Alleman Mode 70 jaar aan de Stationsweg Iyengar Yoga en Cursussen Mindfull zijn Zelf maten en kleuren bepalen bij kunstschilder Arie Koning Duo Zijlstra Sandkuijl in Witte Kerk 11 INGEZONDEN MEDEDELING Spreekuur Heiloo-2000 Verrassend machinaal patchwork Najaarsconcert Alkmaarse Oratorium Vereniging Leger des Heils zoekt collectanten in Heiloo UITKIJKPOST 10 SEPTEMBER 2014 HEILOO - Op donderdag 11 september kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezig houden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk tref fen. U bent om 20.00 uur wel kom in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even mel ding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie tel. 06-54901626 of via e-mail rob.levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractievergaderingen op www.heiloo-2000.nl. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt het seizoen 2014-2015 een pateh- work/quiltcursus aan onder de titel 'verrassend machinaal patch work door middel van slimme snij- en naaiteehnieken'. U leert diverse snij- en naaiteehnieken, waarmee u haast in een handom draai verschillende patehwork- blokken maakt. Docente Trudie Konijn zal u hierbij helpen. Deze cursus is geschikt voor deelne mers met ervaring met het naaien op de naaimachine. Tevens kun nen zij het liefst al werken met rolmes, quiltliniaal en snij mat. In negen donderdagavonden, drie wekelijks, worden deze gegeven voor (half)gevorderden in ons Nivonlokaal in de Hofdijk, van 19.30 tot 21.30 uur. Bij voldoende aanmeldingen kan gestart worden op donderdag 2 oktober of 23 oktober. Opgave via info @nivonheiloo.nl of via tel. 072- 5333127. HEILOO - Op zondagmiddag 5 oktober om 15.30 uur geeft de Alkmaarse Oratorium Vereniging haar najaarsconcert in de Kapel van St. Willibrordus aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Aan dit concert werken mee de jonge Alkmaarse sopraan Sabine Kirsten en Ada Knop- Kleymeer, vleugel. Dirigent is Johan Akerboom. Op het pro gramma staan werken van onder andere Vivaldi, Mendelssohn, Fauré, Grieg, Dyson en Andriessen. De toegangsprijs is 15,- inclusief consumptie na afloop van het concert. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. aovkoor.nl of tel. 072-5126758 en bij de voorverkoopadres sen Muziekhandel Spanjaard en Boekhandel Feijn in Alkmaar, de Schrijverij in het Stationseentrum (Heiloo) en Boekhandel Thomas in Bergen. Tevens zijn op de dag van het concert kaarten te koop aan de zaal. HEILOO - Het Leger des Heils zoekt collectanten in Heiloo voor de jaarlijkse deur-tot-deurcollec- te. De collecte wordt gehouden van 24 tot en met 29 november. Het Leger des Heils wil mensen helpen die hulp nodig hebben en nergens anders terecht kunnen. Iedereen kan een beroep doen op het Leger des Heils, ongeacht achtergrond of levensovertuiging. Bent u tijdens de collecteweek besehikbaarom te collecteren? Ga dan naar www.legerdesheils.nl/ collectanten of tel. 036-5398175. HEILOO - Alleman Mode aan de Stationsweg is al zeven decennia een begrip in de regio. Eén adres waar de eigentijdse man, ongeacht leeftijd en persoonlijke leefstijl, in één keer slaagt; van top tot teen! Johan en Paulien Alleman zetten een lange familietraditie in herenmode voort, die genera ties teruggaat. Johan stamt uit een kleermakersgeslaeht, waarin het vak manschap ruim tweehonderd jaar van vader op zoon is doorgegeven. In de Tweede Wereldoorlog evacueerde de familie uit Egmond naar Heiloo. Johan's opa, Anton Alleman, begon een kleermakersatelier in een klein huisje aan de Stationsweg. Hij maakte maatkostuums. Maar tijden veran derden, het modebeeld ook; door de opkomst van het confectiepak raakte het maatkostuum uit de gratie. Het kleine huisje werd inl963 gesloopt om plaats te maken voor een winkel in herenmode. Na Anton en Jan Alleman is Johan de derde generatie aan de Stationsweg. Alleman Mode, Stationsweg 61, Heiloo, www.allemanmode.nl. HEILOO - Wil je in beter contact zijn met je lichaam en rustiger worden in je hoofd? Kom een proefperiode Iyengar Yoga volgen bij Vind jouw Balans voor 25,- Tijdens de yogalessen wordt je aandacht teruggebracht in je lichaam, met aandacht voor kracht vanuitje voeten om stevig te staan en verruiming voelen in je adem. Op woensdag 24 september begint de Cursus Mindfull zijn in klein groepsverband, zodat er een vertrouwelijke sfeer is om te leren meer te ontspannen. Dit doe je door middel van osjes bewegen met je lichaam, eenvoudige adem- en meditatieoefeningen. Er start een vervolgcursus Mindfull zijn op vrijdag 19 september. De verdiepende medi tatieve oefeningen in deze cursus zullen zich onder andere richten op de vitale organen; nieren, lever, hart, maag en longen. Heb je al een basis aan meditatiebeoefening of mindfullness dan kan dit een fijne verdieping zijn. Zie www.vindjouwbalans.nl voor meer informatie of bel: 06-24841416. Als u Arie Koning een opdracht geeft, kunnen de maten en belangrijkste kleuren bij hem worden aangegeven. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 13 sep tember geven zangeres Yntske Zijlstra en luitist gitarist Frits Sandkuijl tussen 13.00 en 15.00 uur een aantal mini- concertjes in de Witte Kerk. Verwijzend naar het thema van de Monumentendag, Reizen door de tijd, laten zij de toe hoorder luisteren naar instru mentale en vocale pareltjes uit verleden en heden. Luitliederen van John Dowland, romanti sche gitaarliederen, traditio nals als Greensleeves, maar ook liedjes van Edith Piaf, Herman van Veen in verrassende en smaakvolle arrangementen. En dat allemaal gratis in de sfeer volle en prachtige akoestiek van de Witte Kerk van Heiloo. HEILOO - Een bijzondere vorm van klantgerichtheid in de kunst vindt u bij kunstschilder Arie Koning. Zijn fraaie schilderijen waren onlangs te zien in de Witte Kerk tijdens de Kunst6daagse Heiloo. In geval van een opdracht kunnen de maten en belangrijkste kleuren bij hem worden aangegeven. Ook worden klanten uitgenodigd in zijn atelier om het tussentijdse resul taat te beoordelen. Waarna nog aanpassingen kimnen worden door gevoerd. Koning voegt er nog aan toe: „De klant moet 100% tevreden zijn met het resultaat. Daarom ook hanteer ik geen aankoopplicht. En dat geldt ook voor opdrachten." Arie Koning heeft zijn schil dersatelier in een pand in de 'Amsterdamse School-stijl' en is hiermee opgenomen in de Open Monumentenroute van Alkmaar. Hij exposeert hier weer nieuw werk. Zaterdag 13 september van 10.00 tot 17.00 uur aan de gracht van het Luttik Oudorp 79. www.ariekoning. nl. Luitist gitarist Frits Sandkuijl en zangeres Yntske Zijlstra geven miniconcertje sin de Witte Kerk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11