HOV treedt op in Bakkum Spreekuren bibliotheek Vergroot de hoop verklein de kanker Inbraak supermarkt Het Hoekstuk 5 Bridgeclub A.Oosthonk Openstelling van de Witte Kerk OBS de Zuidwester tweede op NK Schoolvoetbal Strandvondsten Rondje Haarlemmermeer Seizoen 2014 - 2015 Taichi Qigong Engelse les Zondagmiddag Café Partnerverlies Koffieklets Boottocht Almere Rondleiding Westflinge 23 JULI 2014 CASTRICUM - Heilooër Operette Vereniging (HOV) geeft zondag 27 juli een optre den in het openluchttheater De Pan op camping Bakkum. In het kader van honderd jaar Bakkum treedt de vereniging op met een speciaal samengesteld zomerprogramma. Een groep enthousiaste zangers, zangeres sen en toneelspelers speelt onder leiding van dirigent/repetitor Wim Nooteboom. Het hoofdprogramma bestaat uit diverse operettes. Het betreft songs waar HOV in recente uitvoeringen succes mee heeft gehad, dan wel nummers die thans op de lessenaar staan voor de eerst volgende operette te weten 'La Belle Helene'. De Heilooër Operette Vereniging eindigt met een onver valste Amsterdamse medley, om het zomerconcert samen met alle bezoekers op gepaste wijze af te sluiten. De voorstelling begint om 20.00 uur en is gratis. Voor meer informa tie zie: www.campingbakkum.nl/ activiteiten HEILOO - Als 'gewoon' lezen niet meer gaat door een (visu ele) beperking dan zijn er nog veel mogelijkheden om boeken, kranten en tijdschriften te kun nen blijven gebruiken. De bibliotheek helpt u graag bij het zoeken naar een passende oplossing. Elke maand is er spreek uur anders lezen in de bibliotheek. Vaak is daar ook een ervaringsdes kundige bij aanwezig. Het eerstko mende spreekuur wordt gehouden op donderdag 24 juli, van 15.00 tot 16.00 uur. Daarnaast kimt u elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 tijdens het digitaal inloopspreek uur vragen stellen over alles wat te maken heeft met de digitale wereld. Van e-mailen en tekstverwerken tot het gebruik van internet. Het digi taal inloopspreekuur is geen cursus of training maar een open inloop. Geen ingewikkelde computerkwes ties. HEILOO - De gemeente Heiloo neemt deel aan de actie 'Vergroot de hoop verklein de kanker'. Als u uw taxussnoeisel tot 31 augustus inlevert bij de afvalbreng- plaats zorgt de gemeente dat het wordt hergebruikt. In de jonge twijgen van maximaal 30 cm van uw Taxus Baccata haag zitten bae- eatine, een belangrijke grondstof voor het maken van geneesmidde len waarmee men kanker bestrijdt. Samen werken we zo aan een gezonde toekomst. Wij hopen op u te mogen rekenen. U kimt u taxussnoeisel brengen naar Rosendaal 2 in Heiloo. De ope ningstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag: van 8.00 tot 12.00 uui- en van 13.00 tot 15.45 uur zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur HEILOO - Bridgeclub A.Oosthonk' gaat komend seizoen bridgen op de woens dagmiddag in plaats van de woensdagavond. De club heeft nog plaats voor nieuwe leden. Er wordt gespeeld in het clubhuis aan de Oostkanter 14A in Heiloo. Start: de eerste woensdag in september om 13.00 uur. Bent u Geïnteresseerd? Zowel beginners als gevorderden zijn welkom. Nadere informatie bij Jan Huijns, tel: 0725333423 of Peter van Lochem, tel: 0725334839. HEILOO - In de drie zomermaan den is de Witte Kerk elke woens dag te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel van de Witte Kerk bespeeld.Op woensdag 30 juli wordt het orgel van de Witte Kerk bespeeld door organist Jan Visser jr- HEILOO - De jongens van groep 5/6 van de Zuidwester zijn kampioen geworden op het NK school voetbal. De Zuidwester startte goed en won de eerste wedstrijd tegen De Duinroos uit Drunen. De volgende wedstrijd werd net aan verloren. Door het goede doelsaldo ging het team toch door naar de kruisfinales. In de kruisfinale werd alweer goed gespeeld en gewonnen. In de finale trof het team van De Zuidwester weer De Duinroos uit Drunen. Het beloofde een ware strijd te worden. De eerste helft eindigde in een 2-0 achterstand voor De Zuidwester, maar het team bleef knokken en kwam terug. In de tweede helft werd het 2-1. Kort daarop 3-1. De 3-2 volgde. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd met 4-2. Er vloeiden een paar traantjes, want wat hadden de jongens graag de schaal mee terug genomen naar Heiloo. Gelukkig kwam heel snel het besef dat de tweede plaats op een NK een super prestatie is. De prijsuitreiking en de rit in de bus terug waren dan ook een terecht feestje. Aangeleverde foto HEILOO - Gisteren, dinsdag morgen 22 juli om circa 04.15 uur is er ingebroken in Albert Heijn in Het Hoekstuk. De poli tie werd rond die tijd gealar meerd door meerdere omwo nenden, die gewekt waren door aanhoudend lawaai. Twee mannen met bivakmutsen hebben een raam aan de zuidkant, voorzien van centimeters dik glas, van de supermarkt vernield en zich zo toegang tot de winkel weten te verschaffen. Het lawaai hield vol gens omwonenden ongeveer tien minuten aan en was in de stilte van de ochtend goed te horen De supermarktmanager, die vroeg uit zijn bed werd gebeld, meldt dat hij heel blij is dat buurtgenoten zo alert gereageerd hebben. De dieven moe ten zich volgens hem -door de her rie die ze veroorzaakten- opgejaagd hebben gevoeld, want ver zijn ze de winkel niet in gegaan; him buit bestond voornamelijk uit rookwa ren. Ze zijn, volgens getuigen die met de politie hebben gesproken, met hoge snelheid gevlucht in een kleine zwarte auto die de dieven dichtbij het vernielde raam hadden 'gepar keerd'. De politie roept mensen, die iets gezien hebben of meer weten, op om te bellen met 0900-8844 of ano niem 0800-7000. De sporen van de inbraak in de supermarkt in Het Hoekstuk zijn nog duidelijk zichtbaar. Een medewerker ruimt de glasscherven op. Foto: Johan van Haerlem STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Rondleiding in het Strandvondsten museum aan de Geversweg te Castrieum op donderdag 31 juli van half elf tot half twee. Met strandvondsten van driekwart eeuw in Castrieum en Bakkum. Rondleiding, films, veel anekdotes, met tot besluit een gezamenlijke lunch. Totaalprijs 20,-. Voor par keren van de auto is een duinkaart nodig. De bustocht voert langs Lisse, Hillegom, Sassenheim, Westeinderplassen en Aalsmeer. De Haarlemmermeer toont zich een heel afwisselend gebied. We pauzeren in 't Fort te Vijfhuizen, nu restaurant maar vroeger onderdeel van de Stelling van Amsterdam. De touringcar vertrekt op zondag 27 juli om 13.00 uur vanaf het Trefpunt. Om 18.00 uur zijn we terug in Heiloo. Prijs 19,95. De zomer is gelukkig nog niet voor bij, maar ons boekje met uitjes, cursussen en andere activiteiten voor het seizoen 2014-2015 ligt nu al voor u klaar bij de receptie van het Trefpunt. De buitenlessen Taichi Qigong zijn de hele zomer op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur. Taichi Qigong is toegankelijk voor iedereen. Verzamelen op de parkeerplaats bij Zwembad Loos, u hoeft zich niet van tevoren op te geven, kosten 5,50 per les. Taichi Qigong bevordert de bloed en lymfecirculatie. Verhoogt het concentratievermogen, geeft men tale en fysieke rust en balans. Fijn om Engels te leren en op te frissen. In september starten nieuwe cursussen voor beginner en gevorderden. Elke week op diverse dagen een uur les van september tot mei. Cursusprijs 105,- per seizoen. Informatie en opgeven via Antoinette van Boxtel 0251- 654547 of antoinettevanboxel@planet.nl Het eerstvolgende zondagmiddag café in het Trefpunt is op 20 juli van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 5 augustus om 13.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer is het thema 'Natuur'. Welke betekenis heeft de natuur nu in je leven, en hoe was dat vroeger met je partner? Entree is €5,- inel. con sumptie. Meer informatie bij Karlijn Sengers, 072-5331297 of welzijns- coach@welzijnheiloo.nl. Vrijdagmiddag 18 juli Gezelsehapsbank koffieklets vanaf 15.00 uur bij Plaza Cineo, Stationsplein 5. Samen met anderen een kop koffie/thee en daarna een glaasje. Consumpties voor eigen rekening. De bus rijdt op 10 augustus om 13.00 uur vanaf het Trefpunt naar de Noorderpiassen Oost van Almere. Daarna met de boot via het Beatrixpark, het Weerwater en het Stadshart naar de Esplanade. Pauze in het Boathouse met heerlijk ter ras. Om 18.00 uur zijn we weer terug in Heiloo. Prijs 29,95. Het regionaal natuurmuseum Westflinge aan het Kerkplein 2 in Sint Paneras richt zich op de ont staansgeschiedenis en de flora en faima van midden West-Friesland. U kunt zich aansluiten bij de rond leiding op donderdag 21 augustus om 10.00 uur. De entree inclusief rondleiding en 2x koffie bedraagt 8,-. Deelnemers moeten goed ter been zijn, er is geen lift.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5