Cultuurkoepel Heiloo officieel geopend Postma en Postma BEDRIJF BELICHT 'Samen werken of samenwerken' 5 ..■■ar Tevens opening Open Monumentenweekend Nieuw: Publieksprijs in Ondernemingsverkiezing KORTOM Dementie en muziek Anders lezen in Bibliotheek Lotenverkoop voor clubs uit Heiloo Lezing Energie neutraal Ontmoetingsgroep mantelzorgers UITKIJKPOST 10 SEPTEMBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Laat 99, 1811 EC Alkmaar, tel. 072-5115426, www.postmaenpostma.nl, e-mail: winkel@postmaenpostma.nl. ALKMAAR - Postma en Postma is al vijftig jaar in Alkmaar en de wijde omtrek het vertrouwde adres voor de aanschaf en het laten instal leren van beveiligingsproducten voor uw woning, die alle voldoen aan het Politie Keurmerk Veilig Wonen (PKVW). In 1963 begon Frits Postma aan de Langestraat in Alkmaar de winkel in ijzerwaren, sleutels, sloten en hang- en sluitwerk. De winkel werd onder meer met de sloten- en sleutelservice al gauw een begrip. Zijn opvolgers en zonen Gosse en Tjerk staan inmiddels al weer jaren aan het roer onder de naam Postma en Postma. De zaak is drie jaar geleden verhuisd naar Laat 99 (pal tegenover de campingshop Roobeek). Het diepe pand biedt volop ruimte aan het zeer uitgebreide assortiment; Postma en Postma heeft 15.000 verschillende artikelen uit voorraad leverbaar. Inbraak is van alle tijden. Maar de laatste jaren wordt de omgeving met regelmaat opgeschrikt door complete inbraakgolven. Gosse Postma: „De manier van inbreken verandert; inbrekers gaan steeds slimmer en sneller te werk. Door het aanbrengen van een goede, degelijke inbraak beveiliging vermindert de kans op inbraak met 95%. Wij komen dan ook graag thuis of op de zaak bij u langs voor een complete veiligheidscheck van uw huis of bedrijfspand. U kunt ons bellen voor een vrijblijvend veiligheidsadvies. De hele woning wordt van top tot teen nagelopen op inbraakgevoelige punten. Vervolgens stellen wij een veiligheidsadvies op volgens de richtlijnen van het Politie Keurmerk. Postma en Postma werkt alleen met hoogwaardige inbraakbeveiligingsproducten, die vak kundig geïnstalleerd worden door onze eigen, gediplomeerde vakmen sen." Naast topkwaliteit in beveiligingsproducten staat Postma en Postma in heel Noord-Holland Noord bekend als de Sleutelspecialist. Gosse: „Of het nu gaat om sleutels voor de woning, auto, caravan, fiets, boot, kluis et cetera; wij hebben bijna alle sleutels in voorraad. We hebben gespecialiseerde apparatuur in huis waarmee we a la minute van bijna elke sleutel een exemplaar kunnen bijmaken. Klaar teiwijl u wacht!" Gecertificeerde sleutels zijn op bestelling verkrijgbaar. Behalve de sleutel- en slotenseivice, inbraakbeveiliging en hang- en sluitwerk biedt Postma en Postma een keur aan eersteklas handgereed schap, ijzerwaren, accessoires, lampen, tuingereedschap, lijmen, messen en scharen enzovoort; het is teveel om op te noemen. De beste manier om te weten wat Postma en Postma allemaal in huis heeft, is een bezoek aan de winkel of kijk eens op de website postmaenpostma.nl! HEILOO - Na een jaar hard wer ken is het dan eindelijk zover. De cascorestauratie van de kapel van het rijksmonument St. Willibrordus in Heiloo is klaar. Op vrijdag 12 september zal de kapel onder de naam Cultuurkoepel Heiloo officieel worden geopend, 's Avonds zal de verlichting van het kruis op de koepel op bijzon dere wijze worden aangezet. Vanaf dat moment is de koepel weer dag en nacht als landmark zichtbaar, het baken voor Heiloo en Noord Kennemerland. Voor de opening is een bijzon der programma samengesteld. De opening wordt een proeverij van alles wat de Cultuurkoepel Heiloo te bieden heeft. Rijksbouwmeester Marcel van Heek bijt het spits af met een inspirerend verhaal over herbestemmen als nieuwe bouwopgave. Simone Awhina zal zingen, Bose presenteert het nieuwe geluidssysteem en Joost Zwagerman neemt ons mee in een presentatie over kunst en troost. Daarna treedt het vermaarde dans gezelschap Leine Roebana op. Na een liehtspektakel rondom de kapelramen zal de verlichting van het kruis op bijzondere wijze aange zet worden. Na afloop is er gelegen heid voor ontmoeting met een hapje en een drankje. De entreekosten voor het avondvullende programma zijn 12,50 per persoon. Als blijk van waardering betalen Vrienden van de Cultuurkoepel niets. Informatie over de openingsavond is te vinden op www. willibrordus. eom/pages/kapelnieuws. De ope ning van de Cultuurkoepel is ook de start van de Open Monumentendag. In de Cultuurkoepel is een foto tentoonstelling van oude ambach ten te bewonderen, door Peter Bijkerk samengesteld uit de privé- eolleetie van het museum. Op beide dagen zijn voor bezoe kers om 11.00, 13.00 en 14.00 uur expedities over het landgoed. Op zaterdag wordt het publiek mee genomen op een muzikale wereld reis. Van 11.00 tot 17.00 uur belicht pianist Marcel Worms (in samen werking met Kunstgetij Podium en Creatie) op muzikale wijze elk uur een werelddeel. De Amsterdamse pianist is een groot verteller. Vanaf 11.00 uur (en vervolgens op elk heel uur) geeft Worms concerten van een half uur waarin het publiek een prachtige muzikale wereldreis krijgt voorgeschoteld. Om 17.00 start zijn laatste concert. Op zondag verzorgt Boi Akih, een muzikaal duo van wereldformaat (eveneens in samen werking met Kunstgetij Podium en Creatie), van 11.00 tot 17.00 uur in de Cultuurkoepel elk uur een mini- concert. Monica Akihary (zang) en het inventieve gitaarspel van Niels Brouwer leiden het publiek langs vergezichten van een wereld vol gevoel en kleur. HEILOO - Wie wordt op zater dag 13 december uitgeroe pen tot de Onderneming van 2014; welk veelbelovend jong bedrijf verdient in uw ogen het steuntje in de rug van de In de Kijkerprijs? En wie wint de eer ste Publieksprijs? De aftrap voor de Ondememingsverkiezing 2014 is gegeven; het digitale 'stemloket' op www.ondememendheiloo.nl is weer geopend. En er wordt al druk gestemd! Elke stem voorzien van een gron dige motivatie telt in deze derde edi tie van de Ondememingsverkiezing sowieso mee voor een toegevoegde categorie: de Publieksprijs. De Ondememingsprijs is een jaarlijkse wisselprijs, uitgereikt aan een in Heiloo gevestigd bedrijf of zelfstan dige ondernemer, die zich in de loop der jaren bewezen heeft, inno vatief en/of duurzaam onderneemt waarbij personeel de kans krijgt zich te ontwikkelen. Het bedrijf ver tegenwoordigt bovendien een maat schappelijke waarde voor Heiloo. Winnaars van de voorgaande edities zijn Erkamp Projectstoffering en TG Lining. De organiserende ondernemers vereniging Ondernemend Heiloo (OHO) heeft dit jaar gekozen voor het thema 'Samen werken of samen werken'. Rob van der Wal en Thijs Smit, beiden bestuurslid van OHO, leggen uit waarom. „In Heiloo is een enorme diversiteit aan bedrij ven gevestigd. Van de circa 1100 in Heiloo gevestigde bedrijven zijn er 260 aangesloten bij OHO. Landelijk gezien is dit een hoog percentage, wat duidt op een groot saamhorig heidsgevoel en de wil om samen te werken. Na de crisis willen we nu vooruit! Behalve dat OHO voorziet in de behoefte om ervaringen uit te wisselen en elkaar vooruit te hel pen, kimnen lokale ondernemers ook op zakelijk vlak iets voor elkaar betekenen!" Rob van der Wal, eige naar van CiroPack,vertelt: „Zo heb ik ons wagenpark in onderhoud bij het autoservicebedrijf om de hoek en de verbouwing van ons pand laten uitvoeren door mijn buur man." Tot vrijdag 17 oktober kan ieder een zijn stem (plus motivatie) uit brengen op een Heilooër bedrijf of zelfstandig ondernemer. De actuele top 10 staat in willekeurige volg orde op de website vermeld. En daarin kan door uw stem nog van alles veranderen. Vervolgens buigt de onafhankelijk vakjury zich over de ondernemers/bedrijven die de meeste stemmen hebben gekre gen. Middels bedrijfsbezoeken wordt onderzocht of aan de crite ria wordt voldaan om in aanmer king te komen voor plaatsing op de uiteindelijke nominatielijst. Begin december worden de genomineer de bedrijven bekend gemaakt. Los daarvan telt elke stem mee voor de Publieksprijs. Welke drie bedrij ven als winnaar uit de bus komen, wordt op zaterdag 13 december, tijdens de jaarlijkse feestavond van OHO, geheel in stijl bekend gemaakt! HEILOO - Het Alzheimer Café in Heiloo houdt op woensdagavond 17 september een bijeenkomst met het onderwerp 'Dementie en Muziek'. Machgiel Bakker zal deze avond op een verrassende manier laten zien wat de invloed is van muziek bij mensen met dementie. Vanaf 19.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, waar (gratis) koffie en thee klaar staan. Om 19.30 uur begint de inleiding op het thema. Inlichtingen: Riet Steenhoek, tel. 072-5337612. HEILOO - Als 'gewoon' lezen niet meer gaat door een (visuele) beperking dan zijn er nog veel mogelijkheden om boeken, kran ten en tijdschriften te kunnen blijven gebruiken. In een klein groepje wordt uitleg gegeven over verschillende hulpmiddelen, zoals de Webbox en de daisyspeler. En natuurlijk kimt u uw vragen stellen. Voor deze Informatie- Spreekuren geldt: vooraf aanmel den bij de balie op info® bibliotheekheiloo.nl, tel. 072- 5330670, Westeiweg 250, Heiloo. HEILOO - De start van de loten verkoop van de Grote Clubactie is dit jaar op zaterdag 13 september. Ook voor verenigingen uit Heiloo kimnen aan de deur loten worden gekocht. Alle verenigingen gebrui ken deze actie om de clubkas te spekken; 80% van de opbrengst van de loten gaat namelijk direct naar de lokale clubs in Heiloo. Dit jaar doen in Heiloo de volgende clubs mee: Atletiekvereniging Trias, Volleybalvereniging Effect, Badmintonvereniging 't Vennewater, De Boserossers, Sportvereniging De Foresters, Heilooër Harmonieorkest Caecilia, Gynmastiek- en Turnvereniging Heiloo, De Terriers, Dojo t Loo, Flashing Heiloo. HEILOO - Duurzaamheid is van deze tijd. 'Heiloo Energie, een duurzaam initiatief van inwoners' organiseert in de bibliotheek op 18 september een lezing verzorgd door de Heilooër Jan Treur. Jan heeft zijn huis energieneutraal gemaakt en het gas afgesloten. Ook de scholen zijn met duur zaamheid bezig. Ook hebben ze een battle gehad in het schooljaar 2013-2014. De Paulusschool heeft een onderdeel gewonnen, en Puk, Klaudia, Noa en Zoë van groep 8 zullen deze avond starten met him ervaringen met energie en duurzaamheid. Vanaf 19.00 uur in de Bibliotheek waar om 19.30 de avond zal starten. Toegang gratis. HEILOO -Mantelzorgeentrum houdt op dinsdag 23 september weer een ontmoetingsgroep voor mantelzorgei's in Heiloo. Het Respijthuis Alkmaar komt langs om te vertellen over het aanbod en de mogelijkheden. Van 10.00 tot 11.30 uur. Deelname is gratis. Locatie is de Strandwal 22a in Heiloo. Aanmelden via mweel® mantelzorgcentmm.nl of tel. 072-5627618. Meer informatie op www.mantelzorgcentmm.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5