Fietsstraat op de Hoogeweg officieel geopend Vroege herfstwandeling in de Noorderneg Vleermuizen zoeken in Heiloo Theo Ursem onderscheiden tijdens Dolfinn fea 27 AUGUSTUS 2014 Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Zaterdag reikt burgemeester Hans Romeyn, tijdens het Dolfinn Rocks evenement, een koninklijke onderscheiding uit aan de heer T.C. Ursem uit Heiloo. De heer Ursem is daarmee Lid geworden in de Orde van Oranje-Nassau. De decorandus is de oprichter en leider van Drumband De Reiger. De Reiger treedt op tijdens Dolfinn Rocks en zet zich in, net als Dolfinn Rocks zelf, voor mensen met een beperking. Van 1970-1980 was de heer Ursem drumbandinstructeur van Harmonie Caecilia Heiloo. In 1993 richtte de decorandus Drumband De Reiger op met als doel ontspanning te bieden aan bewoners van Reigersdaal, een stich ting voor begeleid wonen en werken uit Heerhugowaard. Nog steeds zet de heer Ursem zich wekelijks in voor Reigersdaal. Met engelengeduld en grote betrokkenheid krijgen de bewoners elke week drumles van de heer Ursem. Foto: Ricardo Marcker De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- _x/pmninK. Naturally vriendelijke druktechniek Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur HEILOO - Groot plezier bij het Fithockey dinsdagmiddag op het veld van De Terriërs in Heiloo. De deelnemers kijken uit naar de hervatting na de zomerstop op 9 september. Het spel wordt gespeeld met een wat grotere bal die met een knots naar de goal van de andere par tij wordt gedreven. Bewegen naar vermogen waarbij het spelelement de grote plus is. Sommige deelne mers tonen een behoorlijk fana tieke inzet. De ervaren spelleidsters begeleiden op professionele wijze de warming up. En aan het eind de cooling down die tevens de opmaat is voor de roemruchte derde helft. Het spel is laagdrempelig, iedereen speelt het op eigen niveau, en leef tijd speelt geen rol. Informatie bij Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072- 5331297. Groot plezier bij het Fithockey op het veld van De Terriërs in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Terwijl wij nog nage nieten van een heerlijk voorjaar en misschien nog wel fraaiere zomer, bereidt de natuur zich al voor op de winter. Op zondagochtend 31 augustus laten twee natuurgidsen van de gidsengroep Heiloo u graag zien, hoe de natuur in de Noorderneg zich voorbereidt op de periode die komen gaat. Een enkele plant bloeit nog, waaronder het prachtige Pamassia, de meeste zijn druk in de weer hun soort in stand te houden. Wilt u zien hoe de natuur dat aan pakt? Kom dan zondagochtend 31 augustus om 10.00 uur naar de par keerplaats van zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. Als u een loep heeft is het goed om die mee te nemen. Als u geen waterdichte schoenen aantrekt, worden uw sok ken zeker nat. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl, of bellen naar 072-5325110; kijk ook op http://www.ivnnkl.net. Een enkele plant bloeit nog, waaronder het prachtige Parnassia. Foto: Paul te Have HEILOO - Sinds vrijdag 22 augustus is het gemotori seerde verkeer 'te gast' op het stuk Hoogeweg vanaf de Vennewatersweg richting Limmen. Op die regenachtige dag werd, in het bijzijn van omwonenden, de tweede fietsstraat van Heiloo offi cieel geopend door wethouder Rob Opdam en Jan Joma, regiodirecteur van Dura Vermeer, het aannemers bedrijf dat de werkzaamheden heeft uitgevoerd en voor tien jaar ook het onderhoud op zich neemt. Rob Opdam legde uit dat dit deel van de Hoogeweg hoognodig toe was aan een nieuwe asfaltlaag. Het eer ste deel, vanaf de Zevenhuizerlaan, zal later onder handen genomen worden. „Dat gedeelte is er relatief beter aan toe, maar zal door bouw- verkeer voor Zuiderloo wellicht nog op zijn donder krijgen. Dan is het niet verstandig om het nu al aan te pakken. Maar ook dat gedeelte van de Hoogeweg staat op het lijstje." Bij de wegrenovatie, mede moge lijk gemaakt door subsidie van de provincie Noord-Holland, is de veiligheid van fietsers als uitgangs punt genomen. Temeer omdat de Hoogeweg een drukke fietsroute HEILOO - Zaterdag 30 augus tus is de nacht van de vleer muis. Een Europees evenement waarbij overal excursies wor den gehouden. Onder leiding van Bernard van Duijnen kunt u in Heiloo ook op zoek naar vleermuizen. Met spe ciale apparatuur wordt er gezocht naar velschillende soorten. Om 20.30 uur wordt er verzameld bij de ingang van het Ter Coulster aan de Kennemerstraatweg. Opgeven bij: meer_vleermuizen@xs4all.nl onder vermelding van het aantal personen. Bij slecht weer gaat de excuisie niet door. Onder leiding van een vleermuisonderzoeker kunt u op excursie om dit bijzondere beestje te zoeken. Aangeleverde foto is van schoolgaande jeugd richting Castricum. De nieuwe asfaltlaag is in het brede middengedeelte rood van kleur, wat erop duidt dat het een fietsstraat is. Fietsers heb ben hiermee alle ruimte gekregen; gemotoriseerde weggebruikers moeten zich aan hun snelheid aanpassen. De weg is optisch ver smald door grijze banden. Opdam is namens de gemeente blij met het resultaat, dat in korte tijd -in de zomervakantie- verwezenlijkt is. Vrijdag openden wethouder Rob Opdam en Jan Jorna van Dura Vermeer de fietsstraat aan de Hoogeweg. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3