Herinneringen delen op 'Het bewaren waard' Internationale Trollbeads-dag bij Juwelier Peek Kermis Akersloot in De Vriendschap NTINLP Heiloo Open golftoemooi 9 Nieuwe expositie in Gemaal 1879 te Akersloot INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 30 JULI 2014 HEILOO - Bijna iedereen heeft op zolder een schoenendoos vol oude foto's, brieven of dagboeken. Pieturae uit Heiloo heeft het platform Het bewaren waard ontwikkelt. Deze website biedt dé digitale oplossing voor iedereen die op zolder een schoenendoos vol historische herinneringen bewaart. Op www.hetbewarenwaard.nl kan de inhoud van een schoenen doos veilig bewaard en met anderen gedeeld worden. Veel historische waar devolle bronnen blijven ongezien bij mensen thuis in een schoenendoos op zolder liggen. Dat is jammer! Op Het bewaren waard kunnen schoenen dozen online gedeeld worden. Dan zijn de bronnen gelijk veilig bewaard voor de toekomst. Een account aanmaken op www.hetbewarenwaard.nl is gratis. Deelnemers krijgen de ruimte om tot 1 gb aan digitaal materiaal veilig op te slaan. De website werkt met een freemiummodule, dit houdt in dat geavanceerde gebruiksmogelijkheden en extra opslag betaald wor den aangeboden. Deelnemers met een betaald account kunnen ook kiezen om bronnen alleen te delen met familie en/of vrienden. Pieturae biedt erf goedinstellingen, bedrijven en gemeentes een compleet traject bij het online ontsluiten van him eolleeties. Van het digitaliseren van grote landkaarten tot het opzetten van websites en van erowdsoureing tot het ontwikkelen van databases. Kortom, Pieturae digitaliseert, ontsluit en verrijkt cultureel erf goed. Pieturae werkt voor instellingen als Naturalis, Magnum Photos, het Nationaal Archief, het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, World Press Photo en de National Library of Scotland. Meer informatie is te vinden op www.pieturae.nl. HEILOO - Op vrijdag 1 augustus vieren fans van het sieradenmerk Trollbeads overal ter wereld feest. In Heiloo doen zij dat bij Juwelier Peek! Rita Peek is er klaar voor en vertelt: „De sieraden van Trollbeads vertellen een verhaal. Iedere kraal in de collectie heeft een naam en betekenis, en voor de verzamelaar zijn die betekenissen vaak heel persoonlijk. Op vrijdag 1 augustus maken wij er een feestelijke dag van in onze winkel, voor de fans - en uiteraard ook voor alle geïnteresseerde bezoekers. Een mooi moment om samen stil te staan bij de bijzondere verhalen achter een sieraad." Het sieradenmerk Trollbeads bestaat sinds 1976 en heeft in al die jaren een enorme schare trouwe fans verzameld. Ze ontmoeten elkaar graag, zowel op internet als tijdens een event, om persoonlijke verhalen en foto's uit te wisselen. Bijzonder is dat juwelier Peek op vrijdag 1 augustus een speciale zilveren kraal zal onthullen, speciaal ontworpen door de designer die ook de allereerste bedel in 1976 ontwieip. Deze kraal zal slechts in een beperk te oplage verkrijgbaar zijn en alleen op 1 augustus 2014.„Bij een feestje horen eadeau's", aldus Rita Peek, daarom stelt zij hapjes, drankjes en goed gevulde goodie bags beschikbaar. Juwelier Peek, Stationsplein 96 in Heiloo. Meer informatie op: www.peekjuwelier.nl,www.trollbeads.nl. AKERSLOOT - Op zaterdag 2 augustus barst het kermisge- weld weer los in de Vriendschap. De bruisende party- coverband Morgan, die gegarandeerd ieder feest tot een knallend hoogte punt brengt, bijt het spits af. De party-coverband Morgan is ontstaan in 2010. Drie fanatieke muzikanten die uit een gestopte band kwamen, wilden hun talenten niet stil laten liggen. Hun passie voor pop-, soul- en funkmuziek zet ten ze voort in een nieuwe band. Al gauw werd de formatie van een zangeres, toetsenist, gitarist, bas sist en een drumster gevormd. Met nadruk op drumster! Tot op de dag van vandaag wordt de basis van Morgan gelegd door een vrouw ach ter de drums. Naast Morgan staat er een andere ster op de bühne name lijk Dj Sweet Le Freak, geboren in Engeland en sinds zijn jeugd woon achtig in Nederland. Sinds een paar jaar erg succesvol tijdens verschil lende festivals en hij produceert zijn eigen 80's/ 90's /00's danee/elub/ hiphop/dubstepfeesten. Op zon dagmiddag staat Duo Ongeremd op het terras. Gouwe ouwe en ook veel hedendaagse nummers staan op hun uitgebreide repertoire. Met hun ontwapenende presenta tie spelen zij zonder 'kapsones en kouwe drukte' de grootste hits uit de afgelopen vijftig jaar popmuziek. Zondagavond is gereserveerd voor de formatie Paperplane. Het strak ke, opzwepende geluid van de band kan het best worden omschreven als een mengeling tussen rock en pop. Een optreden van PaperPlane is een feest der herkenning waarbij het publiek actief wordt betrok ken. Op maandag vanaf 09.00 uur staat de koffie met uitsmijter klaar. Tijdens het eerste deuntje zul len Henk Haanraads (The Chief) en Willem Schoone samen met Dj Swift zorgen voor heerlijke kermis sfeer. De maandagavond staat borg voor sensatie, op deze avond tre den De Woudrukkers op. Van Piet Veerman tot AC/DC, de Westfriese Rukkers spelen alles in hun W oudrukkers-stij 1. Dinsdagmiddag na het traditionele ringsteken voor aangespannen paarden. Gelijktijdig treedt de formatie The Wico's op in de Vriendschap, zij zullen voor een ongekend kermissfeertje zor gen. De topformatie Paradise staat 's avonds weer op dezelfde bühne; misschien wel de beste kermisfor- matie van dit moment. Speciale gast deze avond is niemand minder dan Lesley Williams. Een geweldig kermisprogramma dus, met de pret tige bijkomstigheid dat de entree de hele kermis vrij is! HEILOO - Het gezelligste golf- toernooi van Heiloo en omstre ken wordt dit jaar gehouden in het weekend van zaterdag 30 en zondag 31 augustus bij Golf en Countryclub Heiloo. De inschrijvingstermijn voor NTI NLP Heiloo Open golftoemooi loopt tot en met 25 augustus. Het maxi mum aantal deelnemers is 200. Dus haast u met inschrijven, want vol is vol! Het Heiloo Open heeft ook voor niet-golfers veel in petto. Tijdens het toernooi kan iedereen, die deze sport eens wil uitproberen, een introductie golf-elinie volgen, ver zorgd door golfpro's Eric van der Linden en Chris Setford. Inschrijven kan via GCH. Op zondagmiddag kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar voor 5,- op een golfspeleir- euit kennismaken met de golfsport. Iedereen, ook niet-golfers, kan deel nemen aan de puttwedstrijd 'Putten voor Het Baafje'; het goede doel van dit jaar. Zaterdag staat er een swing- analyser op de drivingrange, die de beweging van uw swing analyseert. Ook niet-toemooigolfers zijn daar welkom. En twee bekende golf- elubmerken bieden de mogelijkheid om diverse clubs uit te proberen. Het toernooi wordt zondag als van ouds afgesloten met live-muziek en een feestelijk buffet, verzorgd door Brasserie in 't Groen. Dan is ook de prijsuitreiking. Wie op zaterdag op hole 3 de eerste hole in one slaat, wint een fantastische auto. Iedere golfer, ook spelers van buitenaf, kan zich inschrijven. Voor GCH-leden is het inschrijfgeld slechts 10.-. Leden krijgen echter alleen voorrang, indien een speler van buitenaf wordt meegenomen. Voor niet-leden is het inschrijfgeld 28,-, inclusief een kop koffie/thee bij ontvangst, een consumptiebon, een snackbon en een kortingsvou cher van 10,-, te verzilveren bij een volgend bezoek aan de Heilooër golfbaan. Voor deelname aan de finales op zondag wordt 25,- gerekend voor leden, voor niet-leden van de 9-holesfmale 40,- en voor de 18 holes 60,-. Hierbij zijn deelname aan het buffet, een consumptiebon en de baanhuur inbegrepen. Het deelnemersveld wordt inge deeld in drie groepen: deelnemers met een actieve EGA handicap van 0 tot 20, deelnemers met een actie ve EGA handicap van 20 tot 36 èn deelnemers met een clubhandicap tot 54 (voorheen GVB). Hierdoor is het toernooi voor golfers met iedere handicap aantrekkelijk. Zaterdag starten alle 200 deelnemers in de voorrondes over negen holes. De scores worden op een groot scherm bijgehouden, zodat deelnemers na afloop van de ronde op zaterdag meteen weten of ze door zijn naar de finalerondes. Van iedere groep gaan 36 spelers door naar de fina lerondes op zondag. Deelname aan de finales kan alleen met een zoge naamde 'actieve handicap' (golfers die nu een inactieve hep hebben, kimnen deze weer actief krijgen door voor augustus drie keer een q-kaart bij hun club in te leveren). Voor meer informatie zie: www. golfclubheiloo.nl, tel. 072-5054540. Het gezelligste golftoemooi van Heiloo en omstreken wordt dit jaar gehouden in het weekend van zaterdag 30 en zondag 31 augustus bij Golf en Countryclub Heiloo. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Vanaf zondag 3 augustus wordt bij Gemaal 1879 een nieuwe expositie gehouden. De beurt is aan Allard Kaai (1964, Alkmaar) met schilderijen van land schappen en stillevens. Allard: „Hoe leg je de wind vast, en hoe schilder je broeierig weer? Dagelijks worstel ik met dit gegeven en sta ik met rub ber laarzen in pias-dras weilanden rond het Uitgeestenneer. Het met geschiedenis doorregen landschap, met oude strandwallen, kreken, dij es en dijkjes verveelt nooit en is met elk weertype een muze. In het late najaar oveiwegend bruinig, met woeste luchten, wordt de verf op mijn kwast taai van de kou en lijkt het paneel de klamme kille herfst lucht vast te plakken. De verf is dik en de kleuren grauw. In de lente wordt het licht zo prachtig hard rond al dat water en zie je zoveel kleuren groen dat het duizelt. Een paar uur lang schilderen alle zin tuigen mee. Landschapschilderen is een totaalervaring. Ik moet schil deren. In een tijd waarin dat tegen alles in beweegt, is deze bezigheid die voor velen een prettig tijdver drijf is, voor mij een dagelijkse strijd. Ik sta in mijn beste jaren in de modder, maar een andere bestem ming is er niet. Goed werk dwing je af. Afgelopen weken speelde de wind een prominente rol. De ezel waaide bijna in de plomp, ik moest de driepoot diep in het drassige land steken. De lucht zwiept zich in verf op het paneeltje. De pollen boren zich in mijn neus, het gras bloeit extatisch, en dazen belagen ieder levend wezen tussen het hoge gras. Ik leg de wind vast, en de dazen. Er plakt een dier in de verf, een onbe doeld lentemonument." De expositie is te bezichtigen elke zondagmiddag in Gemaal 1879 aan de Fielkerweg 4 (Klein Dorregeest) te Akersloot van 13.30 tot 16.30 uur. Tijdens het monumenten week end op zaterdag 13 en zondag 14 september is het gemaal geopend van 10.30 uur tot 16.30 uur. In het gemaal wordt ook iets vertelt over de functie van het werktuig en indien de weersomstandigheden het toelaten wordt er gemalen. Tevens is er gelegenheid voor groepen om het gemaal op afspraak te bezoeken, zie daarvoor www.gemaall879.nl. Werk van Allard Kaai, te zien in Gemaal 1879. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9