Winnende verhaal verhalenfestival Rechtswinkel opent in Heiloo Tannes Jeugd tennistoernooi 5 Vijf voor één in de nacht Prijsuitreiking tennistoernooi door Bas Kuypervan Kuyper& Blom Strandvondsten Rondje Haarlemmermeer Seizoen 2014- 2015 Taichi Qigong Engelse les Zondagmiddag Cafe Partnerverlies Koffieklets Boottocht Almere Rondleiding Westflinge l 6 JULI 2014 HEILOO - Het verhaal 'Vijf voor één in de nacht' van Tom van Rossum won twee weken geleden het verhalenfestival van Stichting De Buitenkans. Tom heeft met zijn verhaal een geheel eigen draai aan het thema 'Verbinding' gegeven: Het is vijf voor één in de nacht, twee weken voor Kerst. Ik lig in bed. De wekkerradio aan. „Wie heb ik aan de lijn?" Een dof geronk, alweer een chauffeur die zich kennelijk verveelt, denk ik. „Goedenavond, eh, -nacht. Met Henk!" „Hé, Henk. Leuk dat je belt. Ook nog zo laat op pad. Of zo vroeg moet ik eigenlijk zeggen. Waar ben je nu, Henk?" „Ik rij met mijn vrachtwagen in Duitsland, ongeveer 100 kilometer van de grens." „En waar moetje naar toe, Henk?" „Eh, ik ben op weg naar Hamburg." „Hamburg, nog een end weg!" „Noh, valt wel mee hoor." „Wat moetje in Hamburg doen, Henk?" „Ik moet daar lossen." „Wat voor lading vervoer je, Henk?" „Eh, allemaal houten spullen enne. „Heb je nog iemand die thuis op je wacht?" „Jazeker, die ligt al lekker te slapen als het goed is." „Hoe is dat nou voor jou Henk, jij in je eentje in het donker op 's Heren wegen en je vrouw in haar eentje in haar bed?" „Noh, eh.. weet u.. als ik aan haar denk, dan voel ik me verdrietig." „Verdrietig, Henk? Waarom verdrietig?" „Ja, hoe zal ik het zeggen. Als ik ver van huis ben dan mis ik haar. Dan voel ik dat..." „Wat voel je dan, Henk?" „Dat ik., eh.. best veel van haar hou. „Maar dan zou je juist blij moeten zijn, toch?" „Ja, eigenlijk wel, maar eh.. weet u, ik vertel haar dat nooit." „Leg es uit, Henk?" „Nou., eh.. als ik bij haar ben, dan mis ik haar niet en dan., eh.. denk ik er gewoon niet aan om dat te zeggen, snapt u? Maar eigenlijk belde ik voor een verzoeknummer. Ik wil heel graag Eva Cassidy van u horen, met haar nummer Fields of gold." „En waarom juist dit nummer, Henk. Wat vind je daar zo goed aan?" „Nou, alles eigenlijk, de tekst, de begeleiding. Maar vooral die bloedmooie stem van haar." „Goed Henk, daar komt ze aan, jouw Eva! Dames en heren, Fields of gold, op verzoek van Henk om hem een beetje te troosten op zijn lange, eenzame rit in de nacht!" De eerste klanken vinden al hun weg in de ether, wanneer ik Henk nog wat hoor mompelen op de achtergrond. Nauwelijks verstaan baar maar ik heb het toch gehoord. „Ik zet mijn wagen effe aan de kant! Ik moet altijd janken bij dit nummer." De volle, heldere stem van Eva is ingezet. De passie spat er inder daad vanaf. Na het wegsterven van de laatste klank doe ik de radio uit. De stil te drukt loodzwaar in de kamer. Ik betrap mij erop dat ik intens meeleefde met Henk. Ik voelde als het ware zijn eenzaamheid. Ik stap uit bed, zet de computer aan en zoek op bol.com. Klik dan op bestellen. De volgende dag heb ik de cd in huis. Ik lees dat Eva Cassidy in 1996 is overleden aan kanker. Voor mij is ze nu pas gaan leven. Haar stem blijft mij ontroeren en het nummer Fields of gold lijkt voor altijd verbonden met Henk. Met een bittere aftakking naar mijn ex. HEILOO - Het open tennistoernooi van TC Heiloo United (TCHU) heeft weer plaatsgevonden. 350 sets zijn afgewerkt door 110 finalisten. Hoofdsponsor van het toernooi was makelaarskantoor 'Kuyper Blom'. De prijzen werden uitgereikt door hoofdsponsor Bas Kuyper zelf. Foto: Aangeleverd HEILOO - Stichting Rechts winkel Noord-Holland Noord opent per 1 september 2014 een nieuwe vestiging in Heiloo. De Rechtswinkel is een non profit organisatie, die ondersteund wordt door juristen, advocaten en universitaire studenten. Bij de Rechtswinkel, die al geves tigd is in onder andere Alkmaar, Heerhugowaard, Hoom en Schagen, kimt u langskomen voor gratis juridisch advies op vrijwel alle rechtsgebieden. Enkele veel voor komende rechtsgebieden zijn het arbeidsrecht, bestuursrecht, per sonen en familierecht en consu mentenrecht. De voorbereidingen voor de opening van de vestiging in Heiloo zijn in volle gang. Er is nog voldoende waag naar studenten die rechten studeren en graag bij ons aan de slag zouden willen als vrijwil liger om praktijkervaring op te doen. Daarnaast worden ook nog advoca ten gezocht die bereid zijn onder steuning te bieden bij het geven van juridisch advies. De vestiging Heiloo zal vanaf 1 september elke donderdagavond van 18.00 tot 19.00 uur spreekuur houden bij de biblio theek van Heiloo. Kijk voor meer informatie over de Rechtswinkel op onze website: http://rechts- winkelnoordhollandnoord.nl/ De activiteiten van Stichting Rechtswinkel worden mede moge lijk gemaakt door het Oranjefonds. schillende verenigingen waren niet alleen van heinde en verre naar TV Het Vennewater gekomen om te strijden om de prijzen, maar ook om mee te doen aan de fantastische activiteiten gedurende de week. Dagelijks stonden er tennisclinics op het programma, op dinsdag werd er gesmikkeld van de Amerikaanse grillburgers, woensdag werd er gespetterd in het zwembad, don derdag werd er gestreden in het een mixtoemooi, en op wij dag konden alle kids him danspasjes showen bij de playbackshow. De familie Zonneveld, al jaren trouwe deelnemers aan Tannes, werd uitgeroepen tot de Tannes- Toppers van de week. „We zijn super trots op deze beker en zijn er volgend jaar natuur lijk weer bij," aldus de familie. HEILOO - Het Tannes Jeugd tennistoernooi bij TV Het Vennewater stond dit jaar in het teken van 'Het Wilde Westen'. Zoals elk jaar was ook deze editie een daverend succes. Maar liefst 115 kinderen van ver- Het Tannes tennistoernooi was een groot succes. Foto: Aangeleverd STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Rondleiding in het Strandvondsten museum aan de Geversweg te Castricum op donder dag 31 juli van 10.30 tot 13.30 uur. Met strandvondsten van driekwart eeuw in Castricum en Bakkum. Rondleiding, films, veel anekdotes, met tot besluit een gezamenlijke lunch. Totaalprijs 20,-. Voor par keren van de auto is een duinkaart nodig. De bustocht voert langs Lisse, Hillegom, Sassenheim, Westeinderplassen en Aalsmeer. De Haarlemmermeer toont zich een heel afwisselend gebied. We pauze ren in 't Fort te Vijfhuizen, nu res taurant maar woeger onderdeel van de Stelling van Amsterdam. De tou ringcar vertrekt op zondag 27 juli om 13.00 uur vanaf het Trefpunt. Om 18.00 uur zijn we terug in Heiloo. Prijs 19,95. De zomer is gelukkig nog niet voorbij, maar ons boekje met uitjes, cursussen en andere activiteiten voor het seizoen 2014-2015 ligt nu al voor u klaar bij de receptie van het Trefpunt. De buitenlessen Taichi Qigong zijn de hele zomer op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur. Taichi Qigong is toegankelijk voor ieder een. Verzamelen op de parkeer plaats bij Zwembad Loos, u hoeft zich niet van tevoren op te geven, kosten 5,50 per les. Taichi Qigong bevordert de bloed- en lymfecircu- latie. Verhoogt het concentratie vermogen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Fijn om Engels te leren en op te frissen. In september starten nieuwe cursussen voor beginner en gevorderden. Elke week op diverse dagen een uur les van september tot mei. Cursusprijs 105,- per sei zoen. Informatie en opgeven via Antoinette van Boxtel 0251- 654547 of antoinettevanboxel@planet.nl Het eerstvolgende zondagmid dagcafé in het Trefpunt is op 20 juli van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 5 augustus om 13.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer is het thema 'Natuur'. Welke betekenis heeft de natuur nu in je leven, en hoe was dat vroe ger nietje partner? Entree is €5,- inclusief consump tie. Meer informatie bij Karlijn Sengers, 072-5331297 of welzijns- coach@welzijnheiloo.nl. Vrijdagmiddag 18 juli Gezelschapsbank koffieklets vanaf 15.00 uur bij Plaza Cinco, Stationsplein 5. Samen met anderen een kop koffie/thee en daarna een glaasje. Consumpties voor eigen rekening. De bus rijdt op 10 augustus om 13.00 uur vanaf het Trefpunt naar de Noorderpiassen Oost van Almere. Daarna met de boot via het Beatrixpark, het Weerwater en het Stadshart naar de Esplanade. Pauze in het Boathouse met heerlijk ter ras. Om 18.00 uur zijn we weer terug in Heiloo. Prijs 29,95. Het regionaal natuurmuseum Westflinge aan het Kerkplein 2 in Sint Pancras richt zich op de ont staansgeschiedenis en de flora en fauna van midden West-Friesland. U kimt zich aansluiten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5