Mayke Rademakers solo in de Witte Kerk Veel bekijks voor archeologische schatten van Zuiderloo Nieuwe tentoonstelling in de Trog te Heiloo Stichting 'Een Hart voor Polen' schenkt rolstoelbus aan Foundation Rodzin 3 fea UITKIJKPOST 30 JULI 2014 Advertenties Jos Kraakman is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of advertenties@uitkij kpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is te bereiken op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of verkoop@uitkij kpost.nl. Redactie Marsha Bakker is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of redactie@uitkijkpost.nl. Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op ClJ Op vrijdag 1 augustus brengt celliste Mayke Rademakers in de Witte Kerk een indrukwekkend soloprogramma. Aangeleverde foto HEILOO - Op vrijdagavond 1 augustus brengt de celliste Mayke Rademakers in de prach tige akoestiek van de Witte Kerk een indrukwekkend solo programma. Onder de noemer 'Bach door de oren van onze eeuw' speelt zij suites van Johann Sebastian Bach, Prelude van Sofia Goebaidoelina, Per Slava van Krzystof Penderecki, Klingende Buchstaben van Alfred Schnitke en van zichzelf Improvisations on elec tric cello. Een muzikaal avontuur lijke avond! Mayke Rademakerks geeft in Europa en daarbuiten veel recitals, kamermuziekconcerten en soloconcerten. Recensenten prijzen haar gevoelig spel en haar muzikale talenten. Meer dan eens is zij vergeleken met Jacqueline Dupré. Het concert begint om 20.30 uur. De kerk is open om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten 15,-, jon geren onder 25 jaar betalen 11,-. Bij de prijzen, die dankzij (sponsor) bijdragen laag zijn, is een consump tie inbegrepen. U kimt reserveren via www.wittekerkheiloo.nl, of via info@wittekerkheiloo.nl, of door te bellen met 06-45184525. HEILOO - Van donderdag 31 juli tot en met zondag 28 sep tember wordt door Galerie de Buitenkans een expositie gehou den van Piet Buijsman, Trees Adrichem en Margriet Schadee in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. Piet Buijsman (1952) uit Lutjebroek heeft les gehad van diverse kunstenaars, waaronder Arien Winkel. Hij schildert voor namelijk landschappen in olieverf, in vlotte losse verftoetsen, meestal met intense kleuren. Zijn werk geeft een overtuigende indruk van het licht en sfeer in landschap en natuur. Inspiratie haalt hij uit het werk van Van Gogh en de impressi onistische schilders. Trees Adrichem (1948) uit Heiloo gebruikt vaak materialen als zand en zelfs zaagsel, om de huid van haar werken een organisch uiter lijk te geven. De penseelstreek is expressief en fors; vorm is meest al ondergeschikt aan kleur en vaak subtiele lijnen. Haar werk is abstract, met af en toe associaties naar figuratieve vormen. Sfeeivol, suggestief, open van karakter, ruim telijk en expressief. Met weinig mid delen zoals vaak beperkt kleurge bruik, veel willen oproepen, zodat de kijker het verhaal op zijn eigen manier kan invullen. Het werk van de schilde res Margriet Schadee (1944) uit Castricum zou je het best kunnen omschrijven als abstract met figu ratieve elementen. Lijnen, bewe ging en ritme zijn elementen die steeds terugkomen in haar werk. Naast haar schilderijen maakt zij sinds enige tijd objecten van kunst stof waarin dezelfde aspecten naar voren komen. De Trog is donderdag- tot en met zondagmiddag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.de-bui- tenkans.org. HEILOO - Een groep vrijwil ligers van Stichting 'Een Hart voor Polen' is onlangs naar Swietochlowice afgereisd om een rolstoelbus af te leveren bij de Foundation Rodzin. Foundation Rodzin is een stich ting die zich inzet voor jeugdigen en ouderen van onze zusterstad Swietochlowice. De stichting bij voorbeeld regelmatig (vakantietrip jes voor ouderen en minder valide mensen in de stad. Daartoe zou een rolstoelbus natuurlijk prima van pas komen. Na veel onderzoek en papierwerk is het Hart voor Polen gelukt om een prachtige rolstoel bus te kunnen overhandigen. Hart voor Polen heeft dit samen met de Pius Stichting gedaan. Op de ach terkant van de bus staan dan ook beide logo's met als toevoeging 'Dar', ofwel 'geschenk uit het hart'. De rolstoelbus is met enorm veel enthousiasme en dankbaarheid in ontvangst werd genomen. U kent Stichting Een Hart voor Polen van de jaarlijkse kindervakan ties, waarbij ruim twintig kinderen naar Heiloo worden gehaald. Door sterk verbeterde omstandheden in Polen, maar ook door de beperkte financiële mogelijkheden en capa citeit, heeft de Stichting besloten voortaan op projectbasis diverse organisaties en instanties in de zus terstad te ondersteunen. Tom van der Schuyt van Hart voor Polen presenteert de bus aan vertegenwoordigers van Foundation Rodzin. Aangeleverde foto HEILOO - De open dag van de archeologische opgravingen aan de Hoogeweg woensdag 23 juli trok boven verwachting veel publiek. Jong en oud was naar het veld van de opgravingen gekomen om met eigen ogen de archeologiestudenten van de Universiteit van Amsterdam bezig te zien. Dat de strandwal in Heiloo, waarop Zuiderloo gestaag verrijst, al zeer vroeg bewoond is geweest, hebben eerdere opgravingen aan getoond. De blootlegging van een grafheuvel (circa 1500 voor Christus) uit de bronstijd was heel speciaal. Dit keer veel vondsten uit de vroege Middeleeuwen; enkele metaalscherven, potscherven, bot ten van dieren en stukken goed geconserveerde houten beschoei ing van tal van oude waterputten. Uit de Merovingische tijd (450 tot 700 na Christus) en het meeste uit de Karolingische tijd (700 tot 900). Uitgebreid onderzoek naar de exac te datering zal in een later stadium plaatsvinden, als alles gerubriceerd is op vindplaats en hoe en op welke diepte en in welk spoor het voor werp gevonden is. Volgens de studenten zitten er een paar heel bijzondere vondsten tussen. Zoals een stok met aan het uiteinde een gezicht ingekerfd. Of een potscherf van een reliëfband amfora, oorspronkelijk afkomstig uit Rijnland. Dit duidt op handel met -voor die tijd- verre windstreken. Ook bijzonder is de vondst van de schedel van een veulen, die vreemd genoeg ondersteboven begraven lag. En twee waterputten, pal naast elkaar; de houten bekisting en de plaggen waaruit ze zijn opgebouwd nog heel goed zichtbaar. Dat alles in redelijk goede staat bewaard is gebleven, komt omdat de vonds ten onder het grondwaterpeil zijn gevonden; door het water is alles optimaal geconserveerd. Voor de opgravingen is op bepaalde plek ken het grondwater tijdelijk weg gepompt. Een grote graafmachine heeft twee lange sleuven gemaakt waarin de bodem onderzocht wordt op sporen. Na blootlegging van een spoor wordt de bodem laagje voor laagje 'afgepeld'. Het hart van archeologe Silke Lange uit Heiloo, als strandwalspe- cialist nauw betrokken bij de opgra vingen, gaat door de vondst van menselijke botresten, (mogelijk ritueel) begraven nabij één van de waterputten, wel heel hard klop pen. „Dit is heel spannend! De bij zondere structuur van de plek waar dit gevonden is, maakt me heel nieuwsgierig waar deze vondst op kan duiden. We kunnen bijna niet wachten om dit verder te onderzoe ken!" Stan en Mats vermaken zich prima tijdens de open dag bij de archeologische opgravingen in Zuiderloo. Door het afgegraven zand te zeven met water, blijven er kleine scherven, oude botresten en dergelijke in de zeef achter. Foto: Caroiien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- Hint-. N.ti.miH' vriendelijke druktechniek Openingstijden schoolvakantieperiode: Vanaf maandag 7 juli tot en met vrijdag 15 augustus zijn de openingstijden als volgt: Maandag en dinsdag 08.00 tot 17.00 uur Woensdag 09.00 tot 12.00 uur Woensdagmiddag, donderdag en vrijdag GESLOTEN. lart voor Polen - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3