donkergele kop, oran jerode wangetjes, 10 jr, Flipje, Houtwal HSV-terrein, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3