Johan en Nel Evers-Kok zestig jaar getrouwd De 73-jarige Simon Bark uit Heiloo trotseert Vierdaagse van Nijmegen 0 3 1iIi1!1U;11diensten~ Praktijk E. Gianotten is gesloten van 28 juli tot en met 15 augustus Dr. Ruurda neemt waar tel 072-5333080 INGEZONDEN BRIEF Vermiste tandems FCC de Boscrossers uit Heiloo naar WK BMX 23 JULI 2014 Beste lezer, In Limmen is er sinds twee jaar een bijzonder woonhuis, dat heet Tirillo. Bij Tirillo wonen mensen met en verstandelijke beperking binnen een gewoon gezin. Op dinsdag fietsen we met onze tandems naar Castricum om te zwemmen, op zaterdag naar Akersloot om meel te kopen bij de molen. Heerlijk zo'n fietstochtje. Maar... afgelopen zondagmorgen, 20 juli, waren onze beide tandems ineens verdwenen uit onze tuin. Ze stonden niet op slot, maar toch willen wij ze heel graag terug. Het gaat om een vrij nieuwe blauwe Twinny, die speciaal aangepast is, en een wat oudere bruine Gazelle. Wie ervoor zorgt dat de tandems teruggevonden worden, krijgt een zelfgebakken appeltaart van ons! Lieuwe, Mike en Jill van Tirillo. Tel. 06-16663625 De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoefen Rinnegom. flMh Het weekblad Uitkijkpost wordt geprod uceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- r, -1- - vriendelijke druktechniek Printing. N.iliimlK Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie Merel de Koning (tijdelijke vervanging Marsha Bakker) is te bereiken op maan dag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072- 5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden schoolvakantieperiode: Vanaf maandag 7 juli tot en met vrijdag 15 augustus zijn de openingstijden als volgt: Maandagen dinsdag van 8-17 uur Woensdag van 9-12 uur Woensdagmiddag, donderdag en vrijdag GESLOTEN. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op I HEILOO - FCC de Boscrossers rijden samen met 's Werelds beste BMX'ers het WK BMX. Dit WK vindt plaats van 23 juli tot en met 27 juli in Ahoy Rotterdam. Namens de Boscrossers zijn gekwalificeerd: Job Lugtig, Duuk Hes, Ryan Konijn, Mick Diekerhoff, Max van der Woude, Rob Duba, Roy Kater, Ricky de Jong, Jordi Coen, Vince Leijen, Co Molenaar, Frank Bil, Vincenzo Smit, Ivo Sprengers, Jim Volkers, Lars Volkers, Bob van Westerop, Jan Loozeman, Martijn van Wilgen, Joeri Beukeveld, Sven Duivenman, Diana Klaver, Danielle Vrenegoor, Claudia van der Kolk, Sharon van der Kolk en huidig wereld kampioen Robin van der Kolk. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 15 juli was het precies zestig jaar geleden dat Johan en Nel Evers-Kok in het huwelijksbootje stapten. Wethouder Rob Opdam bracht hen op hun trouwdag een felici- tatiebezoek. Dansen loopt als een rode draad door hun leven. „We hebben vijftig jaar samen gedanst," vertelt Nel. Ze leerden elkaar ruim zestig jaar geleden kennen op de dansschool in Alkmaar. Johan (85), geboren in Amsterdam, woonde in die tijd in Alkmaar. Nel (82), Alkmaarse van oorsprong, viel voor zijn mooie bruine ogen. Ze kregen verkering en werden een vast danskoppel dat jaren mee deed aan danswedstrij den. Na hun huwelijk streek het echt paar neer in Egmond-Binnen, waar ze 45 jaar hebben gewoond. Him vier kinderen zijn er geboren en opgegroeid. Johan Evers was onder wijzer. Hij gaf les in de vijfde klas op de voormalige Adelbertusschool. Al him kinderen hebben bij hem in de klas gezeten. Vanwege gehoor problemen moest hij eerder stop pen met werken. Hun passie, dansen, heeft een poosje op een lager pitje gestaan en omdat ze het zo misten, richtten ze een eigen dansgroep op die danste in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Nel en Johan moes ten er noodgedwongen mee ophou den toen Johan door een ongeluk kige val zijn been brak. Nel: „We vonden het jam mer dat we ermee moesten stoppen." Ze wonen nu alweer 12 jaar naar volle tevreden heid in het Stationseentrum in Heiloo en hebben nog steeds con tact met de voormalige dansgroep leden. Echtpaar Evers heeft negen kleinkinderen. Johan en Nel Evers-Kok werden op hun 60-jarig huwelijksjubi leum gefeliciteerd door wethouder Rob Opdam. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Simon Bark (73) uit Heiloo trotseerde vori ge week voor de zesde keer de Vierdaagse van Nijmegen. Simon: „Het ging me eigenlijk best makkelijk af!" In de jaren '90 deed Simon vier keer mee samen met zijn vrouw. Helaas werd zijn vrouw ziek en is zij inmiddels overleden. Simon heeft de traditie echter weer opge pakt: „In februari, wanneer je je kunt inschrijven, begint het weer te kriebelen," zegt Simon. „Dan wil ik echt graag meedoen en bereid ik me voor." Want aan zo'n vierdaagse komt nogal veel voorbereiding te pas. Simon: „Je moet de kilometers goed in je benen hebben, zodat je weet wat zo'n afstand betekent. Daarnaast is goede kleding ook heel belangrijk. Je moet rekening hou den met verschillende weertypes. Het kan dertig graden worden, maar het kan ook gaan regenen," aldus Simon. Voor het eerst dit jaar liep hij mee met de dertig kilometer in plaats van met de veertig. Simon had namelijk last van zijn voeten: „Uiteindelijk heb ik daar hele goede hulp voor gekregen en geen last meer van gehad. Het ging zelfs mak kelijker dan voorgaande jaren." De laatste acht kilometer van de vierdaagse trotseerde Simon samen met de Heiloose Ria Hogeslag (68). Zij is al jaren een goede vriendin van hem. Ria liep dit jaar voor het eerst mee met de veertig kilometer: „Vorig jaar liep ik mee met de der tig. Dat ging me vrij goed af, daarom wilde ik de echte afstand, veertig kilometer, ook eens lopen." De sfeer rondom de Vierdaagse van Nijmegen is altijd heel bijzon der. Ook Ria heeft van dit sfeer tje geproefd: „Het is eigenlijk een groot openlucht feest. Daarom ben ik ook mee gaan lopen, omdat ik eens mee wilde maken hoe dat nou was. De dorpelingen maken er ook een feestje van. Ze leggen drinken en eten voor ons neer op tafeltjes langs de weg. Sproeiers staan aan, water kun je krijgen. Dat is allemaal saamhorigheid met de mensen van de omliggende doipen. Ze zijn heel gastvrij en dat is eigenlijk het leuke aan de vierdaagse." Op de vraag of ze volgend jaar nog een keer mee willen doen ant woordt Simon: „Bij leven en welzijn wel." Ria weet het nog niet. „Maar dat zegt Ria altijd." zegt Simon met een veelbetekenend lachje. „Wacht maar totdat het februari is, dan gaat het weer kriebelen," aldus Simon. „Kijk, dit is dus de beloning. Mooi hè," zegt de 73-jarige Simon Bark uit Heiloo (links). Trots houdt hij zijn welverdiende medaille vast. De laatste acht kilometer heeft hij samen met de Heiloose Ria Hogeslag (rechts) getrotseerd. Hij liep voor de zesde keer mee en Ria voor de tweede keer. Simon: „Bij leven en welzijn doe ik volgend jaar weer mee!" Foto: Merel de Koning iiüiHlAHj) rliütMtfij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3