Lekker en verantwoord bij Albert Heijn Limmen Limmen Cultuur presenteert: Daria van den Bereken Harmonie Excelsior laat zich weer horen Open Monumentendag in de Egmonden Monumentendagen in Akersloot REGIO i6 INGEZONDEN MEDEDELING Grote overdekte Rommelmarkt in Uitgeest B.Lief in Abdij Kermis in Limmen Open dag Abdijtuin Egmond 14 MEI 2012 UITKIJKPOST UITGEEST - Op zondag 21 september wordt er een grote overdekte rommelmarkt gehou den, in sporthal de Zien te Uitgeest. Het is een grote markt met zeventig kramen. U betaalt voor een kraam 20,- en kunt nu alvast een kraam reserveren. U krijgt de gelegenheid om uw overtollige spulletjes te verko pen, en natuurlijk bij anderen te struinen, dus volop gezelligheid. De Rommelmarkt is van 11.30 tot 15.30 uur. Entree: 1,50. Kinderen gratis. Meer informatie: tel. 0251-254067 of tel. 0251- 240557. E.mail: annekezonn® hotmail.com of joke.jurriens® xs4all.nl. REGIO - Zondag 28 september om 14.00 uur geeft blackgospelkoor B.Lief een kijkje in de keuken, met daarbij een veiling. Locatie is de Benedictushof van de Abdij in Egmond binnen. U kimt een open repetitie bijwonen van ongeveer 45 minuten om te genieten van swingende Blackgospel - r&b soul en Blues repertoire, onder het genot van koffie en zelfge maakte appeltaart, en ook staat er soep voor u klaar. De veiling heeft bijzondere kavels varië rend van een ochtend uw huis schoonmaken, zelfgemaakte appeltaarten, massages of een avondje Keezen bij iemand thuis. Gratis toegang en parkeren bij de Kaarsenmakerij LIMMEN - Vrijdag begint op het parkeerterrein van w Limmen de jaarlijkse Limmerkermis. Er staan weer een keur aan vertrouwde attracties. De openingstijden zijn vrijdag 15.00 uur, zaterdag 14.00 uur en zondag 14.00 uur. Op vrijdag zal op het land van van der Steen weer een prachtig vuur werk de lucht in gaan. Dit alles vangt aan om 21.30 uur. EGMoND - Op zaterdag 13 sep tember opent de POMologische Vereniging Noord-Holland van 10.00 tot 16.00 uur de poor ten van haar fmittuin aan de Vennewatersweg 27 in Egmond- Binnen voor alle leden van de POM en voor belangstellende bezoekers uit de regio. Tijdens deze open dag kan iedereen genieten van de uitge breide sortering appel, peren- en pmimenrassen die hier overzich telijk zijn gerangschikt. Bovendien hangt er aan heel wat bomen schit terend fruit. Een lust voor het oog! Leden van de werkgroep Abdijtuin zijn de gehele dag aanwezig om u welkom te heten en desgewenst, te informeren over allerlei fluitsoor ten, snoeien en ziekten of plagen. Wilt u liever in alle rust rond wandelen en genieten van ruim 125 verschillende appelrassen, 86 perenbomen en 36 pmimenrassen? Dat kan natuurlijk ook. Heeft u vra gen over het snoeien van uw eigen fmitbomen? Neem enkele foto's van de betreffende boom mee. Wilt U weten wat voor fruitboom er eigen lijk in uw eigen tuin staat? Een team van deskundigen kan antwoord geven op -bijna- alle wagen over het kweken van appels, peren, pmimen, kersen en aalbessen. De abdijtuin bevindt zich naast het mime par keerterrein van de abdijwinkel van het Adelbertusklooster en de inmid dels prachtig ingerichte vlinder- en kruidentuin. Daria is een Nederlands-Russische pianiste en heeft al vele prij zen in ontvangst mogen nemen. Aangeleverde foto LIMMEN - Limmen Cultuur pre senteert op zondag 5 oktober om 14.30 uur pianiste Daria van den Bereken. Locatie is de sfeervolle Protestantse Kerk op de Zuidkerkenlaan te Limmen. Daria is een Nederlands- Russische pianiste en heeft al vele prijzen in ontvangst mogen nemen. In 2006 heeft zij de Debuut Publieks Prijs gewonnen. Sindsdien treedt zij op in de meest toonaangevende zalen en speelt zij op de belangrijkste festivals in bin nen- en buitenland. Recent ontving zij de Amsterdam Kunst Prijs. Daria's meest recente project Handel At The Piano is er op gericht een wereldwijd publiek kennis te laten maken met de klavierwerken van Handel. In 2012 gaf zij hierover een TEDX Amsterdamse lezing en ver scheen er een cd met werken van Handel bij Sony Classical. Ook is zij bekend van de televisie. Het afgelopen seizoen heeft zij haar medewerking verleend aan het pro gramma de Tiende van Tijl, waarin zij optrad en diverse artiesten begeleidde op de piano. De inwo ners van Limmen en omstreken zijn uitgenodigd om dit concert bij te wonen. Het belooft op 5 oktober een anders dan andere zondagmid dag te worden waarin Daria niet alleen haar muziek speelt maar er ook over vertelt. Een middag waar zowel een klassiek als een niet-klassiek publiek door verrast zal worden binnen de muren van het romantische en intieme kleine kerkje in Limmen. Kijk voor ver dere informatie, reserveringen en entreeprijzen op www.limmencul- tuur.nl of via tel. 072- 5053274. LIMMEN - Op 22 november gaat er een AH Limmen Music Night plaatsvinden. De voorbereidin gen voor dit muzikale spektakel zijn in volle gang. Er wordt door iedereen, zowel voor als achter de schermen, hard gewerkt om er een onvergetelijke avond van te maken. Om deze imieke Music Night mee te maken, zijn er sinds 1 september kaarten te koop bij Albert Heijn in Limmen, maar u kimt ze ook bij de leden van Harmonie Excelsior zelf halen. De kosten van de kaarten zijn slechts 15 euro per stuk. Om alvast een beetje in de stemming te komen: tijdens de Kermisrun, 13 september, zullen harmonie en slagwerkgroep ook aanwezig zijn en geven bij het Stet (haven) een concert teiwijl de deelnemers aan de Kermisrun hardlopend voorbij komen. Op deze wijze proberen zij hen een beetje 'wind mee' te geven. EGMONDEN - Zoals ieder jaar zijn ook nu weer de PKN- kerkgebouwen open tijdens de Open Monumentendagen. In Egmond aan Zee alleen op zaterdag 13 september (van 11.00 toto 17.00 uur), in Egmond Binnen zowel op zaterdag 13 september als op zondag 14 september, van 10.00 tot 17.00 uur. Het thema is 'Op reis'. Op het kerkplein van de kerk (Trompstraat 2 Egmond aan Zee) is een boekenmarkt(je) ingericht. In Egmond Binnen is in de kerk (einde Abdijlaan) een expo sitie van de beelden van plaats genoot Sabine Willems. Zij heeft al heel lang een fascinatie voor allerlei vormen van kunst, zowel schilderen als beeldhouwen. Zij heeft jarenlang geschilderd in Amsterdam bij de kunstschilder Maarten Krabbé, de vader van de bekende toneelspeler Jeroen Krabbé. Dat zette zij voort bij de kunstschilder Henri Titzelaar, toen zij naar Den Bosch verhuisde. In Den Bosch begon Sabine Willems ook te beeldhouwen. Zij beeldhouwt in steen en zij maakt bronzen beelden naar model. Daarbij streeft zij ernaar haar beelden een zo groot moge lijke zeggingskracht te geven. Zij werkt zowel abstract, als figuratief. LIMMEN - Albert Heijn Limmen grootste assortiment in verantwoorde en gezonde voeding van de supermarkten in de regio. Vanaf begin septem ber heeft AH Limmen haar assortiment gezonde en verantwoorde voeding enorm uitgebreid. Zodat ze de vraag van de steeds bewuster wordende consument naar gezonde voeding kimnen beantwoorden. Het assortiment van AH Limmen is met Wholefoods producten uitgebreid die als SuperFood worden gezien. AH Limmen biedt hier mee u het grootste assortiment die u binnen de regio in de supermarkten kunt vinden. Deze producten zijn specifiek voor personen die al of niet structureel een dieet zoals b.v. een coeliakie dieet moet volgen. Bovendien zijn veel van de producten gluten wij, natrium-arm, suiker-arm en (koe)melk vrij. Bijna alle SuperFood producten zijn rijk aan vitamines, ijzer, vezels of natuurlijke energieboostere. Een kleine greep wat u zoal in het bovengenoemde assortiment kimt vinden zijn pasta's, soepen, ontbijtproducten, vruchtensappen van Rabenhoret en Zonnatura, goji bes sen en ongebrande noten, maar ook de vertrouwde boekweit en gierst. Een groot deel van de producten dragen bovendien het EKO keurmerk en zijn dus puur biologisch, teiwijl er ook een reeks van deze gezonde artikelen het keurmerk FairTrade dragen. Het nieuwe motto van AH Limmen is lekker en verantwoord blijven eten. In Akersloot doen de De Oude Knegt en het Museumgemaal 1879 mee aan de Monumentendagen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In Akersloot doen de korenmolen De Oude Knegt en het Museumgemaal 1879 mee aan de Open Monumentendagen op 13 en 14 september. Zowel op zaterdag als op zondag kan het publiek er van 's ochtends tien tot 's middags vier een kijkje komen nemen. De Oude Knegt aan de Pontweg Noord zal bij voldoen de wind draaien en meel malen. Er zijn de hele dag wijwilligere aan wezig om rondleidingen te geven en wagen van bezoekers te beant woorden. Het molenaarehuisje, waar naast de eigen meelproduc- ten ook originele cadeauartikelen worden verkocht, zal beide dagen geopend zijn. Er wordt ook koffie geschonken. Het Gemaal 1879 op Klein Dorregeest bestaat volgend jaar 135 jaar. Het is als stoomge maal gebouwd, vandaar de enorme omvang. Na 40 jaar werd de stoorn- tractie veivangen door een elek trische aandrijving. Dat was voor de provincie aanleiding om in 1985 het gemaal op de monumentenlijst te plaatsen van waterstaatkundige objecten. De overbrenging tussen motor en pomp is namelijk heel bij zonder. Als de omstandigheden het toelaten zal het gemaal tijdens het monumentenweekend geregeld in werking worden gesteld. Dit levert een indrukwekkend schouwspel op. Door de aanwezige wijwilligere wordt tevens iets verteld over de functie van het gemaal in de water huishouding rond Limmen, Heiloo, Castricum en Akersloot. In de voor malige ketelruimte is een expositie met werk van de Uitgeester kunste naar Allard Kaai te zien.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 16