Pascalle de Hoogh is buurtsportcoach Heiloo Jeugd oppositie naar nieuwe locatie Keukeru(TÏp) TÜ0W nggjlll Norma Duin-Glas is verslingerd aan bowls complete keuken inclusief inbouwapparatuur Jaarlijkse zeevis avondwedstrijd De Vroegte Wind Sport 19 Afscheid Claudia en Peter Guit; einde tijdperk TCH GEWOON KEUKENS GOEDE KEUKENS, GOEDE PRIJS! SPM 10 SEPTEMBER 2014 HEILOO - Vorige week plaatsen we een artikel over het afscheid van Peter en Claudia Guit na bijna 35 jaar, van 'hun' Trainings Centrum Heiloo. Bij het plaatsen op de pagina zijn Peter en Claudia zelf echter weggevallen waardoor zij niet in de krant stonden! Bij deze dus nogmaals de foto: Rob Opdam sprak tijdens de afscheidsreceptie lovende woorden over de familie Guit, Peter en Claudia staan rechts op de foto. Foto: Carolien Breed HEILOO - Gemeente Heiloo heeft sinds 1 september een buurtsportcoach. Haar naam is Pascale de Hoogh. Zij is in dienst bij AlkmaarSport. De buurtsportcoach richt zich op het organiseren van voldoende sport- en beweegaanbod in de buurt voor alle gewenste doelgroepen. De buurtsportcoach zal een belangrijke bijdrage leveren aan het stimuleren tot sporten en bewegen door jongeren, ouderen en kwets baren. Daarnaast zal zij bijdragen aan de ontwikkeling van passend sport- en beweegaanbod voor deze doelgroepen. De buurtsportcoach zorgt voor de verbinding tussen sport- en beweegaanbieders met andere sectoren zoals zorg, welzijn, kinderopvang en onderwijs en is het aanspreekpunt voor sport en bewe gen in Heiloo. De buurtsportcoach gaat nauw samenwerken met de Sportraad Heiloo, Stichting Welzijn Heiloo en de jeugd- en jongerenwerkei's van Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. Uiteraard worden bij de uitvoering van activiteiten ook de Heilooër sportverenigingen, onderwij spart- ners en buitenschoolse opvangorga- nisaties betrokken. De werkzaamheden van de buurtsportcoach sluiten goed aan bij het gemeentelijk sportbeleid waarin onder andere het belang van 'sport als middel' wordt onder kend en samenwerking met en tus sen maatschappelijke organisaties als belangrijk wordt gezien. Ook sluiten de werkzaamheden van de buurtsportcoach naadloos aan bij 'Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo', wat voortkomt uit het gemeentelijk gezondheidsbeleid. Doel van dit beleid is om het voor inwoners makkelijker te maken om voor gezond te kiezen. Wanneer inwoners dankzij inbreng en tus senkomst van de buurtsportcoach gemakkelijker kunnen sporten en bewegen, worden zij gestimuleerd in een actieve en gezonde leefstijl. Meer informatie over de buurt sportcoach kimt u vinden op de website www.sportindebuurt.nl. Als u vragen heeft, kimt u con tact opnemen met mevrouw M. Helmstrijd, e-mail info® heiloo.nl, tel 072-5366717, of Pascale de Hoogh, e-mail p.dehoogh@alkmaarsport.nl. HEILOO - De schaakvereni ging Oppositie begint weer aan nieuw seizoen. De jeugd bijt de spits af op vrijdag 5 september. Let op: zowel de tijden als de locatie zijn veranderd. Er wordt gespeeld in De Strandwal, Olvendijk 2a van 19.00 tot 20.00 uur. De seni oren beginnen weer op dinsdag 9 september om 20.00 uur in het Trefpunt. De week daarvoor, op 2 september dus, is er vrij schaken, om de spieren en de hersenen weer even los te werken. Ook dit seizoen zal Oppositie weer buiten de deur spelen, in de externe competitie van de NHSB. Het pas gepromo veerde Oppositie 1 zal uitkomen in de tweede klasse, met acht spelers. Oppositie 2 speelt net als vorig jaar in de derde klasse met zes spelers en het eveneens gepromoveerde derde team blijft op verzoek van Oppositie weer in de vierde klasse spelen. Dit om te voorkomen dat er in de loop van het jaar te weinig spelers zullen zijn voor alle drie de teams in de vierde klasse wordt met slechts een viertal gespeeld, vandaar). Zowel bij de jeugd als bij de senioren kunnen nieuwe leden enkele weken op proef meedoen. Informatie jeugd, tel. 072-5151918, senioren: 072-5333543. Zie verder: www.sv-oppositie.nl. HEILOO - Bowls is in Nederland een vrij onbekende sport, landelijk telt ons land circa 2000 spelers. In het bui tenland, met name Engeland - de bakermat van bowls-, ligt dit heel anders. Daar is het popu lair bij jong en oud. De sport wordt uitgezonden op BBC en Eurosport. Bowls wordt zowel binnen als buiten gespeeld; op brede, lange banen. Net als bij jeu de boule tracht de speler of het team (foul's en/ of paire) de bowl (niet rond, maar enigszins geplet van vorm) zo dicht mogelijk bij de 'jack' te plaatsen. Ondanks dat bowls hier een smalle sport is, draait Nederland op inter nationaal niveau goed mee. Tijdens het WK in 2012 in Australië eindigde ons land op de tiende plek. Norma Duin-Glas uit Heiloo werd op 23 augustus Nederlands kampioen in de categorieën 'single' en 'foul's' en kwalificeerde zich voor het EK in 2015, te houden in Tel Aviv Norma legt uit: „De sport is in 1988 in Nederland geïntroduceerd om de daluren van sporthallen in te vullen. In dat jaar stond in de Uitkijkpost een oproep voor leden voor een pas opgerichte bowlsver eniging in de sporthal in Egmond. Het leek me toen een leuke sport voor mijn moeder. Zij is Engelse van geboorte. En het stond haar wel aan, maar op voorwaarde dat we samen lid werden. We zijn bei den verslingerd geraakt aan bowls!" Inmiddels speelt Norma al weer jaren bij een bowlsclub in Haarlem, waar het speelniveau hoger ligt dan hier in de buurt. Daarnaast is ze lid van de Engelse Professional Bowls Association (PBA). In het zomer seizoen traint Norma twee keer per week; vaste outdoorbanen maken dit mogelijk. Tijdens het indoorsei- zoen kan er minder getraind wor den; alleen op tijden dat de sporthal vrij is. Van oktober tot april doet ze mee aan de wintercompetitie in Vleuten. „Het speelniveau ligt daar vrij hoog." Norma neemt in novem ber 2015 deel aan het 'Atlantic Championship', te houden op Cyprus. En zo heeft ze nog een aan tal internationale kwalificatietoer nooien in verre windstreken op haar lijstje staan, waar ze maar wat graag aan mee zou doen. Dat wordt echter kiezen. „Want alle reis- en verblijfskosten zijn voor eigen rekening." Maar waar ze graag naar uitkijkt, is het WK Bowls in 2016 in Nieuw Zeeland, waarvoor ze zich hoopt te kwalificeren tijdens de Atlantic Championships. ADVERTENTIE Gewoon Toon heeft al een voor slechts ms U VINDT ONS IN DE SHOWROOM VAN ANT. DUIJN KEUKENS Hasselaarsweg 21 Heerhugowaard Tel. 072 - 5714108 www.antduijnkeukens.nl V Net als bij jeu de boule tracht de speler of het team de bowl zo dicht mogelijk bij de 'jack' te plaatsen. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17